0 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (343 puan) tarafından

Oğlum 1.5 yaşında boşanma durumundayız hafta sonları goruş var son gitmeye yakın geldi bana bunları dedi

Oğlumun  babası görüşe geldi , gitmeye yakın,,  saygın varsa  nafakaya olsun alıyorsun haram zıkkım olsun helal etmiyorum dedi bana,  bende sen bu cocuga mi zıkkım ediyosun dedim bende sana helal etmiyorum dedm , watsapdan bana smdi mesaj atmiş uzun yazmiş ben hakkımı helal etmessem sen cennete gidemicen felan,,,,,  velayetle tehdit etti beni yani bu çocuğu büyücek aklı ercek çocuğu koz kullanman bitince napican yani o zannediyor ben çocuğu kullanıyorum sanıyor,  baba oğul görüşlerini engelliyorum diye kafa yapisinda ama asla öyle bişi yok...  

Biz ailemle memleket degistiricez kiraya zam geliyor gecinemiyoruz gitcegimiz yerde 5 bine bile kira var , avukat sorduk oda hakime sormuş velayet durumunda sıkıntı olur mu diye şehir değiştirme durumunda , asla olmaz demiş hiç etkilemez mahkmeyide demiş , sizler ne düşünüyorsunuz etkiler mi sizce davama 2 ay var yani babası orda dese taşındı gitti ben çocuğumu göremiyorum dese velayet etkilenmez dimi hakim bişe olmaz demiş ama sizede sormak istedim 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
E zaten hakim demiş bize laf düşer mi 
(343 puan) tarafından
Ya evet öylede bugün babası sinirimi bozdu , her seferinde velyetten tehdit edior şehir değişince goruşlere babası gelmesse goremicek etkilermi acaba diye sizede sormak istedim   :)))
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Taşındıkdan sonra adres beyanı yapmak zorundasın babaya bunu resmi yollarla yapmaz isen cocgu kaçırmış durumuna sokarlar seni.
(343 puan) tarafından
Evet canım avukatım yapicak bunu ben tasindikdan sonra bildirim yapicakm mahkemeye
(343 puan) tarafından
Ve adam belalı tip taşındığım yerin karakoluna gidip desem baba adresimi girmese böyle böyle belalı tip evime felan gelir desem ama sadece mahkeme ve polisler görsün sistemd n adresimi desem gizleyebilirlermi çünkü babada e devletten heralde oğlunun adresini gorebiliyor
(1,207 puan) tarafından
Ortak velayeti varsa görür
(343 puan) tarafından
Şuanda velayet bende mahkemede bende olcak goremz belki
0 oy
(343 puan) tarafından
Kızlar yorumlarınızı almak istiyorum 
0 oy
(4,351 puan) tarafından
Hiç bir şey olmaz bende boşanma aşamasındayım oğlum 2 yaşında oğlum babasını tanımıyor 5 aylıkken görmüştü gelmiyor görmeye bu saatten sonra istese de göremez zaten cezaevine girmiş. Ama yinede ben de şehir değiştirmeyi düşünüyorum uzak olmak en iyisi işe başlayınca tayin hakkım için uğraşacağım 
(343 puan) tarafından
Anladm cnm şehir degiştirsem babası görmeyecek , bu gidip dilekçe verese mesela şehir değiştirdi çocuğumu göremiyorum mahkemede velayeti etkilermi
(4,351 puan) tarafından
Hayır canım niye etkilesin bu senin hakkın sana bu hakkı devlet veriyor hiç bir şey olmaz
(343 puan) tarafından
Evet zaten hakim söyledi ama bugün beni velayetle tehdit edince korkdum çocuğumu almasın istiyorum saol cnm içim rahatladi
0 oy
(4,860 puan) tarafından
O senin hakkın. Hakkın olan haram olmaz ama tabii şu var başka bir adam ile birlik yaşayıp resmi nikah yapmaz isen evet o haramdır. 
(343 puan) tarafından
Evet ama ben kullanmıyorum parasıni hepsini oğluma harcıyorum zıkkım ediyor ya cocugumada geçer mi ettiği zıkkım
(4,860 puan) tarafından
Hayır canım olur mu öyle şey? Rahat rahat harca o havlasın dursun
(343 puan) tarafından
Sağol cnm ben yinede harcamıyorum hepsini oğluma kullanıyorum zaten yetmiyor,  ailem veriyor para çocuğum ihtiyaçlarınızda karsiliyolar
0 oy
(1,876 puan) tarafından
O msj lari sakla. Çocuğun da küçük velayet i alma gibi bi durum olamaz 
(343 puan) tarafından
Zaten resimliyorum mesajları eskidende baya tehditleri var duruyor , amacım şehir değiştirip gidicem babası goremicek gelirse kendisi görür , ama velayeti etkilemez dmi hakim yk dedi ama
0 oy
(3,539 puan) tarafından
Haftalik gorus hakkı var gelemem sebebi maddi kaynaklı olur kendi problemi davayı etkilemez ama bildiğim kadarıyla şehir degisikligi durumunda yaz dönemi yılda 15 gün babada kalmasına izin veriyor mahkeme (yalnis bilmiyorsam) 

Helallik konusunda takılacak birsey yok bana göre yaşadıklarınız sınav miydi , biriniz sınavdan kaldı mı , kim kimin hayatından ne çaldı (geçmiş ve gelecek anlamında)  Allah'in terazisinde bizler bilemeyiz.Ama pek çoğumuzun bildiği birsey var öyle her beddua eden ,hakkını helal etmeyen haklı değil .Hepimiz baktigimiz pencereden pek çok  konuda kendimizi hakli ve iyi saniyoruz ama işin aslı öyle değil malesef.
(343 puan) tarafından
Oğlum daha 1,5 yaşında 15 gün yatılı vermezler heralde , valla cnm kaçarak evlendim adamın etmediği kalmadı dövmek sövmek küfür evde herşeye karışmak içki vardı bana bir lira vermezdi hadi para vermesin lan sen kız kaçırdın segiodun noldu dovuyosun hamileyken insan kilo alır ben kilo alamadım 40 kiloydum doğumdan sonra kilo aldm, neyse sonunda boşancam inşallah nafakayı harram zıkkım ediyor her seferinde inşallah cocuguma gecmez zıkkım ettigi
0 oy
(862 puan) tarafından
Net söylüyorum alaaaaaaaamazzzzzlarrrrr .....hiç korkma canimmmm onlar kimmisss
(862 puan) tarafından
Burası watsap hersey canmm
(343 puan) tarafından
Yok cnm paylasmiyorum
(343 puan) tarafından
Watsabdan sürekli beni tehdit ediyor gece 3 de mesajlar atmiş uzun uzun, yk dio çocuk için elimde delil ve kanıtlar var ne demeye çalışıyor ya, oğlum yeni yeni ilk yürümeye başlarken düşmüştü gözünün altını vurdu morarmişti , onu çocuk görüşünde görmüştü resmini cekdi kesin onu suncak mahkeme çocuğumu dövdü dicek velayeti almak için yapacak, bunu nasıl kanitlayabilirim sence çocuk yürümeye başladığı zamanda tabiki düşer eder smdide 1,5 yasnda hayla düşüyor kalkıyor çocuk düşe kalka büyücek oynuyor ediyor yani
(862 puan) tarafından
Alamaz o msj silme cnm
(343 puan) tarafından
Duruyo cnm mesajlar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 245 göst.
19 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde BirAnne93 (521 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeyneb.Ali (50 puan) tarafından soruldu
0 oy