0 oy
310 göst.
Aile kategorisinde (172 puan) tarafından
Kızlar eşiniz askere gitse kaynanaza gider misiniz ve iki çocukla ben rahat edemem görümcemlede konuşmuyorum zaten eşim ya onlar gelecek ya sen gidecen diyor bende arada giderim ama evimde kalırım diyorum yok diyor evde yalnız ne yapcan diyor guvenmiyor mu acaba yoksa kayınvalidem istediği için mi diretiyor eşim de

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendi annem dururken niye eşimin ailesinde kalayım ki 
(172 puan) tarafından
Bizde adet böyle diyor annemde kalican diyor ben kendi annemde de kalmam ama
tarafından
O zaman kimse de kalmazdım
-Reklam-
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Kendi ailen varsa onların yanına git derim yoksa da evinde dur eşine de bakma ne derse desin
(172 puan) tarafından
Aynen evimde durucam rahat edemem iki cocukla orda burda
0 oy
(136 puan) tarafından
Kendi annene git yada annen gelsin onlarla rahat edemezsin
(172 puan) tarafından
Annemde de rahat edemem en iyisi kendi evim
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Nasıl yani cümbür cemaat mi gelecekler evine , ben evimde kalmak istiyorum dersen
(172 puan) tarafından
Evet eşim öyle istjyor
(7,157 puan) tarafından
Hadi eşin kafasına göre karar veriyor da peki bu insanlar demiyor mu bizim de bir düzenimiz var ailecek gelip nerde yatacaz çamaşırımızı eşyalarımızı nereye koyacaz bir kişi değil iki kişi değil üstelik askerlik dediğin 6 ay gibi uzun bir süre bu kadar zaman düzenimizi nasıl bozup idare edecez demiyolar mı . Eğer demeyecek kadar rahatlarsa sen git onların evine şimdi sana gelseler ev senin diye bütün yük senin üstünde olucak masrafı da cabası. En kötü ihtimalle git orda kal yine arada ufak tefek yardımın dokunur en azından tüm yük sende olmaz
(172 puan) tarafından
Yani Kendi evimde kalmaya calisacam olmasa en kötü ben giderim oraya arada evime de gelirim öyle yaparım
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Gitmem niye gideyim evim varken. Önceden askerlik yapmayana kız vermezlerdi. :) 
(5,436 puan) tarafından
Bir de bu güvenmemekten kaynaklı biliyorsun di mi? Tek başına bırakmaya güvenmiyor
(172 puan) tarafından
Keşke bende askerliğini yap öyle evlenelim deseydim
(5,436 puan) tarafından
Büyüklerimizin var bildikleri...
(10,510 puan) tarafından
Valla biz okuyorduk üni bitmemişti mecbur tecilliydi okul bitince aniden evlenmeye karar verdik. Eşim iyi bir iş bulunca da çıkarma korkusuyla tekrar erteledik askerliği. Zaten hemen de çocuk oldu sonra peşine 2. Çocuk derken askerlik kaldı. Şimdi bedelli gidecek ben ne eşimin ailesinde ne kendi ailemde kalmayı düşünmüyorum. 2 çocukla düzen bozamam.  Bedelli olmasını da ben istedim akşamı zor ediyorum 6 ay nasıl bekleyecektim yoksa :)
0 oy
(1,536 puan) tarafından
Ben annemde kaldım eşim gelene kadar 
0 oy
(1,194 puan) tarafından
Ben olsam evımde kalırdım 
0 oy
(2,021 puan) tarafından
Hayatta kalmam kendi evim en rahatı,çok ısrar ederse git kendi annende kal 
0 oy
(2,269 puan) tarafından
Eşim 21 gün bedelli gitmişti ondada kendi ailemde kaldım. 
0 oy
(8,680 puan) tarafından
kendi evim varken kimseye gitmem
0 oy
(8,108 puan) tarafından
Ben kimsede kalmadım evimde kaldım gündüz kendi anneme giderdim akşam da geçerdim evime 
0 oy
(3,118 puan) tarafından
Niye kendi evinde kalmıyorsun daha rahat olursun 
0 oy
(8,355 puan) tarafından
Evinde dur ben rahat edemem düzenim bozulur de ailesine de öyle şöyle.Onceleri eşimde hep beni uzağa gideceği zaman annesigile bırakırdı ha hiç iş yaptirmazdi bana önüme koyar yerdim ama insan kendi evindeki rahatlığı başka yerde bulamaz geçtim kısa bir süre de deil yani oturmaya giderim canım sıkılır giderim birşeye ihtiyacım olur onların olur giderim ben rahat edemem de adetle ne alakası var ben böyle bir adet bilmiorum de kimsede görmedim de mümkünse ailesinede şöyle biyle böyle Dior oğlun ben evden başka yerde rahat duramam de demesini bil hayır demeyi bil
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Benimde eşim gecen yıl gitti iki hafta annemgilde iki hafta kayınvalidemde kaldım evim onlara yakın olsaydı evimde kalırdım üç saat uzaklıktakyix
0 oy
(2,386 puan) tarafından
Eşim askere gittiğinde ben kendi evimde kaldım annemlerle aynı binadayız zaten. Kayınvalidemler uzak bana 
0 oy
tarafından

En rahatı kendi evin. Kaynanan çok merakliysa gelsin sende kalsın

Benim koca 30 yaşında daha askere gitmedi :D
0 oy
(2,626 puan) tarafından
Eşim askere gitmiş olsaydı eğer bölüşürdüm. Annem, kayınvalidem kendi evim diye bölüşürdüm hep. Daha olmadı 2 görümcem var onu alırdım yanıma. Erkek kardeşim var onu alırdım. Zaten eşim bilir çocukla evde daha rahatım. Kayınvalidemlerin orada çocuğu sabah akşam indirebileceğim park yok. Sitede oturuyoruz o yüzden kızım sabah akşam parkta kayınvalidemlerde öyle bir imkan olmadığı için gitmek istemiyorum dediğimde sen bilirsin der. Bana bırakır tamamen.
0 oy
(10,919 puan) tarafından
Bizde askerlik degil ama is durumu var. Esim aylarca yurtdisinda kaliyo. Bende 2 cocukla kendi evimde kaliyorum. Gelmek isteyen geliyo gidiyo istrrse kaliyo. Bende canim nereyi isterse anneme kaynanama köye yani gidiyorum
0 oy
(299 puan) tarafından
Bunu eşine de sorabilirsin yani kaç yıllık evlisiniz bunu ona soramıyorsan  sana bunun cevabını vermeyiz canım açık olun birbirinize imam daha raha edersib
0 oy
(3,350 puan) tarafından
Evimde kalirim. Uc bes gun degilki gidip kaliyim. Komple duzen degismesi lazim. 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 485 göst.
23 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Syma (696 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 578 göst.
3 Temmuz 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 184 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde fatmahilall12 (213 puan) tarafından soruldu

393,749 soru

11,775,195 cevap