+1 oy
296 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
Rabbim herkese en hayırlı evlatlar  hayırlısını versin sağlıkla sıhhatli huzurla büyütmeyi nasip etsin. Bizlerde hayırlı anne baba olmayı nasip etsin bilenler biliyor beş yıllık evliyim ve artık eşimle bir çıkmaza girdim. Hiçbir şekilde anlayış yok sürekli kavga tartışma çocuklardan sonra çok değişti. Artık ben kaldıramıyorum iki yıldır panik atakla mücadele veriyorum. Şuanda vertigo oldum. En son ki kavgamızda sonra yeter dedim ben artık dayanamıyorum avukat tut velayeti nafaka mı ver herkes kendi yolunda mutlu huzurlu olsun. Ben artık çok yoruldum istemiyorum. Maddi manevi hastalık sahibi oldum stres sıkıntıdan dedim tek celsede bitsin. Çocuklarım için çok üzülüyorum babasız büyümelerini istemiyorum çünkü. Artık eski ben değilim sakin neşeli çocuklara sesini dahi yükseltmeyen ben tahammülsüz öfke patlamaları kendimi tokatlıyarak sakinleşebilen biri haline dönüştüm. Kavga gürültü sürekli  bu ortamdada büyütmek istemiyorum. Şimdi babaevindeyim. Eşimin artık kesin bir şekilde bişeylerin farkına varmasını istiyorum.Çocuklarım için etrafımda boşanmış ailelerin çocuklarını görüyorum. Çok üzülüyorum onlar için de ne olur dua edin kimin duası kabul olur bilinmez. Şimdi kızlarım babalarında ailem bırak kalsınlar anlasın kıymetini diyor daha çok  küçükler(3'5 yaş ve 20 aylık ) diyorum. Annem bişeylerin anlamasını istiyorsan bağırınca taş basacaksın dedi baksın elleme biraz diyor. Çok özledim bir günde bile zaten başdönmemde var ayakta duramıyorum fotoğraflarına bakıp aglıyorum. Çocuklarım beni unutur mu daha dün gittiler hiç aramadılar bile duruyorlar mı ne yapıyorlar aklım orada Rabbim düşmanım dahi olsa yuvasına huzursuzluk vermesin inşallah 

12 Cevaplar

+1 oy
(793 puan) tarafından
İlk boşanan siz değilsiniz son da olmayacaksınız evlatlarınız da alışır ama 20 aylık bebeğin babanın yanında ancak anne vefat ederse kalması bana göre doğru olan 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kusura bakmayın ama ailen bildiğin başından atmış torunlarını . Adamın almamaya niyeti olsaydı zaten en baştan belirtirdi. Al çocuklarını yanına . Çocukların anneye ihtiyacı var bacım . Bu şekilde ne stres olursun ne dert keder sahibi olursun adamdan da kurtuldun oh . Çocuklarına sahip çık ve kararında net ol 
tarafından
Ben sadece üç günlüğüne gönderdim. Ailem bırak alma baksin diyorlar
0 oy
(8,683 puan) tarafından
Çocukları birakmaka hata etmissin bizde bi kere o noktaya geldik eşime direk dedim bunca zaman karşılık yaptım bu kadar hakkım vardır sende bana bi ev tut babamın evine gidemem kiramı nafakami öde çocuk küçük calisamam ben ve çocuğu da asla alırım diye düşünme dedim 
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Lütfen çocuklarınızı yanınıza alın.Adam neyine bakacak Allah aşkına 3.5 aylık bebeğin. Şimdiye kadar anlasa anlardı zaten biran önce çocuklarınızı alıp yolunuzu ona göre çizin
0 oy
tarafından
Her şeye hemen hemen empati yaparak yorum yaparım her zaman ama bu çocuklarını bırakan annelerle asla empati yapamıyorum öyle şey mi olur hiç çocuklarının ne suçu var canım benim 
0 oy
(334 puan) tarafından
Eskilerin yaptığı en büyük aptallık. El kadar çocukları anneden ayırıp babaya bıraktırmak. Neymiş efendim, baba akıllanacakmış. Peki o çocuklara ne olcak, o çocuklar ne hissedecek hiç düşündünüz mü? O çocuklar nasıl korkacak siz yanlarında olmadığınız için? Korkularını nasıl içinde tutacak, nasıl sessiz sezsiz bi köşede ağlayacaklar hiç düşündünüz mü? Sesli ağladıklarında, babaları sakinleştiremediğinde nasıl o çocuklara bağıracağını, çocuklar korkudan susup gözyaşlarını nasıl tutmaya çalışacaklarını hiç düşündünüz mü? 3 buçuk ve 20 aylık bebek acıktığını nasıl söylesin??? Bunları hiç düşündünüz mü? Bunu nasıl kabul ettiniz aklım almıyor. Ben bunun hayalini bile kursam kötü oluyorum siz nasıl umursamaz davranıyorsunuz??? O çocuklara benim burada içim parçalandı. Siz anneleri olarak nasıl hâlâ annenizde kalıyorsunuz?????? 
tarafından
Verdi o kadar stresliyim ki fayda etmiyor o yüzden birkaç gün kendime zaman ayırmak istiyorum. Bol bol dua ediyor sürekli ağlıyorum. Evlatlarım burnunda tütüyor gözüme uyku girmiyor işte nasıl anlatayım halimi Rabbime sığındım sürekli ağlıyorum
(3,081 puan) tarafından
Doktor stresten uzak dur diye söyledi
Diye sene çocukları babasına mı verdin
Yapma gözünü seveyim
Lütfen git al lütfen al yalvarırım al onları
(334 puan) tarafından
Evlatlarınız burnunuzda tütüyor ama kendi ellerinizle babasına bırakmışsınız. Doktor stresten uzak durun demiş ama siz evlatlarınızı gönderdiğiniz için üzüldüğünüzü söylüyorsunuz. E hani stresten uzak durmak?  Gerçekten inandırıcı gelmiyor bu evlat hasretiniz.Belli ki asıl amacınız eşiniz akıllansın diye göndermişsiniz, çocukların halini hiç düşünmeden. Ayrıca o tarz ilaçların etki göstermesi için 2 hafta boyunca, ara vermeden içmelisiniz. Etkisi 2 hafta sonra görülüyor.
tarafından
He ya size evlatlarıma olan hasretimi anlatamayacağım Rabbim herkesin kalbini görüyor biliyor
(334 puan) tarafından
Evet anlatamazsınız. Evlatlarınızı babasına gönderip, ailenizle köye gidip üstüne evlat Hasreti çekiyorum demeniz çok saçma geliyor bana. Madem öyle gidin alın çocuklarınızı bu kadar basit. Ama yapmıyorsunuz.
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Bazen kafanız hoş diyorum (!) Küçücük çocuk bunlar ya. Allah o ailenin aklını versin. Onkoloji hastayım, hastanede düzenli işim olur ve her randevumu çocukların uyku saatine ayarlarım. Benim en küçükler 32 aylık olacak. Kime neyin dersini veriyorsun acaba?
0 oy
(16 puan) tarafından
Çocuklarını al bırakma senden ayrı olmasın daha çok küçük eşin doldurur asla kıymet bilme olmaz tam tersi anneniz bıraktı gitti olur 
0 oy
(26 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun hiç bişey değilde insanın evladindan uzak durmasina bı  tesellisini bulamiyorum  İnşallah tez zamanda çocuklarına kavuşursun hayatın düzene girer.
0 oy
(2,068 puan) tarafından
Çocuklarınız çok küçük. Baba ile durabilecek yaşta değiller 
0 oy
(1,137 puan) tarafından
30 yaşındayım ve 25 sene önce annem ve babam tartıştı ve teyzem annemi almaya geldi. Annem bizi bırakıp teyzeme gitmişti. O merdivende göz göze geldiğimiz ve ağladığım anı asla unutmam. Anne gitme diye ağladığımı hatırlıyorum. Çocuklarını git ve al hemen. Olmuyorsa evet zorlama ama benim melek gibi Kocam bile 1 çocuktan sonra sinir stres sahibi oldu. 2. Ye hamileyim ve isteyerek yaptık. İnşallah evliliğimiz bitmez. Hayatında sesini yükseltmeyen adam 20 aylık bebeğe bağırdı dün. Bazen bu sorumluluk ağır geliyor gerçekten. Bir çift terapistine falan gitmek lazım aslında boşanmayı düşünmeden önce 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Boşanmayı düşünüyorsun babanın yanında çocuklarını bırakma dava günü gelince bıraktı gitti ben baktım der velayeti alır haberin olsun büyük hata etmişsin eyer çocuklarını yanında istiyorsan hemen git ve al sonra almak çok zorlaşır ki artık velayeti baba da üstlenebiliyor veriliyor yani küçük olsa da senin de psikolojik olarak sorunların var ve işin çok zorlaşır bırakıp gelmekle çok yanlış yapmışsın 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 575 göst.
12 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kafanereyebizoraya (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 86 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,519 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 277 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,017 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.
20 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mesutun hatunu (324 puan) tarafından soruldu

393,751 soru

11,775,217 cevap

35,793 kullanıcı

...