0 oy
992 göst.
Aile kategorisinde (1,894 puan) tarafından

Dip Not: neden eşimin ailesi dedim çünkü altüst oturuyorum çocuğum onlardan başka kimseye gitmezde görmezde kendi ailemde uzakta zaten 

Saçları çok uzamış eşime dedim berbere götür neyse tamam kalsın bakarız bor sürü şey dedi bende dedim ki o zaman alır çocuğumu ben götürürüm berbere ki tanıdık sahibi berbere oğlum döndü dedi ki 
Ben seninle gelmem kadının berberde ne işi var kızların erkeklerin içinde ne işi var otur evde ben babamla giderim daha 4 yaşında ben şok !
Oğlum sen ne Dion kim öğretti sana bunu demedi ama halam dedi falan dedi başta sonra korkuttu herhalde eşimle birbirimize girdik ya 4 yaşında bu çocuk sizin tepkiniz ne olurdu acaba ?

9 Cevaplar

+4 oy
(522 puan) tarafından
Ama doğru söyluyor nasıl kadın kuaföründe erkek olması rahatsız ediyorsa oda aynı şekilde yanı. Kim dedıyse de büyüyecek konu değil asla
(10,915 puan) tarafından
Ee bizim esimiz aylarca yanimizda degil ogullarimizi öyle saclarlami gezdirelim yani. Ben goturuyorum berbere oglumu. Kim ne diyebilir yani bayramdada goturdum mecbur iceriside hinca hinc doluydu yani rahatsiz olan bakmasin napiyim. Bende çok memnun degilim yani
(5,431 puan) tarafından
Yok bacım. Hemen gidip berberlik kursuna yazılıyorsun oğlunun saçını evde kesiyorsun. Aaa dur oraya da gidemezsin. Kurs da erkek doludur şimdi . Sen uzat en iyisi çocuğunun saçlarini. Çünkü ne işin var orda yani o kadar erkeğin arasında (!)
(10,915 puan) tarafından
Valla benim esimde genelde boyle genelde seydir nasil diyim hani çok taraftar degildir mesela şöyle giymesen daha iyi olur gibi tesetturlu degilim bu arada. Ama o bile bisey demiyo yani dusun napiyim cocuk oylemi gezsin
(522 puan) tarafından
Melek bak sende dedın memnun değilim genel olarak olan düşünceyi söyledim 100 kişiye sorsan 90ı genel olarak aynı fikirde olur. Konu uzatılacak eş ile tartışacak derecede değil anlamında söyledım. Bende oğlumu götürdüm berbere. Yeğenimi de ablam ile kaç kez götürdüm
(10,915 puan) tarafından
Ama bu konunun empoze edilmesi taraftarida degilim. Isteyen istedigi yere gidebilir
-Reklam-
+4 oy
(11 puan) tarafından
Çocuğunu burdan tebrik ediyorum çok güzel konuşmuş devir çok değişti 30 yaşındaki çoğu adamın diyemediğini söylemiş senin tanıdığının kuaförü olabilir ama oraya girip çıkanlar yabancı hem kocanın ailesi öğütlüyo desek istedileri kadar öğütlesinler daha küçük ve fikirleri oluşmamış sana bilinçli tepki verdiğini zannetmiyorum kopyala yapıştır misali 
(5,431 puan) tarafından
Tebrik mi ediyorsun. Anasına posta koymuş çocuk bunu mu tebrik ediyorsun
(3,541 puan) tarafından
Pes gerçekten bu yorumun altına yorum yapmasam olmazdı arkadaşım o zaman pazara da gitmeye markete de gitme AVM'ye de gitme çocuğunu parka da götürme dışarıda erkekler var ve hepsi ırz düşmanı bu şekilde zihniyetle mi büyütüyorsunuz gerçekten çocuklarınızı siz kendi kocanızdan şikayet edersiniz ama kendi kocalarınızı büyütüyorsunuz resmen pes ya gerçekten pes
+3 oy
(666 puan) tarafından
Çocuğuna bunu biri de söylememiş olabilir canım kocanın ailesi böyle bir zihniyette ise bilirsin ki çocuklar gördüğünü uygular ve söylerler belki de bundan kaynaklıdır ama mümkün mertebe çocuğunu sen şimdiden bu konularda uyarmaya ve eğitmeye başla ve mümkün olduğunca uzak tut
(1,894 puan) tarafından
Tutamıyorum balım Tutamıyorum inan zihniyetleri çok dar açık giyinmek falan asla o genç kizlari üniversitesiteye bile kaçarak gittiler kalanlarida evleniyor neyse ben alt üst oturuyorum uzak Tutamıyorum da
+2 oy
tarafından
O yaştaki çocuklar.neler neler.diyor buna mı şaşırdın herseyde bir art niyet aramayın.yok kim öğretti kim söyledi. 
+1 oy
(521 puan) tarafından
Benim böyle öğrencim vardı 3yaşında amcası dedesi erkek adamsın erkeklerin okulune gidiceksin demiş okula hazırlamak için demişler tabi ağlamasın falan diye ama çocuk sınıfta kızlerı görünce beni ne zaman erkeklerin sınıfına götüreceksin ban kızlarla durmam burda dedi ben şok tabi alıştırdık çocuğu bi süre karışık olacağına:))) başkaları konuşurken de duymuş olabilir canım çocuklar hemen kapar böyle şeyleri halasıda kadın değilmi nasıl otur oturduğun yere kadınsın sen falan laflarını öğretmiş manyak mı bu eğer o öğrettiysi sen çocuğunu çok gönderme yanında sen yoksan onların yanına sonra ilerde erkek olduğu için herşeyi yapabileceğini milletin kızını kendi malı gibi gören bi maganda yetiştirmiş olursun bu yaşlar çok önemli eğitimde 
(1,894 puan) tarafından
Balım altüst oturuyorum gitme diyemiyorum neden eşimin ailesi diyorum biliyor musun eşimin yeğenine halası bunları öğretiyorlar ablasına karşı çok saygısız hatta çok özür o...ruspu sen erkeklerle geziyon falan kıza yani ablasına saldirirdi ve bunu halası yaptırırdı şimdi oğluma biri öğretiyor ama kim? Ben çok konuşmuyorum ama oğluma söz geçiremiyorum bunlar bildiğin kız düşmanı ya
(450 puan) tarafından
Emin ol o çocuk büyüyünce seni diyemeyeceğim seni karşına alacak onlar napsa da onların rüzgarına kapılıp gidecek. Sen ne yapsan da onlar öz Sen el  kapısından gelmiş biri olarak bir  bakış açısı aşılayacaklar o çocuğa. Ben ne yaparsam yap deme  Sen öğret neden hala amca bir başkası çocuğuna bişeyler öğretiyor senin çocuğuna neden başkası terbiye veriyor. Sen 1 0 geridesin kusura bakma. Çünkü bu zihniyet insanların erkek oğlan çocuklarının olgunluk halini somut olarak gördüm. Elinden geldiğince Sen eğit asla başkasının eline verme. Seni dinlemez ilerde. Tavsiye için diyorum.
Ve burda  çocuk doğru diyen abartıyorsun  diyen berbere kadınlar erkeklerin arasına giremez diyen geri kafalı fikir tavsiyeleri dinleme. Orda berber ekmeğiyle uğraşıyor ya da değerleri orda küçük oğlunu berbere getiren kadına ne yapabilir. Burası ortadoğu Afganistan Pakistan gibi bir yer sanıyorlar
(1,894 puan) tarafından
Cnm inan eşim sürekli onların tarafında ya bu yüzden bu yuva yıkılacak yada oğlumu birakcam öyle büyüyecek çok yıprandım artık
(521 puan) tarafından
Canım ya şimdi masaya yumruğunu vurur sözünü gecirir çocuğunu kendin eğitirsin yada büyüdüğünde başına bela olduğunda Allah korusun dizlerine vurursun o yumruğu benim evladıma bunları dedirtecek biri olsa benim tarf eşimin taraf demem yıkarım ortalığı benim babannem biraz erkekcidir eski insan sonuçta ben ona ağzımı açmaya korktuğum zamanlarda bile bana kız kısmı yok o erkektir sen sus dediğinde yıkardım evi o lafı bane edemezsiniz bunu herkes bilir bilmeyende öğrenir okadar eşimde bişiy dicek olursa ailesine laf ettim diye ağzına bi güzel ederim sonrada çekilirim kenara yıksın Dursun bi tarafını kim geri adım atarsa o kaybeder haberin olsun evet kadın erkek berberine gitmez tmm ama erkek kadın kuaförleri var bu çocuk dağda büyümicek sonuçta şimdi kadın erkek ayrımını erkeği üstün görerek yapan ilerde karısınıda döver anasınıda
(450 puan) tarafından
Aynenn katılıyorum sana kaderdemir. Ben üzüldüm anne ve oğul için hem bu zihniyete sahip insanlar hala var olması. Ya babası yoksa kadının kimi kimsesi yoksa kim berbere götürecek tabiki annesi götürecek bunda sapıkça bişey aranmaz sapıklık yok bunun sapıkça düşünen gizli sapık insan.
Valla bacım oğlunu al kanatların altına pençelerini aç bir daha sana ve oğluna tayin edemesinler.izin verme bunlara hakları yok eşin bile giremez senin ve oğlunun  arasına. Üzüldüm adına
+1 oy
(8,674 puan) tarafından
davranışlar daha mühimdir. oğlun ordayken yanındakiler bu tarz konuşuyorsa o da bunu öğrenir. maalesef çok yanlış ama kimseye anlatamıyorsun
(1,894 puan) tarafından
Anlatamadım zaten hele eşim denilen yobaza hiç Anlatamadım :( dert sahibi oldum yemin ederim
+1 oy
(3,541 puan) tarafından
Ay yorumları okuyunca gerçekten Şok oldum ne demek ya kadın ve erkek berberinde ne işi var sanki kadın kendisi traş olmak için mi gidiyor arkadaşlar erkek berberine çocuğunu tıraş ettirip çıkacak erkek berberleri de ırz düşmani değildir diye düşünüyorum ki tanıdıkmış yani ayrıca asıl mesele de bu değil daha 4 yaşındaki ufacık bir çocuğu bu zihniyetle büyütmeye çalışan ailede kesinlikle tepkini koymalısın hiç kimse kusura bakmasın da nerede sapık varsa bu zihniyeti de büyütülen çocuklardan çıkıyor
(651 puan) tarafından
Arkadaş demısya bırgun  sızın gelınlerde gelır buraya falan o yüzden öyle dedım
(5,431 puan) tarafından
Benim kızım var :D olursa bir oğlum bana posta kocayacak zihniyette olamaz malesef. "Kadın gibi" İş de yapar. Yemek de yapar. Temizlik de yapar. Çamaşır da yıkar. Anasına ve tüm kadınlara saygı duymayı, eşit yaklaşmayı, cana ve canlıya değer vermeyi se-ve se-ve öğrenir.
(5,431 puan) tarafından
Çok sevdiğim bir söz var. Görgülü kuşlar gördüğünü işler, görgüsüz kuşlar gör neler işler diye. Eşimden ve çevremden gördüğünü yapacak. Tüm çocuklar böyledir.
(651 puan) tarafından
İnşallah bacım inşallah tek umudumuz
(651 puan) tarafından
Çok şükür vşlhı bende evlatlarımda esımde gorguluyuz
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Yanlis bisey dememis ki senin ne isin var berberde
0 oy
(4,325 puan) tarafından
Mutlaka bir yerden öğrenmiş ya da öğretilmiş. Mümkün mertebe çocuğunuza doğruyu yanlışı anne baba olarak sizler öğretin 3. kişilerin bu denli çocuğun aklını bulandırmasına müsade etmeyin. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 491 göst.
0 oy
19 cevap 545 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Esence (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 912 göst.
0 oy
4 cevap 166 göst.
17 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Elfu (483 puan) tarafından soruldu

393,734 soru