+1 oy
531 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin durumu yoktu kurban kesmek için aramışlar oğlum paran yoksa biz verelim kurbanını kes diye onlar almış eşime de eşimi düşünmeleri hoşuma gitti kendileri de yaşlı ama imkanları var sagolsunlar çok iyiler sizinkinler nasıl kurbanda nasilllar 

11 Cevaplar

+1 oy
(684 puan) tarafından
Teklif etmediler ama yol paramızı karşılama teklifi ettiler onlar Kayseri de köyde yaşıyor biz izmirdeyiz kızım dogunca kurban kesemedik onlar kesti bizim adımıza düşünceliler 
-Reklam-
+1 oy
(65 puan) tarafından
Seneler seneler önce ben böyle bir şey yapacaklarını düşünmedim eşim bir kurban bayramında et istemiş sadece kemikleri koymuş poşete sonrada siz ancak buna layiksiniz demiş eşime 
tarafından
Aboooo dediği lafa bak köpeğin önüne at daha iyi
(684 puan) tarafından
Kız benim eşimin aileside biz yeni evliyken hic cocuklarına yardım etmediler bebegime mama alamazdım evime ekmek alamadım kaynanam bunları biliyordu ama el uzatmadılar sonradan böyle iyilikleri tuttu
tarafından
Yazık ya vallsu üzüldüm
(684 puan) tarafından
Ben biraz agzımı acınca iyilikleri tuttu dügünü bile eşim tek yaptı eşyaları herseyi tek başına aldı hic el uzatmadılar genede boşverdik
+1 oy
(6,527 puan) tarafından
Aynı evdeyiz zaten de saolsun kayınpederim hepimizi birden katar çoluk çocuk 2 3 senedir küçük yollu bi düve alıyo eve hepimize kesiyor görümcemler köyde kurbanlık satiyo onlara da taksitle veriyoruz
+1 oy
(2,415 puan) tarafından
Bizim kayinpederde kurbanin arka bacagini bana vericeksiniz diyor :) elbette veririz ama böyle sipariş gibi söylemesi üzerine yillarca bır kuruş birsey vermemesi insana koyuyor açıkçası. 
tarafından
Ahajhahaj ver sende çok güldüm kız ciddi misin
(2,415 puan) tarafından
Gercekten kız :))) bizimki alem
tarafından
Arka bacağın pirzolası iyi olur derler sjssjjs kayın baban çok akıllı
+1 oy
(2,055 puan) tarafından
Bizimkilerde abisini aratıp biz kesicez sende gir bizimle dediler. Sorun şu ki 10 yıl boyunca abisi kurban kesmedi, ona her sene et vermişler
+1 oy
(455 puan) tarafından

Biz bu sene giremedik görümcemgilde giremedi

Kaynanamgilds iki hisse giriyorlar dağıtacaklar bizlere 
+1 oy
(8,222 puan) tarafından
Bu sene annemden yicez bizde para yok kesemiyoz onlar hiseye girdi koyundan braz çok etleri ölçek ondan dolayı ayrıten alacak durmları yok eşimin annesi babası da durumu yok 
+1 oy
(233 puan) tarafından
Biz tek maaşla İstanbul gibi bir yerde geçinmeye çalışıyoruz evimiz kira. Eşimin annesi de durmuş kurban al kurban al diye darliyor sanki imkan var da biz almıyoruz. Bende sinirlendim en sonunda eşime daha düne kadar kendileri de kesmiyorlardi seni darlayip durmasınlar dedim
tarafından
Bizimkiler de öyle dediler eşim param yok dedi biz yardım ederiz demişler her parasını vermişler sizce bu mantıklı mı
(233 puan) tarafından
Kurban kesmek farz değil, vaciptir yani imkan varsa kesilir yoksa günah olmaz ama bence kayinvalidenin ve kayinbabanin yaptığı çok güzel bir davranış içinizde kalmasın istemişler bence
tarafından
Evet gelinimde eti çok sever falan demiş Allah razı olsun onlardan fakirler ama gönlü zengin insanlar
(233 puan) tarafından
Gerçekten Allah razı olsun ne güzel düşünmüşler maşallah
+1 oy
(4,687 puan) tarafından
Bak yemin ediyorum  sana geçen sene ödediğimiz evi bize  tapusunu vermedikleri için evi boşalttık eşim işinde bıraktı nakliye borç derken kurban kesemedik bayramda gittik kaynanamgil küçükbaş kesiyordu  zaten 2 kişiler elim tek çocuk yanımızda aynen kurduğu cümleyi söylüyorum eti iyimiş  hayvanın biz bunu bir aya yeriz birdahaki ay bir tane daha keseyim ben dedi ben yemem zaten küçükbaş hayvanda eşimede bir parça et verdi gönderdi ahahahahahah he noldu eşim yeni bir iş buldu evimide arabamızda bir senede aldım çok şükür kurbanımıda kesiyorum ama yaptıklarını asla unutmadım
+1 oy
(141 puan) tarafından
O sırada kira zammı için konuşan kayınbabam onun evinde kiracıyız diyor bu senede oturacaksanız herkese neyse sizede o içimden dedim ozaman artık herkes neyse sende osun ozaman zerre kadar yararı yok 
0 oy
(1,780 puan) tarafından
Guzel dusunmusler ama aklima bir soru takildi. Borcla kurban kesilir mi?
tarafından
Borç değil onlar verecek parasını niyet önemli

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 283 göst.
27 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Mertin annesi (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 220 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sever (1,760 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 482 göst.
9 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina&19 (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 178 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ceylannn (43 puan) tarafından soruldu

397,103 soru

11,877,164 cevap

35,992 kullanıcı

...