0 oy
739 göst.
Diğer kategorisinde (2,856 puan) tarafından
Gıybet amaçlı asla değil. Çok üzüldüm ve birşey yapmak istiyorum. Akıl verin. 

Bugün arkadasımdaydım. Kızı benimki ile akran 3 yasında. Kız biraz yaramazlık yaptı. Gel annecim senle konusalım dedi götürdü odasına. İyi bari dedim kızmıyor ne güzel anlatiyor. Bende biri varken azarlamam diğer odada konusuruz. Kızacaksam bile kimse duymaz. 

Neyse geldiler cocuğun yanağı kıp kırmızı. Gözleri ağlamış gibi. Ama ağlama sesi gelmedi. Zaten 2 dk durmadılar odada. İçeri gelince ay annem dikkat etsene yüzünü kapıya vurdu dedi. Ama işin garibi çocuk vursa ağlardı yani.Ki parmak iziydi yüzündeki belliydi. Büyük ama çok büyük ihtimalle vurdu cocuğa. Çünkü cocuk o dakikadan sonra yerinden bile kalkmadı korkarak annesine baktı hep. Olay üstüne yüzlemek istemedim. Arkadasım ama çok yakın değil. Eve geldim hala aklım orda. Bu cocuk belli ki hep böyle tokat falan yiyor. Nasıl girsem konuya ne desem de kadını sıçratmadan akıllıca konussam? Ya o cocuk 3 yasında ama unutmaz bence :/ of cidden cok üzüldüm. Kücücük çocukları döverken ne bekliyor insanlar. 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,207 puan) tarafından
Önce insan gibi söyle baktın anlamıyor, sonra mal.a anlatır gibi soyle hala anlamaz ise sosyal hizmetlere şikayet edeceğini söyle ve et
(2,856 puan) tarafından
Ederim. Hiç umrumda olmaz biliyor musun. Çocuğun bakışlarını unutamıyorum.
(1,207 puan) tarafından
Tabi önce kavga etmeden bir kayıt almaya çalış araniz iyiken kötü olunca inkar eder sosyal hizmetlerde biseu yapamaz
(2,856 puan) tarafından
Kayıt işe yarar mı? Çağiricam 3.4 gün sonra bize o zaman konuşucam.
(1,207 puan) tarafından
Tabiki ispaltlarsin inkar edemez istismardan direkt ceza alır
(2,856 puan) tarafından
Tamam canım. Çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cocuk o kadar korkuyor ki artık dayak yerken bile sesini çıkartıp ağlamıyor hiç üstüme sicramasin falan deme insaniyet namına bodoslama gir konuya baktın olmuyor sosyal hizmetlere bildir girsin hapse aklı başına gelsin pisligin
(2,856 puan) tarafından
Dimi en iyisi sanırım. Ben 3.4 gün sonra bize davet edeyim. Hay.vanlar bile dövmüyor evladını.
tarafından
Ama elinde delil olsun mutlaka keşke o an aklına gelseydi çocuğun resmini çekseydin gizliden kadın belli ki normal değil annecim gel konuşalım diye güzellikle senin yanında seni konuşacağına ikna ediyor sonra dövüp ayy kapıya vurma diye bide üste çıkıyor yok kesin tedavilik bu
(2,856 puan) tarafından
Ben yokken neler yaptı? Ay bu ihtimal beni çok üzüyor ya. Yaramazsa yaramaz ne olur ya.
tarafından
İnşallah sosyal hizmetlerle çözülür bu iş böyle biri asla cocuk yetistirmemeli
(2,856 puan) tarafından
İnsallah canım insallah.
0 oy
(16 puan) tarafından
Bnce karışma. Hwrkes kendi çocuğuna kendi eğitimini kendi bildiği şekilde verir. Belki tüm gün çok bunalttı bilemezsin. Karışma kendi çocuğuyla arasinda
(16 puan) tarafından
Kimi ne ya. Gibi de bari.
tarafından
Umarım çocuğun yoktur
(1,207 puan) tarafından
Var komşusu düşürmüş diye kavga etmiş, kimse zarar veremez ben annesiyim hem döverim hem severim mantığında
tarafından
Tabi canım anne vurunca can yanar mı hiç iz kalmış diyo kadın
(10,676 puan) tarafından
Komşularının yaptığına nerdeyse oturacak ağlayacaksın ama şiddet gören bir çocuk karşısında susacaksın. Sen komşuların için zırlamaya devam et o zaman
0 oy
(154 puan) tarafından
Ayy hepimiz bazen sinirleniyoruz istemeden kırıyoruz evlatlarımızı ama suratında iz çıkacak korkutacak kadar asla değil nasıl yapar bunu kendi canına ay çok etkilendim ama sosyal hizmetler de güvenli gelmiyor ki bana neler görüyoruz çocuklara şiddet istismar çok üzüldüm kimse anne babasını seçemiyor maalesef 
(2,856 puan) tarafından
Valla hele benimki neler yapiyor neler. Vurmak en son ihtimal bile olarak gelmiyor aklıma.
0 oy
(4,835 puan) tarafından

Çocuğuna kızan, bağıran, vuran anneleri görünce aklıma Efendimizin (sav) şu sözü geliyor; "Bilselerdi yapmazlardı..."

o tokat çocuğun yüzüne atılıyor ama acısını ruhu çekiyor ve her tokatta çocuk anneden uzaklaşıyor araya set örüyor sonra çocuğuma yaklaşamıyorum. Sen örsün o duvarları sen.

0 oy
(2,528 puan) tarafından
Yazik ya bazen bende kiziyorum cik sinir ediyo o anki gozlerinin bakisi oyle derin ve anlamli oluyoki nasik kiyiyolar ya
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Vicdansız bi de kılıf uydurmuş yalanına niye o anda müdahale etmedin kız o nasıl kapiymis çocuğun yüzünde parmak izi bırakmış dovdun mu yoksa derdim valla brn insanlara saygiliyimdir bak görüşlerine tabirlsrina yaşam tarzlarina çocukları üzerindeki otoriteye hep saygı duyarım ama buna göz yummazdim bence yaabilecegin bisey yok şuan 
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Ben olsam orda o anda sen çocuğa mı vurdun diye yukselirdim eğer üstüme gelirse de bir tanede ben ona geçirirdim cocuklara yapilan zulüme hic tahammülüm yok 
0 oy
(2,146 puan) tarafından
Valla ben olsam söylerdim,derdim çocuğun yanağında parmak izin var yazık günah değilmi dövüyorsun
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Çok korkunç. İnsanın bazen sabeu kalmayabilir ama hiçbir çocuk bunu yaşamayı haketmiyor. Zaten çocuk olmasa sus pus oturur. Adı üstünde çocuk. İllaki yaramazlık yapacak. 
0 oy
(7,162 puan) tarafından
Senin lafinla hareket edeceğini sanmam. Direkt söyleme dolaylı yoldan bir şeyler anlat. 
0 oy
(16,119 puan) tarafından
Vicdansız ya bide ikna edip  alıp götürmüş çocukla sakın konuşsa zaten anlayacak yani vurmak nedir 
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Bir kurt olsamda hepsini diri diri parçalasam. Özellikle yüzüne ve kafasına vuranları hiçbiryeri kabul edilir gibi değil ama özellikle yüz ve kafa oldumu cinnet geçiriyorum. Böyle insanları kurt olup gerçekten parçalamak istiyorum!!!!
0 oy
(630 puan) tarafından
Ben kardeşi maalesef özel koruma gerektiriyor gözleri ameliyatli olunca bu yüzden bazen katı davranıyorum bir defa refleksle vurdum kızıma ama günlerce özür diledim iki yaşında daha oda bebek ama diğerinin sağlığı korkusuyla o an panikledim Küçücuk çocuğa el kaldıramaz bencede bir şekilde takip et hatta şikayet et şiddetin büyüğü küçüğü olmaz ya 
(630 puan) tarafından
Yağmur daha iki haftalikti Aybars önlüğünü tutup çekince boynundan çocuğun boynu bicilecek diye aniden tokat attım kızima ikimizde şok olduk bebeği bırakıp kızıma ağladım kaç saat iki kez daha oldu yine aybars'a bişey yapmıştı daha oda alışma sürecindeydi şimdi çok şükür yine alıştı kardeşine ama ben o üç defa refleksle el kaldırıldığım için annemin omzunda kaç kez ağladım insan küçük bir bedene nasıl kıyıp vurabilir annem kızım saçmalama ciddi ciddi doven var diyor yani düşünüyorum aklım almiyoe nasıl yüreği el veriyor o el kaldıranlarin ben bu kadar hassas bir durumda bile çok vicdan yaptım
tarafından
Vicdan yapma canım şiddet değil seninki refleks refleksi güçlü insanlar aniden tepki verir ama bu asla şiddet degildir
(630 puan) tarafından
Sonuçta fiziksel temas ama :( çok korktum unutmaz da kızımda travma kalır falan diye neyseki kendimi de bu konuda frenlemeyi öğrendim tekrarı olmadığı için unuttuğunu düşünüyorum
tarafından
O yaşta hatırlamaz merak etme 4 yaştan sonra hatırlamaya başlıyorlar
(630 puan) tarafından
İnşallah bol bol ilgi gösterip telafi etmeye çalışıyorum

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 818 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Bilmemmmmmii (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bilmemmmmmii (6 puan) tarafından soruldu
0 oy