0 oy
97 göst.
Aile kategorisinde (223 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar benim 5 aylık kızım var. 

Gece gündüz ben ilgileniyorum artı evin düzenini falan da ben hallediyorum.

Annem kardeşim  geliyor aradı ufak tefek yardım ediyor fakat büyük şeyler bende 

Eşim de çalıştığı için çok ilgilenemiyor çocuğu daha çok oynatıyor sakin kalmasını sağlıyor güldürüyor falan ama bazen çocuğu da sinir ediyor yani o yüzden çocuğu da pek veresim gelmiyor ona 

Ben gizli yüksek kolesterol hastasıyım bu sıralar rahatsızlığım çok fazla uyuşukluklar ağrılar falan nefes darlığı falan çok fazla çekiyorum çocukla da çok fazla oynayamıyorum. Gündüz uyuduğu zaman fırsat buldukça ben de yapmaya çalışıyorum. Dün gündüz uykusundayken yanına ben de yatayım dedim bayağı bir uyuyakalmışım İçim geçmiş çocuk anne yanı yatağında uyanmış ben gözümü açmazsam hiç tepki yok çocuk ağlamamış ama şu açıdan kötü oldum ben iyi bende değil miyim düşüncesine girdim çocuğumu nasıl görmem nasıl duymam. İki çocuğum böyle çok yaramaz bir kız çocuğu değil yani bilmiyorum bazen kötü bir anne olduğumu düşünüyorum yetemediğimi düşünüyorum bu psikolojiyi nasıl atabilirim yardımcı olur musunuz bana bir de hastalığın artması da beni korkutuyor. Doktordan doğru düzgün randevu da alamıyorum bayramdan sonraya kaldı kontrollerim ilacı içiyorum ama pek bir etkisinin olduğunu zannetmiyorum.

4 Cevaplar

0 oy
(18,302 puan) tarafından
Bence kendine haksızlık etme rahatsızlığına rağmen herşeye yetişiyosun annesin ama sende insansın deme öyle 
(223 puan) tarafından
Öyle ama bilmiyorum yetemiyorum hissi çok fazla
-Reklam-
0 oy
(3,318 puan) tarafından
Yorulmuşsun ve duymamışsın bunda anormal bir durum yok. Demek ki çocuk da ağlamamış, sadece uyanmış. Kendini bu kadar suçlaman doğru değil. Kendi sağlığını da ihmal etme. Sen iyi olacaksın ki çocuğuna da iyi bakabilesin. 
(223 puan) tarafından
Ya ağladığını duymadiysam diyorum. Sağlığa dikkat etmeye çalışıyorum ama çok zor oluyor.
(3,318 puan) tarafından
Valla bu psikolojiden kurtulmaya çalışsan iyi olur, şuan ufak. Ayaklandığında düşecek kalkacak o zamanlarda ne yapacaksın? Biraz rahatlamaya bak derim.
0 oy
(597 puan) tarafından
Herşeye yetişen anne kendine haksızlık etme bence elinden geleni yapıyorsun daha ne yapacaksın canım 
(223 puan) tarafından
Teşekkürler güzel düşüncen için ama eksik sanki
(597 puan) tarafından
Bazen hepimizde düşünceler oluyor bunlar da geçer canım merak etme sen her zaman kendinden önce şunu söyle ben dünyanın en iyi annesiyim diye
(223 puan) tarafından
Teşekkürler güzel düşüncen için
0 oy
(124 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun, aile danışmanı ile görüşebilir,yardım alabilirsiniz. Fakat şunu söylemek istiyorum ki kızınız ve evinizin düzeni ile ilgili eşiniz dışında başkalarından bir beklentiniz olmasın. Onlar sizin sorumluluğunuzda. Başkası bakmak ya da yapmak zorunda değil. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (779 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 460 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Peri&Anne (1,335 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 395 göst.
19 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Merve Recep (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 525 göst.
4 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,263 puan) tarafından soruldu

385,643 soru

11,530,714 cevap

35,200 kullanıcı

...