0 oy
217 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
merhaba çalışan anneler

1 oğlum var çalışıyorum düne kadar hergün annem yemek gönderirdi ama o görevi artık kendim üstlenmeye karar verdim sabah 8,30 işbaşı akşam 7 de evde oluyorum bu yemek olayını nasıl yapıyorsunuz işin pratik mantığından bahseder misiniz

15 Cevaplar

+1 oy
(136 puan) tarafından
Hafta sonu yemek yapıp kavanozlayablirsin canım. Ben salatayı bile öyle yapıyorum sulanmayacak malzemeleri doğrayıp kapaklı kaba alıyorum 3-4 gün gidiyor. 

Ya da 

Hafta sonundan her gün için yemek düşün ama pratik şeyler olsun. Gelince hemen pişir. Miktar olarak çok pişirirsen ikinci gün yemeğin de hazır olur. 
-Reklam-
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Bende merak ediyorum. İnsallah yakında başlicam. En darlandığım konu bu. Eşim asla aramaz yemek olmasa yumurta yer ama kız için düsünüyorum. 
0 oy
(8,674 puan) tarafından
ablam haftasonu her şeyi hazırlıyor. pazarı ona ait. buzluğa atıyor. atıyorum köfte yapacak her şeyiyle hazırlıyor pişirmesi kalıyor. sarma sarıyor, pişirmesi kalıyor gibi. çalışma saatin fazlaymış bu yüzden pişirip de buzluğa koyabilirsin. instagramda bazı syafalar haftalık yemek hazırlığı şeklinde videolar hazırlıyorlar. hava almayan düzgün kaplarda hiç bozulma olmuyormuş. tek bir sefer yoruluyorsun bir daha yok
0 oy
(15,880 puan) tarafından

Fasulye,nohut, taze fasulye vb yiyecekleri annem pişirir kavanoza koyar 1 hafta bozulma olmaz dolapta durur sıcağı sıcağına koyar sonra çıkarır diğer malzemeleri salça soğan vb. Kızartir karıştırır sadece 10 dakikada yemek hazır olur 

Sarma sarıp koyabilrsin buzluğa
Börek sarıp koyabilrsin 
Kofte yapıp koyabilrsin sana kolaylik olur 
0 oy
(3,540 puan) tarafından
Genelde hafta sonundan pazartesinin yemeğini yapar koyarım ve buzlukta sürekli sarılmış sarma köfte gibi hemen çıkarıp yapabilecegim şeyler olur hiç biri yoksa sebze yemeği pilav gibi hızlıca pişecek şeyler yaparım yada firinda yemek yaparım fırında tavuk salçalı köfte falan o şekilde yani 
0 oy
tarafından

Annem le  babam çalışıyor babam annemden daha önce geliyor bazen yemekleri o yapıyor ya da yapamadığı olursa anneme hazırlıyor annem eve gelince yapıyor fissler düdüklüsü var onda her şey en geç yarım saatte oluyor yiyorlar onların bebekleri yok ama tabi :D 

0 oy
(1,694 puan) tarafından
Akşam eve gelip yemek yapacaksam bana en kolay fırın yemeği geliyor tavuk, köfte, kuşbaşı tava veya patlıcan közleme gibi sebze közleme tarzı yemekler.Ocak yemeği olarak kızartma makarna menemen buzlukta mantı varsa mantı gibi şeyler.buzluga domates biber hazırlamak işleri kolaylastiriyor.cok çeşitli buzluk hazırlığı yapanlar var ama ben yapmıyorum her buzluktan çıkanı yiyemiyorum.en lezzetlisi mantı oluyor buzluktan çıkar pişir yeni yapilmis gibi 
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Hafta sonu sarma sarıyorum dolma içi hazırlıyorum buzluğa atıyorum karnıyarık içim malzemeleri önden pişirip koyarım mantı yaptırıyorum dışarıya onuda buzluğa atıyorum nohut yeşil mercimek bunlarda hep evde haşlanmış halde dolabımda vardır köfte kavurma yapıp koyarım çıkarıp pişiririm bunlar pratik oluyor 
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Annem aksam yemeginden sonra sonraki gunun yemeginin basina gecerdi pisirirdi sonra dolaba kaldirirdi ya da yemek yoksa pratik seyler yapardi bende ilk evlendigimde calisiyordum bende o sekilde yaptim aksamdan yapip dolaba atardim 
0 oy
(14,703 puan) tarafından
Akşamdan ertesi günün yemeğini yaparsan belki daha rahat edersin. Öbür türlü fast food tarzı beslenmek zorunda kalırsın. Pazar günunden başlayip öyle yap. Dondurucuya börek , mantı , köfte tarzı yemekler koyup  yetistiremezsen onlardan yaparsın. 
0 oy
(11,649 puan) tarafından
Bir gece önceden sonraki güne hazırlık yap

Buzluğa hazır köfte haşlanmış bakliyat doğranmış et tavuk göğsü vs koy 1 saatte hallolur. Haftasonu sıcak yemek yapıp konserve mantığı kavanozda muhafaza et.
0 oy
(5,431 puan) tarafından
Buzluk akaaaar :D bir pazarını ayırıp buzluğu istifleyeceksin :D pratik yiyeceklerle ya da vakumlu cam saklama kapları var. Direk yemekleri yapıp onun içine koyup dolaba atacaksın
0 oy
(351 puan) tarafından
Bir gün önceden ertesi günün yemeğini yapıyorum 
0 oy
(8,683 puan) tarafından
Valla ben çalışmıyorum ama yinede pratiklik hastasıyım isim çabuk bitecek o yüzden her işin pratiğini bulurum benim yemek yapmam en fazla yarım saat suruyo ben şöyle yapıyorum hafta da 1 kez toplu alışveriş yaparım meyve sebze hepsini yıkar kurutur yerleştirin yesillikleri ayıklarim havlu kağıt arasına koyar satarım salatalar için pratik olur sogsn sarimsak bunları soyar doğrar buzluğa poşetlerim yemek yaparken hemen ucundan kurar salcanin üstüne koyarım sebze olarak da ben alt doabs koyuyorum ama sen çalışıyorsun doğra poşetle buzluğa al kabak patlican fasulye patatesi bile biraz kızartmalık biraz yemeklik dogra koy dolaba zaten soğan sarımsak dogramistin ya işten gelince hemen ocağa koyarsın buzluktan çıkarıp 5 dkda ocakta olur nohut hasla poşetle buzluğa koy sabah hazırlanırken su kaynat o günün pirincini islat mesea akşam sen gelesiye kabarır hemen süzdür pişir kuru fasulyeyi de bu şekilde islatabilirsin etler konusunda da alışverişte ne niyetle adiysam ona göre hazirayip koyuyorum mesela but yapcaksam paket büyük oluyo ya 2ye bölüp koyuyorum sinitzel yapacaksam kesip strecleyip o şekilde koyuyorum soyelik dogruyorum bu şekilde koyuyorum ama tavuk usunlerinin ustune paketin üstündeki tarih yazan yeri de koy mutlaka insan unutabiliyo çünkü kırmızı et olarak her zaman pişmiş kavurmam olur dolapta sabah ciksrir yumurta menemen yaparım akşam cikarir bi avuç yemeklerin içine koyarım et kavurmakla uğraşmak hem vakit aliyo hemde önceden kavurulmus daha güzel oluyo kıyma olarak köfte yoğurup koyabilirsin karnıyarik içi yapıp koyabilirsin patlıcan kızarmış iç harcı hazır olurusa sabah çıkarırsın 2 bardak pirinç isatirsin sen gelmeye pirinç kabarır için patlıcanın çözülür hesini pisirmen 20 dkni alır salatani yapasiya yemeğin hazır 
0 oy
(60 puan) tarafından
Bir gün öncesinden yaparım. Rutine bindirirsen ağır olmaz 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 143 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 136 göst.
0 oy
4 cevap 88 göst.
1 Haziran 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde B. Sema (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 95 göst.
14 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde bglm_ftma (6,419 puan) tarafından soruldu

393,736 soru

11,774,337 cevap

35,789 kullanıcı

...