0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Kızlar babama 4.500 dönüm tarla düşecek babam bunu değerlendirmek istiyor 2 kardeşiz sizce nasıl değerlendirilebilir 

4 Cevaplar

0 oy
(1,207 puan) tarafından
4500 dönüm olduğuna emin misin ? 
(56 puan) tarafından
4 buçuk dönüm yani
(56 puan) tarafından
Ben çok bilmiyorum ondan dolayı
(1,207 puan) tarafından
Şehir merkezine yakın mı konumu nasıl?
(56 puan) tarafından
Bir fabrikanın arkasında işleyen bir fabrika açıkcası
(1,207 puan) tarafından
Valla maddi durumunda sorun yasamadikça satmayın. Deger kazansin biraz ,  belki fabrika sahibi ucuz yoldan almak isteyebilir, yola yakınsa petrol yeri yapmak isteyen olabilir. Şimdilik tarım için ekin dikin kârı ikiye bölün.
-Reklam-
0 oy
(3,555 puan) tarafından
Dört buçuk dönüm mü yoksa 4.500 dönüm mü yani 4,5 dönümdür diye düşünüyorum o şekilde yapıyorum yorumumu bulunduğun şehre o toprağın verimine göre fiyatlar değişir eğer iyi bir ederi varsa iki kardeş bölüşür satarsınız yani ben olsam öyle yaparım satar bir ev alırım evim yoksa içine yerleşir kira derdinden kurtulurum evin varsa da alırım kiracı sokarım içine kirasını yerim çiftçilik yapılacak şey değil benim babam da çiftçi hiçbir getirisi kalmamış durumda mazot parası gübre parası hiçbir emeğine değmiyor yani
(56 puan) tarafından
4 buçuk dönüm yani babam gilim kendi evi var fakat kötü onlarda iyi bi ev istiyorlar
(3,555 puan) tarafından
Yani dediğim gibi satar güzel bir ev alırım evleri de kötüymüş girsinler işlerine otursunlar onlar vefat ettikten sonra da sizde kalır siz de evi satar parasını ikiye bölüşürsünüz
0 oy
(2,121 puan) tarafından
Ben değerlendirmem şahsen toprak topraktır dursun derim her zaman kendi durdukcada değer kazanıyor sonuçta 
0 oy
(11,383 puan) tarafından
Valla ellemeyin dursun yerinde. Bizimde var miras hep kayinpederimden benim dedemden. Hic satma taraftari degiliz. Hatta biri istanbulda arsalarin. M2sine bilmem kac dolar verdilerde vermedik. Gerek yok biz gormesek cocuklarimiz gorur degerlenir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 188 göst.
8 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (8,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 122 göst.
27 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Gizlinur (141 puan) tarafından soruldu
+3 oy
19 cevap 1,060 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 334 göst.