0 oy
483 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar 17 haftalık gebeyim eşimin nefesi ve ağzı fena şekilde kokuyor hiç diyemiyorum aşkım ağzın kokuyor diye yani öyle oldu ki opmesini yanasmasini ilişkiyi bile istemiyorum bu sebepten dolayı yani iltahapli dış etleri kızımizi öpünce çocuk sanki alerji olmuş gibi kabar kabar oluyor vücudu çocuğun çok kötü ama diyemiyorum hastaneye git sağlığın için diye kandırmaya da çalışıyorum gitmiyor ne yaparsam o kokuları iltahabi götürürüm ağzından ya yardım edin lütfen ya miden çok fena 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,150 puan) tarafından
Direk söyle sonuçta eşin ,yoksa kokuyu çekmek zorunda kalırsın valla ağız kokusuda çekilmez 
tarafından
Valla 7 senedir çekiyorum ama bu sefer başka yani önceden bu kadar değildi normal aç iken kokar o da dişlerini fırçalar geçer ama simdi çok fena kokuyor
-Reklam-
0 oy
(9,078 puan) tarafından
Misvak al ağız kokusuna birebir ikinize de al hatta kıza da al bundan sonra sürekli sık sık misvaklicaz ağzımızı sünnet için de hem sevaba girmesine vesile olduğun için sevap kazancaksin hem kokudan kurtulcaksin misss 
tarafından
Ya ben kullanıyorum o kullanmıyor kızıma da silikon diş fırçaları kullanıyorum ama eşimin dış etleri çok kötü durumda yani şişmiş iltahapli resmen bazı bölümleri öyle olmuş ki sanki küflenmiş gibi duruyor misvak acıtıyor sert diyor agiriyormus dış etleri diyorum hastaneye git gitmiyor sevmiyorum diyor böyle başka bildiğiniz birşey var mı eşim beni öpünce yarım saat dişlerimi misvakliyorum hamileyim birde çok miden bulanıyor
(9,078 puan) tarafından
Valla misvaktan başka çare ben bilmiyorum canım acitsin nolmus alışır zamanla dişlerini 1 hafta fırçalama sonra bi fircayi degsir bakalim acimiyo mu nasil kanar bi de oyle alisiyo sonra kanamiyo işte Allah Allah ay hiç gelemem öyle şeye ya
tarafından
İsrar edicem o zaman inşallah rabbim şafi ismiyle şifa verir
(9,078 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim sana da sabır versin
tarafından
Amin Allah razı olsun ❤️
0 oy
(4,288 puan) tarafından
Diş eti iltihabı ise tuzlu su ile gargara yapacak her gün ve dışını sert fırça ile değil ultra yumuşak fırça ile fircalamasi gerekiyor 
tarafından
Çok sağol her sabah yaptiricam inşallah geçer ya
0 oy
tarafından

Ne tarafa kusuyorduk :angel: 

Ben valla direk söylüyorum ağzın kokuyor midem bulanıyor diye:D

(743 puan) tarafından
Arada olur öyle şeyler :))) insanız bizde
tarafından
Tabi tabi fikir uyuşmazlığı diyelim :D
(743 puan) tarafından
Kılıcı keskin olan kazansin o halde. Diğer yorumlarda bulasalim vampirim :)
tarafından
:D ay dur kız ben sivri dilliyim ondan sevdiğim kişilerin sevmediğim yorumlarını görünce hiç elleşmiyorum :D ama genel olarak favorimsin :Dsjshsj
(743 puan) tarafından
Hahaha bak bu hoşuma gitti çılgın wampir :)
0 oy
(15,394 puan) tarafından
Bunu da kocaya eşe söyleyebilelim ya. Daha bir aylık evli idik söyledim gitti midesinde enfeksiyon çıktı ilaç kullandı geçti sabah çok aç olmasa kokmaz. Sabahta ağzına bir şey atmadan yanaşmaz soğan sarımsak yerken bile söyleriz birbirimize veya çok rahat çok terlemişsin bir duşa gir diyebiliyoruz 
tarafından
Ya ne biliyim kalbini kırmak istemiyorum birbirimizin hicbirseyi den igrenmiyoruz degilmi aşkım diyor bende evet diyorum şimdi bunu desem kirilmaz mi ya çekiniyorum
(15,394 puan) tarafından
Birbirimizin hiç bir şeyinden iğrenmiyoruz derken normal şeylerdir onlar bu çok olağan dışı rahatsız edici bir şey. Mesela ben normalde iğrenirim ama eşimin sivilcelerini patlatıyorum çünkü ondan iğrenmiyorum ama bir ömür ağız kokusunu çekemem ki anlattığın kadar kötü ise bu ciddi bir tedavi gerektiren sağlık sorunu
tarafından
Öyle tabi çok ciddi sıkıntı ağız sorunu sağlık sorunu ve iltahapliysa daha da sorunlu ben direk diyemiyorum iğreniyorum çok kötü kokuyor diye sadece aşkım sağlığın kötü durumda dişlerini kaybedersin şunu şöyle kullan falan diye o kullanıyor bir süre sonra kullanmıyor hastaneye asla gitmiyor
0 oy
(8,146 puan) tarafından

image

Dil temizleyici var iki tane al kendine ve eşine kullanın 

tarafından
Sağol canım Alıcam inşallah hep fırçalar dişlerini ama dış etleri çok hassas bu yüzden sadece dişlerini ufak ufak temizliyor bu yuzrn tam temizlendiğini düşünmüyorum
0 oy
tarafından
Açık açık kokuyor de yâ ne çekiniyorsun
0 oy
(2,553 puan) tarafından
Desene ben hamileyim hassasım kokuya karşı.darilms gücenme ama midem bulanıyor de dikkat et de.bende sevmem valla 
0 oy
(541 puan) tarafından
Bigün dişini firçala içeri gir deki ay diş fircalamak insanı nasıl rahatlatıyor sen neden firçalamiyorsun de kendi fırçalar ben öyle yaptım oldu sjsjsjjjjsjsjdjdj
0 oy
(743 puan) tarafından
Canım diş eti sorunu çürük kanama vs bunlar hep koku yapar fircalasada gekmez. Mutlaka tedavi görmesi gerekir. 7 senedir kokan ağız öyle fırçalamaya falan geçmez. Eşimin diş eti sorunu vardı ve kendide farkındaydı kokunun. Takı diş etleri biranda patlatıp ciddi bir kanama olunca dişçiye götürdüm. Şuan bize maliyeti 80 bin oldu. 

Yani şöyle soyleyebilirsin ağzında kan kokusu var dişetlerin kanıyor sanırım bir hastaneye gidip göster yoksa dişlerinden olacaksın. 

Sen hamile olmasan kendin için gidip onuda muayene ettirirdin doktor kötü deyince daha bı ikna edici oluyor. Ama bı şekilde soyle. 
tarafından
Evet haklısın esiminkide kanıyor her sabah ağzı kan dolu uyanıyor ona rağmen gitmiyor ama senin dediğin gibi ben dişim agiriyor diyeyim dolgum agiriyor diyeyim hazır gidiyoruz senide gosterelim derim gösterir demi evet öyle yapayım mecbur gösterir
(743 puan) tarafından
Gidince doktora şöyle eşim inat de valla ben öyle yaptım doktorlar ikna ediyor
tarafından
Diycem valla dişlerini kaybeder yani koku her neyse ama 27 yaşında dişlerini kaybedecek valla
(743 puan) tarafından
Ay çok genç bacım yazık günah. Valla en iyi yapılan diş bile asla insanın kendi dişi gibi olmuyor. Allah bu erkeklere akıl fikir versin.
tarafından
Aynen öyle daha acı yaşıt ne ki 40'lı yaşlarda olsa diyeceğim neyse zaten yaşlılığa gidiyor ama daha yaşlanacak ben 25 o 27 Allah akıl fikir versin hanımlarının sözünü dinlemiyorlar
0 oy
(2,716 puan) tarafından
Canım doktor onun için bir ilaç veriyor gargara gibi hem iltihabı öldürüyor hemde dış etlerine iyi geliyor benimde damaklarım da sıkıntı var çok sık kanıyor sabah ağzım kan. Kokuyor ben çok rahatsız oluyorum doktor bu gargarayi verdi rahatladım iltihabida durdurdu 
0 oy
tarafından
Aynı dertten muzdaribim bnde hiç bu yüzden ilişki istemiyorum öpmesine izin vermiyorum ben demiştim ona hiç oralı olmadı inan bnde gebeyim öğürdümü bilirim bu yüzden 
0 oy
(7,492 puan) tarafından
Bence direkt soyle o da illa ki fark ediyordur ağzının koktuğunu neden bir ömür böyle gecireceksin ki bir kereden kırılıyorsa kırılsın gitsin yaptırsın kul hakkı resmen
0 oy
(810 puan) tarafından

Canim bunda kalp kıracak ne var? Sen karısı olarak söylemelisin. Nasıl ki giydiği bir şey yakışmayanca bu olmamış bunu giy diyorsak sağlık içinde aynısını yapabilirsin. Aksine söylememek onun kötülüğüne olur. Kendisi ya eringeç ya da koktugunun farkında değil. Şimdi iş ve arkadaş ortamını da etkiliyordur bu koku. Eşim işten geç geldiğinde akşamları fircalamayinca,  fircaya macunu sürüyorum sonrada ağzına sokuyorum soyleniyor ama iyiligi icin yapıyorum. :D 

0 oy
(758 puan) tarafından
Şunu soyleyeyim diş ve damak hastalıkları dil, gırtlak kanserine sebebiyettir annemin doktoru demişti. Bunu eşine soylemelisin bence
tarafından
Ya bu kadar ciddi mi ihmale gelmez randevu Alicam
(758 puan) tarafından
Tabii ciddi belki iltihap zamanla tümöre dönüşebilir farketmeden

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 236 göst.
14 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (523 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gamze1azra (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 217 göst.
9 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bihterziyagil (9 puan) tarafından soruldu

398,133 soru

11,906,507 cevap

36,034 kullanıcı

...