+1 oy
221 göst.
Aile kategorisinde (28 puan) tarafından
Kızlar şimdi belki yanlış düşünüyorum diye sizede danışmak istiyorum  benim görümcem köye tatile geldi eşiyle neyse kaynanam kardeşler toplansın diye pikniğe gittik tabi bundan öncesi benim eşim sanki çalışmıyor gibi ablanın izin gününe ayarla diye de emir verildi eşim de ayarlayamam siz gidin dedi ilk onlar bir gittiler sonra biz gittik neyse piknikteyiz ben pek muhattap olmadım açıkçası soru sorulursa cevap verdim sadece kaynanam orda damadını tutuyor iste damadım yapar damadım eder felan gibisine neyse dedim ama beni kıran kelimesini sona saklamış resmen damatları birşey dedi duymadım döverim gibisine görümcem de babamı ararim direk gelir sen sahipsiz mi sandin beni  dedi biz eşimle kaçarak evlendik kaynanam da sen herkesi başkalarının babaları gibi sanma babaları peşini bırakmaz direk gelir alır sahipsiz değil dedi tamam olabilir herkes ailesiyle iyi olmak zorunda değil neyse yemek yedik kahve yapıyorum görümcem kalktı bulaşık yıkamaya abla kahvemizi içelim yıkarız yok sen dur ben yıkarım diye trip attı kaynanam hemen bagriyor ablana yardim et kahvenin sırası mı diye sesimi çıkartmadan gittim yardım ettim surati 5 karıştı kızına bulaşık yikattım diye şimdi bunun yaptığı ayrımcılık değil mi benim kızım dinlenmeye geliyo diyor bizde dinlenmeye geliyoruz ama iki kat yorgun dönüyoruz bir dünya laf yiyoruz kaç gündür dert edindim kendime eşime söylesem anneci oflar puflar ben yanlış mi düşünüyorum nasil bir tavir koymam gerek.

Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin 

12 Cevaplar

0 oy
(13,998 puan) tarafından
Kimse başına gelmeden boş beleş konuşmasın ya artık..

Herkes yaşının olgunluğunu taşısın.

Cahil cuhela işte,

O söylenecek laf mıdır babaları bırakmaz peşlerini bilmem ne..

Kalbin kırılmış ve çok haklısın.

Herşeyi sindirsen onu unutamayacaksin biliyorum.

Ama lütfen kendini kötü hissetme..
(28 puan) tarafından
Elimden gelmiyor kaç gündür düşünüyorum sürekli biyerden vurmaya çalışıyor
(13,998 puan) tarafından
Rabbim kendi başlarına cevirsin..
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Babamın bir lafı var : dünyada en ucuz şey ne demişler " elin evlada ele ucuz " demiş. Bir daha kaynananin lafına ezilme gorumcen de yıkasın sabun değil ya eriyecek babamana da ihtiyacın yok annnede ben kendimi sahipsiz bırakmam de .
(28 puan) tarafından
Çok doğru bir söz kendi oğluna kızına kiyamiyor bana gelince ne verdiyse Allah  yok çocuğu varmış yoruluyormus zaten
(1,207 puan) tarafından
Yaptıysa bakacak. Bencil insanlar nefret ediyorum.
0 oy
(7,763 puan) tarafından
ben bir daha öyle bir pikniğe gitmem. tamam kaçmış olabilirsin ama aile diye onları görmüşsün, sığıntı değil ailedensin. iş ortaklaşa yapılır dert değil ama bu laflar hoş değil 
(28 puan) tarafından
Aslında bizim kaçma değil kararlaştırdık çıktık evlendik sonradan dahil oldular aile olarak onlar beni görmüyor demekki
0 oy
(650 puan) tarafından
Bence eşine söyleme oda şimdi qider onlara söylerse dicekler bizi takmış kafaya felan hiç söyleme eşine takma sende misafir sonuçta qeldiqi qibi qitcek fazlada muhatap olma onlarla 
(28 puan) tarafından
Evet gitti üzülen dertlenen ben oldum
0 oy
(2,280 puan) tarafından
Biri laf söyledi mi direk benim köşeye ihtiyacim yok şükür ben tek te yeterim de gorumcemde o kızın evi yikasin bulaşıkları bir işe yaramış ben olsam yardım da etmezdim ben ona söyledim bekle diye derdim direk susma canım sen haklısın kendini savun 
(28 puan) tarafından
Tartismaya girmek istemiyorum gercekten yuzsuzler susmuyolar sonra hastayim ölüyorum ayakları
(2,280 puan) tarafından
Valla canım sen susarsan daha. Beterlerini yaparlar
(28 puan) tarafından
Aynen haklısın susmasam da yaparlar
(2,280 puan) tarafından
En azindan konuşup kendini savunsan fazla yukelenmezler canım
0 oy
(6,440 puan) tarafından
Evliliğimizin 2. Yılında eşimin ailesini ziyarete gittik. Aynı sizin gibi pikniğe gittik bir yerlere kayınvalidem dedi ki balkonumun camlarının silinmesi gerekiyor gülerek bende anladım şimdi muhabbetin gidişatını bende tebessüm ettim. eşimde orda. görümcem döndü bana dedi ki sen siler misin gitmeden:) daha ben ağzımı açmadan eşim döndü dedi ki Selda buraya cam silmeye mi geldi. 15 günlüğüne geldik silerim dese bile sildirecek misiniz. ama baya yükseldi yani:D sonra tuttu elimden hadi yürüyüş yapalım dedi göletin etrafında. Ondan sonra bana eşimin ailesi hadi şunu da sen yap demedi:) yani demem o ki eşim beni kendi ailesiyle yüz göz etmeden kendi çözdü, başından müdahale etti. Bence sende eşinle konuş bu durumdan rahatsız olduğunu dile getir.
(28 puan) tarafından
Eşime desem annem hasta işte yaşlı kadın yeri gelir savunur ama çoğu olayda tek başımayım ve ailesi hiç susmuyor sürekli onlar iyi etraf kötü
0 oy
(15 puan) tarafından
Ah bacım sen gelin tutan bir kaynana gördünmü hepsi aynı soydan üzülme sen mesafe koy en iyisi
(28 puan) tarafından
Gördüm kimseye ezdirmeyen gelinini dinlendiren gercekten kaynana degil de anne olanlar gördüm bize denk gelmemis iste
(15 puan) tarafından
İşte o kategoride biz yokuz ondan hep bu sıkıntılar
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla ailenle aran iyi değil. Kocan anneci bu durumda yapılacak malesef bir şey yok sen ne dersen de sana laf söyleyecekler kirilman da umurlarında değil. İnsan olamamış mahluklar. Sen kocan yokken  onlara gitmeyeceksin plan yapmayacaksın ne alaka kocam yokken onun ailesiyle pikniğe gitmek asla yapmam ben değilim onların evladı kocam olacak ki yanında gideyim mecbur. Mesafeni koyacaksın. Goruncen bulaşığa kalktiysa ayağını uzatıp kahveni içeceksin kaynanan surat yaptıysa arkanı döneceksin. Bencilce olabilir ama senin canın sıkılacağına onların canı sıkılsın. Hem iş yap yorul hem yaranama bir de laf ye günlerce canını sık. Kendi kıymetini kendin belirlersin bunu asla unutma 
(28 puan) tarafından
Evet ailemle aram iyi değil aslında sadece babamla değil çok haklısın aslında bende birlikte yedik birlikte toplarız diye düşünmüştüm işte iyi niyetimden hep kaybediyorum
0 oy
tarafından
Eşin yokken sen de gitme 
(28 puan) tarafından
Eşim vardı birlikte gittik
0 oy
(8,402 puan) tarafından
Benim de kayinbabamla sorunlarimiz var aslında iyi insanlar olmalarına rağmen aşırı müdahaleci vd herşeyi ben bilirimciler bi kac sefer de beni terslemisligi hatta bi kere tartismisligimiz bile var ve ben artık eşim yokken gitmiyorum çünkü herkes anasının babasının ne olduğunu bilmeli ve ona göre davranmali eğer eşin orda olsaydı kendi kulağıyla duymuş olacaktı senin üzüldüğünü de görecekti gitme sende terbiyesiz kadın 
(28 puan) tarafından
Bizimkiler de herseye müdahale hiç susmazlar eşim sigaraya dolandı o ara zaten eşim yokken firsat bilip yapiyor
(8,402 puan) tarafından
Şöyle o zaman eşine güzelim
(28 puan) tarafından
Fark eden bisey olmayacak ona gore ailesi yaşlı hasta cahil
0 oy
(236 puan) tarafından
Aynı bnm kaynanam aman kızlarim yorulmasın aman kimse onlara laf söylemesin biz gelinlere gelince köleyiz sanki gerizekalılar, bide kaçarak evlenmişsin diye sana öyle söylemeye hakkı yok terbiyesz kadın. Nasıl insanlar var ya, ben olsam eşime söylerim ve bir daha onlarla aynı ortamda bulunmam evimde otururum bin kat daha güzel..
(28 puan) tarafından
Aynı aynı kızlarım da kızlarım ki kızları asla bakmazlar en ufak bişey de kendilerini geri çekiyorlar eşime söylesem de fark eden bişey yok anneci çünkü annesi hasta işte cahil felan
(236 puan) tarafından
Öyle insanlardan ne beklersin boşver takma sende canm görmezden gel onları
0 oy
(202 puan) tarafından

O baba hakkında kullandığı cümleyi duyunca adeta tiksindim o kadından rabbim yardımcın olsun inşallah ne diyim kardeşim :angry:

(28 puan) tarafından
Amin bacım amin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 48 göst.
6 saat önce Diğer kategorisinde Hatice topal (768 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 45 göst.
30 Haziran 2024 Aile kategorisinde Serappppppp (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
27 Haziran 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hicrannn (1,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 161 göst.

389,305 soru

11,639,526 cevap

35,432 kullanıcı

...