0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (263 puan) tarafından
Kızlar oğlum 10 aylık ama oturma yok emekleme yok kelimesi hiç yok koltuğa tutunma yok 5 tane dişi var normal mi abisi 10 aylıkken yürüyordu bay bay yapıyordu alkış yapıyordu dede mama diyordu ama bu oğlum korkutuyor beni Perşembe günü hastaneye götüreceğim

8 Cevaplar

0 oy
(4,358 puan) tarafından
Bıngıldağı ne durumda çok açıklık var mı genelde d vitamini eksikliğinde kaynaklanıyor hiç tahlil yaptırdınız mı
(263 puan) tarafından
Bıngıldagi çok açık
(4,358 puan) tarafından
Benim oğlumda öyleydi çok açıklık vardı oturması emeklemesi ve yürümesi geç oldu bol bol güneşe çıkartın ve d vitamini takviyesi alın
-Reklam-
0 oy
(4,173 puan) tarafından
oturması gerekiyordu  şuana kadar cnm kızımda yeni emeklemeye başladı 11 aylık oldu bugün 10 aylığın sonunda oda oturtmaya başlayın  vitamin ilacı veriyormusunuz
(263 puan) tarafından
Hem kan hem vitamin ilacı veriyordum ama çok huysuzlasiyordu ağlıyordu uyumuyordu kesince sakinlesti tekrar vermeye başladım yine huysuzlasiyordu o yüzden vermiyorum Perşembe gunu doktora söyleyeceğim
(4,173 puan) tarafından
vitamin  huysuzlasma  yapmaz cnm bebeğini dışarı çıkar  yanlarina yastik koyup  hep oturdur d vitamin ilacını tekrar ver cnm bağışıklığı  zayıf olduğu için oturamıyor olabilir
0 oy
(428 puan) tarafından
Sadece oturmanin çoktan olması gerekir. Oğlum 1 yaşında emekledi 14 aylık yürüdü. Yürüme ve emeklemeye çok takılmayın. Her cocuk farklı. Bay bay da 1 yaşında yaptı. Siz biraz fazla beklenti içindesiniz sanırım. Ama oturma konusunda endişeniz normal çünkü çoktan oturması gerekiyor
(263 puan) tarafından
Hayır yürümesi felan sorun değil bende bir buçuk yaşında yurumusum ona takilmiyorum ben en çok oturmasina takılıyorum destekli bile oturamiyor o yüzden korkuyorum yoksa kardes bile olsalar her çocuk farklıdır
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Benimkini de dişleri yok daha vitamin ilacı kestim bende kırılmıştı ben taşınırken yeniden başladım vitaminden dolayıdır 
0 oy
(3,645 puan) tarafından
Emeklemek zorunda degil, bu bi gelisim adimi degil ama 10 aylik oturmaliydi. Iki cocugunu kiyaslama. Disleri normal. Belki ogretmedigin icin bay bay alkis vs yapamiyodur. Ben sadece oturmanin olmasi gerektigini dusunuyorum bu ay da sorduklarin icinde. Doktora danisin mutlaka. Kan ilaci ve d vitamini kullaniyomusunuz?
(263 puan) tarafından
Kullanıyordum ama çok huysuzdu ağlıyordu sürekli kesince sakinlesti bende vermedim ama d vitamini vereceğim Perşembe günü doktora da soracagim
0 oy
(2,914 puan) tarafından
Benmkilerde 10 aylık oğlum oturur ama ayakta durur biraz tutunur ama yürüme yok şuan

Her bebek bir olmaz.kizimda yuvarlanır 

Oturması için sürekli oturt kucağında.oturma aparatı al herhangi skntisi.yoksa 
0 oy
(9,048 puan) tarafından
İla birinin nazarı digerinden çıkacak 

Kız kardeşim 8 aylıkken yürümüş diğer kız kardeşim ondan hemen sonraki 3 yaşında yürümüş. Gene brnkm kizim 1 yaşında çok güzel konuşurdu sürekli paylasirdim şimdi oğlum 5 yaşına gelecek sürekli dil terapistlerindeyiz eğitimlerdeyiz şükür bir sorunudq yok ama konuşması geride. Yani ila birinin nazarı diger küçükten çıkıyor 
(263 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz
0 oy
(28,661 puan) tarafından

Yani normal el kadar bebekten konuşup koşmasini beklemek yanlış olur daha küçük olur hepsi oturma konusu biraz geç olmuş oda düzelir insAllah 

İlgili bir soru bulunamadı

399,731 soru

11,956,917 cevap

36,123 kullanıcı

...