0 oy
195 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
Kızlar 3 yıllık evliyim aslında çok iyi bir eşim var ama tartışma vs.yoksa çok iyi. Konuya gelecek olursam genel anlamda ben ailesiyle ne zaman tartışsam sucluda olsam sucsuzda olsam hiç ağzını acmaz bana neler neler söylerler asla ağzını açmıyor. Üç gün önce yengesi ile ve annesiyle tartışma gibi birşey yaşadık ve birbirimize hiç kötü söz etmedik sadece tavır aldik konusurken tavırlı konuştuk o ikisi bir oldular ben dışlanmış gibi bişey oldum.. ve gerçekten konuda suçlu yok akşama ben neden tavır aldım diye abisi bana bir sürü bağırdı çağırdı demedigi laf kalmadı diyebilirim hepsi bir oldu benim üzerime geldiler beni suçlu gibi çıkardılar kendi kendimi bir yere kadar savunabildim dört kişi bir oldular demedikleri laf kalmadı eşimde orda oylece dinledi sadece adam karısını savundu bizimkinin ağzını bıçak açmadı. Ona sorduğumda bu onun için bı saygı ezik büyüdüm o yüzden böyle diyor ama ben artık bıktım her zaman tek kalmaktan kendimi korumak zorunda olmaktan ve onların durduk yerde sürekli beni haksız cikarmalardij benim tavırlarımdan bile azar yemekten yoruldum ve bir gün sessizce terk etmeyi düşünüyorum herkesi herşeyi sizce ne yapmalıyım anlatabilecegim hiç kimsem yok

5 Cevaplar

0 oy
(3,835 puan) tarafından
Yok büyük konuşmayım ama ben böyle bi sebepten boşanmam ama kocamın da burnundan getiririm sustuğuna susacağına pişman ederim 
(43 puan) tarafından
Nasıl yapabilirim bunu gerçekten bir sueu laf ettiler hani suçlu olsam kabul etsin bişi demiycem ama şuclu değilim ona rağmen hem onların dediklerini hem de onun suskunluğunu kaldiramiyorum
(3,835 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ki durumu ben olsam tutamam kendimi ağlarım bağırır çağırır sitem ederim abin eşini savundu sen hiç bişey demedin ben senin namusun değil miyim insan namusunu ezdirir mi hiç değilse abini sustur bişey diyemiyosan uzatma abi biz kadınların konularına karışmyalım de kapat konuyu de beni savunamıyosan ezdirme ezdiriyosan da ben kendimi ezdirmem bidaha gitmem gelmem de tehdit et eşinin hassas noktalarını sen bilirsin kavgadan anlıyosa kavga et konuşmaktan anlıyosa konuş
(43 puan) tarafından
Haklısın bunun acısını gerçekten cikarticam
(3,835 puan) tarafından
Kesinlikle eğer yapmazsan akıllanmaz zaten barışır deyip geçiştirir bidaha seni aynı duruma düşürmeyeceğinden emin olana kadar mesafe koy gerekirse hiç konuşma akıllanıp özür dilryenee kadar
-Reklam-
0 oy
(1,769 puan) tarafından
Bunun adı resmen psikolojik şiddet ve boşanmaya kadar da gider.Ama evliliğinizi kurtarmak.icin çaba gosterin .bı yuva kolay kurulmuyor ama çabuk bozulabilir.konusun edin baktınız cozemediniz bu senin yipranman psikoljikmen çöküşün olur .
(43 puan) tarafından
Üç yıldır yıprandım her zaman aynilar ama her zaman hep ben suçluyum ve beni koruyanim yok onların hepsi bir oluyor günah keçisi de benim konuusp cozebilecek bişey oldufunu düşünmüyorum önceleri neler yaşadık hiç ağzını açmıyor da korumuyor da
(1,769 puan) tarafından
Çocuğun var mı canim
(43 puan) tarafından
Var canım
(1,769 puan) tarafından
Yani canim Bosan demek kolay oluyor işte hayatini karartmalarini istemiyorsan ,yipranmak istemiyorsan kurtul en iyisi .mutlu olman için boşanman gerekiyor sanirim
0 oy
(3,572 puan) tarafından
Eşinizin ailesiyle tartışmayın. Birlikte yaşıyorsanız kaçınılmaz. Ama ayrı yaşıyorsanız çok samimi olmadan ilişkilere devam edin. Eşinin arkasında durmayan daha doğrusu kendi ailesiyle eşi arasında denge kurmayı bilmeyen koca iyi koca değildir. Eşinizin tavrından dolayı size öyle davranıyorlar. Yani kendi oğullarına saygıları olmadığı için oğlunun her şeyine saygısızlar. O yüDen muhattap olması gereken siz değilsiniz, kendinizi yorup üzmeyin. Çünkü bunun sonu gelmez. Uzaya çıksanız bi kulp bulunur. 

Bunun dışında 3. Kişiler için eşinizle aranızo bozup yuvanızı huzursuz etmeyin. Eşinizin yanında ailesiyle ilgili karalayıcı konuşmalar yapmayın. Benim eşim iyi saygılı diye aklında yer edin. Ve dua edin. 
(43 puan) tarafından
Evet haklissiniz halbuki ailesinin bütün işlerine koşar eder abileri hep ona sormadan bir iş yapmazlar birlikte oturmuyoruz bu arada ama cogukez birleşiyoruz adam karısını hep savunuyor inanabiliyormusunuz sadece benjm tavrımdan dolayı bana böyle yaptılar kendileride tavır yapmisken ona göre onların yüzüne konuşmamak saygı demek oluyor hiç ama hiç ağzını açmıyor bak böyle olmamismiydi diyorum tartsma sirasinda cevap bile vermiyor o derece böyle ben çok eziliyorum onlar bana herşeyi söylüyorlar ben kendimi savunabildigm kadar savunuyorum belli bı yerden sonra hep kendilerini haklı çıkarıyorlar hepsi birbirinden ayrılmıyor birtek ben dışım birtek ben laf yiyorum sonra utanmdan gelip benimle konuşuyorlar ne yapmam lazım artık blmiyorum
(3,572 puan) tarafından
Hiçbir şey olmamış gibi devam edin. Hatta tamamen silin zihninizden kötü şeyleri. Yüzünüze bi gülücük yapıştırın. Olabildiğince saygılı ve mesafeli devam edin. Akışına bırakın. Emin olun bi süre sonra kaba tabirle kazık yiye yiye eşiniz hiç ummadık bi yerde hiç beklenilmryen bi şekilde tepki gösterecek, yeter artık diyecektir.
Evlilik sahte ilişkiler yumağı...
(43 puan) tarafından
Üç yıldır hiç birşey olmamış gibi davrandm hep keşke kazıkların en büyüğünü yese çok istiyorum bunu ama etrafmdakiler öyle bir insanki çok iyi gibiler ama bir olayimiz olsa dünyanın en kötü insanına burunuyolar ve birbirlerine kenetleniyolar biri bişi diyosa ötekisi asla eksik kalmiyo
(3,572 puan) tarafından
Allahım ferahlık versin. Zor.
0 oy
(7,820 puan) tarafından
Aynı şeyi bende yaşadım olay eşimin gözünün önünde canlı canlı oldu kayinbabam çocuğumun gelişimiyle ilgili bi dünya konuştu ki oğlum yaşıtlarından iri maşallah benim zayifligimdan konuştu bi dünya yemiyosun icmiyosun bende bu zamana kadar hep düşmüştüm artık o günde dayanamayıp o konuştukça cevabını verdim kötü bi laf konuşmadım Allah için ama cevabını da verdim bi tek şey oldu cen cen cevap veriyor dedi bana bende sende herşeye karisiyosun dedim tek kötü lafım bu oldu eşim yanında oturdu ve haklı olduğumu bile bile ağzını açmadı eve geldim açtım ağzımı yumdum gözümü bu zamana kadar büyüğüm dedim kocamın hatri dedim zamanla düzelir ozeniyolar dedim sustum ama artık canıma tak etti susmadim sende benim haklı olduğumu esssek gibi biliyosun bile bile de ağzını açıp tek kelime etmedin ya bendeki seni bitirdin dedim yarın hemen gidip boşanma davasını aciyosun bana bi ev tutuyorsun bi duzen kur bana ben babamın evine geri gitmem bu saatten sonra oyuncak bebek değilim alıp biraz oynayıp sıkılınca oyuncak kutusuna atar gibi atamazsın beni dedim ben calisamam çocuğum küçük kiramı ödeyeceksin fazlasında gözüm yok gecinecek kadar da nafakami ödeyeceksin bana da Co uguma da bakmaya mecbursun dedim eşim ne ozurler diledi yok istemiyorum bitti ben kafamda bitirdim gelme bi gece sakın dedim gece sabaha kadar uyumadı o salonda ben yatak odasında kaç kez geldi gitti özür diledi en son tamam konuş o zaman bi daha olursa bak affetmem son şansın dedim annesini aramış konuşmuş öğün bugundur eşim hala babasının karşısına geçip ne kendini ne beni savunmadi ama annesine söyler o babasını uyarır ciddiyetimi anladılar çünkü hepsi benim eşimde seninkinin aynısı haklı da olsun babası bişey derken bak 30 yaşında hala aynı ağzını acamaz böyle erkek çok zor gercekten sende o kocayı bi salla kendine gelsin bizim kocalar olgunlaşmamışlar evlenene kadar aileleri yönetmiş evlenince de ya yine onlar yonetiyo ya böyle boşluğa dusuyolar en güzeli bizim yonetmemiz bizi buna kendileri mecbur ettiler 
(43 puan) tarafından
Okurken kendimi gördüm evet babasına karşı hiç karşı durmadık bizde ama Allah var oda hiç bize karışmaz ama bahsettiğim abisi en azından ağzını açıp bağırma bile diyebilirdi adam sesi kisilana kdar bagirdi bakın suclu yok ama adamın sesi kısıldı karısını korumak için böyle bişey olamaz evet hep yönetilmiş bir eşim var maalesef ki ciddiyetimi nasıl göstereceğim blmiyorum önceden de bunları yaşıyorduk çok büyük şeyler de yaşadık ama yok hâlâ aynı şekil de davranıyor ne yapmam lazım blmiyorum artik hangi tavrımdan beni anlar siz yaşayan biri olarak ne onerrrsiniz
(7,820 puan) tarafından
Valla ben o kapıyı gösterdim ona bosanirdim da bu çekilecek dert değil gerçekten bak ben kolay kolay boşanma taraftarı olmam hiç bi zaman ama bu çok zor bi durum erkek koruyup kollar görevi budur bi hatan olsa bile abisi sana bagiramaz bi suçun varsa eşine soylemeleri lazım seni uyarsın diye onlar bişey diyemezler ben ciddiyetini belli ettim ama bosanirdim da gözden çıkarmıştım babamın evine dönmem dememin de etkisi olmuştur diyo duyanlar annem falan hem nafaka hem kira ödeyecek zaten maaşı kaç kuruş yetistiremem diye korktuğu için de olabilir demişti bak bu da bi yöntem evliliğini kurtarmak için bunu da kullanabilirsin
(43 puan) tarafından
Onlar için saygı bir baska bı boyut ama anlamiyolarki bizimde bir anamız babamız var benjm annem babam ona bunu yapmıyorsa onun anne babasida kardeside hiç birseyi bana bunu yapamaz sadece kadın olduğumuz için bu şekilde çekmek zorunda değiliz millet birbirine saygılı olacak diye saygısızlığı biz çekiyoruz kendimize olan inancimizida kiriyolar bu şekilde olunca sanki hep onlar haklı sanki yüce daglari onlar yarattı onlarda bizim gibi insan sadece eşimizin anne babası olmak kardeşi olmak bize bu şekilde davranabilecegi yetkisi vermiyor ben bu şekilde kabul edemiyorum hayatım boyunca da devam etmembir hayatım var yaşayacağım onuda zindan edemem bir daha olursa bosanirim ben
(7,820 puan) tarafından
Valla bende çok sabirliyim bak her zorluğa katlanirim acliga susuzluğa yokluğa herşeye sabrederim ama bu bi yere kadar oluyo saygı olmak zorunda
0 oy
(19 puan) tarafından
Eşime sert bi dille bu bana olduğundan çok sana yapılan bi saygısızlık seni saysaydılar bana bunu yapamazlardı. Kendini ezdiriyosan senin sorunun ama beni ve (varsa çocuğumu) bu şekilde ezmelerine izin vermem derdim. Ki ben eşime yapılanı kendime yapılmış sayarım buda onun aynısı sen bizi sahiplensen buna izin vermezsin diye 
(43 puan) tarafından
Ben hep öyleym ona yapılanı kendime yapılmış kabul ediyorum ama onların yaptığın dan daha çok onun susması beni deli ediyor maalsef bu soyledgn mantıklı sonuçta onu saysalar bana böyle yapmazlardi onun sesszlgnden bunlar geliyor başıma

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 686 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Arya 56 (1,045 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 298 göst.
14 Haziran 2024 Diğer kategorisinde elis (2,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Minnosunannesi (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,406 göst.