0 oy
136 göst.
Aile kategorisinde (77 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba..

Bu sıralar hayatım pek Yolunda gitmiyor çok şükür halime 

Hayatım okumakla geçti diyebilirim hiç bir işe girip çalışmadım zaten biraz da sosyal fobim var sınava hazırlandım atanamadim zaten devletde tasarrufa gidiyor atamalar azalacak .

Bunun yanında eşimin azosperm olduğunu öğrendik doğal yolla çocuğumuz olmazmış tüp bebek tedavisi vb bakılacak eşimin abisinde de aynı sorun var ve yıllardır tüp bebek denedikleri halde tutmuyor yani yaşları 45 vardır şuan.

Evde bir çocuk sesi neşe duyamacak olmak benim için zor bu düşünceler deyim her şeyin hayırlısı tabi ..

Ancak bugünlerde dert ettiğim başka bir konu daha var evde herşeyi dort dörtlük yapmak isterim yapmaya çalışırım yemek temizlik eşime ilgi vb bunun yanında kendime bir inst. Sayfası açtım kapı süsü filan yapıyorum büyütmeye çalışıyorum sayfayı hiç sipariş alamasam da yani boş durmamaya çalışıyorum  ama bu aralar eşim bana çalışmam gerektiğini vurgular gibi geliyor yani şaka yollu bana yararından çok zararın var dedi bu Instagram konusu da onun fikri gibi evden pasta yapıp satan birisini örnek verdi bende yapabileceğim bir  şeyi denemek istedim yani anlayamadığım ama alttan alta hissettirdigi şeyler.

Dışarda çalışmak da beni ürkütüyor böyle hayal etmemiştim .

Bu sene de denemek için gireceğim ama hiç ümidim yok çünkü calisamadim bir şeyler çıktı hep mevlüt hastane işleri filan..

Ama eşimde artık sınava çalışma işe gir çalış der gibi direk söylemiyorda.

Abisinin iş ayarlayabilecegini de söyledi ..

Çocuğu olmayan birisi illa çalışmak zorunda mı ? Veya siz böyle bir durumda ne yapardınız?

Not : önceden bukadar sosyal fobim yoktu ancak evlendikten sonra eşimin ailesinin dış görünüşüm hakkında daha yaşlı durdugum kilo vb laf sokmaları beni iyice içe dönük yaptı bu yüzden de insanlar ile çok fazla yüz yzue olduğum bir işte yapamam

7 Cevaplar

0 oy
(744 puan) tarafından
saçmalama canım çalışacaksın kimse sana kalk model ol demiyo ki.Korkunun üstüne gitmen lazım kapama kendini çocul olmasa ben çalışacaktım yine çünkü kendi arkadaşlarım kendi ortamım kendi param olsun istiyorum toplum içinde olmak güzel bi duygu.yarardan çok zarar lafı snir bozucu olmuş.eve temizlikçi çağırsa asgari ücrete bile kimse gelmez.hem temizliğini hem yemeğini yap ama bi de zarar vermiş ol.tövbe yarabbim ezdirme kendini bence gençken.Bebek işi de tamamen nasip buna kalben inan.Rahim ne demek yaratan demek Allah yaratıyorda veriyo bebeği ancak Alalh isterde olur diper şeyler hep vesiledir.kalbini içini ferah tut nasip meselesi bu işler.bebekte çok güzel bir şey ama bakımı çok zor hayatını adamak vermek demek yokluğyu da zor varlığı da.canını sıkma oluruna bırak eşine de çalışarak gerekli cevanı ver.hem paran olursa kendi bakımına da para harcayabilirsn.artık bölgesel incemedie şudur budur kolay kilo verme yöntemler. var onlara gidersin.
-Reklam-
0 oy
(8,558 puan) tarafından
Eşinle devam edeceksen gir calıs bacım. Hepsini aşarsın zamanla. Ben bes yıl bebek yapmadım. O sürede calısmadıgıma o kadar pişmanım ki. Evimi almıs olurdum. 
0 oy
(3,619 puan) tarafından
Tek maas zorlaniyordur hem calis kafan dagılsın para kazan eline her ay para gectikce kendi özguvenin gelir cocuk icinde mfkyi takip et onun ilaclari belki faydali olur rabbim herseyin hayirlisini versin. 
0 oy
(7,794 puan) tarafından
Canım oncelikle zorluklara sıkıntılara sukredilmez neye sukredersen o artar belaya sukredersen bela artar sen soeunlara sukredince sarunlarin artar guzel şeylere şükür kötü durumlarda hamd edilir bunu unutma 

Sosyal fobin evlendikten sonra oluşma sebebi de eşinin ailesinin tavrı olmuş ama önemli olan eşinin seni beğenmesi değil mi o da begenmese evlenmezdi hadi bunu da geç asıl konu eşinin çocuğunun olmaması eşinin bu durumundan dolayı senden eskik kalmasi demek 9nlarin gözünde senin eşini terketmen edini kendine layık gormemen demek o yüzden seni asagiliyolar ki sende eşine bağlı kal eşinin çocuğu olmuyosa bende yaşlı duruyorum beni kim napsin desin diye baskı yapiyolar bu çok kişide uygulanmış başarılı bi yontemdir 

İş konusunda da benim de çocuğum olmasa bende çalışırdım valla eşim evi gecindiriridi bende çalışır tedavi parası biriktirirdim her sene bi tedavi yaptırırdım ne zaman tutarsa ya da tutana kadar denerdim evde durmak seni depresyona sürükler ev işleri es bi yere kadar seni oyalar ki aklında hep çocuğum yok bunaliyorum fikri olur düşün düşün sıkıntı yani ama çalışsan sana da bi değişiklik anladın mı 
(77 puan) tarafından
Teşekkür ederim bu açıdan bakmamıştım.
Sadece kaybettigim özgüveni kazanmak çok zor ki gerçekten de çöktüm benim yasimdaki insanlardan abla lafı duyuyorum ..
Bende isterim aslında çalışmak ama işte zor benim icin suan
(7,794 puan) tarafından
Olsun yani büyük göster nolcak ki bakımlı ol kendine güvenin artar geri kalan takdiri ilahi bende küçük duruyorum mesela benden küçükler ismimi kullaniyo ben kişisel bakımına dikkat ediyorum yaşıma göre giyiniyorum bu bana yetiyo cunku bu Allah vergisi olan bişey senin başarın değil ki uzulesin hiç kafana takma boşver
0 oy
(1,803 puan) tarafından
Çalışmaktan korkmani anlayamam çünkü küçük yaştan beri çalışan biriydim iki senedir evdeyim sadece ve çalışmanın maddi yönünden çok manevi yönü çok önemli insana gerçekten çok iyi geliyor kendini çok yormayacak bir iş bul ve biran önce bu ön yargini kır neden dış görünüşün vb.onemi yok senin kendini beyenmen önemli kim ne düşünürse düşünsün benim eşimde yakışıklı boyu uzun vs. Bakan dönüp bir daha bakar ama ben boyun kısa ona göre daha yaşlı duruyorum gibi gibi seyelr var genel kültür olarakta daha eksiğim eşimden ama onun iyi yönü onlarsa benimde el geçerim var onun yaptıklarını ben benim yaptıklarımi o beceremez bütün insanlar için böyle herkes aynı olsa tek düze hayat olurdu zaten herkes birbirinden farklı ve özel senden bir tane daha yok bu dünyada Allah hepimizi o kadar güzel yaratmış ki binlerce kez şükürler olsun eksi yönlerini görme sürekli çocuk içinde Allah doğru zamanda nasip eder İnşallah bilemeyiz bizim için ne güzellikler yazmış yaşayıp göreceğiz şer gördüğün herşeyin içinde bir hayır hayır sandığının içinde bir şer vardır yaşamak gerek olunmuz düşünmek kendini yetersiz hissetmene sebep olur 
0 oy
(11,640 puan) tarafından
Keşke eşim tamam dese bugün koşa koşa gider çalışırım. Kendime ozguvenim var çok şükür ama insanlarla muhatap olmayı bende sevmiyorum bu demek değil ki ben insan içinde calismayacagim var ya emeğinin karşılığını eline takır takır sayıyorlar ya o hazzı alsan asla vazgeçmek istemezsin ekonomik özgürlüğe kavustuktan sonra emin ol kendine olan güvenin daha da artacak.

Ben bile simdi ineklere bakmayı düşünüyorum eşi ise basın ben inek bakiyim madem çalışmama müsaade etmiyor hiç yoktan ineklerin parası ile bisi yaparım kendime diyorum
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Belki çalışmak sana iyi gelicek kafandaki düşünceleri silersin herşey beyinde bitiyor çünkü bir kadının kendi parasını kazanması özgüven veriyor ve daha iyi hissediyorsun emin ol

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 149 göst.
0 oy
9 cevap 244 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Birisidiye (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 193 göst.
14 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde SevgiMuhammedSalih (9 puan) tarafından soruldu

385,055 soru

11,516,227 cevap

35,176 kullanıcı

...