+1 oy
391 göst.
Aile kategorisinde (100 puan) tarafından
Hanımlar 2 oğlum var büyük 5 yaşında 2.ci 1 yaşında 3.cüye hamile olduğumu öğrendim 1 hafta önce 3 çocuklu olanlar nasıl bakıyorsunuz bana bi akıl verin napacağımı şaşırdım kürtaj olmak istemiyorum bu günahı taşıyamam ömrüm boyunca mesela doğumdan sonra hepsine nasıl yetişicem 

17 Cevaplar

+1 oy
(1,601 puan) tarafından
Bi sure afallıyon sonra toplamak için uğraşıyon :D 
(100 puan) tarafından
Çok güldüm bu yoruma allahda sizi güldürsün :)))))
(1,601 puan) tarafından
:D rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
(100 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bunu bize mi soruyorsun:) 
(100 puan) tarafından
Allah sizi inandırsın napacağımı şaşırdım son anda aklıma burası geldi 3 çocuklu anneler nasıl bakıyorlar merak ettim 2 oğlum var zor yetişiyorum kayınvaldem sağolsun yardımcı oluyor ama onada yük olmak istemiyorum Dow sendromlu bi kaynım var onunla ilgileniyor oda
(10,667 puan) tarafından
Kime sorsun pardon?
tarafından
Kendine tabikide
(10,667 puan) tarafından
3 çocuklu annelerden tecrübe edinmek istemiş, zira burası sohbet platformu hemde annelik üzerine? konuyla alakan yoksa boş yapma.
(100 puan) tarafından
Kendim bilsem tecrübeli olsaydım zaten sormazdım özeliklede siz yorum yapın yada siz cevaplayın diye bişey söylemedim kendiniz atlamış bulundunuz postuma @eda34
0 oy
(726 puan) tarafından

Tek çocuk olur mu :)

Bı şekilde  büyüyecekler canım onunda nasibi varmis 

(100 puan) tarafından
İnşallah nasibiyle gelir diyelim o zaman:)
(726 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(406 puan) tarafından

Hele anlat nasıl oldu bu çocuk geri çekilme deme bak korkutma beni :D

(11,255 puan) tarafından
5 ve 1 yas olduguna gore isteyerek olmus :) ilk 3 sene bile korunmus baksana :D
(100 puan) tarafından
Evet öyle oldu evliliğimin tadını çıkarmak istedim ilk başta gezmek dolaşmak istedim 3 yıl bekledik sonra işte oğluma hamile kaldım derken aradan 4 yıl geçti kardeşi oldu şu an 5 yaşında üçüncüde süpriz diye orataya çıktı
(4,927 puan) tarafından
Bende 6 yillik evliyim 1 tane cocugum var. İlk 3 sene bizde bekledik. İsteyerek oldu. Baska cocukta dusunmuyorum.
9 yilda 3 cocuk fazla geldi sadece. 5 yas iyi kendini kurtarmis ama 1 yas kucukmus. 2 yas sendromu baslayinca digeri dogacak. Allah yardimcin olsun,kolaylastirsin. Dunyaya gelen bi sekilde buyur :)
(11,255 puan) tarafından
5yillik evlilikte 2 cocuklu ben elendim o zaman :D
(589 puan) tarafından
4 yıllık evlilikten 2 çocuklu bende elenmiş oldum :)
0 oy
(4,035 puan) tarafından
4 çocuklu var olmaz mi
(100 puan) tarafından
Allah'ım çok zor Rabbim 4 çocuklu olanlara da sabır versin yardım etsin inşallah
(4,035 puan) tarafından
Biz büyüdük artık ablasi büyüğüm 21 yaşında askerden geldi en küçüğüm 3 yaşında
(100 puan) tarafından
Hey maşallah siz rahata kavuşmuşsunuz desenize sıra bizde
(4,035 puan) tarafından
Yani çok da kavuşmak denmez aslında büyüdükçe dertleri de büyüyor keşke küçük kalsalr dediğim zamanlar oluyor küçükken hepsi dizimin dibindeydi şimdi değiller artık buyugun kendi hayatı var evli 16 yaşındaki tam ergenlik dönemi
(100 puan) tarafından
Haklısınız aslında hiçbir zaman büyümüyorlar annelerin gözünde
0 oy
(1,903 puan) tarafından
Ilk 1ay duzen olusturana kadar zorlasniyorsn canm.ama o duzeni okusturdgn zaman hersey akisinda ilerliyor.korkma dogan olede bolede buyuyor.onemli olan senin piskolojn.duzen olustrmyaa bak e tabi Zor oluyor kolay degil bide seninkiler pes pese ama olsn bi kac sene sonra senden rahati olmaz.3cocigm var ilk 2si buyuk 7 ve 9 yasinda ama ben ona ragmen zorlandm kucuk olan biraz daha sorunlu bi cocuktu ama atlattm alaha sukurler olsn.sende atlatrsn ilk 1seneni unut o cok zorlar ama pes etme derim
(100 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bana pozitif olduğunuz için Rabbim verdiyse kolaylığınıda vermiştir inşallah
0 oy
(5,369 puan) tarafından
Ben tek çocukluyum komşum da 3 tane ama benden az yoruluyor inan benimki sıkıldım bıktım sürekli çocuk olan yere gitmek istiyor onlar ne güzel yiyor içiyor birlikte oynuyor 
(100 puan) tarafından
Valla maşallah helal olsun bakalım ben nasıl olucam Allah bilir
0 oy
(109 puan) tarafından
Isin cok zor. Benim kizim 2 bucuk oglum 1 bucuk yasinda cok zor. Hele 3. Cocuk ooo. Allah yardimcin olsun. Ailen vardir yardimci olur. Benim.kimsem yok 
(100 puan) tarafından
Kayınvalidem var sağolsun yardımcı oluyor ama yük olmak istemiyorum Dow sendromlu kaynım var ona bakıyor oda
0 oy
(17,406 puan) tarafından
2 çocuğum var. Ama Allah yardım eder. Bı sure sonra düzeniniz oturur. Yaşları yakın olunca arkadaş gibi olurlar. Zor olur ama güzellikleri de vardır elbette. Geçen gün kayinvalidemlere gittim. Evde küçük çocuk olmayınca sessiz sakin. Çok boş bir hayat gibi geldi. Onlar için üzüldüm. Kendimiz için sevindim. Yorucu olur o ayrı mesele 
(100 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(1,452 puan) tarafından

Ben 4 çocukluyum 

Bu yüzden cevap veremem :D

(100 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın
(1,452 puan) tarafından
Amin..
Ama hiç 3 çocuğum olmadı:-)
0 oy
(571 puan) tarafından
Büyük kızım 2 yaşındaydı ikizlerim doğduğunda.Kizim bana çok bağlıydı o sorunum oldu başta.Kucuklerin maması,beslenmesi derken küçük yardimlarla çok şükür geçti iki yıl.Zor evet fedakarlık yapmak gerekiyor çogu şeyden,ev,iş,yemek , çocuklara zaman ayırmak,uyutmak,yedirmek,temizlik..parka gitmek bile zor artık ama güzel,buyuyecekler ve bu günler gelmeyecek olumlu düşün ,hayatı olduğu gibi yaşa :))
(100 puan) tarafından
Haklısınız çok teşekkür ederim
0 oy
(5,284 puan) tarafından
3 degil 4 var 5. Ye hamileyim galiba alıştım artık düzene oturdu zorlanmıyorum. Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.
(100 puan) tarafından
Maşallah Rabbim bağışlasın Allah razı olsun inşallah sende sağ sağlim kucağına alırsın
0 oy
(2,145 puan) tarafından
İki oğlum bir kızım var hepsi aynı anda birşey ister biri su ister diğeri çişim geldi diyor en küçüğü ayağıma yapışıp ağlıyor,sana kolay diyemem insan yetişemiyor zor yani,belli bir süre sonra alışıyorsun ama hiç pişman değilim üç çocuk yaptığıma:)
(100 puan) tarafından
Allah bağışlasın çok teşekkür ederim pozitif yorumunuz için ❤️
0 oy
(2,418 puan) tarafından

4 çocuklu olarak cevaplayım:D.hiç korkma sen bir annesin hepsine yetebilirsin.ilk zamanlar biraz yetmeye çalışırsın yorulursun biraz bunalırsın hatta gün gelir ağlarsın ama göz açıp kapa geçiyor o günler emin ol.brnimkiler 12 10 8 ve 1 yaşı büyüdüler artık çok şükür yardımcı bile oluyorlar...eşin inşallah yardımcı olur. Çocuklara yetemesede eve yemeğe işe yardımcı olursa çok rahat edersin. Benim eşim çocuklara değil eve yardımcı oldu Allah razı olsun hâlâ yardım eder. Cam siler ev süpürüp siler balkonları yıkar .. kahvaltı hazırlar bunlar bile büyük nimet olur

(100 puan) tarafından
Eşim yardımcı oluyor Allah'a şükür ama oda 2 iş yapıyor gece ve gündüz çalışıyor birde üstüne gelip bebelerle oynuyor dışarı çıkartıyor falan onada nasıl yükleneyim ev iş konusunda da çok yardımcı olur ütüde falan dediğiniz gibi cam silme çamaşır asma gibi şeylerde yardımcı oluyor
0 oy
(6,116 puan) tarafından
Bende 2 çocuklu ve 3. Ye hamileyim 2 ay sonra deneyimleyip söylerim :) 
(100 puan) tarafından
Ya Allah bağışlasın sağ sağlim kucağınıza alırsınız inşallah
(6,116 puan) tarafından
Amin sizde inşallah
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Korkma kız alışıyorsun ki zaten büyüyorlar belki 1 yaşındaki ile biraz zorlanırsın ama bir kaç yıl sonra iyikidr yaptım dersin yani verhasılkelam alışmak zorundasın ki ben 3 kız annesi 38 haftalık da hamile olarak söylüyorum tabi bazen de kafanda huni ile gezeceksin bu da hakkkın oluyor ama yapcak birşey yok 
(100 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın Rabbim bi avazda kurtarsın sağ sağlim kucağınıza alırsınız inşallah
(1,717 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ❤️

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 413 göst.
16 Kasım 2022 Aile kategorisinde Fatmasur (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.
0 oy
16 cevap 761 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy