+1 oy
739 göst.
Aile kategorisinde (172 puan) tarafından
Benim iki kızım var büyüğü 4 yaşında küçüğü 11 aylık çok zorlanıyorum tek başıma evin bütün işi çocukları yedir içir yıka giydir yemek yap derken bakıyorum ev işi e yetişemiyorum yoruluyorum artık boş yakaladığım vakitte dinlenmek istiyorum ama eşim kızıyor işini yap diye yetistirebilenler nasıl yetiştiriyor acaba

42 Cevaplar

+1 oy
(86 puan) tarafından

Üç oğlan var en büyüğü 9 yaşında ve evin temiz durması imkansız gibi bişey , topluyorum daha diğer odayi temizlemeden topladığım yer ahıra dönüşüyor, evet yemekti camasirfi temizlikti insan baya yoruluyor kendine ayıracak zamani olmuyor :'( bırak zamanı iş yaparken sürekli kavga tartışma oluyor.  Ve büyüdükçe dertleri de büyüyor orası kesin

-Reklam-
0 oy
(862 puan) tarafından
Evet cunki kimse yok esim g9revde oglum İstanbulda
(310 puan) tarafından
Bir tane mi çocuğunuz vsr
0 oy
(8,363 puan) tarafından

Elimde süpürge ve temizlik mendilleriyle bütünleşmiş bir halde sırtımda agrilarla saçıma girmeyen tarak ve ev pijamamla geçiyor günler sen evin derli toplumu Dion 2 saatlik evet öyle oluyor :D

(172 puan) tarafından
Öyle de insan yıpranıyor ya her işi yapacam diye
0 oy
tarafından
Gel yarın bak bakiyim nasi :D kız tüm gün ayaktayım topuklarim aciyor ama yine topla et yarım saat sürmüyor ki uşak dağıtmasın 
(172 puan) tarafından
Valla bende çocuk yine mahfedecek diye de kendimi çok yormuylrum inşallah büyüdüklerinde istediğim gibi bir ev olur :)
0 oy
(735 puan) tarafından
Hıc temız görmedim evımı oturup haöıle okdr üzülüyorum kı aglıayacak hale gelıyorım
(172 puan) tarafından
Ev işi bitmiyor ya valla yap yap bitmez o yüzden bence kendimizi yıpratmayalim
(735 puan) tarafından
Kız mışetın evı, temız benım nıe öyle anlamıypruö
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Eşin kızıyorsa yardım edecek yok öyle yağma.. Çocuklu ev sürekli derli toplu olmaz hergün mutlaka süpürürüm 2 güne bir süpürüp silerim günde 10 kere toplarım ama yine dağıtır oğlum o başka :D
(172 puan) tarafından
Valla bende canım sürekli bir şeyler dökerler pislertirler hergun süpür ama aynı büyüdüklerinde ancak ev istediğimiz gibi olur şimdi boşa yoruyoruz kendimizi
0 oy
(1,832 puan) tarafından
İşimi yapıyorum zaten deseydin iki çocuga bakıyorum yetişebildiğim kadarıyla yapmaya çalışıyorum deseydin böyle zihniyetli erkeklere fırsat vermiceksin canım sert çıkıcan biraz
(172 puan) tarafından
Diyorum valla kızıyorum iki çocukla ölüyorum zaten ama oda vazgeçmiyor aynı yani yine soylenir
0 oy
(56 puan) tarafından
Akşamdan sabaha kadr topluben akşama kadar oynasın gece 1 saatimi ayırıp evi topluyorum öyle düzen oturrttum kendime 
(172 puan) tarafından
Akşam olunca artık benim pilim bitiyor:))
0 oy
(997 puan) tarafından
Çocuklarla bir arada olunca evim çoğunlukla dağınık. Temizliğe dikkat etmeye çalışıyorum ama toplu olması toplu kalması daha doğrusu hiç mümkün olmuyo sürekli dağıtma halinde iki çocuğum. No problem ama yapacak bişey yok çocuklar sonuçta 
0 oy
tarafından
Tek çocuk yine yetismiyo tabi benim eşimin umrunda deil :)
0 oy
(428 puan) tarafından
Kesinlikle yetişemiyorum dün evi tertemiz yapim dedim yaptım şuan sanki ev temizlenmemis gibi iki oglum var arkamı dondugum an her yer he yerde pes ettim artık napim misafir gelecek olursa toplarım 
0 oy
(14,519 puan) tarafından
valla bi sekil yetistirmeye calisiyorum kizima alistirmaya da calisiyorum odasindan haric oyuncak cikmayacak diye odasinda oynayinca bir nevi toplu kaliyor ama yine getiriyor oyuncak onlar da az oluyor zaten dun mesela 10.30 du isim vitti 
0 oy
tarafından
Ya bu erkeklerin ev işine kizmasi ne oluyor anlamıyorum. Az yesinler de hizmetçi tutsunlar o zaman. Benim eşim bu zamana kadar asla böyle bir şeye kizmadi kizamaz da. Biz de insanız dimi robot değiliz yetişmiyorsa yardm etsinler 
tarafından
Kesinlikle bende buna takıldım evin toplu
temız durup  durmamasından çok kocasının bu tavrını sorun etmelı bence kendıne
Kalk yap gözune batıyorsa der yapacagım varsa da yapmam öyle adama ne ayıp şey ya bır kadına böyle karışmak üstelik ıkı çocuğuna bakıyorken yardımı yok ama lafı çok agzına tıkarım o lafları burnundan getırırım vallahı
0 oy
(9,659 puan) tarafından
cok biliyorsa kendi temizlesin. hayatında hiç temizlik yaptı mı acaba? 
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Bu kadar acımasız insanları nereden buluyorsunuz ve yanlış anlamayın ama nasıl bu kadar saf olabiliyorsunuz. Aklım almıyor
0 oy
(153 puan) tarafından
Benim evim 3 oda bir salon

Baya büyük bir evim var fakat salon her zaman toplu ve temizdir oraya girmeyiz bile anca çocuk öğle uykusuna yatacağı vakit klimayı açarım orda uyur sonra hop diğer odaya

Evimde sadece mutfak ve salon temizdir toplumdur diğer yerlerde oyuncak arabalar lar dolu hep
0 oy
(804 puan) tarafından
Eşin ne hakla kızıyor acaba yaa cevap veremiyormusun adama .sen robot değilsin dinlenmek kafayı boşaltmak herkesin hakkı .öyle diyen eşin önüne yemek bile koymam ben olsam .benimde bir bebeğim var 11 aylık çalışıyorum da ayrıca haftada bir bayan gelir temizliğe bebeğimin bakicisida derli toplu tutmaya yardim ediyor bende de yemek çamaşır bulaşık var ama yinede yetişmiyor temiz ama toplu değil her zaman.ama eşim her fırsatta ben dinleneyim diye çocuğa bakar beni disari yürüyüşe kahve içmeye spora vs. Gondermeye çalışır evde de her fırsatta dinlenmemi ister iş ikinci planda kalır çünkü ben dinlenemeSem asabi olurum eşime karsi onu da biliyor kendi huzuru içinde mecbur beni dinlendirmek zorunda yani .sende taviz verme fırsat bulunca yap kahveni uzat ayaklarını çok kolaysa kendi yapsın eşinin isleri
0 oy
(192 puan) tarafından
Valla benim çocuğum yok şu an bile sürekli toplu değil evimiz. 2-3 günde bir genel toplayıp süpürüyoruz oldu bitti. İki çocukla muhteşem düzenli bir ev hayaliniz zaten olmasın. Biz evde hizmetçi değiliz ki anında her şeyi düzenleyelim. 
0 oy
(8,148 puan) tarafından
Benim evim genel olarak toplu 

Sabah bir kere kahvaltıdan sonra toplarım 

Gün boyu sadece isim vs varsa onları yaparım makinaya camasir vs atmak camssir katlamak gibi 

Elim sürekli mutfakta o ayrı mesele 

Aksamda oğlan uyuduktan sonra bütün evi yine toplarim
0 oy
(810 puan) tarafından
Eşinin eline bezi süpürgeyi ver yapsın topla dediği zaman. Benimki de mutfakta öyle. Acıyorum bulaşık makinesinin kapağını al doldur diyorum misss. Sende çok yorma kendini erkekler cocuk bakmadığı için sessiz sedasız oturuyor sanıyorlar herhalde. Benim daha çocuğum olmamasına rağmen ev işine yetişemiyorum. Hele 2 çocukla daha da zordur ev isine yetişmek. 

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 715 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,452 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 652 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,452 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 693 göst.
21 Aralık 2020 Diğer kategorisinde MelikeArslan (830 puan) tarafından soruldu
+1 oy
56 cevap 905 göst.