0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (1,410 puan) tarafından

image

image

image

image

...... Tsh troid hormonu diye biliyorum aramizda sağlikcilar varsa bakabilir mi acil bir durum mu ? 

Bir sonra ki randevumuzu 24 temmuza verdiler bugün sonuc için gittik ama randevusuz almayiz dediler. Eğer acil birseyse özele götüreceğim

2 Cevaplar

0 oy
(27 puan) tarafından
Canım tsh tiroid hormonu evet ama tek başına değerlendirilmez genelde t3 ve t4 diye 2 tane daha tiroid hormonu var onlara bakılmış mı ? Bir de ALT AST yüksek çıkmış bu ikisi de karaciğer fonksiyonlarını gösterir yakın zamanda enfeksiyon geçirip ilaç kullandıysan yüksek olabilir ama başka sebepleri de olabilir tabii ki. Diğer randevuya bayağı varmış senin şu an bir şikayetin var mı?
(1,410 puan) tarafından
Hayir bir sikayetim yok. Genel olarak huysuz iştahsiz bir cocuk zaten. 21 gun önce rotavirusu oldu aşıları olmasina ragmen ağir gecirdik 3 gun hastanede yatti rotadan sonra kabizliği ve sert gaita durumu devam edince gastroya götürdüm bu kanları istediler. 2 sene öncede karaciğer enzimleri yukseltiği icin bir muddet hastanede yatişi oldu. Yanliz söyle bir sorun var oğlum şuan grip bu kanları veriğimizde de gripti acaba o yuzden sonuclari yanlitici olabilir mi
(27 puan) tarafından
Anladım canım bir süredir hep hastalıklarla mücadele etmiş olduğu için dediğin gibi bu sonuçlar onunla da ilgili olabilir. Ama dediğim gibi diğer randevuya da bayağı varmış imkanınız varsa özele götürmenizi tavsiye ederim bir sıkıntı varsa erkenden fark edilmesi açısından.
-Reklam-
0 oy
(578 puan) tarafından
Söyle ki benim kızımın tsh değeri yüksek çıkıyor. İlk işte kan verdik yüksek çıktı bizi endokrin bölümüne yonlendirdiler gene kan alindi. Tekrar yüksek çıktı ve ilaca başladık ilaç kullanıyoruz. Fakat diğer sonuçlar hakkında bir bilgim yok canım 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 71 göst.
1 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicrannn (1,146 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
7 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Çiçeğim1 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
25 Temmuz 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nanay (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 327 göst.
3 Ağustos 2024 Aile kategorisinde BUSRA& (2,019 puan) tarafından soruldu

393,805 soru

11,776,759 cevap

35,795 kullanıcı

...