0 oy
108 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (176 puan) tarafından
İnanılmaz bel ve kalça ağrım vardı geçen sene fıtık çıktı bu sene artık kalcam tutuluyordu her sabah uyanınca dirsegimden destek almadan kalkmam mümkün değil ve bebeğim var mecbur kucağıma alıyorum hareketli bir gün geçiriyorum. Emara girdim iltihaplı romatizma dedi fizik tedavi doktoru ama pek bı bilgi ve açıklama yapmadı izin açıyorum romatolojiden randevu al dedi kan vs de istemedi randevu da bulamadım o ayrı bı konu da. Var mı böyle başına gelen nedir bu hastalık ne yapmak lazım sizce başka bı fizik tedavi doktoruna tekrar emarimi inceleteyim mi çünkü inanılmaz bı kalça ağrım özellikle mevcut 

8 Cevaplar

0 oy
önce (50 puan) tarafından
Önce dahiliye gidip ordan yönlendiriyo direk ramotolojiye randevu verilmiyo. Bende amara girdim sonuç çıkınca gıtcem tekrar. Ama benimki yürürken kalmam ağrıyo. Ablamınki romatizma bi süre ilaç kullandı şimdi kullanmıyo onunda ayağı ağrıyo
önce (176 puan) tarafından
Evet izin açtı fizik tedavi doktoru kalcam benjm en çok ağrıyan yer ve ilerledikçe belime yayılıyor o agri
önce (130 puan) tarafından
Evet ekleme, sonra kıkırdağa daha da ilerlerse kemiklere yayılıyor. Önemli bir hastalık çünkü tedavi edilmezse kalıcı olabiliyor. Soğuğu sevmiyor bildiğim kadarıyla. Çevre iller çok uzak degilse bir de oralarda bak randevuya. İlaçla kontrol altına alınır inşallah. Geçmiş olsun.
Sağol canım teşekkür ederim
önce (50 puan) tarafından
Pardon dikkatimden kaçmış izin açtıysa randevu alınır. Ablamınki yaz kış ağrıyordu biraz oturunca kalkıp yürümesi daha zor oluyordu. Ağrılı her hastalık zor geçmiş olsun
Evet dolu sanırım 30 Haziran da ara dediler 182 de
-Reklam-
0 oy
önce (3,358 puan) tarafından
Annemde var iltihaplı romatizma. Ne yazık ki tamamen geçirecek bir tedavi yok, ömür boyu vücutta kalıyor. Erken farkedilmesi iyi, en azından ilaçlarını düzenli kullanırsın. Çünkü iltihaplı romatizma parmaklarda vs. eğrilmelere neden oluyor. 
0 oy
önce (3,554 puan) tarafından
Kaynanamda iltihaplı romatizma var vücudunda düz kemik kalmamış hepsi birbirinin üstünde parmaklarinin çok ağrısı oluyo 
0 oy
önce (97 puan) tarafından
Babamın ellerine atmıştı eleri sürekli şişiyor romatolojiden bir hafta yatış yaptılar iylesti ama tekrar başladı sürekli olabilecek bişey dendi
0 oy
önce (152 puan) tarafından
Fizik tedaviye değil romatolojiye gideceksin doktor doğru söylemş bunun tedavisini sadece ramotoloji yapıyor tekrar mr girmenin bişeye faydası olmaz gideceğin doktora çok dikkat et iyi bir doktor olsun çünki iltihaplı romatizma hafife alınacak bir rahatsızlık değil kaldı ki şikayetlerin çoğalmış seni korkutmak istemem ama biran önce tedaviye başlamazsan yataktan kalkamayacak hale bile gelebilirsin ben aylarca yattığımı biliyorum gittiğinde kan tahlili falan hepsini yapıyor zaten ramotolog tekrar fizik tedaviyle vakit kaybetme 

Ben doktorunu bulana kadar her ay iğne yiyip diz kapaklarımdan iğneyle iltihab alınıyordu ağrıdan inleye inleye sabah ediyordum 
önce (152 puan) tarafından
Devlette yada ünilerde işleyiş nasıl bilmiyorum ben özele gittiğim için direk bugün randevu aldım ertesi gün muayene oldum
0 oy
önce (3,119 puan) tarafından
Annemde var ramatolojiye sevkle randevu alınıyor diğer türlü çıkmaz.Annem raporlu.Hic korkma gerekli tahliller yapılıyor sonra düzenli raporlu ilaç veriliyor. Annemde 13 sene önce tespit edildi 62 yaşında henüz eğrilik vs yok muhtemelen taniyi önce almasaydı daha sıkıntılı geçecekti.
0 oy
önce (123 puan) tarafından
Benimde tedavim yeni bitti 6 seans iğne tedavisi gordum tek seansata 25 igne izi ile ayrildim ozel fizik tedavi merkezi de tdavi oldum ben 
Nerde hangi şehir ve nerenizde vardı
0 oy
önce (114 puan) tarafından
Annem de iltihaplı romatizma geçirdi çok kötüydü parmakları ayakları hiç bir şekilde tutmuyordu yıllarıdır her ilacı her şeyi dendi Erzurum da bayan doktor vardı ismini unutum annem yerde kalkamıyordu o kadın sayesinde şuan annem çok şükür çok çok iyi sadce 6 ayda bir serum gibi büyük bir ilaç takviye ediliyor ve bende aynı durumu yaşadım doktora gitim 1 ay hastanede kaldım o zamanlar 15 yaşındaydım 19 yaşıma kadar deposulin vurdurdum 3 gün kalcamda ağrı oluyordu 21 günde bir kullanıyordum çok zor bir hastalık geçmiş olsun tez zamanda baktırın  ileri derece olursa ellerini dahi zor kullanırsın sıcak suyun içinde çok durma sıcak su iltihabı azdırıyor
Öyle mi sıcak suyun iltihabı azalttığını bilmiyordum teşekkür ederim
önce (114 puan) tarafından
Annem ağrıdan gece 2/3 de kalıyordu ağlamaktan artık yapacak birşey bulamıyordu kovaya sıcak su koyardı ayağını içine koyardı doktor yapma daha çok ağrıya sebeb olur demiş sen vücudunu mümkün oldukça soğuktan da koru örnek ayak bileklerin soğuk girdi söylerler ya o çok beter ediyor soğuk da iyi gelmiyor çok iş yaptığın zaman hareket etiğin zaman da ağrı çok oluyor gerçekten bunları bizzat yaşadık çok kötüydü inşallah hemen atlatırsın sen
İnşallah canım çok sağol

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 78 göst.
0 oy
4 cevap 106 göst.
15 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pervinnntyln (448 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 163 göst.
15 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde AYSEDNC (1,455 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
8 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hellomam (4,961 puan) tarafından soruldu

386,146 soru

11,544,989 cevap

35,221 kullanıcı

...