0 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
Kızlar eşime ve ailesine güvenmediğim için ikinci çocuğa hiç cesaretim yok. Oysa içim gidiyor bir bebek gördüğüm zaman. 4 yaşında 1 tane oğlum var. O doğduğu zaman kaynanam uzakta olmasına rağmen çok sıkıntılar çektim. Eşimle çoğu kez boşanma durumuna geldik. Eşim beni değil hep annesini savundu. 

Hatta bana dediği laf şu oldu. Ben bu zamana kadar aileme laf ettirmedim bundan sonra da hiç ettirmem dedi. Daha neler neler. Bugün boşanacak olsam kaynanam yürü tamam git boşan der ki dedi de zaten. Olur ki boşanır ederiz diye cesaret edip ikinciyi yapmak istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Ben yanlış mı düşünüyorum sizce 

9 Cevaplar

+1 oy
(3,273 puan) tarafından
Kesinlikle doğru düşünüyorsun kendi ekonomik özgürlüğün yoksa kesinlikle yapma ikinci çocuğu 
-Reklam-
+1 oy
(13,808 puan) tarafından
sanirim esin dengeyi koruyamiyor kaynanan uzakta olmasina ragmen oluyorsa yakin olsa demekki bosanmistiniz 

once esinin kendisini duzeltip kapinin arkasinda 2 kisi oldugunuzu idrak etmesi lazim ki 3. sahislar araya giremesin 

biraz daha bekle istersen hatta bi otur konus esinle duzelmeyecek birsey degil 
0 oy
(560 puan) tarafından
Boyle bir durumda yapma zaten evet kardes guzel bisey ama bur ortama bir cocuk daha getirip ne kendini ne de cocuklarini zor durumda birakma allah yardimcin olsun umarim kocan bir gun senin ve ailesi arasinda ki ince cizgiyi koruyup senin yaninda durabilir 
0 oy
(407 puan) tarafından
Eğer yapmak istemiyorsan gizli de olsa korun ben istemiyordum ama sadece kızım küçük diye eşim istiyordu resmen pusuya düştüm çocuk kavgası ederken bianda hamile kaldım şuan kızım 26 oğlum 4 buçuk aylık iyikide olmuş ama :) benim ailesiyle yada eşimle sorunum yoktu böyle bir ortamda kesin istemiyorsan kendini koru 
0 oy
(478 puan) tarafından
Böyle düşünmeye devam et ve kesinlikle ikinciyi yapma hem sana hem iki çocuğa yazık olur 
0 oy
(571 puan) tarafından
Bana kalırsa çocuğunu kardeşsiz bırakma canım. Kaynanan bugün var, yarın yok. Hem çok çocuğun oldukça prestijin artar herkes tarafından. Daha da bi sözün geçer. Kaynananı sinek vızıltısı olarak görmeye başlar herkes eşin de dahil. Evet bakımı kolay değil ama senin ilki büyümüş maşallah. Tam zamanı bence. Allah en doğru kararı vermeni nasip etsin. Pişman etmesin.
(1,772 puan) tarafından
Siz hayal dünyasında mı yaşıyorsunuz. Çocuk ne prestiji ya. Boş boş akıl vermeyin
(571 puan) tarafından
Sanane? Bu benim fikrim. Sen karışma.
0 oy
(198 puan) tarafından
Olan çocuklara oluyor . Bence yapmayın kesinlikle 
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Ben de istemiyorum ikinciyi, birincide çok müdahale ettiler eş tarafı burnumdan geldi.hayat şartları da zor yani her şey mükemmel olsa bile yine ikinciyi istemezdim.ikinci bir çocuğu ne doguracak ne büyütecek halim var dünyanın binbir türlü halı var senin de dediğin gibi bence yanlış düşünmüyorsun gayet mantıklı düşünüyorsun 
0 oy
(496 puan) tarafından
2. Çocuktan sonra boşanma durumu hızlanıyor. Olan çocuklara kadınlara oluyor. Dikkatli olun. Siz mutlu olursanız çocukta mutlu olur.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
0 oy
14 cevap 449 göst.
4 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde BirAnne93 (236 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 172 göst.
3 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde asllyd (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 388 göst.
28 Haziran 2024 Aile kategorisinde Aydagul (112 puan) tarafından soruldu