+1 oy
806 göst.
Diğer kategorisinde (12,278 puan) tarafından
Herkese merhaba uzun zamandır yoktum size işim düştü sizin illerde durumlar nasıl 

İl milli eğitim müdürlüğü veya ilçe milli eğitim müdürlüğünün yapılan bir açıklamasını göremedim resmi sitelerde sizin bu konu ile ilgili bir bilginiz varsa yoruma yazarsanız sevinirim normalde 8100 TL olduğunu ama indirim yapıldığını O yüzden 4.500 TL alınması gerektiğini ücret ödenmeden kayıt yapılmadığını söylediler cimer'e veya ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne şikayette bulunsam faydası olur mu

29 Cevaplar

+5 oy
(2,186 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Devletin anaokuluna ücret talep edemezler ediyorlarsa şikayet et eşim milli eğitim de çalışıyot kayıt parası diye bir uygulama yok okullarda
(12,278 puan) tarafından
Ben öğretmenleri laf söylemedim hanımefendi müfredat berbat istese de öğretemiyor Ben şahsen çok iyi bildiğim çok işini hakkıyla yapan bir öğretmene tanıyorum devletin verdiği kitaplar ile ders vermediği için ceza aldı ek kitap aldık set olarak sadece onlardan ders verdi ve verdiği eğitim süperdi ama okul kitapları ile değil ek kitaplarla herkesin iyisi kötüsü olduğu gibi her kurumda da iyisi kötüsü var
(12,278 puan) tarafından
Bu arada da toplu olarak yazmış olayım arkadaşlar Evet imkanım yok bu şekilde imkanım yok bu bütçeyi ödeyecek imkanım yok o yüzden yollayamayacağım cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
(4,903 puan) tarafından
her ogretmenin sistemi yontemi   farklidir. anasinifinda cokta muhim degil ogretmen kendi yetkinligince bi kagit tutusturup eline cccgn boyama da yaptirir sadece tum sene boyunca yada aktif hayal gunu genia ogretmendir ayni konuyu bambaska yoldan isleer
(670 puan) tarafından
İpek kozalağı hanım imkanıniz yoktur  onu anlarız ama sizin imkanınız yok diye öğretmenler birşey ogretmiyor çocuklar okulda hircinlasiyor ,idareler para istiyor gibi sebeplerle okullara ithamlarda bulunmanızı küçücük çocuklara lgbt öğreniyorlar yakıştırması yapmanız anlaşılır değil .okullardaki ücretleri Milli eğitim belirler bu sebeple okul idaresine demediginiz kalmıyor ve size eşlik eden de bir güruh var burada şikayet edinciler  size destek veriyor .Bulunduğunuz mahalle muhtarlığına gitseniz gelir durum belgesi alsanız veya sosyal hizmetlere gitseniz durum bildirseniz size maddi destek verilebilir anasinifi konusunda .veya okul idaresine gitseniz durumunuzu samimi bir şekilde anlatsaniz eminim yardimc i olacklardir .biz okulda her yıl ihtiyacı olan 5 veliye kayitta yardımcı oluyoruz taksitleri azaltiyoruz .veya ücretsiz kayıt yapıyoruz .sizde 4500 u tek seferde değil taksit taksit odeyebilecekseniz öyle teklif etseniz okula bir orta yol bulunur.ha bu arada normalde zaten okul idaresinin o ücreti peşin değil 9 taksit halinde alması gerekiuor sizin okul uğraşmak istememiş bu yüzden velilere çok geliyor.biz 9 ay taksitli alıyoruz kimse itiraz etmiyor kimseye çok fazla gelmiyor .
(119 puan) tarafından
Elbette her kurumda kötüsü var ama siz çoğul eki kullandığınız için iyi öğretmenlere de laf söylenmiş gibi oldu ben kendim çocuk gelişim mezunuyum anasınıfında kreşde çalıştığım için o kadar çocukla ilgilenmenin zor olduğunu biliyorum ama hiçbir çocuk orda hırçınlaşmayı öğrenmiyor yani sizin genelleme yapmanız bana doğru gelmedi sadece
-Reklam-
+1 oy
(553 puan) tarafından
Postun ciksin 
(12,278 puan) tarafından
Teşekkür ederim
+1 oy
(120,490 puan) tarafından
devlet okulunda ucret aliniyomu kirtasoye masrafi tm da  bu ne parasi
(12,278 puan) tarafından
Masraf hariç bu ücret isteniyor kayıt parası
Yatırmadan da kayıt yapılmıyor yatırın dekontunu getirin kaydını yapalım diyorlar
(120,490 puan) tarafından
cimere yazsana okulun adini falan bu yasal degil diye biliyorum ben
(12,278 puan) tarafından
Yazicam bırakır mıyım ben masraflar ile 10.000 TL ye gelecek okul boyunca da bir sürü para istiyorlar ıvır zıvırlari bahane ederek
+1 oy
(420 puan) tarafından
Kızımı iki yıl üst üste gönderdim hiç bir şekilde ücret alınmadı . Sadece öğretmenin verdiği listede olanları aldık bu kadar. 
(12,278 puan) tarafından
Bu yıl mi yazdırdin peki dekontu götürmeden kaydın yapılmayacağını söyledi cimer'e şikayette bulundum bakalım ne sonuç alacağım
(420 puan) tarafından
Bu yıl bire başlayacak . Geçen dönem yazdırmıştım
+1 oy
(439 puan) tarafından
Ben özele yazdırdım canım önden 3000 personel parası dedi sonrada Eylül ayında 1500 vericem Eylül ve ekimin parası dedi sonrasında aylık 750 750 ödenecek dedi 
(12,278 puan) tarafından
Benim çevremde maalesef Özel yok aslında fiyatı çok çok uçuk değilmiş eğitim saatleri nasıl peki
(439 puan) tarafından
Sabahçı olursa 7.30  -12.30 öğlenci olursa 13.00 -17.00 dedi canım ve yemekleri onlar yapıyormuş .
(12,278 puan) tarafından
İyi Canik yemek masraf dahil değil 4.500 TL ye
(439 puan) tarafından
Bencede iyi
+1 oy
(40 puan) tarafından
İlçe milli eğitim müdürlüğünü ara kayıt için para istediklerini söyle. Onlar senin doğru yönlendirir. Aldıkları parayı bağış adı altında alıyorlar. Okul müdürüne bana kayıt parası kesildiğine dair makbuz verirseniz bu ücreti yatıracağım deyin. Makbuz kestikleri zaman da üzerine bağış yazıyorlar. Kayıt yapmama gibi bir şansları yok orası devlet okulu. Ben geçen sene oğlumu yazdırdığımda 750 TL istediler. Ben de ilçe milli eğitim'i aradım bana kayıt parası diye bir şeyin olmadığını onlar bağış adı altında para istediklerini söyledi. Kayıt parası kestiklerine dair makbuzu bize getirin Biz gerekli işlemi yaparız demişlerdi Bu yüzden o 750 TL'yi de vermeden oğlumu kayıt yaptırdık herkes vermişti
(12,278 puan) tarafından
Tmmdir çok sağol Hemen arıyorum inşallah açıktır çok teşekkür ederim
+1 oy
(1,145 puan) tarafından
Yalancılar bide indirim yapıldı demiş ne zaman görülmüş devletin okullarında bu kadar para alındığı..Asgari ücret ile çalışan devletin anaokulunada veremiycek o zaman artık. Yok öyle bişey ya kesinlikle cimere yaz
(12,278 puan) tarafından
Bak yemin ediyorum keşke ses kaydı alsaydın Bir de bana ne diyor biliyor musun Ben bu para çok dediğimde aslında çok değil diyor dedim ki asgari ücret alan bir insan nasıl ödeyebilir bunu bir de artı dedim ekstra okul masrafları da var malzemeler alınmadı onlar da bir 5 gün tutar dedim o zamana düşünürseniz öyle pahalı olur ama diyor her Allah herkesin yardımcısı olsun işler çok zor herkes zor durumda diyor
(12,278 puan) tarafından
Bu arada yazdım cimer'e ilçe milli eğitim müdürlüğünde arayacağım
0 oy
(12,278 puan) tarafından

Çocuğunu ana sınıfına yazdıran Yok mu:D

(2,952 puan) tarafından
Gaziemirde gaziumurbey var 10 milyar veriyon kayıt yapıyo 1 ay sonra bi 10 daha yatırıyorsun bu toplamda 20 bin olan para etkinlik parası aylıkta 1500 canım
(12,278 puan) tarafından
Gaziemir bize çok uzak canım ulaşım sorunu var maalesef oraya kadar götüremeyiz yani biz okulumuzdan memnunduk aslında ama bu kadar çok fazla ücret talep etmesi benim canımı sıktı açıkçası bir de yönetim değişti okul müdüründen öğretmenlere kadar hepsi değiştiği için kendi kafalarına göre ücret talep ediyorlar ilçe milli eğitim müdürlüğünü aradım meşguldü cimer'e de yazdım bakalım gerekli mercilere başvuracağım bu bağış adı altında toplanan gereksiz parayı ödemek gibi bir niyetim yok
(2,952 puan) tarafından
Canım bana pahalı geldi çocuğu gönderemedim mahallemdeki okula 20 vercem bide aylık 1500 vercem demek istediğim 20 istemesi fazla
0 oy
(109 puan) tarafından
Burdada 3 bın ıstendı
(12,278 puan) tarafından
Verdin mi 3000 TL ben vermeyi düşünmüyorum şikayet ettim sizde yazın cimer'e
(109 puan) tarafından
Verdım ben sornakı aylar 1509
(12,278 puan) tarafından
Özel anaokulu mu?
(109 puan) tarafından
Hayır devletın
0 oy
(14,209 puan) tarafından
bizimki de oyle 1250 okul masraflari icinmis + 600 gezi parasi dedi kirtasiyeyi biz aliyormusuz zaten bende anlamadim normalde yasak 
(12,278 puan) tarafından
Canım hangi il ve ilçede oturuyorsan bence sen de cimer'e yaz mutlaka çünkü kesinlikle yasakmış Ben de gerekli mercilere başvurdum ilçe milli eğitim müdürlüğü'nü arıyorum şu an meşgul ama işin peşini bırakmayacağım bence sen de bırakma
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Tandigim biri  devlet okuluna yazdırdı kırtasiye masrafı olarak aylık 600 lira istediler yıla tamamlanirsa sizinkini bile geçiyor sizinkini tek sefer de mi istediler 
(12,278 puan) tarafından
Evet tek seferde okul masrafı dahil değil kayıt ücreti 4500 TL isteniyir
0 oy
(507 puan) tarafından
Geçen yıl kayıt parası sabahçı 400 TL öğlenci olursa 2500 TL istedi bizim burdaki okul arkadaşım MEB aradı anasınıfı mecburi deil para çok geliyorsa vermeyin okula dedi Ankara MEB aradı orası yasak dedi ama iş işten geçmişti arkadaş parayı vermişti vermesede kayıt yapmıyorlar zaten 
0 oy
(449 puan) tarafından
İzmir'in neresi
(12,278 puan) tarafından
Karabağlar
(449 puan) tarafından
Devlet okulları kırtasiye hariç bu kadar para almaz
0 oy
(15,880 puan) tarafından
Bende kaydettim ana sınıfına ama ücret 200 TL falan oda hep değil nedir bu özel okul sanki
(12,278 puan) tarafından
1000 TL ye Kadar veririm dedim gerekirse yollamicam ben bu ücreti ödeme taraftarı değilim
0 oy
(14,307 puan) tarafından
Geçen sene 3000 sene başında 

2. Dönemde de 500 almışlardı.

Bu sene 5ten aşağı yapmazlar kaydi
(12,278 puan) tarafından
Yazık Cidden günah ben malzeme alsam oda en az 4000 tutar
(14,307 puan) tarafından
Tutar kuzum.
Geçen sene kırtasiye malzemeleri 3 civarı tuttu,bide okula ortak gider malzemeleri de 900 civarı tuttu
(12,278 puan) tarafından
Ohoooo onları saymıyorum bile ;( eşimle konuştum canım yollamicam yüksek ihtimal yazıklar olsun başka hiçbir şey demiyorum
(14,307 puan) tarafından
Ben de geçen sene veremem falan diye müdür yardımcısıyla gerilmistim. Bana şey demişti muhtarlıktan belge alınırsa o zaman ücret almıyoruz demişti kuzum.
İstersen onu bı dene..
Hatta bazı veliler aylık taksit yapmıştı
(12,278 puan) tarafından
Tmm canım bakarım sağolasın ❤️
0 oy
(1,940 puan) tarafından
Bizde de 6500 istediler devlet bizimki de valla mecbur verdik :/
0 oy
(903 puan) tarafından
Burda bazı arkadaslar kayır parasi yok vermeyin şikayet edin demiş. Doğru herkesin kendine göre haklılık payı var..ama şunu da gözden kaçırmayın arkadaşlar bende bir öğretmenim ve okyllara verilen bir ödenek Yok bizler okul aile birlikleri ile okul ihtiyaçlarını karsiliyoruz..yoksa işi kötüye kullananlar birşey demiyorum her meslek grubunda var:(( hiç kimse veliden para toplamaya talep etmeye bayilmiyor...sizden toplanan paralar ile boya yapılacak eksikler alınacak yemek kırtasiye ihtiyaçları kardilanacak
(12,278 puan) tarafından
Biz herşeyi fazlasıyla alıyoruz ama sen daha iyi bilirsin ödenek nasıl ödenmiyor anlamış değilim
Devletin her kurumu ödenek alır neden okullar alamıyor bu her sene tartışma konusu
Eğitim sistemi zaten berbat bundan öğretmenler de şikayetçi zaten
Niye dünyanın parasını verelim kırtasiye malzemeleri dahil değil yemek dahil değil
Arıtma bile takılmıyor damacana parasını bile bizden alıyorlar
Çocuklara ödev için verdikleri fotokopi çekme ücretini bile ödedim
A4 kağıdını biz almamıza rağmen
Kayıt için kimlik fotokopisi istedi siz çekin dedim çekemem dedi bu okul niye okul o Zaman
(903 puan) tarafından
Bunu işte yonetenler kimse ona sorun toneri bile kendimiz doldurduğunuz bir yerde kimden alalım fotokopi ücretini birak toner yazıcı bile aldığımız bir okul için verdikleri yazıcı asırlık çalışmıyor ama değiştirmiyor Lada..evet doğru duydunuz olullarin ödeneği yok imam hatip değilseniz size para yok diyorlar..A4 kagidinda kendi çocuğunuz için aliyorsuniz ona fotokopi çekiliyor yıl içinde fazlası ile biz zaten alıyoruz...

Şunu söyleyeyim evet istedikleri para fazla içine dahil olmayan şeylerde var bunu sorgulayın ama.yil içinde aldığınız çocuğunuz için olan şeylerin lütfen hesabını gormeyiniz
(12,278 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Hayır İmam Hatip ne alaka cidden bastakiler bunu ayırt ederek mi ödenek verecek
Her okulu İmam Hatip mi yapacaklar ödenek vermek için size asla katılmıyorum
Herkes çok başı boş kaldı sorgulanma ardına düşme yok
Okulda yaşadığım bir olay öğretmenin kendisi ogluma hakaret ettiğini itiraf ettiği halde müdür bunu alaşağı etti bir suçluymuşuz muamelesi yapmaya çalıştı ama yapamadı yaptırmadım sistemsel çok ciddi sorunlar var sadece okul var adı okul içindeki eğitim  berbat müfredat sıfır denetleme yok herkes kendi kafasına göre işleyişi ilerletmeye çalışıyor son zamanlarda kafamız kurcalayan şey bu eğitim sisteminde kesinlikle çocuk okutmamak
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Kayıtlar başladi mi canm  
0 oy
tarafından
Ana okullar devlette ücretli olmuş bizede o fiyatları dediler kayıt parası almadılar yok öğretmenlerin maasnıda biz verecekmişşz ve yemek parasıymş 
tarafından
Öğretmen maaşını veliler vermez. Devlet kadrosunda maaş zaten ek ders ile birlikte şuan 50 bin olmak üzere.

Ben size şöyle açıklama yapayım, muhtemelen sizin gideceğiniz kurumda yardımcı biri tutulmuştur. Onun ücreti istenmiştir. O yardımcı kişi de sizin çocuklarınızı güvenli bir şekilde tuvalete falan götürür ya da sınıf içinde öğretmene yardımcı olur. Özellikle anaokullarında yaş grubu anasınıflarına göre daha küçük olduğu için daha çok ihtiyaç vardır. İnanın kakasını yere yapan öğrenciler var.
Ya da şöyle bir şeydir, devlet kadrosunda çalışma saati bellidir. Sizin gideceğiniz anaokulunda bu saat dışında öğretmen kulüp açmıştır. (Ki bunu bile bazen zorunluluktan açıyorlar , çalışan anneler için falan) O kulüp ücreti için istenmiş olabilir. Yani sabahtan akşama kadar çalışma sistemi okul öncesi öğretmenliğinde yok çünkü. Teneffüs bile yok.
Ya da kurumunuzda yemek vardır vs vs.

Şimdi sizin yemek paranızı öğretmen mi versin ? Ya devlet verecek, ya siz vereceksiniz.

Aslında devlet okul öncesi eğitimi desteklerken, maddi açıdan yeterli desteği sağlayamıyor. Sorun burada başlıyor.
0 oy
(8,043 puan) tarafından
Evet ya ne zamandır yoksun neden ki 
(12,278 puan) tarafından
Bilmiyorum kuzum ya girmiyorum bayadir;( sebebi yok
(8,043 puan) tarafından
Hayırlısı bakalım. Ben de bazen gitmek istemiyorum
(12,278 puan) tarafından
Gitmek isteyince olmuyor kendiliğinden oluyor bir bakıyorsun ki uzun zamandır girmemişsim uygulamayı silmiştim bu konu için yükledim sağolun yardımcı oldunuz :))
(8,043 puan) tarafından
Haklısın

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 547 göst.
0 oy
16 cevap 275 göst.
22 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde 09090945 (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Busem (125 puan) tarafından soruldu
+2 oy