0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (532 puan) tarafından
Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla bebekler büyüdükçe daha sakin ve hemen uyuyorlar gece saat başı uyanmazlar. Yemin ederim yazarken bile elim titriyor sinirden. Yazamıyorum. Bu çocuk sanki gicikligina uyanıyor ama gözler tamamen kapalı uykusu var diye fakat uyumaz. Süt içmez sürekli ağlar mızmız olur. Yani bı ağrida yok. Şurup vermiştim öyle de uyumadı.  Ayaklarım koptu bı elim iki elini tutmakta diğer elim pışpış yapıyor. Ayaklar otomatik sallamaya geçmiş artık. Şuan kolik müzik açmışım. Hayır yani çokta küçük degilki. Valla etrafımda böyle gormedjm ya o yüzden bana garip geliyor. Gaz dedik sustum ağrı dedik sustum ama demek bu zaten mızmız bebekmis. Sürekli sabır diliyorum. Çünkü artık hiç sabır kalmamış. Kendimi sıkıyorum içime atıyorum böyle içimde taş var sanki öyle bı his olmuş. Siz neler yapıyorsunuz 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,546 puan) tarafından
Küçükte değil demissin ama 10 aylık bir bebekten bişey bekleme bence.2 yaştan sonra düzene oturuyor
(532 puan) tarafından
Çevremde çok 10 aylık gördüm. Hani direkt yatarlardi. Sabaha kadar veya kaç defa süt içer uyurlardi. Belki ondan benim bebeğim bana garip geliyor
tarafından
Benim kızımda 10 aylık , bu zamana kadar aşırı sakin olan çocuk şimdi uyuyacağı zaman yatağına koyuyorum 50 tur atıyor etrafında . Diş çıkarmasına yoruyoruz biz . Asla ayaklarımda sallamıyorum inat ettim diş dönemide olsa sallamicam diye :D
(532 puan) tarafından
Beşikte bu sefer sallican sürekli :))
tarafından
Yok canım ben aylar oldu sallamayi bırakalı :D kendi kendine uyuyor
-Reklam-
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Kaç aylık bebiş?
(532 puan) tarafından
10 olacak kaç gün sonra:(((
0 oy
(1,761 puan) tarafından
Boyle sabrinin tastigi yerde esmaul husna ac telefondan, benim bebek sakinlesiyordu bende... kucuklugunden alistigindan simdi kendisi acip dinlemek istiyor 
(532 puan) tarafından
Ben nebe süresi alistirmistim yani saatlerce uyurdu huzur bulurdu şimdi ona da yok anam. Hiç bisekil kabul etmez.
(1,761 puan) tarafından
Oku cocuga belki nazar degmistir huzursuzlaniyordur, birde yasina gore ataklari oluyor. Cok uykusuz kaldigim gunler geceler oldu, tukenip agladigim
Ama sabir, hepsi gecici
(532 puan) tarafından
Geçiyor dimi ? Hani bu aya kadar uykuyu bıraktım kendimde adeta o yüzden tükendim birden. Enerji sıfır . 1 yaşına gelsin iyi olur dediler de sanki aynı
(1,761 puan) tarafından
Geçiyor, geciyor :) 1.5/ 2 yasina dogru ben rahatlamaya başladım. Ee bosuna Cennet annelerin ayaklari altinda denmemis
(532 puan) tarafından
Gerçekten öyledir :)
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Bızımkı 27aylık hala uyanır malesef hiç geçmiyor kolık olan çocuklar hep böyle heralde
0 oy
(2,224 puan) tarafından

Yorumlarda gördüm daha 10 aylikmis benimki temmuzda 3 yaşında olacak hayla gece uyanır sebebsiz 2.3 saat ağlar dün gece gece 1 buçukta bir uyandı sabah 5 e Kadar 5 te uyudu 7 buçukta uyandırdım kreşe yolladım gün boyu uykusuz olduğu halde gece 1 i geçmişti uyudu şuan saat 6 ve hamile kadin gibi sabahın 5 bucugunda babasına mısır patlattirmis şuan oturmuş yiyor 

(532 puan) tarafından
Anlaşılan değişen bebek yoktur. Sen bide hamilesin zor oluyor dimi?
Allah'tan kreşe yolluyorsun kafa dinlersin öyle
(2,224 puan) tarafından
Hem hamileyim hem yüksek düşük tehlikem var hem 2 farklı ameliyat oldum hemde tansiyon düşüklüğüm var eşim sağ olsun bakıyor ama fırlama benide odada istiyor kalkıp dikiliyoruz
(532 puan) tarafından
Rabb'im yardımcın olsun canım inşallah ♥️
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Beterin beteri var benim oğlan 3 yaşına girecek daha yeni yeni biliyorum ki birkaç saat uyyabiliyorum görenler Allah sabır versin derdi o kadar çok ağlıyordu ki komşum rahatsız olduğu için taşındı sen düşün artık bizim çocuklarımız yapacak bişey yok canları sağ olsun ne diyelim 
(532 puan) tarafından
Peki neden ağlarlar ki ? Hani sebepsizce ağlaması beni sinir ediyor
(1,656 puan) tarafından
Bir sebebi yok bişey vardır bi yeri ağrıyordur anlamıyorumdur diye götürmediğim hastane doktor kalmadı doktor dönüp boşuna doktor doktor gezme bu çocuğun huyu bu demişti ondan sonra hastaneye götürmeyi bıraktım
(532 puan) tarafından
Sanırım bununda huyu öyledir.
0 oy
(17,352 puan) tarafından
Uykusuzluk insanı böyle yapar. Geçer merak etme. Sıcaktan uyuyamiyor olabilir. Muhakkak bı rahatsızlığı vardır. Dış olabilir 
(532 puan) tarafından
Şurup verdim şimdi yine sallıyorum ayağımda uykum çok var ama uyuyacagimi sanmam gündüz olunca uyuyamiyorum bu yüzden çok kötüyüm işte. Bünyem kaldırmıyor. Pervane açtık yeri de gayet iyi. Sütte icmiyordu açtı icmiyordu şimdi zor bela verdim. Yine sallıyorum bakalım ne desem ki artık
0 oy
(11,937 puan) tarafından
10 aylık yani küçük. Çevrendekileri bilemem kızımın uyku düzeni iki yaşına yakın oturdu. Sen gerilme bebeler hisseder
(532 puan) tarafından
Herkes 2 yaşından sonra düzeliyor diyorlar. Sanırım beklemem gerekiyor. Sabır istiyorum bazen çok sabrım taşıyor o sıra içimden bağırıyorum kendimi zor tutuyorum.
0 oy
(3,456 puan) tarafından
Guzelim sana buyudukce uyucagini kim dediyse guzel kandirmis. Daha 10 aylik bebek. Dis sancisi cekiyor muhtemelen ve bu surec 2 seneye kadar surer. Senin agrin sizin olunca huzursuz olmuyomusun ? Bebeklerden yetiskin hareketi bekleyerek buyuk beklenti icindesin. Ilk once bebek oldugunu ve sana muhtac oldugunu kabul etmelisin. Iki cocugum var ikisi ayni karindan cikma ayni huyu suyu yok sen baskalari boyle benimki anormal gibi bakiyosun. Her bebek kendine ozel. Sende bebegine gore cozumler bulmalisin.
(532 puan) tarafından
Evet haklısın canım
0 oy
(640 puan) tarafından
Gördüğün bebekleri bede görmek istiyorum 2 yaşında hala aynı gece uyanıyor falan
0 oy
(14,458 puan) tarafından
2 yaşına kadar uyku düzenli tutmaya çalışsam da yok geceleri sık sık kalkıyordu sonra bıraktı tam rahat edecektim hamileyim :) 
0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin geçiyor bu günler üzme kendini. Benim oğlum 4 yaşında hala bi uyku düzeni yok ama eskisi gibi de üzmüyor artık beni.
(532 puan) tarafından
Sanırım bebeğimin huyu pekte güzel değildir :). Tv de açmıyorum sıkılıyor gündüzleri onunla oynuyorum ağlıyor bunaliyor. Çıkarıyorum dışarı yine aynı. Gece de uyumuyor gerçekten taakatim kalmadı artık Rabb'im bizlere yardım etsin
tarafından
Amin canım inşaAllah anne olmak çok zormuş cidden
0 oy
(149 puan) tarafından
Kızım çok uysaldi oğlum kolikti 2 yadina kadar zordu uykusu ağlama krizi sancisi ne bileyim çok zor geçti yapacak birsey yok evlat iste
0 oy
(1,599 puan) tarafından
Her bebek bir değil öncelikle bebeğini başkasının bebekleriyle kıyaslayap moralini bozma. 

Annelik çok zor çeken bilir gerçekten.  Sabır işi ikiz büyüttüm tek başıma her gün uykusuz yorgun bitkin olurdum neredeyse biri uyusa diğeri uyumazdi.  4 yanındalar inan daha yeni düzene girdi hayatım.  Çok zorlanirsan ki zorlaniyorsun ailen esin yardımcı olsun canım.  Biraz dinlen yat uyu duş al kahve yap kendine dışarı çık.  İnan çok iyi gelecek sana . Annen yakınsa gündüz bir kaç saat bırak ona esin gece seninle beraber kalksın.  
(532 puan) tarafından
Çok güzel düşünüyorsun ama yapan var mı ?
Ailem ilçede ben merkezde sürekli gidemiyorum. Eşim ise sabahın köründe uyanıyor işe gidiyor akşam geç geliyor. Üzülüyorum ona da çok ağlayınca kalkıyor tekrar uyuyor uykusu çok geliyor diye. Yapacak bişey yok. Alisamiyorum aslında bı türlü

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 779 göst.
12 Aralık 2020 Aile kategorisinde Linkin (17,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
6 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 292 göst.
0 oy
6 cevap 246 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,549 puan) tarafından soruldu