0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde (42 puan) tarafından
Kızlar ben 35+2 haftalıkkdn 2500 kilo doğum yaptım bebeğim şuan 4 kilo ve bir aylık oldu ama hala sarılığı geçmedi çok sık emiri yorum maşallah sütüm de çok iyi ama sarılığı gitmiyo var mı benim gibi yaşayip sonradınds atlatan? Kan alındı 25inde gitcem doktora göstermeye ama ben bekleyemiyorum galiba kan sonuçlarından da anlamıyorum çok korkuyorum kötü bişe çıkacak diye ya 

4 Cevaplar

0 oy
(160 puan) tarafından
Mama verdin mi canım
-Reklam-
0 oy
(34 puan) tarafından
Aktif olarak emiyor uyanmada sorun yoksa düşer zamanla bizimki 2. Ayında tam olarak geçmişti biraz zaman alıyor geçmesi değeri yüksek değilse korkmayın. Mamada verebilirsiniz ek olarak. Kaka yapıyormu sürekli kakayla atıyorlar sarılığı 
(34 puan) tarafından
Benim bebeğimde 2420 gram 37+0da doğdu. Ab0 uyuşmazlığı vardı sarılık değeri 20 lere çıkmıştı iki kere fototerapi almıştık. Şuan 4 aylık ve sorun yok çok şükür korkmayın emiyor ve uyandırabiliyorsanız geçer vücudunun çok sarardığını vs görğrseniz bacaklar özellikle o zaman acile götürün uyanmaz emmezse acil baktırın
(42 puan) tarafından
Uyanma da sorun yok kendi kendime uyanıyor çok şükür emme de sorun yok eşimle uyuşmazlığım var ama çocukların hepsi babasının kan grubunu aldı kan alındı 25inde göstereceğiz ama ben bekleyemicem el ile bakılan cihazdan bakıldığında ilk günden bu ne gıne 12den 6ya kadar düştü ama bilinurin  yüksek galiba resim atsam anlar mısınız acaba?
(34 puan) tarafından
Bizde benim kan grubu 0 pozitif baba B pozitif oğlumda b pozitif olduğu için olmuştu. 12 den 6 ya düşmüşse çok iyi bence. Atın bir bakayım belki anlarım oğlumunki ile karşılaştırrım
(34 puan) tarafından
Vücudunun gözünün içindeki o sarılık uzun zaman geçmiyor bizimki tam 2 aylıktı geçtiğinde birgün bi baktım geçmiş gözünün içinde vücudunda kalmamış sarılık. Mama verin yine de bence mama hızlı attırıyo sarılığı
(42 puan) tarafından
Attım canım resim bakar mısın?
0 oy
(42 puan) tarafından

image

lütfen bakar mısınız? Yüksek mi çok mu yüksek o cihazla 6ya kadar düştü bu sarılık değeri ise kan da niye böyle yüksel öf ama ya 
(34 puan) tarafından
Cihaz daha düşük gösteriyor kan daha net sonuç veriyordu öyle hatırlıyorum. Korkmayın bence çok aşırı yüksek değil belki 5 gün içinde daha da düşmüştür. Benim oğlumun değeri 20 lere kadar çıkmıştı 20 ve üzeri riskli durum. Sizinki de bizim ki gibi uzamış sarılık bence yavaş yavaş zamanla geçer siz bol emzirmeye ve mama vermeye çalışın bence. Yine içiniz rahat değilse doktorada götürün kontrol ettirin değeri bazen düşüp tekrar yükseliyor riske atmayın
(34 puan) tarafından
En son bizim cihazla bakıldığında değer 9 çıkmıştı çok iyi hatırlıyorum yeni doğan yoğunbakımında hemşireler bakmıştı. Bana mama veriyormusun dediler evet günde 2 3 ölçek veriyorum diyince yok artık büyümüş senin oğlan daha fazla ver sarılığı düşsün demişlerdi doktorda sorun etmemişti cihazda 9 çıkmasına rağmen 10 un altına düşmüş sık sık emzir demişti
0 oy
(80 puan) tarafından
Canım benimkinin 3.buçuk 4 aylıkken geçti. Anne sütü sarılığıydı bizimki uzamış sarılık. Doktor bununla ilgili bir şey demedi mi 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 877 göst.
0 oy
19 cevap 162 göst.
0 oy
3 cevap 54 göst.
4 Haziran 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,425 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Aysegulnll (531 puan) tarafından soruldu

397,262 soru