0 oy
752 göst.
Aile kategorisinde (9,274 puan) tarafından
Kızlar selam. Kısaca anlatacagım umarım anlatabilirim. Ben eşimle severek 10 yıldır evliyim. Bes yasında bir kızım var ve altı aylık hamileyim. Yılbasında ev sahibimiz cok para istedi bizde baska eve cıktık. Neyse ben o eve geçtiğimde hamileymişim onunda etkısıyle galiba eve alısmam biraz uzun sürdü. Ev cok büyük 4+1 zemin kat basık,eşim benden icazet almadan gitti tuttu evi ben sonraki gün gördüm. İçine girince de ısınamadım bir türlü. Neyse o eve gectiğimizden beri de eşimle pek aramız yok. Sevgisiz ilgisiz bırakmaya basladı beni iyice. Talebimi söylememe ragmen de pek oralı olmadı. Bende hamilelikten dolayı mı bilmiyorum eşime ayrılmak dahi istediğim oluyor dedim. Benle kavga etti git babanın evine gör dedi. Neyse biz barıstık sonra aradan cok geçmeden memlekete geldik bayram sebebiyle. Ben ablamla ufak bi sürtüşür gibi olduk o evde yokken geldi kolay gelsin dedi bende o ara sinirliydim seslenmedim hemen kendi üstüne alındı sebebini sormadan bana trip attı. Sonra pıknıge gittik diğer ablamlar annem babam eniştem vs. Bana hic bişey sormadıgı gibi noldu diye orda da baktım ablamlarla oturmus daha beni cekiştirmeye kalkıyor. Tavsan daga küsmüş dagın haberi olmamıs felan dedi eşim orda benim film koptu gittim arkamdan konusmayın felan dedim. Sonra noldu orda hatırlamıyorum eşime boşamadıgıma dua etsin dedim bir an da cıktı agzımdan. Sonra annemle babam boyle yaparsan sıgmazsın bi yere vs diyince onun üzerine arabanın anahtarını istedim eşim vermedi sonra bende pıknık alanından yürüyerek ayrıldım eniştemde geldi bi baktım arkamdan eşimde arabaya binmiş gidiyor. Kızımız orada kalmıs. Duydum ki baska sehırdeki evimize gidiyormus. Ben kagıt gonderecekmısım imzalamayan serefs z gibi sözler soyledi telde. Eniştem sonra aramıs bosanıcan mı diye yok demiş burnu sürtsün diye beni baba evinde bırakmıs felan. Enişteme pazar gelir alırım felan demiş eniştem de cuma gel demiş. Tamam demiş ama gelmedi. Kızını da sormadı etmedi hic bi şekilde görüşmüyoruz. Ne yapsam bilemiyorum bu olayın üstüne. Siz napardınız 

19 Cevaplar

0 oy
(9,274 puan) tarafından

En İyi Cevap
Ben hatamın farkındayım kızlar. Ama eşim yüzümün bozuk olduğunu gördüğü halde sormadı bana neyin var diye. Babama neye trıp atıyor bu felan dedi. Bana mı tuhaf geliyor bu durum. Arabada piknige giderken felan sanki biz kavga etmısız gibi davrandı etti. Sonra oturdular pıknık alanında sanki hic bişey olmamıs gibi oturdular ettiler kuruldum bende ister istemez. Orda vereydi ağzımın payını ne diyosun sen diyeydi ama çıkıp gitmeseydı. Noldu şimdi yani,dönüp yine gelecek aramak gelmiyor içimden. Benim yaptıgım fenaysa onun ki daha onur kırıcı anamın babamın yanından nasıl kalkıpta gidebildin annem babam arkamda biz karısmayız napmak istiyorsanız yapın konusun anlasın diyolar. Burası evın ne istersen o ister git ister kal diyorlar. Ben eşimden özür de dilerim dediğim için ama eşimin yaptıgını da hazmetmekte zorlanıyorum. Gebeliğime verebilirdi ardımda kızımı bırakıp gitmesi akabinde hic sormayısı felan bir aile babasına da yakışmaz bence. Sevgisizlik evlilikte ki en berbat şey bence. 
(575 puan) tarafından
Erkek işte canım. Belliki herkesin önünde ağrına gitmiş. Tek olsanız belki bu kadar ağır olmazdı ama enişten, baban vs varmış. Şimdi onun tarafından bakınca o da haklı. Senin tarafından sen haklısın. Demek o an sormak onun aklına gelmedi öyle düşün bide. Çekip gitmeseydi demişsin ama ilk sen ortamı terk etmişsin kuzum. Sakın yanlış anlama seni suçlu bulduğumdan değil, ama hata her ikinizde. Bence senin de eşini araman lazım. Hamileymişsin ne güzel. Dünyalar güzeli de kızınız var. Ne gerek var birbirinizi kırıp üzmeye
(9,274 puan) tarafından
Ben cıkıp eve gelecektim baktım o an orada herkes bana karşı ruhum daraldı duramadım. Bir buhran anıydı belkide nazara geldik bilmiyorum. Ama başka bir şekli de olabilirdi bu ağır geldi. Ben bu yaptıgının üzerine ararsam inan hiç hiç değerim kalmaz gözünde. O yüzden beklemedeyim bakalım ne olacak
-Reklam-
+4 oy
(11,984 puan) tarafından
Ay eşin çok haklı ama ya oyun mu bu bacı boşamadığıma dua etsin ne ya ulu orta kurulacak laf mı bir de ortamı terk ediyorsun

Farkındaysan en baştan itibaren adama ters yapan sensin.
(9,274 puan) tarafından
Adama terste yapmadım aslında adam sanırım yarasından gocunuyordu. Yüzümün asıklıgını kendine sandı. Halbuki olay cok baskaydı. İnsan olan arkadasını bile öyle görse sorar neyin var diye. Sormadı bile.
0 oy
(393 puan) tarafından
Beklemek de fayda var.  Öfkeyle kalkan zararla oturur. 
(9,274 puan) tarafından
Salıdan beri bekliyorum canım. Herhangı bir olumsuzluga sebeb vermemek için ağzımı acmıyorum.
(393 puan) tarafından
Belki bir özür diyebilirsin. Biraz kusur sende gibi geldi.
(9,274 puan) tarafından
Baslatan oydu aslında ama ben tepkimi kontrol edemeyerek haksız konuma düştüm. Dur bakalım neler olacak görecegız. Annem babam seslenmiyor sagolsunlar. Nereye kadar gidecek görecegız
(393 puan) tarafından
Sakin olmakta fayda var,  pireye yorgan yakmak olur.
(9,274 puan) tarafından
Sakinim canım dogumuma uc ay var. Görecegız neler olacak gelecek mı yoksa devam mı ettirecek görecegız
0 oy
(405 puan) tarafından
Öfkeyle kalkan zararla oturur . Ailen sana böle yaparsan sigmassin bir yere demiş ya o sözlerine kırılma onlar senin yuvan dağılmasın diye öyle demişlerdir .aranızda buyuk problemler yok ise ayrılık hiç düşünme canım bence . Esin belki sevgisini gösteremiyor dur . Ama hissedersin benimkide seni seviyorum demez romantik değil güzel söz söylemez ama ben hissederim . Haa evet bu arada bende trip atarım benle ilgilenmiyosun diye ama galiba huyu bu onun . Bilemiyorum sevmese anlarsın ya insan sevildiğini değil de sevilmedigini daha çok anlıyor bence 
(9,274 puan) tarafından
Eşim işine geldiğinde sevgisini gayette gösterebilen biri canım. Son dönemde iyice yok olmustuk onun için. Eve geldiğinde mutlu olmaz olmustuk. Sevseydi böyle birşey yapmazdı diye düşünüyorum. Zamana bıraktım artık ne arıyorum ne bişey kızı bile sormuyor babam nerde diye.
0 oy
(568 puan) tarafından
Valla ne diyeyim bacım baştan haksızsın
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Ama sen çok nazlisin canım ya 
(9,274 puan) tarafından
Nazlı değilim hakkımın yenilmesinden yok sayılmaktan değersiz hissettirilmekten bıktım artık.
0 oy
(4,050 puan) tarafından
Hatalı olan sensin. Şöyle ki, eşinin ilgisizliği seni bunaltmış bile olsa bunu kendi aranızda konuşmalıydınız. Herkesin içinde söylemen böyle bir cümleyi hoş olmamış. He kızını sormaması kabul edilir değil bu eşinin çok büyük hatası ama senin adım atman gerekiyor bence.
(9,274 puan) tarafından
Bende nasıl söyledim neden söyledim hatırlamıyorum bile belki bir buhran anıydı bilmiyorum ama aramayacagım. Gitmesini istemediğimi söyledim telefonda gelseydi özür dilerdim ama gitme dediğim halde gitti.
(4,050 puan) tarafından
Kendince gurur yapmış ama kızını bile sormayarak haklıyken haksız duruma düşmüş benim için. Ne yani siz ayrılsanız demek kızını hiç aramayacak.. Olacak iş değil tabi.
(9,274 puan) tarafından
Aramıyor zaten evladını da kızıda hıc onu sormuyor annesi yetiyor demek ki
(4,050 puan) tarafından
Kurulma sen de iyice, akışına bırak. Konuştuğunuz zaman kızına olan ilgisizliğinin seni ne kadar kırdığını, sana olan öfkesini kızına yansıtmasının babalık duygusundan çok uzak olduğunu anlat ona.
(9,274 puan) tarafından
Yok canım kurulmuyorum üzücü olan bu ki kızında bir tesiri yokmuş. Baska evlat olsa babam derdi
0 oy
(2,144 puan) tarafından
Canım hamilelik hormonları insanı daha çok yoruyor. İster istemez eşine bu lafları kendi ailenin yanında söylediğin için gurur yapmıştır. Bak eşim iyi asla bunu inkar edemem ama bunu ailemin yanında söylesem o da aynı şeyleri söyler ve yapar. Biraz daha alttan almaya çalış ❤️
(9,274 puan) tarafından
Evet gururum var benımde demiş ama cekip gitmesi gereksizdi. Kaldı ki ailemde öyle aaa diyecek kişiler değiller. Kendi ailesi yanında olsa haklıydı onlar anlayısı olmayan insanlar. Ama benim ailem farklı.beni bırakıp gittiği için kızgınım. Belki kırgın. Giderek olayı daha da derinleştirdi.
(2,144 puan) tarafından
Canım mesele ailelerin  anlayışlı olması değil ki benim ailem de anlayışlıdır çokta severler damatlarini ama karşıda ki bunu gurur haline getirir. Tabii ki bırakıp gitmesi çok çok yanlış orada tabii ki haklısın. Eşimle ilk evlendiğimde de nişanlıyken de birbirimize ilk uyarimiz sorunumuz ne olursa olsun başkalarının yanında birbirimize saygılı olacağız ve belli etmeyeceğizdi anlatmak istediğim bu. İnsan kırılıyor ve kendini kötü hissediyor
(9,274 puan) tarafından
Haklısın görecegiz bakalım neler olacak umarım ikimizde samimi olabilirz
0 oy
(455 puan) tarafından
Bence sen hamile olduğun için tahammül seviyen yerlerde bu da eşine yansıyor maalesef haksızsın

Olabilir bazen her an eşler ilgili aşakalı olamayabilir halledilir konuşulur ben olsam arardım sanırım
(9,274 puan) tarafından
Tahammül seviyem bu zamanlara kadar iyi geldi. Sadece hamileliğe yormak da haksızlık olur. Konusabilecegımı bilsem konusurdum. Eşime ben cok sordum yüzü düşük olunca biz mi bişey yaptık iste mi bişey oldu paylas derdim paylasmazdı. Ama utanmadan benimle paylasmadıgı sorunumuzu eniştemlere söylemiş. Ben evimle ilgilenmiyormusum ondan da iş bekliyormusum. Yorgun argın geliyomus işten felan gibi seyler söylemiş. Normal zamanımda istemem ama hamileyim yetişemiyorum günüm günümü tutmuyor. Riskli bir gebelik bir de sadece anlattıgım kadarıyla biliyorsunuz.
(455 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun geri kalan hayatınızı bilmiyoruz ama burdaki duruma göre yorum yapıyoruz maalesef
(9,274 puan) tarafından
İşte buranında bu durumu kotu hepsini anlatsan olmuyo olanı kadar da derdine dert ekliyor. Nasip bakalım ne olacak
0 oy
(4,514 puan) tarafından
Gercekten kaö yasındasınız. Böyle afedwrsin b.ktan sebepli kavgaları ailekere yansıtırsanız olmaz.en az 5 yıllık da evlısınız nıye bunu çözememişsiniz anlayamadım. 
(9,274 puan) tarafından
Bu anlattıgım seyın bir kısmı ama bktan demende ayıp olmus. Benim ailem öyle lafın sozün ardına düşmez olmasa iyiydi ama olduysa da yine ikiniz çözeceksiniz dediler. Herkes beklemede şu an
 Bende beklemedeyim. Onun yaktıgı fitili ben söndürmek istemiyorum
0 oy
(1,994 puan) tarafından
Burda uzatan da sensin boşanma lafını söyleyen de sensin şahsen hiç uzatmayacaktin canim bak şimdi ne oldu erkeklerin aklı bir karış havada oluyor bi ayakları dışarıda oluyor kadınlar gibi değiller baksana eşin reddi çekmiş onunda işine gelmiş yani 

Yalvaracak değilsin ya bekleyeceksin demekki bile bile gelmiyor senin burnunu sürtmek için 
(9,274 puan) tarafından
Beni ceza için mi bıraktın gittin dedim yok dedi. Sonra köpk gibi yalvaracaksın bana al diye dedi bişeyler saydı telefonda ama inan hatırlayamıyorum gel dediğimi hatırlıyorum ama o çoktan kafasına koymustu gitti. Dolasıp gelseydi belki özür dilerdim . Ama o istekte kalmadı içimde.
(1,994 puan) tarafından
Bile bile yapmış demek ki canım biraz sürünsün demiş bekle bence üstüne gidersen iyice havalara girer
(9,274 puan) tarafından
Evet bu durumun üzerine kendi ayağımla gidersem ya da özür dilersem eşimin gözünde hiç saygınlıgım olmayacak. Gelirse geri bende dilerim özrümü yoksa demem gel beni al diye.
0 oy
(924 puan) tarafından
Öncesinde yaşadıklarınızi bilemem ama bu konuda dibine kadar haksızsın. Toplum içinde bosamadigima dua etsin demen çok yanlış olmuş. Şimdi mecbur bekleyeceksin bir adım atarsa özrünü dilemelisin. 
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Eşim de ben de aramiz bozuk olduğunda ailelerimize yansıtmayız. Yani durumunz çok kötü olmuş gerçekten herkesin ortasında gereksiz bir tartışma olmuş ve cok büyümüş. 
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Kızını alıp gitse daha kötü olurdu emin ol. Bence sen özür dile hem kendi ailenden hem eşinden. Ailenin içinde durduk yere bozmuşsun anlattığın şeyler incir çekirdeğini doldurmaz büyük laflar etmişsin canım hamilelikte de hormon etkisi var tabi ama sen yine de içindeki negatif enerjiyi pozitife çevir seni mutlu ettiği anları düşünerek bu hormonları kontrol altına al inşallah düzelir aranız 
0 oy
tarafından
Eşini kirmişsin bence gönlünü alman lazim
0 oy
(17,459 puan) tarafından
Bu sebepten bosanirsaniz boş yere yuvanız yıkılmış olacak . Ki sen hatalisin.  Eşinin sınırı geçsin. Sen de sakinleş. Konuşun güzelce. Ve boşanma sosunu herkesin içinde söylediğin için özür borcun var bence eşine. 
(9,274 puan) tarafından
Boşanacagımızı sanmıyorum canım zaten eşimde demiş bosanmayacagım diye. Bosanmayacaksan ne diye bırakıp sehır degıserek gittin kaldıki ablam ona demiş aslında biraz atıstık sen bi dolas karını da alıp demiş ama eşim oralı olmamıs. Sonrada bu olay patladı
(17,459 puan) tarafından
Yani dostum işin doğrusu eşinin yerinde ben de olsam eşim de olsa aynı şeyi yapardık diye düşünüyorum. Yani kırılmış ve sinirlenmiş. Duzelirsinjz Allah'ın izniyle. Bir iki gün daha siniriniz geçsin. Pazar demiş ya o muhtemelen o gün gelir konusursunuz
(9,274 puan) tarafından
Hayırlısı canım ya bakacagız
0 oy
(1,621 puan) tarafından
İkimizde de suç var bence ama sen herkes içinde öğle konuşarak bütün suçu üslenmiş din birine kızdığın  zaman bunun acısını herkesten çıkartman zaten doğru değil eşin aramıyorsa bir adım sen at bu sefer güzelce konuş araştırmalara göre zemin kat karanlık odalı evlerdeki insanlar mutsuz agrasif olurmuş ev size iyi gelmemiş 
(9,274 puan) tarafından
Evet galiba ev bize iyi gelmedi bebegım dogsun eger bosanmamıs olursak oradan cıkacagım neyse ne. Zaten bızden onceki xift bosanıp cıkmıs
(1,621 puan) tarafından
Eşinin eğer sürekli hakaret edip seni darp etmiyorsa boşanmayı hemen düşünme sürekli boşarım seni lafıda hoş değil hem kendini hem karşındakini bıktırırsın ama şiddet ve hakaret sürekli olan bir şeyse durma o zaman bu ortamda yetişen çocukların psikolojisi iyi olmuyor anne ve babayı örnek alıyor
(9,274 puan) tarafından
Yo aslında oyle bi durum da yok canım. Sürekli de söylenen bir söz değildir bosanmak ama su son donemde galiba ilgisizliği çok bunalttı beni
0 oy
(688 puan) tarafından
Tamam sen hatalisin ama eşin idare edebilirdi en azından namusunu karısını orda bırakmadan eve götürüp evde sorunu cozebilirdi ki hamilesin 
(9,274 puan) tarafından
Degıl mı kaldı ki bu sozum yuzunden ona kotu bakacak dalga gececek kımse yoktu karsısında. Ailem bunu sorun etmezdı bana kızarlardı ki kızdılar da sende hatalısın diye. Kımse benım tarafımı tutmadı bile eşimin aklında varmıs demekki bırakıp gitmek
(688 puan) tarafından
Bende senin gibi düşündüm bahane olmuş gibi ona hoplaya zıplaya gitmiş sen o ayağına gelene kadar onu arama giden zaten geri gelmiyor  gerçekten gittiyse boşuna kendini özür dileyip onun gözünde düşürme sen gittiği için ona kız ve kendine hep bunu şöyle o aramadan beni görmeden durabilyorsa bende dururum de ve geri adım at ailen de arkanda
(9,274 puan) tarafından
Aynen canım bende oyle yapacagım neler olacak göreceğiz.
0 oy
(2,528 puan) tarafından
Hic ustune dusme bence zamanla geri gelir istine dusersende kiymetin olmas bilessin
(9,274 puan) tarafından
Yok canım düşmem ben hatamı da biliyorum. Ama bu şekilde geri adım atarsam bundan sonra olacak bütün sıkıntılarda bu gune dönüş yapacagız

İlgili sorular

+1 oy
39 cevap 692 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 303 göst.
19 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (538 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 240 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Musab (1,054 puan) tarafından soruldu

397,211 soru

11,880,213 cevap