0 oy
224 göst.
Aile kategorisinde (181 puan) tarafından
Vadmı kızlar 

13 Cevaplar

0 oy
(11,382 puan) tarafından
Kayinvalidem benim buzluga atiyo saolsun :))
(181 puan) tarafından
Nasıl yapıo tarıf edermısın
(1,673 puan) tarafından
Yemeklik dogra at buzluğa ama ben bu sene yapar mıyım bilmiyorum canım hiç bsy yapmak istemiyor hayattan soğudum şuan ki hislerim ozmna Allah kerim :D
(11,382 puan) tarafından
Kiz normal yika dogra istersen soy. Istedigim buyuklukte dogra. Istersen rondodan gecir kaynat kavanoza yap biberle karistir menemenlik olsun nasil istersen
-Reklam-
0 oy
(569 puan) tarafından
Ben gecen sene dogramadan butun butun yikayip suyu suzulunce attim 5 er 5 er dipfrizde cok iyi oldu kışın menemen olsun yemeklere olsun cikarinca buzu tam cozulmeden yani bicak kesecek kadar cozulmesi yeterli oluyordu hem lezzetliydi hem pratik birde butun koyunca yer kapliyor ama mesela buzu cozulurken kabugu da o kadar kolay birakiyor ki 
0 oy
(644 puan) tarafından
Kabuklarını doğrayıp küp küp doğrayıp atıyorum buz dolabı poşetleri ile yemek yapacağım zaman alıp kullanıyorum 
0 oy
(564 puan) tarafından
Kız her sene yaparım çocukluğumdan beri yaparız hatta derin dondurucu aldı abim. Artık onlara tüm domates büyük poşete koyup atıyoruz çıkarıp buzlu bhzlu rendele doğra. Tabi ben doğruyorum. Domates, biber, taze fasulye doğrayıp atıyorum. Patlıcan çiğ değil ama kizartarak közleyerek vallahi ben herseyi atıyorum buzluğa 
0 oy
(443 puan) tarafından
Tüm denemedim ama bence doğrayıp atma derim , çözülsün diye beklerken dometesin suyuda buzla birlikte gidiyor bir anlamı kalmıyor .Ben sevemedim nedense 
0 oy
(628 puan) tarafından

Tümden at çıkardıgında kolay soyulur. Dograyıp koyarsanda  soy mutlaka. Yoksa kabukları agza geliyor doğrandıgı için tek tek uğraşılmıyor yemege koyarken. Nerden bilgimi sorma:D

0 oy
(9,078 puan) tarafından
Ben baktım curuyecek atiyorum 
0 oy
(205 puan) tarafından
ben atiyorum canim
0 oy
(1,004 puan) tarafından
bana mantıksız grliyo çözüldüğündr sulanıyor rn mantıklısı salça ya da sos yapıp saklamak o şekilde hemde çok yer kaplar bütün haliyle
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Rendeleyip atıyor annem güzel oluyor 
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Ben attım ama sevmedim güzel olmadı bı fırın yemeklerinde kullandım az az menemeni falan güzel olmadı 
0 oy
(1,293 puan) tarafından
4 e bölüp atıyorum çok pratik oluyor 
0 oy
(2,242 puan) tarafından
Var canım annem her sene yapar kabuğunu soyar küp küp dograr buzdolabi poşetlerine koyar. Türlü menemen tarzı şeyler için kullanir

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
15 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde senykll (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 137 göst.
19 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Umber (2,261 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 312 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 530 göst.
9 Ağustos 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

398,125 soru

11,906,169 cevap

36,033 kullanıcı

...