0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (98 puan) tarafından
Kalıtsal hastalığı var  2.çocukta  daha kötüde olabilir dedi sağlıklıda olabilir dedi aynıda olabilir dedi bizde tüp bebek yapalım hocam dedik ki da tüp bebekte sadece down sendromu sma genlerini ayrıştırıyorlar dedi acaba diğer hastalıklarında şey yapmıyorlar mı dünden beri ağlıyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(2,757 puan) tarafından
Eğer birincide sorun varsa ve doktorlar ikincide daha büyük sorun olur diyorsa ikinciyi yapmak mantıklı değil gibi kuzum çünkü bunun ileriside var o çocuk istermi ömrü boyunca hastalıkla uğraşsın bu dunyaanin yüküne sağlam insanlar dayanamiyo
(98 puan) tarafından
Ama sağlıklı olma ihtimali de varmış ama tek sorunumuz yaa sizin dediğiniz gibi sağlıklı bir bebek olmazsa yazık günah
-Reklam-
0 oy
(33 puan) tarafından
Canim eger 2.bebek daha da kötü olabilir diyorsa hic girme o toplara bence ilerisini düşünmek lazim ama teyzem tup bebek yaptı herseys bakılıyor demisti bilemiyorum tabi en iyiisi iyi bi doktorla göŕüşmek bence
(98 puan) tarafından
Neyi vardı ilk çocuğunda canım teyzenin
(33 puan) tarafından
Down sendromu canim
(33 puan) tarafından
2 defa yapti zaten artik yaşı da büyük yumurtalari da pek yokmus sağlıklı degilmiş 4 tane döllendi 4üde down sendromlu geldi genetikten cnm
(98 puan) tarafından
Bizimki farklı hastalık yapılmıyor galiba pazartesi olsa soracağımda bir türlü olmuyor şansıma
(33 puan) tarafından
Hakkında Hayırlısı neyse o olsun inşaAllah canım
0 oy
(795 puan) tarafından
Yani ikinci bir bebekle riske atıp hem bebeğin hakkina hem suanki çocuğun hakkına hem de kendi halkınıza girmek yerine , evlat edinmeyi düşünseniz kendiniz doğurmuş gibi bagriniza bassaniz bir çocuğun da hayatı kurtulur... Böyle bir ihtimal olsa ben  düşünemezdim ya 
0 oy
(7,021 puan) tarafından
valla cinsiyet bile ayarlıyorlar ama bizim ülkede var mı bilemem. kıbrısta falan baya baya cinsiyet ayarlıyorlarmış ve duymuştum aslında genetik bazı hastalıkları ayrıştırıyorlar diye. imkanın varsa araştır dene ama onun dışında zor. benim yeğenimde wolf hirshorn sendromu çıktı. doktor direk başka çocuk yapma dedi ablama. 
(1,073 puan) tarafından
Bizim ülkemizde cinsiyet seçemiyorsun canım. Ben de tüp bebekle anne oldum. Doktora sormuştum. Yasak demişti.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Nur29 (169 puan) tarafından soruldu
+3 oy
46 cevap 1,403 göst.
30 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 793 göst.
5 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 340 göst.