0 oy
672 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (169 puan) tarafından
Eşim evlenmeden önce başka 2-3 sefer birliktelik yaşamış evlendiğimizden beri genital bölgesinde 2-3 tane siğil vardı ben onları (ben) zannediyordum daha yeni öğrendim ki siğilmis bana bulasmadi hiç şükür ama bundan sonra ne yapmalıyız evlenirken hpv testi yapılıyor mu olsaydı cikarmiydi yanj 

10 Cevaplar

0 oy
(379 puan) tarafından
Siğil olunca başkası ile olduğumu anlaşılıyor acaba merak ettim de 
(1,111 puan) tarafından
Genellikle HPV ile temasın cinsel yolla olsa da bazen cinsel temas dışında da bulaşma söz konusudur. Nadiren de olsa sauna, hamam, umumi tuvaletler gibi ortak kullanım alanlarından da bulaşma olabilmektedir.

Ayrıca genital organlara temas eden eşyaların ve giysilerin ortak kullanımı sonucunda da bulaş olabilmektedir. Hatta küçük çocuk ve bebeklerde görülen genital HPV enfeksiyonunda en sık etken bakım veren ebeveynlerin elleri yoluyla oluşan virüs bulaşıdır. Diğer bir bulaşma yolu da gebelik sürecinde annede aktif genital HPV enfeksiyonu bulunmasıdır. HPV pozitif olan annelerin normal doğum gerçekleştirmesi, bebeğin ses tellerinde siğil oluşumuna neden olabilmektedir. Bu nedenle aktif genital HPV enfeksiyonu olan gebelerde sezaryen ile doğum tercih edilebilir.
(1,111 puan) tarafından
Burada birbirinize gazı verip geçmek ne kadar doğru? Belki tamamen masum bir evliliğin sonlanmasina sebep olabilirsiniz hanımlar çok tehlikeli sularda yüzüyorsunuz.
(1,111 puan) tarafından
Allah aşkına doktorun yazdığı makaleden alıntı koydum hâlâ aslı olabilir mi diyorsun bunu bize değil madem git kocana sor bu kadar güvenmiyorsan. Gerçekten şaka gibisiniz ya gidin doktora sebebini öğrenin tedavisini olun eğer yaptığı bir yanlış varsa da ona göre ayirirsiniz yolları olur biter
tarafından
Temeraire, anlamazlar canım. Bilime de inanmazlar şimdi.
(379 puan) tarafından
Bilgiler için teşekkürler kızlar çok merak etmiştim acaba böyle bişey var mı diye ama söylediklerinize göre diğer ihtimallerde olabilir ve bundan dolayı kötü zanda bulunmakta kötü cidden
-Reklam-
0 oy
(257 puan) tarafından
Ezcanelerde ilaç veriliyor canım ondan kullansin
(169 puan) tarafından
Bı sordurtacam
0 oy
(633 puan) tarafından
O erkekte degil kadında çıkmıyor muydu ya?

Bir de uzun süre herhangi bir belirti olmadan vücutta olabilir. İkinizde test verin isterseniz. 
0 oy
(177 puan) tarafından
Bu siğil bende de var ama 
(169 puan) tarafından
Eşinden geçti belkide
(177 puan) tarafından
Zannetmiyorum benim tanıdığım bekar bayan arkadasimda da vardı kendiliginden olabilir
0 oy
(5,431 puan) tarafından
Evlenirken yapmıyorlar. Siğilin olmaması hpv sen yok demek değil. Mutlaka smear testi yaptır. Kocandaki de ne sorumsuzluk ya. En azından yaktırsaymış bari
(169 puan) tarafından
Sonradan çıkmış oda bilmiyormis sanırım ben bari test yaptırayım bide ben sana özelden bişey sorsam olurmu çok utanıyorum ama mecbur kaldım
(5,431 puan) tarafından
Sor canım
(169 puan) tarafından
Aslında tekrar post açmıştım oral seks sonucu ağızda uçuk çıkarmı eğer hpv varsa
0 oy
(670 puan) tarafından
Genital siğil varsa hpv virüsü vardır .fakat hpv varsa illa siğil çıkacak diye birşey yok .bazen uykuda oluyor bu virüs siğil cikarmadan aylarca hatta yıllarca erkek vücudunda kalabiliyor .erkeklerde siğil yoksa anlaşılması zor .yüzde 90 cinsel yolla bulaşır yüzde 10 ihtimal havuz tuvalet falan .

Esinizde bu siğil varsa siz kadın doğuma gidip smear testi ve hpv testi yaptırmalısınız .eğer size bulastiysa sonuçta çıkar ama sizin bağışıklık güçlü ise 4 5 ay uykuda kalabilir vücutta belirti vermez .adet duzeninize bakın vajinal enfeksiyon varmı akintiniz değiştimi ona bakın .eğer sonuç temiz çıkarsa belirli bir zaman sonra tekrar yaptırın bazen uyuyabiliyor .hpv pozitif çıkarsanız eğer ilacı ve aşısı var korkmayın bağışıklığı güçlü tuttuğunuz sürece hicbirsey olmaz sadece takip edilirsiniz .Bu süreci yakın arkadaşım da yaşadık malesef eşinden bulaşmış eşi itiraf etmiş başka kadın olduğunu .zor süreçler atllatti arkadaşim rahim ağzı kanserinden son anda farkedip test yaptırdığı için kurtuldu .ilerlemedi ilaçlar baskiladi hemen.

Eşiniz birşey yapmıştır demiyorum ama siz evlenmeden önce illaki cinsel hayatı olmuştur normaldir eğer oradan bulastiysa vücutta kalmış ve uyumuş olabilir eşinizin bağışıklığını zayıf yakaladığı anda ortaya siğil olarak çıkmıştır . şanslisinizki siğil olarak belirti vermiş erkekte yoksa sizde hiç farketmeden ilerleyebilirdi eğer hpv kaptiysa tabiki esinizdeki tamamen normal bir siğil de olabilir .cildiyeye gidip veya ürolojiye baktirmasi lazım .erkeklerde üroloji bölümü o siğilleri yakıyor küçük bir işlemle.su durumda eşiniz zaten evlenmeden önce diyorsa zaten yapacak birşey yok olabilir yani .siz kendinize dikkat edip eğer varsa hemen tedaviye başlamanız lazım tabiki bu söylediklerim kötü ihtimal .inşallah normal dermatolojik bir sigildir .
(169 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(8,674 puan) tarafından
siğilin birçok çeşidi olabilir, hepsi hpv demek değil. önceki ilişkilerden de olabilir sonradan çıkmış da olabilir. yapılacak tek şey muayene olmak. eşinin de senin de muayene olmanız lazım
(169 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(496 puan) tarafından
Genital bölgede sigil yalnızca cinsel yolla bülaşiyor evet ama iyiki size bulasmamış evlrnirken toplu kan alındığinda yapıliyor diye biliyorum ben 
(257 puan) tarafından
Ama öyle olsa bendede çıkardı ki
(496 puan) tarafından
Bekleme suresi oluyor mesela bulasir bulasmaz direk deri uzerinden cikmiyor bi testi var diye biliyorum yaptırin kendiniz bulasmismi bulasmamis mi o sekilde ogrenebilirsiniz
(257 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim baktırcam en yakın zamanda
(496 puan) tarafından
Rica ederim
(169 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(389 puan) tarafından
Bu siğil denilen şey bana bulaşmıştı maalesef zamanında, ilk kendimde fark ettim 2 ta neydi birden 3-4 tane olmaya başlayınca kadın doğuma gittim o anlattı bana işte eşinde varmı felan dedi dikkat etmedim dedim. Sonra fark ettim eşimdede 3 tane falan gördüm. Yani hiç sorgulamadım aldatılma olaylarını düşünemedim açıkçası. Eşim tır şoförü olduğu için dışarda her tuvalete oturduğu için ordan gelmiştir diye düşündüm. Bekarken de olmuş olabilir çünkü orda varsa yakmadan gitmez ki orda öylece duruyo çünki. Doktor bana bir tane ilaç verdi onu kullandım ondan sonra olmadı şükürler olsun Kaç aydır çıkmadı Umarım daha çıkmaz Bir de zaten vücuda girince tekrar çıkar diyolar ama bilemiyorum . Şimdilik sıkıntım yok. 
(169 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(287 puan) tarafından
Ay kocamdada var oda evlenmeden önce başka kadinla olmuş acaba ondanmi 

Bendede hamilelikte çıktı sonra geçti 
(169 puan) tarafından
Evet ondan olabilir

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 451 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 831 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (156 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 250 göst.
4 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuhallina (674 puan) tarafından soruldu

393,734 soru

11,774,595 cevap

35,790 kullanıcı

...