0 oy
821 göst.
Aile kategorisinde (123 puan) tarafından
Şimdi kızlar kime sorsam eşine söyle diyor birde size sorayım eşime söylemeliyim sizce 

Konu şu ilk kızımda ikili taramam riskli çıktı fetal DNA yaptırdık %90 dawn sendromu dediler kaynanam sürekli aldırın sakat çocuğa bakamazsın gibi şeyler söyledi benim sitresim bana yetmiyormuş gibi bide onun saçma sapan fikirleriyle boğuştum kendiside o zamanlar yeni kalp amaliyatı olmuştu o yüzden eşime söylemedim bişey der kalbini kırar diye çünki eşim asla sakin kalamaz çok ağır konuşur çok şükür kızımın hiç bişeyi yok gayet saklıklı 3 yaşına girecek ama şuan 25 haftalık hamileyim ilkinde ikili test yüzden hamileliğimi ağlayarak geçirdiğim için bunda yaptırmak istemedik zaten yaptırsakta riskli çıkacak yaşımdan dolayı o yüzden yaptırmadık Allah'tan gelene boynumuz kıldan ince sonuçta başımız gözümüz üstüne dedik ama kaynanam yine hamile olduğumu öğrendiğinden beri aynı şekilde baktırdınız mı sakat mı niye baktırmıyonuz gibi şeyler söyleyip duruyor ben şuan evden çalışıyorum dikiş dikiyorum evde eşimle konuştuk bayrama kadar çalışıp bayramdan sonra bırakıcam artık 1 haftadır yine her arayışında çalışma artık otura otura çocuğu sakat etcen diyo anlatıyorum oturmakta çocuk sakat olmaz diye ısrarla her arayışında aynı şeyi söylüyo biliyorum ki işi bıraksamda bu söylemleri devam edecek benimde artık sabrım kalmadı şimdi ben bunları eşime söylesem hem çok ağır konuşur hemde doğunca bebeği göstermez ikisinin arasına girmek istemiyorum ama söylediklerine de dayanamıyorum artık ben sitresle geçirmicem diye testleri yaptırmadım ama bu sefer de kaynanamın laflarına maruz kalıyorum yine sitresle geçiriyorum o öyle konuşunca ağzının üstüne bi tane vurasım geliyo sizce söylemelimiyim eşime 

33 Cevaplar

0 oy
(1,214 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Deki kaynana kaynana senin kafan sakat Allah başıma seni vermiş sakat ikinciyi vermez inşaAllah de:D
-Reklam-
0 oy
(7,467 puan) tarafından
İş konusı açılınca ben bayrama kadar beklemiyim şimdi bırakayım işi yoksa sakat olcakmış çocugumuz annen öyle diyor de 
(123 puan) tarafından
Ne güzel valla bende 3 tane var görümce biri üst katımda ilk evlendiğimizde ayrılalım diye yapmadığını bırakmadı şükür 3 yıldır konuşmuyoruz da rahatladım biri ayrı şehirde o pek müdahale edemiyor biride arabayla 15 dakkalık mesafe de yakın olsa oda herşeye burnunu sokardı
(4,593 puan) tarafından
isi misi gec mubarek cennetlikmiain sen nesin:) . daha kalp ameliyati olsun olmasin yani bunu o an ilk seferde esine deseydin keske gowtermesse gostwrmesin gorusmezse esin annesiyle gorusmesin. . ilk hamileliginde hadi soyleseydin esin annesiyle kus kalip barissaydi. ikinci hamilelginde de ayni mevzu. sakatliga takmis kafayi kendisi yaslaninca elden ayaktan dusunce bakima muhtac kalinca anlar anyayo konyayo. zaten oyle biri bence haketmiyor ne colugu ccgu ne torunuyla iyi gecinmeyi. bence seni bile haketmeyecek sekilde iyi bir gelin nasip olmus ona. bukadar musamaaa gostermen asiri fazla bence
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım valla söyledim artık ana oğul ne yaparlarsa yapsınlar eşim gitti yanına
(4,593 puan) tarafından
iyi etmisin aklin yoku bir. bebek doguncada rahat brakmazdi o kaynana seni. kocan arkansaysa hic korkma soyle o annesine gereken cevabi verir
(123 puan) tarafından
Arkamda sağolsun laf ettirmez gitti anasına bakalım daha gelmedi
0 oy
tarafından
Söyle tabi ki kaynana da söyle susma niye susuyorsun ağzının payını ver oturttur
(123 puan) tarafından
Kız söylüyorum neler neler dedim ama almıyo laftan arsız
0 oy
(3,623 puan) tarafından
Canım baktirmadin diye laf ediyor baktirsan da emin ol aynısını yapacak bnce uygun bir dille eşinle konuş bu arada yaşını merak ettim sakıncası yoksa
(123 puan) tarafından
İlk kızım da da sonuç riskli çıkınca aldırın diye başımın etini yemişti :)
37 yaşındayım
(3,623 puan) tarafından
Hiç korkma kuzum yaa bnde 35 kızımı doğurdum ikili test riskli çıktı üçlü yaptırdım sonrasında kordon bagindan kan alınacak dediler yaptırmadım bak kızım 3 yaşında şuan Allah a bin şükür akıllı olcak deseler bukadar akıllı olmazdı maşallah barik Allah hiç stres yapma seni bu testler değil kaynanin stresi hasta eder emin ol
(123 puan) tarafından
Benim bebeğimden yana korkum yok çok şükür benim kızımda da riskli çıktı fetal dna yaptırdım orda bile %90 riskli çıktı ona rağmen devam ettim gebeliğe 3 yaşına girecek kızım çok şükür hiç bir şeyi yok çokta akıllı benim sorunum kaynanam beni kanser edecek
0 oy
(1,859 puan) tarafından

Otur güzelce anlat neden kendine zehir ediyorsun ki hayatı oğluyla arası bozulmasın diye o dilini tutmuyor 

(123 puan) tarafından
Valla aynen öyle oluyor
0 oy
(1,371 puan) tarafından
O sradiginda acma. Konusmaktan kacin. Sorarsada anlat durumu, ya hayir konussun ya sussun
(123 puan) tarafından
Açmasam nolcak canım evlerimiz çok yakın geliyo anlatıyorum ama laftan almıyo
(1,371 puan) tarafından
O zaman esine soyleyecen mecbur
(123 puan) tarafından
Öyle yapıııcam artık
0 oy
(3,828 puan) tarafından
Hiç sen bişey söyleme canım eşinin yanında ara işin varmış gibi sesi dışarı ver annesi kendi söylesin eşin de duysun 
(123 puan) tarafından
Eşimle konuşuruz herşeyi onda sıkıntı yok söylerim de ailesine de çok düşkün değil zaten menfaatçi oldukları için sevmez kırk yılda bir gider o yüzden bunuda söyleresem daha adım atmaz onlara çok ağır konuşur bebeği de göstermez o yüzden kararsız kaldım söylemekte
0 oy
(877 puan) tarafından
Çok bile kalmişsin Ezine anlat de ilk cocukta hep söyledi stres baskı üstümde vardı bunda da yine aynı kaynani engele at konuşma dogurana kadr
(123 puan) tarafından
Bu gidişle söylicem artık engellesem de faydasız evlerimiz çok yakın açmazsam geliyo :)
(877 puan) tarafından
Yani söyle kurtulursun eve geldiğinde de kapı açma duymadım dersin, banyodaydim, uyuyordum, disardaydim gibi bahanelerle bulun anlasın sen sustugun için böyle saçma sapan konuyor Allah'ın işine karışıyor
(123 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(705 puan) tarafından
Senin psikolojin kaynanan dan daha önemli oda kocaman kadın olmuş daha nasıl konuşulur öğrenememiş söyle kocana kapasın çenesini sakat değil ama stresli bir bebek dünyaya getireceksin bu kadın yüzünden seni düşünüp destek olmayan birini düşünme 
(123 puan) tarafından
Haklısın canım söylücemm bugün
(705 puan) tarafından
Bende hiç bir testi yaptırmadım senin yaşın daha uygun ben 42 yaşında doğum yaptım testler her zaman doğru çıkmıyor boş yere yaptırma dedi doktor zaten sende ilk bebeğinde görmüşsün Rabbim bilir neylerse güzel eyler sanada sağ salim akıllı bir evlat versin inşallah
(123 puan) tarafından
Amin canım inşallah teşekkür ederim
0 oy
(13,855 puan) tarafından
Kaynanana hayırdır anne ailenizde genetik bir rahatsızlık mı var neden sürekli çocuğun sakat olacağını düşünüyorsun de. Bir daha demez diye düşünüyorum eşine de bence güzel güzel de ilk hamileliğimde de aynı şeyi yaptı hastaydı diye bir şey demedim konuş söylenip durmasın strese sokmasin beni de 
(123 puan) tarafından
Kaynanam arsız canım laftan almıyo neler neler söyledim ama o bildiğini okuyo bu gidişle söylicem artık eşime napim
(13,855 puan) tarafından
Kız söyle valla. Tamam anne ile çocuğunun arasına girilmez ama annede biraz anneliğini mı bilse acaba. Büyüksün uyarırsın. Git kontrol ettir Allah korusun bir sorun olmasın der iyi niyetle olursun ama bu çocuğun sakat doğar demek kesinlikle şom ağızlılık ve art niyetli bir söylem
(123 puan) tarafından
Aynen öyle canım onların istediği o zaten kızımda da aynısını yaptı söylücem bugün eşime
0 oy
(7,794 puan) tarafından
Tabiki soylemelisin eşin arkandayken neden bu kadar sabrediyosun ki senin Allah korkun var belliki ondan cekiniyosun ama kendi kul hakkına giriyosun boyle 
(123 puan) tarafından
Eşimin ailesi çok menfaatçi o yüzden eşim çok düşkün değil ailesine kırk yılda bir gider bunuda söyleresem daha adım atmaz onlara çok ağır konuşur bebeği de göstermez o yüzden ikilemde kaldım
(7,794 puan) tarafından
Sık sık gorusmuyosan umursama o Zaman
(123 puan) tarafından
Malesef evlerimiz çok yakın telefonu açmazsam geliyo
(7,794 puan) tarafından
O zaman duysun oğlu Allah Allah gerekirse gorusmezsin bitti bu onların derdi sanane ki
(123 puan) tarafından
Öyle olacak artık söylücem bugün
0 oy
(1,220 puan) tarafından

Senin beynin sakat diyemedin mi cahil insanlar 

(123 puan) tarafından
Valla neler neler söyledim de almıyo rahmetli ananemin bi lafı vardır arsıza söz neylesin kokmuşa tuz neylesin diye bu laf tamda kaynanamlık
0 oy
(2,849 puan) tarafından

Insanin kalbi sakat olmasın beden sakatlığı bi şekilde hallolur derdim !!!

(123 puan) tarafından
Neler neler dedim bacım laftan almıyo eşime dicem artık bugün
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Asıl senin kaynananın kalbi sakat terbiyesiz şey 
(123 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(286 puan) tarafından
Esine soyle bence gereken cevabi verir bi daha da bisey diyemez susar oturur yeterince stres yasamissin zaten bebegini kendini düşün hamile hamile sana da yazik
(123 puan) tarafından
Öyle yapıcam artık
0 oy
(359 puan) tarafından
Yuh sana kalmıştı sanki tövbe ya asla içimde tutmazdım banane canım sen gebe halinle kaldırabliyosan bi zahmet onlarda kaldırsın bu durumu söylememen hata kendi oğlunu bilmiyomu sanki kızabileciğini çenesi ona rağmen durmuyosa bu senin sorumliluğunda değil al üstünde tutulman gereken dönemdesin anne oğul arasını düşüneceğin dönemde değil çenesini tutamıyosa sonucuna bırak o katlansın niye sen katlanıyosunki sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım ben olsam saniye durmam söylerdim eşime beni koruması gereken kişi o sonuçta 
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım amin inşallah bugün dicem eşime
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Cnm kaç yaşındasın? Bu arada ben olsam bunları keain eşime söylerdim
(123 puan) tarafından
37 canım bayram geliyo bide kalp hastası eşim asla sakin kalamaz çok ağır konuşur bişey olur diye demedim ama bugün dicem artık
0 oy
(4,643 puan) tarafından
Canım sağlıcakla al kucağına inşallah benimde yaş riskli çıktı nifty testi istedi ama doguracaksan yaptırma sen bilirsin dedi.Kimseye demiyorum kimsenin lafını sözünü dinleyecek değilim ne verirse Rabbim veriyor.Kaynananada gelince muhatap olma fazla en iyisi öbür türlü ilerde eşin senin sorumlu tutar annemle aramı bozdun diye.
(123 puan) tarafından
Yok canım tutmaz söyledim zaten gitti yanına eşim çok düşkün değil ailesine ailesinin ne olduğunu bildiği için bana bişey demez
0 oy
(39 puan) tarafından
Aralarını bozmak istemiyorsan şey diyebilirsin bence. annenlere test yaptırdık ama sorun çıkmadı desek bana sık sık soruyor yaptırmadım diyince o da korkuyor onu da anlıyorum ama brnde üzülüyorum. Sonuç her ne olursa olsun benim yavrum sonuçta o yüzden böyle pembe bir yalanla bunu atlatsak olur mu desen?
(123 puan) tarafından
Valla söyledim artık ana oğul ne yaparlarsa yapsınlar
(39 puan) tarafından
Nasıl dedin?
(123 puan) tarafından
Açık açık söyledim annen böyle böyle diyo sürekli diye
0 oy
(369 puan) tarafından
Senin hatan herseyi kaynana söylemen. Test yaptırdın diyelim niye söylüyorsun.bence eşine söyleyeceğini kaynana soyle.esin gidip annesine söylediğinde sen kötü olursun .

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 796 göst.
23 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,203 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 504 göst.
30 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Simay888 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 436 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,637 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 211 göst.
7 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde duruucansuu (32 puan) tarafından soruldu

385,054 soru

11,516,221 cevap

35,176 kullanıcı

...