0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Hanımlar merhaba 32 haftalık hamileyim birazda temizlik takıntım var mesela evi paspas yaparken fayans kısımlara camasırsuyu döküp viledaliyorum ardından elimle başka kova ile duruluyorum .Parkelerimi de vileda ile silip ardından elimle duruluyorum . Çevremdekiler elinle silme erken doğum olur falan diyorlar ama çocuğum olmadığı için hafta da 2 defa bu şekilde yapıyorum zaten  bisey olur mu siz nasıl yapıyorsunuz acaba ? 

16 Cevaplar

0 oy
(2,986 puan) tarafından
36+6 da karnımı tuta tuta ev süpürdüm sildim ütü de bir yığın kaldı ertesi gün yaparım dedim ve ertesi gün sancı tuttu doğuma gittim :D bilsem yardım alırdım 15 gün erken doğdu 
(55 puan) tarafından
Benimde kayınvalidem yakın oturuyor bana yardım edeyim diyor sağolsun ama ben kendi işimi kendim yapmak istiyorum .Tabi akşam işler bitince bel ağrım falan oluyor ama boyle doğum daha kolay olur diye düşünüyorum.  Birde heran hersey olabilir ilk doğum diye evi sürekli dip köşe temizliyorum
-Reklam-
0 oy
(4,001 puan) tarafından
Valla doğuma gidecegim güne kadar cam kapı sildim silgi suyum ortada kalmıştı doğuma giderken çok da kolaycacik doğurdum ama tâbi her bünye farklıdır son dogumumda 3 çocuk vardı yapmama gibi bir lüksüm yoktu yani erken de olmadı çok şükür sezeryan olacaktım gününü alalamdan ağrı açılma ile doğuma alındım bnce hareketsiz kalmak zorlaştırıyor dogumu
(55 puan) tarafından
Bende boyle düşünüyorum kayinvalidem yakın bana sağolsun yardım edeyim diyor ama ben hantallaşmak istemiyorum kendi işlerimi kendim yapmaya çalışıyorum.  InsAllah zamanında olur doğum benimde
(4,001 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim zorunu kolay etsin inşallah bir avazda kurtul
(55 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ❣
0 oy
(4,245 puan) tarafından
Günlük işleri yaptım büyük işlere yardımcı geldi cam falan eşim hala olmuş sildirmez zaten hamileyken hiç yaptirmadi
(55 puan) tarafından
Benim kayimvalidem cok yakın oturuyor bize yardım a geleyim diyor sagolsun ama ben istemiyorum .Hareketli olsam doğum daha kolay diye düşünüyorum. Tabi şükür herhangi bi riskim yok olsa bende yardım alirdim .
(4,245 puan) tarafından
Ağır iş yapma cam silmek kapı silmek uzarak yaptiğin işlere yardım iste tehlikeli
0 oy
(4,588 puan) tarafından
Vallahi bacım kıçının başının üstüne düşme yeter ben ikisinde de son güne kadar bisiler yaptım kapı pencere cam yalnız ikincide merdiveni silerken ayağım kaydı tutundum sakince kıçımin üzerine oturdum ertesi gün doğurdum :)
(55 puan) tarafından
Evet dikkat ediyorum düşmemeye elimden geldikçe insAllah zamanında hayırlısıyla gelir bebeğim .
(4,588 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin miniğin canım
0 oy
(1,735 puan) tarafından
Mecbur temizliyorsun canım her zaman her dakika birileri olmuyor ne yazıkki yanında o yüzden biz kadınlar doğuma kadar ev temizleriz :)
(55 puan) tarafından
Aynen öyle ne zman ne olacağı belli olmadığı icin heryer temiz olsun istiyorum açıkçası.
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Şuan 38+ 1 günlük hamileyim ve 3 gündür detay temizlik yapıyorum bugün son işlerimi bitirdim ama New gelen var ne giden açıkcası artık doğmasını istiyorum ya çok yoruldum 
(55 puan) tarafından
Haklısınız hayirlisi ile tez zman da insAllah gerçekleşir dogumunuz .
(1,565 puan) tarafından
38+1 detaylı banyo temizliği yapmıştım duşakabin duvar komple işte o gece doğuma gittim şimdi 28 haftaligim yine her işe koşmaktan ayaklarım bacaklarım şişti ağrıyor evi zor süpürür oldum bu ara
(1,717 puan) tarafından
Valla dün okadar yoruldum ki dedim kesinlikle gece gelir ama tık yok şuan hastanedeyim genel kontrol için bakalım nasip olursa cuma yada pazartesi yatışım yapılacak Allah'ın izniyle
(1,565 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin minik insallah
(1,717 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah ❤️
0 oy
tarafından
Eşim yapıyordu.
(55 puan) tarafından
Ne güzel eşim yoğun çalışıyor gelince de yorgun oluyor o yüzden ben yapıyorum zaten eşim sevmezde yapmayı yoğun olmasa da oyle cok fazla yardım etmezdi yani
0 oy
(4,434 puan) tarafından
Ben 9 ay boyunca yapmadim desem yeridir bulasık yemek camasir yikama asma islerini yaptım sadece geri kalanini esim annem kayinvalidem hatta halam geldi yaptı riskli gebelikti doktorum yormicaksin kendini dedi 
(55 puan) tarafından
Cok iyi yapmışsınız.  Şükür benim herhangi bi risk yok o yüzden de kendim halletmeye çalışıyorum işlerimi .
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Sagolsun kaynanam temizledi hep elimi bile surmedim
(55 puan) tarafından
Benimde kaynanam yakın teklif etti ama ben istemedim Kendim yapınca daha iyi hissediyorum .Birde eşimin tarafı biraz tuhaf kabul etseydim eminim ki derlerdi arkamdan ne var sanki bizde hamile kalıyoruz ne işler yapıyorduk falan çünkü böbrek genislemem oldu gebelikten dolayı ona bile işte bizde böyle bisey yoktu ya da vardi ama biz üzerine düşmüyorduk doktora gitmiyorduk hemen falan denildi yani .
0 oy
(168 puan) tarafından
Evi her hafta doktor kontrolüne gitmeden eşim dip bucak temizliyordu cumartesi kontrolüm vardı cuma gecesi sancım oldu doktora gittik doğuma aldı eve geldigimizde eşim saqolsun temizledi zaten evimize kimse gelmedi kaynanam hariç dışardan kimseyi kabul etmedik o yüzden çok sorun etmedim açıkçası benim gebeligimin bazı dönemleri sıkıntılı geçtiği için eşim bana hiç iş yaptırmadı gibi bir şey oldu o yüzden rahattı 
(55 puan) tarafından
Gelen giden olmaması çok iyi olmuş benim maalesef olur diye düşünüyorum benim annem gelecek ama eşimin ailesi burada onlarda yardımcı olmak için doğumdan sonra gelirler kesin kaynanam görümce falan eşimde yoğun çalışıyor mecbur yapıyorum ben artk işleri .
0 oy
(14,458 puan) tarafından
ben kızımda kaynanamda kalıyordum mutfak temizledik görümcelerle çok geçmedi suyum geldi son zamanlar kendini zorlamamak gerekiyor ha bu konuda kadının günahını alamam ama yapılması da gerekiyordu şimdi kendi evimdeyim 32.5 haftalık hamileyim oda oda yapıyorum 
(55 puan) tarafından
Evet en iyisi hepsini birden yapmak yoruyor insanı el parmaklarım bile ağırıyordu gecen cok fazla iş yapınca
(14,458 puan) tarafından
oy oy şimdi ayaklarım ağrıyor benim ama yapacağım bir şekilde çok az kaldın
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Doğuma bir hafta kala halı bile yıkadım bir şey olmaz. Ama kimyasala fazla maruz bırakma kendini. Sirke ile sil.
(55 puan) tarafından
Haklısınız maske takarak yapmaya çalışıyorum ama dikkat etmem lazm yine de
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Doğum her an olabilir diye hergun sildim Vileda içime sinmesdi son zamanlar sadece Vileda attım. Koltukları bile çektim 39 da doğurdum. Ben yapmasam eşim yapardı ama oda ameliyatlıydı. O kadar topladım topladım sildim süpürdüm toz aldım bir gün yapasım gelmedi aman akşam yaparım serinde dedim akşam nişan geldi doğuma alındım hahahahah
(55 puan) tarafından
Gercekten oyle olur zaten . Bende yapıyorum bakalım hayırlısı nasıl olur ne zman olur .
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Erken doğum riskin yoksa kendini zorlamadan yapabilirsin yani ben tüm işlerimi kendim yaptım doğum olana kadar 
(55 puan) tarafından
Aynen yok şükür o yüzden yapıyorum herseyi kendim.
(12,469 puan) tarafından
Bana da çok dediler yok uzanma yok çömelme yok çamaşırları silkelen e kim yapcak bunları e esin akşam yapsın nere yapıyor adamlar gece vakti geliyorlar
(55 puan) tarafından
Aynen öyle kii havalar dehşet sıcak onlarda tüm gün çalışıyor zaten yorgun geliyor yani dinlene dinlene yapıyorum herseyi kendim mecbur
0 oy
(123 puan) tarafından
Valla mecbur yapılıyor 30 haftalık oldum hergün sil süpür yapıyorum evim giriş kat bahçe katı birgün sil süpür yapmasam örümcek kara fatma geliyor o yüzden hergün silip süpürüyorum deterjan kokusuna gelmiyorlar bitek bayramdan sonra da dip köşeye başlıycam yardım alacak kimse yok iş başa düşünce mecbur yapılıyor ilk bebek benimde inşallah bir sıkıntı çıkarmaz
(55 puan) tarafından
Evet benim de öyle mecbur yapıyoruz . Yapmasak bir gün ertesi gün daha zor olacak .
0 oy
(2,789 puan) tarafından
Yapamıyorum süpürme işini eşim yapıyor diğerlerini toz alma Vileda yapma işini ben yapıyorum snra akşam kalkamıyorum ☺️☺️ağrılardan dolayı 33+4gunluk 2. Gebelik zor geçiyor yani anlayacagin
(55 puan) tarafından
Rabbım yardımcımız olsun insAllah.
(2,789 puan) tarafından
Amin inşallah canim ☺️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
23 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Anne-bebek (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
27 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy