+1 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (181 puan) tarafından
İlk kez denemek istiyorm nasıl oluyor surec

6 Cevaplar

0 oy
(6,597 puan) tarafından
ÖSYM sayfasından canım. Ama lisans ve önlisans başvuruları bitti. Diğerlerini bilmiyorum.
(181 puan) tarafından
Yenıden baslıycakmı
(6,597 puan) tarafından
2 senede bir tekrarlanıyor.
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ne mezunusun ? 
(181 puan) tarafından
Lıse cabm
(1,207 puan) tarafından
ÖSYM sitesinden ortaogretim kpss basvurcaksin.
0 oy
(1,004 puan) tarafından
canım geç başvuru diye de bir. şey var 9-10 temmzu yazıyor internette normalmdınav parasından daha fazla ödüyosun bar. bu tarihi kaçırma ama sen genede araştır takip et her gün bak ösymnin duyuru kısmına.Başvurular başladığında da:

1-Ösym aday işlemleri yazıyorsun googla 

2-ilk çıkana girdikten sonra şifre ve tc ni giriyorsun. 

3- girdikten sonra sınav başvurularıma gel 

4- orada hangi sınava girmek istediğini seçiyosun zaten çıkıyor 

5-bastıktan sonra bilgilerin geliyor adım adım adresin olsun iletişim bilgilerin vs seni yönlendiriyor zaten hepsini yazıp devam devam deyip kaydet ve başvuru önizleme yazıyor tama diyorsun karşına tik çıkıyor başvuru tamamlandı gibisinden 

6- daha sonra atmden ya da internet bankacılığındsn sınava ödeme yapman lazın ziraat falan oluyo intermete ösym ödeme işlemleri yaz googla 

7- karşına çıkan ilk linke tıkla girdikten sonra hangi sımava gireceğini seçiyorsun tc ni falan yazıp ordan kart bilgilrri vs ister ztn seni yönlendirir girip yazıp işlemleri tamamlıyorsun

8- eğer kontrol etmek istersen oldu mu diye tekrar ösym aday işlemlerine gir, sınav başvurularım kıskımındsn başvuru önizlemeye bas karşına çıkan a4 kağıdının altında ödeme alındı yazarsa yapabilmişindir bu kadar bitti

9-sınava küpe alyans telefon vs hiçvir şey sokamıyosun saç tolan başörtün vs metal demiri olamaz su şişeni sadece alırlar sınava da erken gitmeyi unutma en az yarım saat önce hadi hayırlı olsun
(181 puan) tarafından
Ücret ne oluyor canm
(1,004 puan) tarafından
şu an bilmiyorum onu açıkcası internete yazıp bi bak bakalım normaldr şu an 350 ydi gecikmrye 700 falan olablr iki kstı oluyo genelde
0 oy
(865 puan) tarafından
Geç kaldın maalesef canım bütün başvuru sistemleri kapandı ben onlisans başvurusunu 20 gün önce yapmıştım düşün çoktan kapandı yani kısmet 2 sene sonraya artık 
(1,004 puan) tarafından
geç başvuru diye bir şey var niye insanları yanlış yönlendiriyorsynuz
(865 puan) tarafından
Geç başvuru geçerli bi nedenin olduğunda diye biliyorum ben
0 oy
(674 puan) tarafından
Ortaokul ise kayıt tarihi gelmedi dahs 
0 oy
tarafından
Lise mezunu isen ortaöğretim kpss sınavına gireceksin. Onun da kayıtları daha başlamadı. Yakında başlar. Instagramfan falan sayfalari takip edersen haberin olur. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (853 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Esraaa_temell (448 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 202 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Ftm1907 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 381 göst.
29 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Dedikoducu (181 puan) tarafından soruldu

398,125 soru

11,906,169 cevap

36,033 kullanıcı