+1 oy
73 göst.
Diğer kategorisinde (5,561 puan) tarafından
Arada çok kanıyor bugün uyudum braz yorulmuştum bı baktım ağzım içi kokuyor ful kan midem bulandı resmen baktım dişimin eti kanamis gece uyurken ağzımda koku oluşuyor kan kokusu galiba nye öyle acaba dişim kirilp dusecek dye çok korkuyorum 

3 Cevaplar

+1 oy
(7,752 puan) tarafından
c vitamini eksikliği diş eti kanaması yapar
(5,561 puan) tarafından
Süt içiyorum elimden geldiğince meyve yiyorum sağlık ocağıda kan vereyim dedim sesini çıkarmadı resmen  çnkü bir kaç ay önce kan vermistim
(7,752 puan) tarafından
takviye alöan gerekebilir canım. ayda 1,kan vermek anormal bir şey değil ki niye almamışlar ki ben hep aydac1 kez tahlil veriyordum triod hapı içtiğmden
-Reklam-
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Diş eti sıkıntı var canım hamilelikte d vitamini düşüyor yani kanın kanını bebeğinde kullanıyor bu yüzden dış ler ve dış etleri hassas oluyor benim hep öyle kansızlık olduğu içinmiş 
(5,561 puan) tarafından
Kan da verecem dedim sağlık ocağıda hiç bişey demedi yaa
(2,273 puan) tarafından
Canım bir şey yapamıyorlar çünkü dişe yani kan ilacını da zaten gebelikte veriliyorlar o yüzden verdirmemistir
0 oy
(999 puan) tarafından
ağız diş sağlığı mezunuyum ben.diş eti uzmanına git mutlaka.diş eti hastalığın var demekki.güzel bi. temizlil vs yapılması lazım hamileliiin yüzünden belki erteleyebilir doktor yinede danışırsın bazı vakalarda antibiyotikle birlikte bir temizlik kordineli gidiyor.sana tavsiyem doktors git gitme diş ipi mutlaka kullan, günde 4-5 kez fırçala her fırçalama 2 dk falan sürsün.macunu az kullan.orta sert bi. fırça kullan.Diş etinden dişe süpürür tarzda fırçala her dişine fırça en az 8 kere değsin.bu şekilde gene bayapı azalma olacağını düşünüyorum.dilini vs de fırçalamayı unutma.kalsiyumuna değerlerne de dikkat et kadın doğum uzmanınla da bi konuş derim ben çok geçmiş olsun.ha bide kaynamış soğumuş suya biraz tuz katarak ağzını çalkalayabilirsin.
(5,561 puan) tarafından
Önceden yoktu 5 aylık hamileyim benim kızımda da hamilelikte sızlama arada ağrı oliyordu bundada kanıyor normal olarak kanamiyor hamilelikte artık hasasyiyetmi vitamin eksikliği mi ne çok fircaladigimda daha kanıyor günde bikere fircaliyorum sürekli calkaliyorim sızlıyor
(999 puan) tarafından
kanamaya bakteri senep olur aksine kanayan yeri daha iyi faha sık ve güzel fırçalamalısınız.hastaların yaptığı en büyük hata kanıyor diye fırçalamaktan kaçınmak bu daha fazla bakteri daha fazla kanama ve daha ağır bir hastalığa sebebiyet verir.dediğim yöntemlerle fırçalayın.sert bir şekilde değil sert fırçayla değil süpürür tardda dediğim gibi.diş etinden dişe doğru dediğim gibi deneyin en azından artmaz hastalık biraz da olsa toparlar.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 101 göst.
7 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
2 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yrn33 (222 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.