0 oy
273 göst.
Diğer kategorisinde (1,301 puan) tarafından
Çocuklarım arasında bir yaş var büyük olan geçen sene 24 günle anaokuluna kaydedilmedi bu sene gidecek ama küçüğü 24 günle kaybediyor yani bir ay bile değil 2020li Nisan doğumlu bende seneye abisiyle birinci sınıfı okusun diye İki ay küçültmek istiyorum çünkü seneye birinci sınıfa gitmeyi 24 günle kaçıracak bana çok saçma geliyor acaba değiştirsek mi kızlar müdürle görüştük yapabilirsiniz dedi   nasıl bir süreç acaba bilgisi olan var mi

8 Cevaplar

0 oy
(1,301 puan) tarafından

En İyi Cevap

image

öndeki küçük olan kızlar arkadaki büyük 
-Reklam-
0 oy
(7,752 puan) tarafından
her çocuğun kendi kaderi var, belki ileride yaşla ilgili bir şey olacak ve günle kaçıracak. bence değiştirme. 
(7,752 puan) tarafından
ben hesaplamadım benim kızı ama değiştirmem, neyse kaderi onu yaşasın
(1,301 puan) tarafından
Resme bakarmisin canm küçük olan büyük duruyor
(613 puan) tarafından
Kızım 28 aralık doğumlu 3 gün için düşün ben bile oynama yapmadım bence yapma
(7,752 puan) tarafından
.2.Çocuklar genelde abi ya da ablalarına göre büyük durular. 2 ablam bar, küçük olan hep büyükten daha büyüktü.
yeğenim okula başlayacağı sene 66 aylıkları alıyorlardı. yeğenim 65 aylıktı. devlet o sene dedi ki 60-66 aylık olanlar isteğe bağlı başlayacak. biz göndermedik. küçük çünkü büyüsün öyle
önce (1,301 puan) tarafından
Bende bekleyecek canm eğer çok ısrar ederse gitmekte o zaman belki yaşını büyütürüm
0 oy
(6,703 puan) tarafından
Niye illaki hemen gitmesini istiyorsun ki . Bende bir yıl geç yazılmışım okula sınıfta hep birinciydim derslerim çok iyiydi beni hiç olumsuz etkilemedi bu senin açından ne gibi olumsuz yanı var bi yıl geç gitmesinin
(1,301 puan) tarafından
Canım söyle ikiz gibi büyüdüler asla kopmuyorlar iğneden ipliğe herseyleri aynı ve erken gitmiyor ki ona haksızlık gibi geliyor abana büyük oglum geç gitmiş oluyor zate ondan bir ay önce doğanlar birinci sınıf a gidecek ama küçüğüm öyle olmasın diyorum
0 oy
(690 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kafam karıştı pardon :))

(690 puan) tarafından
Normalde 66 -67-68 aylıklarda istisnai alınıyor. Yani gelişimi iyi ise. Sizinki 65 aylık olacak vakti geldiğinde. Bu istisna aylara denk getirip ilkokula başlama olsun istiyorsunuz herhalde. Bilemedim. Ben olsam yapmazdım.
(1,301 puan) tarafından
:))) benimde kafam karışık
(690 puan) tarafından
Ben olsam yapmazdım ama tek çocuğum var. Sizin gibi araları bu kadar az iken fikrim belki farklı olurdu, bilemiyorum. Üniversite sınavı vs hep birlikte hazırlanırlar aslında ama küçük çocuk ilkokulda zorlanabilir de..
(1,301 puan) tarafından
Küçük değil canm ya zaten normalde sadece 24 günle kaçırıyor ve abisinden büyük görünüyor gerçekten aşırı zeki inanirmisin abisini korusun diye göndermek istiyorum çünkü abisi mız mız bişey
0 oy
(3,046 puan) tarafından
5.5 yaşında olucak canım çok erken olmaz mı ilk okul için 
(1,301 puan) tarafından
Bilmiyorum ki dur resim atayım bak abisinden büyük duruyor  ve çok zeki abisine göz kulak olur diye ikisi beraber olsun istiyorum aslında abisi *** mız mız korkak
(3,046 puan) tarafından
Beş buçuk yaşla altı buçuk belki de yedi yaşında çocuklar olucak onlarla aynı ortamda olabilir mi beş buçuk yaş bilemedim,ben şu yönden düşünüyorum mantıksal düşünme algilama vs diye ,benim de oglan 2020 Mayıs doğumlu
(3,046 puan) tarafından
Boyu posu iyi maşallah fiziksel görüntüsüne aldanma canım dediğim gibi algısı vs kendinden büyüklerden farklı olur bence
(1,301 puan) tarafından
Kız keşke tanıma sansin olsa çok akıllı zeki bı çocuk her konuda ikisi de benim evladım ama büyük olanının anlama kıtlığı var öğretmenlere açıyorum desem yeridir Rabbim onun öğretmenine sabır versin :)))
0 oy
(3,995 puan) tarafından

Çocuğunu en iyi sen tanırsın eğer okula gidince zorlanmayacağını düşünüyorsan olabilir hem abisiyle birlikte başlaması güzel olur zaten 24 gün sadece değiştirilecek bir yıl demiyorsun ki :) 

(1,301 puan) tarafından
Yok canım yıl değil maxmüm iki ay oda kesin olsun diye
0 oy
(322 puan) tarafından
İkisini de aynı zamanda göndermek istiyorsan bence değiştir gerçekten 24 gün birşey değil 
Bakacam canm eğer küçüğüm aşırı ağlayıp gitmekte diretirse mecbur degistirecem
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Mahkemeye başvurmanız lazım sonrasında da kemik yaşına bakılması lazım . Kemik yaşında daha da küçük çıkarsa ne olucak ? ya da kemik yaşı kendi yaşıyla uyumlu çıkarsa davaya bakan hakimin sizin istediğiniz gibi 2 ay önceye çekilme isteğini reddedebilir,iyi bir hakime ya da anlayışlı bir hakime denk gelmeniz lazım ki sorunsuz şekilde istediğiniz gerçekleşsin
Bunların hepsini göze aldım canm en kötüsü bişey olmayacak  kalır öyle ama smdilik yapmayacam küçüğüm çok ağlarsa mutlaka gtmek isterse o zaman şansımı denerim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sv tht (184 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 705 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde "Çekilin~Ben~Geldim" (2,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
2 Şubat 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde SafiyeY (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
2 Şubat 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde SafiyeY (159 puan) tarafından soruldu

389,246 soru

11,637,505 cevap

35,429 kullanıcı

...