0 oy
69 göst.
Aile kategorisinde (2,044 puan) tarafından
Anneler şimdi tuvalet eğitimi için çocuğun desteksiz merdiven inip çıkması lazımmış. Bide geceleri kuru kalkması lazımmış. Şimdi benim oğlum bi yere tutunup çıkabiliyor yani desteksiz değil ve sabaha bezinde az biraz çiş oluyor. E benim daha beklemem mi lazım?

7 Cevaplar

0 oy
(16,390 puan) tarafından
Ben olsam beklerdim. Gece kuru kalkmaskni. En azından bir iki ay daha beklerdim yani. Çünkü kendim hamile olduğumdan dolayı 30 aylıkken başladım. Sabah kuru kalkmiyodu. Gece 3 4 kez tuvalete gotururdum çoğu zaman. Her çocuk bir olmaz ama şimdiki aklım olsa beklerdim. Merdiven çıkması konusuna gelirsek ilk zaman hep sen gotureceksin zaten uzun bir süre kendi gitmeyecek. Elinden tutar çıkar basamağa. O önemli değil 
(2,044 puan) tarafından
Ya çalışan bi anneyim o yüzden bu ili ayda halletmem lazım bide memlekete gidip geleceğim
-Reklam-
0 oy
(8,042 puan) tarafından
Benim kızım foşur foşur kalkıyordu ilk denemede. O zamanlar hiç iyi olmadı. Psikolojik olarak ama tuvalete yapılması gerektiğini anladı. İki üç ay sonra tekrar denediğimde yine bezi kuru değildi ama dediğim gibi psikolojik olarak bunu kavradığı için çok şükür ikincisinde hallettik. Ki evde de bir hafta filan anca durdum öyle bir ay filan evde durun halıları kaldıralım filan hiç yapmadım. Çocuğumdan değerli değil sonuçta eşyalar. Tuvalet eğitimini verdikten sonra yıkamaya verdim. Sen ve çocuğunun hazır olması gerekiyor bu beze bakarak ona buna bakarak belli olmuyor. Denemeyle anlıyorsun
0 oy
(2,345 puan) tarafından
Alakası yok bence, ozellikle kuru kalkma meselesi. Tuvalet eğitimi vermeden önce bezi ful dolu kalkardı ama gündüz ogreneli gece kuru kalkıyor 
(2,345 puan) tarafından
Evet mesane kası gelismesi icin merdiven çıkma inme olayi, zıplama olmasi gerekiyor. Ama diğer sinyallerde cok önemli. Tuvaletini bezine yaparken duraklamasi, utanmasi, öğrenmeye istekli olmasi oncesinde anlatilmaya başlanması hepsi sürecin bir parçası
0 oy
(557 puan) tarafından
Gece kuru kalkmasi senin için kolaylık olur oğlum kuru kalkmaya başladığında verdim eğitimi 3 günde alıştık şuan 5 yaşında ve yatağa kaçırdığı 1 elin 5 parmağını geçmez..
0 oy
(3,154 puan) tarafından
Valla sabah bezi kuru olurdu merdivende inip çıkıyodu ben lazımlıkla alıştırdım ama. 2 yadında başladım. Bu gün 3 e yasını doldurdu. Daha 1 aydır falan doğru dürüst tuvalete yapıyor. Çok zorlandım ilk 3-4 ay beni çok yordu hamileydim bide. Etraftan afedersin çiş kaka siliyordum devamlı. Özellikle kakayı 4-5 ay altına yaptı bile bile. Laftan anlayan kendini ifade eden konuşan çocuktu. Gene de çok zordu. Alıştı ama benim psikoloji pert. Yani anlicak bu söylediklerini yapıyor olması veya yapamıyor olması bişey ifade etmiyor. Denemeden bilemezsin. Ben 1-2 ay uğrasam olmuyor alışmıyo etrafa yapıyordu anneme söyledim bez başlicam olmuyor dedim oda dedi şimdi pes edersen bidaha alıştıramazsn çocuk zaten bez bağlicak diye inada girer seninle dedi bağlamadım nerdeyse 1 sene ye yakın uğrastım. İyiki bağlamamış pes etmemişim. Alıştı çok şükür. 
0 oy
(12,906 puan) tarafından
26 aylık oğlum 2 hafta içinde öğrendi 
0 oy
(11,907 puan) tarafından
Çişini sabaha karşı uyur uyanıklık arası yapıyor olabilir mi canım bi onu gozlemle benim kızım da baktığımda hep ıslanmış kalkardı dün ilk defa bezsiz yatırdım gece de kontrol ettim hiç islatmamis tabi öyle mi denk geldi bilmiyorum dün başladım bende

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 254 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Syma (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elif2021 (1,431 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.