0 oy
497 göst.
önce Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Kızlar bebeğim iki aylık oldu.kolik bebek dedi gazlı.dsmls kullanıyorum.doktor besin alerjisi olabilir dedi.sut ürünleri hep kestim fayda etmedi.bir aydır meme reddiyle cebellesiyorum.emzirene kadar canım çıkıyor.onu emzirmeye calsiirken tam dört saat geçiyor 

Boğazından tek damla süt geçsin diye saatlerce çırpınıyorum iki dk emiyorsa emiyor.uyuya kalıyor.ksldirinca baş bas bagirip emmek istemiyor.bende sağıp veriordum böyle durumlarda genelde 

Bugün meme almadknta dün geceden.sabah oldu hala almıyor.ama ağlayıp duruyor.sagdim veriyim diye.biberon da emmedi.habire yalancı emzik emio duruyor.karni aç.mama vereecem artık o dereceye geldim.bu sefer hiberonu ağzına dahi almiyo.kafa çekiştirip zehir iciriyormusum gibi ağlıyor.kyle böyle koca günde sadece iki defa emzirdim onlar da bir dak digeri de bir dakikadan iki dk sürdü.ac aç uyumak istiyor.acliktan da beş dk surmeden uyanıyor.artik çaresizim.onu sevemiyorum 

Daha çocuğumu öpüp koklayamadim .koca iki ay sadece onu susturmak sakinleştirmek salllamak gaz çıkarmaya zorlamakla geçti.artik nefes almak istiyorum çok bunaldim.anneligi hiç sevmedim.kendimi bu sebeple yetersiz hissediyorum.sanki bebeğim beni hiç sevmiyor.bana zulüm ediyor emmeyerek zirlayarak.sirf syagindaki çorabı çıkarıp giydirdim diye kesintisiz iki saat ağladı.sakinkem saçını oksayim diyorum ona bile ağlıyor

İki aylık bebek bunalri yapmaz demeyin ben artık çıldırıyorum.sesi de algılıyor .sese aşırı duyarlı.yel esse uyanıyor.tirnak ucunda yürüyorum evde.bisey yapamıyorum aç susuz dolanıyorum.cok bunaldım.ben napacam.bu çocuk acc emmiyor biberon istemiyor.sabahtan beri midesine iki lokma süt girmemis .Allah'a hergun dua ediyorum sabır istiyorum.ama Rabbim bile bana sırt dönmüş sanki.uyku yok yeme içme yok .bolca yorgunluk hastalık halsizlik ve depresyon var şuan

İnşirah süresi dinliyorum habire yine de bebeğim sakinlesmiyor.ben o ağladıkca daha da çıldırıyorum.saclarimi yoluyorum .bana bir yol gösterin ben napacamm

13 Cevaplar

+1 oy
önce (3,497 puan) tarafından
Balık burcu mu ona göre yapman gerekeleri yazayım? Yâ kolik değil bence kolik çünkü belli saatte ağlar. 
önce (34 puan) tarafından
Koç burcu canım.17 Nisan
Koç burcu için yazar mısın çok güzel anlatmissin
Fatma güzelce oku ve not et :)

Tâbiatin uyanması gibi başlangıcın noktasidir Koç burcu 0 derecesiyle başlar. Koç burcu Hayy Esmâsıdır. Koç burcu olan bir insan yazmadan ezberleyemez. Zekasını kullanmak istiyorsa önce not alacak okul hayatında, iş hayatında sıfırdan başlayıp tab yapabilmek için Hayy esmasini mutlaka çekecek. Ani öfkelenme yaşar sabırsızdır.  Misâl aleminde onun için rızık ve bereket vardır çok hızlı bir şekilde ona akar. Koç burcunda hiperaktiflik aktiflik vardır ona sakinlik lazımdır.  Feleklerden o kadar çok bilgi kendisine hızlı bir şekilde akıyor ki o yüzden kendisi de hiperaktif. O bereketten ve o ilimden alabilmesi için kendisine de sakinlik lazım. Bunun içinde ya Hayy Ya Halim zikrini çekecek sayının bir önemi yok. Sıfırdan başladım hayat buldur Yarabbi Ya Hayy. Ya Halim ne demek günah işleyen kullarına ceza vermeyen bekleyen sakinlik veren demektir tam koç burcu için çekmesi gereken zikirdir. Ya Halim esmasına sarılmakta gecikme annesi sürekli sesli bir şekilde kucağını bebeğini aldığın zaman zikret büyüdüğünde de kendisine Yâ Hâlim esmasini çekmesini tavsiye et. Adem Aleyhisselam'ın makamıdır. Sakinlik ve dinginlikte kalması gerekir. Rüyaları çıkar. Çok fazla özgüveni yüksek olan ama çabuk kırılan çabuk içselleşen çok fazla özgüveni olduğu için ve hemen alınabilecek potansiyele sahip olduğu için onun daha yavaş daha sakin halde hareket etmesi gerekir. Eğer koç burcu olanlar daha yavaş ve daha sakin hareket etmezlerse hayattaki bütün fırsatları kaçırabilirler. Nefsi emmareye dikkat etmesi gerekir. Koç burcu kendi hakkına çok girer. Hep kurban rolüne girer. Olayları içselleştirir. Sürekli liderlik vasfında olduğu için eğer kök çakrası dengede olmazsa görünmez kısmetsizlik bereketsizlik basiretsizlik yaşarlar. Koç burcu akışta kalmaz sakinliğini koruyamazsa dengede kalamaz ve hayatın akışında tutunamaz. Son dakika işleri elinden kaçırır. Son dakika işleri bozulur.

Koç burcu günde en az 101 kere hergün Yâ Hâlim Yâ Allâh Estağfirullah çeksin. Tabii bebeğini çekemeyeceği için sen sesli bir şekilde bir bardak suyu veyahut sütünü al oku bebeğin de duysun. Çok hızlı hareket ettikleri için çok hata yaparlar. Çok küfür edebilirler. Koç burcu aceleciliğinden dolayı insanlara zarar verebilir. Ve kırabilir. Kırmaya başladığında arkasına bakmıyor ve görmüyor. Olayları sürekli aşırı kaosa sürekliye biliyor ve o kaosun içerisinde tutabiliyor.

Lavanta ve biberiye yağı Koç burcuna çok iyi gelir. Lavanta yağını yastığına damlatabilirsin bebeğinin. Biberiye yağını ise iyi ki alnımdaki kaşlarının arasına ve iman tahtası dediğimiz iki göğsünün arasındaki bir kemik var oraya sürersin .

Koç burçları narsist olurlar. Aile içi ilişkileri sıkıntılı olur. Evlendiği zaman da koç burçları sürekli eşi ona annelik yapsın ister. Yaramazlık yaptığı için çocuksu yapısından hiç kurtulamaz. Anne karnı travması çok olur babadan ilgi eksikliği olur. İnsanların onu yalnız bırakmasından dolayısıyla lavantayı yağını el bileklerinin etrafına sürsün.   Biberiye yanına da üst dudak bölgesine sürebilirsin. Yine dediğim gibi isterse iki kaşının arasına da sürebilirsin. Koç burcu'ya çok verici ya da çok alıcı olur. Alver dengesini sağlayamaz. Al ver dengesini de sağlaması içinde firuze ve akik taşını kullanmalıdır.

Koç burcunun da duâsı Rabbi yessir velâ tuassir rabbi temmim bil hayr.
Allah'ım zorlaştırma kolaylaştır hakkımda hayırlı kıl.
Mizgin vaktim olunca anlatırım ama senin vaktin varsa açıp dinleyebilirsin YouTube de https://youtu.be/CzEQiFNInow?si=Cq1Lfg-yuDBb0Hm0
Canım çok teşekkür ederim.tavsiyelrini dikkate Alaçam
Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
önce (752 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
Amin inşallah
önce (5 puan) tarafından
Benim ilk oglumda öyleydi kaynanamla zor yendik dediğin gibi aynısını çektik canım kaç kez kriz geçirdim yastık yorgan altında bebe aradım yorgunluktan 3ay çektiriyor sonra geciyo inşallah şimdi 3 yaşına girdi biraz daha sabır etmen gerek canım kendine öyle şekil verme bu günlerde geçecek emin ol sana tavsiyem tavana hamak köy öyle salla biz onunla yendik sıpayi
0 oy
önce (1,658 puan) tarafından
Anlıyorum çok yorgun çaresiz ve üzgünsün ama isyan etmen hoş olmamış. Durumun çok zor hak veriyorum. Bebek büyütmek zaten zorken gazlı/kolik bebek büyütmek çok çok daha zor. Şimdi inandırıcı gelmediğini biliyorum ama bugünler geçecek. Allah yardımcın olsun. Biraz dışarı çıkıp gezin hava alın. Senin stresin bebeğe yansır. Stresi inanılmaz hissediyorlar. Yardım al mutlaka eşinden ya da herhangi birinden. 
0 oy
önce (1,995 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol. Mamayı biberonla içmiyorsa şırınga ile ver kaşıkla ver. Bebiş aç aç nasıl uyusun annesi uyumaz ki?? Sabahtan beri 2 kere emmek ne demek. Ayrıca mamanın tadını sevmiyorsa bi çay kaşığı pekmez falan kat. Ciddi beslenme sorunu varsa öneriliyor diyebiliyorum. Böyle olmaz 
0 oy
önce (4,823 puan) tarafından
Benim dediğim şeyleri de çıkarttın mı diyetten?
0 oy
önce (170 puan) tarafından
Ah canım rabbim yardımcın olsun bu durumdaki tüm annelere... inan yaşadıklarının fazlası var bende de eksiği yok tam 4.5 ay oldu daha hala kucağıma alıp sevemedim tüm gün ve gecem onu susturmakla geçiyor postlarimda hepsi var. Aglayan çocuk çok zor bende ne denediysem olmadı çok zoorrr çok ama tek çare sakin kalmak ne yazık ki gün değil saniye sayıyorum artık büyüsünde azıcık sevebileyim diye. Bir çare söyleyip içini rahatlatmayi çok isterdim çevremden destek al dinlenebilmek adına 
0 oy
önce (85 puan) tarafından
Nazar olmustur belki. Oku cnm normal görmedim ben yani 
Nazara gelmis dediler okudular.amcalari falan hep hoca.kayinababam falan namazında niyazinda insanlar devamlı okuyorlar .bende okuyorum.kan akıttık belki düzelir dedik.ama yok.beni en çok emmemesi yoruyor.acliga diretiyor
önce (85 puan) tarafından
Götürüp gosterdinmi bı doktora cnm
0 oy
önce (172 puan) tarafından
Ben de kızımda yaşadım aynı durumları ve 6 ay devam etti kolik bebek zor anne çok yıpranıyor sabret geçiyor ama gerçekten geçiyor... Ağlama krizleri başlayınca arabada duruyorlar beyaz gurultu dene biz 10 ay boyunca beyaz gurultu ile uyuttuk çok faydasını gördüm 
Beyaz gürültü açıyorum.pis piş sesi açıyorum.acik havaya çıkartıyorum.sakinliyor.ama yine de emmek istemiyor
önce (172 puan) tarafından
Benim bebeğimde birebir aynı şeyleri yaşadım biz mamaya geçmiştik artık aç kalıyordu mamayı verdiğimde emdi ama anne sütü az aldı
0 oy
önce (1,384 puan) tarafından

Kendimi gördüm sende. Tam 2 aylıktı tamamen memeden kestim mamaya döndüm :D uğraşamam seninle dedim :D

Ben sütümü sağıp veriyordum bazen.somra emmeye başladı.vermez oldum.biberonu unuttu sanırım.simdi ikisini de almıyor.
önce (1,384 puan) tarafından
Valla 5 bin TL verip evime emzirme danışmanı da getirdim, 1.000 TL verip online destekte aldım ama yok yok yok emmek istemeyen bebek emmiyor hele son zamanlarda sanki zehir veriyordum çocuğa , sütüm iyice kesildi çok az kalmıştı bir daha da vermedim mamaya döndüm
0 oy
önce (2,136 puan) tarafından
Canım annelik çok zor özellikle ilk zamanlar birbirinize alışma sürecinde sayılırsınız daha  kendine bu kadar yüklenme gayette yeterli bir annesin o senin bebeğin bunu unutma kimse senden daha iyisini bilemez 

Sütünün yeterli olduğundan emin misin ?

Benim bebeğim de emmek istemediği zamanlar oldu 1 dk emip elleri ile iter ağlama krizine girerdi 

Meğerse sütüm azalmış 

Biberon tuttuysa biberon memeye göre daha fazla akış gücüne sahip olduğu için meme emmek istemiyorlar çünkü daha fazla efor sarf ediyorlar diye red olabiliyor

Sağdığın sütü şırıngaya çek ağzına damlat bu yöntem de işe yarıyor evde şırınga yoksa kaşık ile de bunu yapabilirsin dudaklarına damlat ilk tadını alsın sonra azar azar kaşık ile ver meme reddi yapmaz böylelikle 

Ve asla mama vermekten çekinme mamalar bu sebepten varlar 

Ben ilk mama vermek zorunda kaldığım zaman bebeğim daha 20 günlüktü mama meme olarak gittik 

O zaman bana çok garip gelmişti sanki benim değil komşunun çocuğu gibi gelmişti saatlerce ağlamıştım ölsem dahi unutmam o günü 

Ama şimdi 18 aylık hepsi geçiyor ve gerçekten tadını çıkart bu anların çıkart ki ileride geriye dönüp baktığında içinde ukte kalmasın 
İlk zamanlarda tazyikli geliyordu maşallah nasıldı.semsertti.simdi sarkmış sütumde ciddi azalma söz konusu.ama şunu da biliyorum o emdikçe çoğalacak.aktif bı şekilde emse vücudum süt uretimi gerçekten çok iyiydi.ama göğüslerim bile dengesi şaştı.cocuk iki saniye emdigi için süt üretimi azaldi
0 oy
önce (572 puan) tarafından
Tekrar bı doktora goturmenizi tavsiye ederim. Benim oğlum cookk ağlardı kolikti saat 5 buçuk akşam 9 a kadar. Kurmalı saat gibiydi saati dolmadan asla susmazdi. Alerjisi çıktı süt kestim yetmedi domatese kadar kestim. Biberon mama emzik hiç birini tutmadı.  Hergunum ağlamakla geçiyordu. Öncelikle beslenme konusunda acilen bir yöntem bulmalısın.

-gezerek emzir.

- yatağa yatır sen üstüne eğilerek emzir 

- çok daha dik konuma getirerek emzir ( refluden dolayı veya süt tazzikli geldiği için emmek istemiyor olabilir) 

- emzik azalmaya calis. 

-mutlaka dışarda gezdir. Açık hava bebekleri hem aciktiriyor hemde güzel uzun uyuytuyor. 

Bebek şuan aç ve beslenmeyi reddediyor. Bunu mutlaka doktara danış. Hava çok sıcak bu onu iyice huysuzlazsitiriyor.

- annekarni sesi öneririm bizde çok etkili oluyordu. 

Ve inan geçiyor sakin kal ve cevrenden sürekli yardım işte. 
Gurbetteyim canım kimden ne yardım isteyim.kayimvalidem çalışan kadın gelmiyor .kendi annem yanımda bir buçuk ay kaldı .onların da bir hayatı var gitti geri.bir başıma.esim sağolsun çok yardımcı oluyor.ama o da çalışıyor çok yorgun ona da kıyamıyorum.ve emzirmek için binbir takla atıyorum gercekteen.doktora randevu aldım gidecem bu hafta inşallah
önce (572 puan) tarafından
Vardır bı sebebi emin ol. İnşallah sorun sıkıntı neyse hemen çözülür. Gerçekten çok zor
0 oy
önce (5,538 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi 1 buçuk yaşına kadar uyku uyumadı Allah yardımcın olsun. 
0 oy
önce (181 puan) tarafından
Bütün hayvansal gıdaları çıkartın diyetjnizden ve çocuk alerji bölümüne gitmekte fayda var, gazını çıkarabiliyormu gazı olduğu için emmiyordur.

bütün bu yollardan bende geçtim bebwgim hem alerjik hemde çok gazlı bi bebekte sakin olun rabbim sabır versin bugünlerde geçiyor, karnına ve ayak altına utuledigin ılık bezi koy biraz rahatlatır beyaz gürültüyle uyuyordu benim oğlum 

İlgili bir soru bulunamadı

386,000 soru

11,540,253 cevap

35,213 kullanıcı

...