0 oy
666 göst.
Diğer kategorisinde (7,129 puan) tarafından
Kızlar çok yakın arkadaşım kankam evleniyor iki bebeğime de görmeye geldi birine hediye getirdi birine geçen sene 200 TL para taktı şimdi önümüzdeki hafta düğünü var daha doğrusu düğün erkek tarafında başka şehirde kına burda komaya gidebilriim sadece. 

Birinci sorum kınada takı takılır mı , takılırsa takarım ama yoksa zarfa koyup annesine takdim ederim 

İkinci sorumsa sizce ne kadar takmak makbul olur 200 düşünüyorum az mı olur maddi olarak da çok iyi değiliz yani kiracıyız bi eşim çalışıyor iki de çocuk. Bunu göz önünde bulundurarak 200 TL normal mi olur yoksa komik mi durur bilemedim 10 yıllık arkadaşım bide. Fikirlenize ihtiyacım var yorumlarınızı bekliyorum 

25 Cevaplar

+1 oy
(596 puan) tarafından
Uzun süredir arkadaşın bilir zaten durumunu ben olsam 500 takarım ama maddi durum önemli tabi olmadı bı hediye al canım 
(7,129 puan) tarafından
Yok cnm ya iki çocukla bu sıcakta çarşı pazar gezip hediye arayamam ki hem bilmiyorum neye ihtiyacı oludgunu para takarım borcunu harcını öder diye düşündüm aslında. Önce 500 diye düşündüm sonra da eşimi düşündüm saolsun birşey demez ama bencillik yapmak da istemiyorum parayı zor kazanıyor diyr
-Reklam-
0 oy
(1,055 puan) tarafından
Bence yeterli 200... Bizde kına da da takarlar. 
(7,129 puan) tarafından
İnşallah omalrda da vardır kınada takı yoksa o kalabalıkta nerden annesini bulucam da vericem de zor olurya
0 oy
(3,025 puan) tarafından
Bir zarfa 1000 lira ve ufak bir seni seviyorumlu nor koyup annesine emanet edebilirsin. 10 senelik arkadaşım ve de çok sevdiğim biriyse elimden geleni yapmaya çalışırım. O ne yapmış bakmam.

Ben nişanlıyken eşim namahrem olduğu için hiçbir şekilde konuşmadık, bana para vermek istediğinde de ben hep reddedip kaçıyordum. Babam yeni vefat ettiği, tek erkek kardeşim de daha yeni askerden geldiği içim epey sıkışıktık, bu yüzden annemden de para istemiyordum. Nişanda, kınada bu şekilde para geldiğinde sevinmiştim Rabbim benim boynumu bükük bırakmadı diye :)

Sonra zaten en çok o paraların bereketini gördüm çünkü içten ve samimiyetle verilmişti.
(7,129 puan) tarafından
Gönül isterdi ki 1000 TL den de fazlasını takmak ama dediğim gibi bi tek eşim çalışıyor kendim de çalışsam içim acımaz verirken ama eşim inşaatta iskelenin üstünde güneşte çalışıyor ne kadar zor kazanıyor o parayı biliyorum. Saolsun birşey demez ne kadar taktığıma ama o kadar da çıkmaz bizden yaa 500 den fazla takamam sanırım o bile zor bizim için
(3,025 puan) tarafından
Sadaka niyetiyle verirsen en az 10 katı geri dönecektir :)
0 oy
(940 puan) tarafından
10 yıllık arkadaşa 200 TL çok çok az olur. Üstelik senin çocuklarına da gelmiş. Geçen gün eşimin eski is arkadaşı evlendi. Arkadaş dediğim de hiçbir samimiyet yok sadece beraber çalışmışlar. 400 TL taktık. Yakın arkadaşım 5 sene önce evlendi 200 taktım. Bir sene sonra ben evlendim o da 100 TL takmıştı :)) 
(7,129 puan) tarafından
Evet çok eski arkadaşım hani o yüzden 200 TL yi bi sorguladım sanırım az olur gerçekten
(940 puan) tarafından
Şöyle düşün üstüne ekleyeceğin 200 TL seni zenginde etmez fakirde. Ama 200 TL çok az olur. Yine sen bilirsin
(225 puan) tarafından
Ay kız arkadaşın 200 daha koyamamis mi ben utanırım
(940 puan) tarafından
Banada çok tuhaf gelmişti. Aynı parada değil 100 TL eksik takmıştı :)
0 oy
(199 puan) tarafından
Canım şu an 200tlnin hiç kıymeti yok. Mümkünse gram altın ya da daha yüksek bir meblağ daha uygun olur diye düşünüyorum. 
(7,129 puan) tarafından
Gram altının takmanın imkânı yok şuanda cnm 150 bin borcumuz da var artıramıyoruz ki altın olsun . Ama gerçekten 200 az olur sanırım haklsın
(199 puan) tarafından
400-500lira koy canım öyleyse.
(7,129 puan) tarafından
Evet bende öyle yapmayı düşünüyorum şuan daha makbul olur
0 oy
(1,004 puan) tarafından
200 az gibi canım takabiliyosan 300-400 tak bari 500 e gücünyetmiyosa ya 200 ya 500 diye bir. şey mi. var 250 olur 350 olur ğara paradır 
(7,129 puan) tarafından
Haklısın cnm 300 400 birşey takarsam daha uygun olucak sanırım
0 oy
(2,060 puan) tarafından
Düğününede gidemeyecmissin canm normalde bizde adet hediye goturmektir tabi olmadı para da verilir ve inanki bana göre 200 çok az su zamanda 200 e hiç bisey gelmiyo ben 500 takardım ama canm durumum yok diyosun tabi yine senn vereceğin bi karar
(7,129 puan) tarafından
Evet bende 200 ün az olduguna kanaat getirdim şuan iyi ki buraya sormuşum 500 olmasa da 400 takabilirim sanırım
0 oy
tarafından
400 500 takma imkanın varsa iyi olur yoksada dert etme gücünün yettiğini tak
(7,129 puan) tarafından
Aynen bende 400 takabilirim diye düşünüyorum şuan hiç düğün nişan adetinden anlamadığım için tereddütte kalmıştım iyi ki buraya sormuşum 200 baya az olurdu
0 oy
(2,156 puan) tarafından
200 az bizimde durumumuz yok öyle kendimize bir tişört alırken on kere düşünüyoruz ama düğünlere getirenlere yada gitmesi gereken yere ne geldiyse öyle götürüyoruz tek maaş bir çocuk 10 çeyrek yapıyoruz üç ayda akıl alır gibi degil asgeri ücretin az üstü birde maaşımız geçen senenin 200 TL si ile şuan ki 200 tl aynı değerde değil ki hadi sende onun çocuğu olduğunda bir takım alırsın şimdi getirdiği parayı takayım diyorsanda bizde sene  ay geçtikçe bile aynı para gitmez 
(7,129 puan) tarafından
Şuan 150 bin borcumuz da var onu yazmadım ama aslında tişörtün parasını değil de bazen eve yiyecek alırken bile bi daha düşünüyorum. Tabi bu bizim sorunumuz yani kalkıp da arkadaşıma açıklama yapacak halim yok orda ne takıldıysa o . Zaten türk lirasının değeri düşüyor bunu bildiğim için geçen sene 200 taktı yazdım . Ama takmaış olsaydı da 200 az olur sanırım ona kanaat getirdim şuan
(2,156 puan) tarafından
Borçlar bitmiyor bizimde daha fazladır belki ama gün gelir illaki ne kadar yakınında olsa söyler yüzüne vurur aşağıda kalma fazlada yapcam diye zorlama kimse o kadar fedakarlığada değmez
0 oy
(723 puan) tarafından
Canım 200 az gerçekten 3 yıl önce eşimle evlendik iş yerindeki abla 100 tl vermişti.gecen kızı evlendi 500 attım ben eşim sen ne kadar istersen at dedi bende 500 attım 
(7,129 puan) tarafından
Aynen şuan az olduguna inandım bende 500 olmasa da bi 400 takabilirim sanırım çok yakın olmasaydık neyse de o kadar samimiyetimiz var keşke imkanım olsa da daha fazlasını takabilsem
(723 puan) tarafından
Evet 400 de olur zaten yakın arkadaşınmış borcunuz olduğunu bilir.Sikinti yapmaz borcunuz,biterse yine hediye falan alırsınız yada çocuğu olursa falan
0 oy
(121,318 puan) tarafından
kinada taki takan olmaz annesine verirsin ama 200 az olabilir tabi yok kendimi zorlayamam imkanim bu diyosan olur dugunden snr el opmeye falan gelir sen o zaman bi ev hediyesi ayarlarsin
(7,129 puan) tarafından
Evet ya bende az olucağını düşünüyorum şuan hediyeyle de uğraşamam valla iki çocukla çarşı pazar dolaşıp da. Para vereyim borcunu harcını kapatsın veya neye ihtiyacı varsa kendi alsın daha iyi olur bence yani ben gelin olsam öyle olmasını isterdim heralde
(121,318 puan) tarafından
kiz nasilsa gelir annesine bi sekilde gorusursun online guzel hesapli hediyeler var
(7,129 puan) tarafından
Kınaya gidip de öylece dönersem ben o hediyeyi vereceğim güne kadar içim içimi yer yanlış anlaşıldım mı diye :Dd
0 oy
tarafından
En yakın arkadasinsa senin durumunu bilir en azından 200 400 arasi zarf içinde para taktım edebilirsin düğünü zaten başka yerde olacağı için kınada çoğu insan takacaktir
(7,129 puan) tarafından
İnşallah takı merasimi olur ya . O hengamede annesini bulucam da vericem de iki çocukla onun peşinde amaan inşallah takı yaparlar da takdim ederim rahatça. Ama bende 400 e karar verdim şuan keşke imkanım olsa da daha fazla takabilsem
0 oy
(14,013 puan) tarafından
200 bence az olur gibi 

Normal uzaktan kişiler 200 takıyor 
(7,129 puan) tarafından
Evet cnm yorumlara bakınca bende az olduguna karar verdim şuan
0 oy
(517 puan) tarafından
200 yeter bence 
0 oy
(8,299 puan) tarafından
Trendyolda hediyelik altınlar oluyo grm 1000 TL kadar öyle bişey al bence  200 TL az yakın arkadaşınsa
0 oy
(10,841 puan) tarafından
200 tl çok az canım ya biz yabancıya veriyoruz o parayı maalesef 
0 oy
(14,493 puan) tarafından
Herkes kendi butcesine göre evet ama 200 çok az bana kalırsa.

Hani uzun zamandır belli bişey pat diye 500-1000 cikarmak tabiki çok zor ama  ben olsam üç beş ay evvelden başlardım onun takisini köşeye koymaya..

Gene de kendini zora sokma tabi.
0 oy
(6,659 puan) tarafından
Ben olsam böyle bir durumda 500 den aşağı takmam zaten normal bı düğüne gittiğin zaman en kötü mecbur 200 takıyorsun yakın arkadaş olunca bence 200 olmaz eğer eşinde birşey demezse 500 takın 
0 oy
tarafından
Ben olsam ceyizine katkı olacak bişi alırdım ev için. Netten falan şık şeyler alabilirsin butcene Uygun. Bı fincan takımı olabilir çay takımı yada tablo vb zevkine göre 
0 oy
(12,218 puan) tarafından
200 az gibi gülüm artık. Az zorlasan 500 falan çıkmaz mı? Evet hayat pahalı ama o hep yanındaymış

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 157 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 360 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 279 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,993 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 336 göst.