0 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde (4,172 puan) tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar direkt klnuya geceym. Benım buralarda sık gelıp gittiğim biei yok. Arkadaşlarımla da öyle senede vı kaç defa yanı bırılerı olsa da benım buna ayırxak zamanım görüşünce de rahat rahat oturacak durumum yok 2 cocukla. O yuzden 2 3 ayda bıe annemın evıne gıdee kalırım 4 5 gun. En son ocakta gıtmıltım bi de mays başında. 15 gunde bır falan esımle akşam gıder oturur gelırz yani normalde.Neyse işte biz 5 kardeşiz 1 erkek.olan evli değil biri zaten jiö gelip gitmwz anneme 3 kız kalıyoruz geriye. Diğerleri daha yakın en az hafta da bır giderler annemlerw. Annemle gecen konusurken dedi ki ben ne zaman gezcem kafama göre bi biriniz geliyo bi biriniz. Yani o an bozulmadım değil ama.bişey.diywmedim.ne biliyim benım evlatlarım gezmekten başlarını zıyaret etmekten cok daha önemli. Annemın bunu ddemesi beni cok üzdü. Kaldı ki ben kalmaya gittiğimde anne gitme bike demem sen git derim evde beklerim. Eşime de demem hiç laf eder. Senı. Bıraktı gıttı der dıye. Size anneniz böyle dese tavır alırr mısınız? 

15 Cevaplar

0 oy
(249 puan) tarafından
Anaaam benjm annem neler diyor bu söylenenler yanında çok masum. Nolucak ki.. demek ki evi çok boş kalmıyor sürekli gidip geliniyor belki başını dinlemek rahatça gezmek istemistir. Boşver takma 
(4,172 puan) tarafından
Bılemedm ya dıgerlwrı sık gelip gidiyor baska yerlere de gisiyoe onlar. Hem bana sürekli evdesın deyıp hem de bunu demesı zoruma gitti.
-Reklam-
0 oy
(3,838 puan) tarafından
Kız desene bu kadar çok doğurmadan önce düşünseydin tabi gidip gelecez mecbur bakacan anasın diye 
(4,172 puan) tarafından
Ne biliyim o an dertleşmek ıstıyordu ters düşmek ıstemedim
0 oy
(210 puan) tarafından
Kız yazdığını zor okudum her anne der bisey olmaz ya
(4,172 puan) tarafından
Evet bıraz hsrf hatası olmş
0 oy
(2,166 puan) tarafından
Canım sinirle mi yazdın nasıl yazdiysan kesik kesik gibi olmuş. Gözünü seveyim özenerek yaz.
(4,172 puan) tarafından
Ay evet ya öyle olmus
0 oy
(709 puan) tarafından
O da evlatlarını büyüttü şimdi gezme zamanı. Bence biraz daha az git. 
(4,172 puan) tarafından
Ayda bır gideym o zaman :Dd bızı de büyüttü denemez yani hiç bi zaman ilgi görmedık evlenınce daha iyi geliyodu ama demk ki bu bile yük oluyormua
(709 puan) tarafından
Ya yük olmak değil de onlar da yaslaniyorlar. Yaşlılıktan yapıyorlar.
0 oy
(493 puan) tarafından
Bunda gerçekten bir şey yok. Çok daha ağırını duyuyorum ve mesafeli biriyim ona rağmen duyuyorum yani :D 2 kız kardeşiz tek evli benim. Ona göre düşün. Annen yine de bir şey dememiş. Doğum yaptım 6 ay gitmedim. 20 dk yürüme mesafesinde :)
(4,172 puan) tarafından
Yaa benve cok ğzücü ya cunku arkadaş komşu bo yere kadar baktıgınsa ailen kalıyor bana göre tek gercek. Aile de böyle yapınca ınan herseyı sorguluyorum depresyona gririyoeum ben nıye yasyorum flan dıye
(493 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aile böyle yapınca komşu arkadaş ile zaman geçiriyorsun. Böyle olmuş insanlar. Ben çok iyi yabancılar da tanıdım. Allah iyi insanları karşımıza çıkarsınlar. Bebeğim 50 günlüktü arabamızı sattık ev için. Bebekle kışı nasıl geçirdim bilmiyorum. Tek başıma baktım. Hastalık dışında yardım almadım. Komşu falan tanımadım. Sonra kendi evime taşındım bebeğim daha da büyüdü. Çevrem oldu. Komşularım çok şükür iyiler. Bu seferde ben ailemi hiç aramadım. Her hafta gitmem. 2-3 hafta da 1 giderim. O da 3-4 saat. Annem öyle seviyor. Gurbette olsam sıkıntı olmaaz gibi :D ki annen bir şey dememiş. Kalabalıksınız normal. Ben olsam birazda etrafıma dönerim.
(4,172 puan) tarafından
2 cocukla zor oluyor ınankı kaç arkadaşıma söz vwrdım. Görüşemedim. Komsumla sözlesıyoruz haftalar gecıyor. Eşim gunun coğunkugu evde. Ben de tek cocuklayken öyleydım ama 2.olunca alt ğst oldu hayatım neyse bu da büyüsün de az kaldı bakalm sabır
(493 puan) tarafından
Yaş aralıkları kaç canım?
(4,172 puan) tarafından
2 yas bıeı bir bırı 3 yasında
0 oy
(13,905 puan) tarafından
Yani gezmeye gönlü varsa beraber de gezersiniz bence başında kalabalık istemiyor
(4,172 puan) tarafından
Canm ben gezcek olsam kendım gezerm 2 cocukla külfet oluyo bana al hazırla gıydır cıkar e bı yere gıtsen pesınde doncen mecbur. Acık hava olcak bana annemın kastı ev zıyaretleri gibi yani.
(13,905 puan) tarafından
Beraber gezin demiyorum zaten başında kalabalık istemiyor meselenin pek gezme ile de alakası yok bence
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Ay sizde kalmaya gitmeyin niye kalıyonuz bunaltmsyin kadını o da belki menopozda falandır gezsin tozsun kadın .kadincagiz daralmis belliki kardeslerinizle konusun ard arda gitmeyin ozlesin azcik nefes alsın:)) 
(4,172 puan) tarafından
O gidiyim gezıyım dedipi insanlar ama her zaman çocuklarını önde tutar. Heö bana hrp evdesom gel diyip de hem de böyle demesi saçma
(1,804 puan) tarafından
Menopozda olmasın canim etkisi buyuk
(4,172 puan) tarafından
Olabilir canm blmiyorm 50 yasnda.
0 oy
(6,717 puan) tarafından
Kadın haklı ama sürekli giderseniz kendisine nasıl vakit ayıracak? Senin çevren yok ama onun vardır. Çocukları büyütmüş artık hayatını yaşamak istiyordur. Alınma gücenme bu sizi sevmiyor anlamına gelmiyor sonuçta.
(4,172 puan) tarafından
Çevrem yok değik ıkı cocukla rahat rahat gıdıp oturabılecegm tek yer annemin evı gibi geliyor. Annemn gidiuim dedipi kişiler hiç bi zaman annemi çocuklarından önde tutmadı. Yıllarca hep onalrı ön olana koydu pişman oldu yani öyle söylüyordu. Aman kendısı bilir.
0 oy
(75 puan) tarafından
Buna üzülme bence benim annemde aynı hatta sürekli küsüyor çocuk gibi  bugün kardeşimi sınava getirdim bakıyor normalde bak desem bakmaz  biri 6 yaşında biri 4 yaşında   gidersek evimize ettiniz diye başlıyor 
(4,172 puan) tarafından
Öyle içine ettiniz demez ki ben gittipimde kendı evım gibi evet dagıtırlar ama toplarım ederm cıkmadan eskı halıne dödnrürüm evi
0 oy
(2,207 puan) tarafından
Annen haklı bişey söylemiş canım annene söyle biraz sana gelsin kalsn yani 3 kız dan tek üstüne alınıp küsmeene gerek yok hepinizede diyo ama haklı oda kendince 
(4,172 puan) tarafından
Gelmez ki kendı de derim ayda yılda bır gelır
0 oy
(705 puan) tarafından
Benim annemde söylenir ama gitmezsem küser 
(4,172 puan) tarafından
Ben bi süre gitmeyi düşünmüyorum cidden bakalm. Yanı oraya gidince küçğk oğlumu eve bırakuo kızımı dışarı rahat cıkarabıkıyorm cocuklar ıcın ıstıyodm. Eve bırakıp dedıgım de uyurken yanı uyansın da bakn da demem.
(705 puan) tarafından
Boşver o zaman biraz ara ver bakalım ne yapacak
0 oy
(428 puan) tarafından
Annenizi de biraz düşünün 5 çocuk büyütmüş yıllarca doğru düzgün rahat edememiştir .varsın şimdi şu yaşında elden ayaktan düşmeden azıcık da gezsin onunda hayatı var anlayışlı olun .siz elbette gidersiniz ama ne bilim sorun plan yapın öyle gidin herkes ayrı ayrı gideceğine 2 3 unuz toplanıp gidin gidince işine gücüne yardım edin oda biraz rahat etsin sonraki haftalarda oda kendi keyfine baksın biraz onun da hakkı ya yazıktır .alinmayin dediğine aranız normalde iyiyse alınacak gücenecek birşey yok bence millet annesini tatile götürüyor gönderiyor ne bilim ben olsam anlayış gosterirdim
(4,172 puan) tarafından
Zaten hep bırlıkte gıtmeye calısırızçocuklar da görüşsüm diye. Biz kendimiz gidebiliyomuyuz da götürelim hem annemizi kıyasladıgınız sey olmamıs.
(428 puan) tarafından
Ben tatile götürün demedim hani imkanı olanlar goturuyor sırf annesi gezsin diye sizde biraz az gidin o kendi gezsin en azından dedim .yani onlarinda ihtiyacı var gezmeye dolaşmaya .anne olmak anneanne olmak kendi isteklerinden vazgeçmek değildir
0 oy
(896 puan) tarafından
Demek boş kalıp oda gezmek istiyor alınma belki dolduğu için diyor sizde biraz daha geç gidin anneni çağır sana gelsin kardeşlerime gitsin birazda o gezsin hep evin içinde sizde geliyorursunuz bunaliyor yaş gecmiş ondandır alınma hak ver 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 424 göst.
19 Mart 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 658 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 183 göst.

385,605 soru

11,529,520 cevap

35,200 kullanıcı