0 oy
825 göst.
önce Diğer kategorisinde (1,495 puan) tarafından
Hastaneden yazıyorum cuma akşamı ikinci sezeryanimi devlet hastanesinde oldum çok kötü bir ameliyat geçirdim.detaylica anlatamiycam anlatmasam da daha iyi. İki gündür neler yaşıyorum. Bu sabah pansuma geldiler doktor bey yapıştırma dikişim üstüne bırakın eriyen dikişi milattan önceki dikmeyle dikmişler bana 10 gün sonra dikiş.aldirmaya geleceksin dediler. Yaşadığım şeylerin üzerine buda olunca başımdan kaynar su döküldü resmen. Bu lanet yere kendi ayaklarimla geldim bide ben. Allah aşkına bu zamanda dikiş aldırmak mi kaldı nasıl olacak Allah aşkına dikiş aldıran var mı aranızda 

28 Cevaplar

+1 oy
önce (198 puan) tarafından
Dıştaki dikişleri alıyorlar. Ben 2 sezeryan yaşadım ikisindede aldırdım.  Sıkıntı yaşamadım çok şükür. 
önce (1,495 puan) tarafından
Ameliyat çok kötüydü ben kötüyüm çok ağrım sancım.acim var ilkinde asla böyle değildim.felaket yaşıyorum resmen. Dikiş aldırmak acılı bir işlem değil mi
önce (198 puan) tarafından
1 hafta sonra alıyorlar. Hiç bisi hissetmiyosun. Devlet hastanesinde oldum ama iyi bir hastaneydi iyi baktılar sıkıntı yaşamadım
önce (4,763 puan) tarafından
sezeryan dikisini bilmiyorum da burun dikisinde kirt kirt kesti ipleri oyle zor bisey degildi. devlet hastaneleri sanirim oyle yapiymus nedense. cok gecmis olsun .
-Reklam-
+1 oy
önce (5,723 puan) tarafından
Canım ağrı hisswdilmiyor diye biliyorum ben sezeryanlı değilim ama ablam sezeryanlı ve oda aldırdı acı yok demişti
Uzak gibi görünüyor ama doğumun işide belli olmuyor :D kızımda hiçbir şeyim yokken 1 buçuk saat sonra kızım kucağımdaydı
önce (13,808 puan) tarafından
ayyy insAllah ya bi umut bekliyorum iste :)
O doğum odası beni korkutuyor şimdi daha rahatım :)
önce (13,808 puan) tarafından
cikacak elbet :)
Aynen öyle ☺
+1 oy
önce (530 puan) tarafından
Bişey olmaz canım bende 3 kere sezaryen oldum hepsinde de aldırddım bişey olmuyor hemde sen okadar acılar çekmisin bu sana sinek isirığı gibi gelir
+1 oy
önce (810 puan) tarafından
İlk sezaryen de aldırdım bende korkmuştum baya ama hiç hissetmedim saniyelik işlem zaten
+1 oy
önce (7,755 puan) tarafından
ben de bu şekilde dikiş aldırdım geçen sene, zaten basit bir şey hissetmiyorsun bile
+1 oy
önce (1,264 puan) tarafından
Benim kanamam çoktu mesele 2.doğumda sezeryan yerimi yapıştırma ya da estetik dikiş tutmadı bu sebeple eski usul diktiler 10 gün sonra da aldırdım acımıyor aldırırken hissetmiyorsun bile
+1 oy
önce (1,353 puan) tarafından
Spiral takmaya giderken bir kadında dikiş almaya gelmişti bikac dk sürmüştü hiç ağrısı olmadı arada perde bende diğer tarafta spiral takiyordum o sıra kadının çıtı bile çıkmadı 
önce (2,977 puan) tarafından
Iki dakikalik is zaten dikisin başını kesip çekiyo giyinip kalkıyon sezeryan olmuş onca igne yemis birine koymuyo bile☺
Post sahibi arkadasim o bildiğin dikiş degil izi kalmayan bir ip sadece çekip aliyolar 2 dakika sürmüyo
önce (7,317 puan) tarafından
Benim ameliyat ip izlerinin hepsi duruyor zikzak bir şekilde. Sezaryen değil tabi
önce (2,977 puan) tarafından
Sezeryanda dikiş izi kalmiyo çok önceler nasilmis bilmiyorum ama yapıştırma olunca o düz iz kaliyo oda 4 yilda benim zor görünüyodu bida kesildik jsjsjs
+1 oy
önce (8,409 puan) tarafından
Ben özelde doğum yaptım Bende dikiş aldırdım ama dikişim belli değil estetik dikiş gibi yani ip aldırmak hala var önemli olan güzel dikiş yapılması beni görsen hiç doğum yapmış gibi değilim hiç belli değil 
+1 oy
önce (8,106 puan) tarafından
Valla ben dikiş aldırmaya gitmemiştim, kendisi düşmüştü oyuzden bilemiyorum 
+1 oy
önce (358 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum 20 gün sonra dikiş aldırmaya gittim korkuyordum hemşire acıyacakmı diye sordum bitti ki dedi aldıgını hiç hissetmedim bile neden korkuyorsun ki. İlk sezayanında dikiş aldırmadınmı? 2 yıl geçti dikiş izi belli bile olmuyor
0 oy
önce (8,300 puan) tarafından
Özelde doğum yaptım dikiş fala n.aldirmadim.cok.guzel.oldu şuan hiç belli deil
0 oy
önce (982 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun hangi hastane söyle de biz de bilip gitmeyelim 
0 oy
önce (1,235 puan) tarafından
İlk sezeryanı özelde olduysan acayip bir fark hissettiğine eminim o yüzden sana zor gelmiştir devlet hastanesi 
0 oy
önce (784 puan) tarafından
12 gün önce yaptim devlette 2. Doğumu af edersin anamı bellediler o kadar zor geçtiki ölecektim bir dikmişler beni çuval diker gibi Allah belalarını versin ilki estetikti bende cuma aldırdım dikişleri çok korktum ama korkulacak birşey yokmuş gıdıklanma hissi oluyor korkma sağlık ocağı aldı benimkini
0 oy
önce (9,569 puan) tarafından
Sakin ol canım sinir stres yapma sütun gelmez sonra. Öncelikle çok geçmiş olsun Allah analı babalı büyutsun. Bende ikinci sezaryenim de zorlandım, ikisi de özeldi ama dr.um farklıydı. 

Ilk sezaryenim muhteşemdi ne dikiş aldırdm ne fazla ağrım oldu ama ikinci beni fenq zorladı. Dr.um eriyen ip kullanmamış enfeksiyon riski olmasın diye, yine estetik dikiş ama erimeyen iple yapmış. 

Karnımın iki kenarında iplerin ucu vardı, 1 hafta sonra kontrole gittiğimde aldılar ben hiissetmedim bile. Bi kenarını açıp çekip alıyor ordan. Ama onun haricinde neden bilmiyorum çok ağrılı geçirdim
0 oy
önce (1,595 puan) tarafından
Her sezeryandan sonra aldirilir cnm ikisindede aldılar ama hastanede değil sağlık ocağında aldirdim
0 oy
önce (394 puan) tarafından
Sezaryandan sezaryana değişiyor bende 3 kere sezaryan oldum 2 tanesi lazerle yapıldı ama 4 ay önce 3.sezaryanımı oldum benimde riskli geçti 3 saat ameliyatta kaldım ve 4 gün hastanede yattım sonda takılı kalması gerekiyordu taburcu olduğum gün 10 gün sonra gelip dikiş aldırcan dedi ödüm koptu dedim bi dikiş eksikti bi baktım her iki tarafta kocaman düğüm resmen fiyonk gibi yapmıştı çünkü  yapışıklık olduğu için dikiş tutmamış aldırınca o iki baştaki ipin ucu kesti hafifçe çekti walla hiç hissetmedim sende korkma acı his yok merak etme,sen dikişten korkma enfeksiyon kapmamaya dikkat et 4 gün hastanede kaldım eve geldim 6.günü uzandım bi baktım karnımdan su gibi kan geliyor ödüm koptu dedim kesin ameliyatım açıldı üstümü değiştirdim sonra baktım bu sefer daha fazla geldi acile gittim kan aldılar enfeksiyon kapmışım Allah'tandır çok yüksek değildi yoksa yatış yapacaklardı bu sefer farklı 2 tane antibiyotik verdi kullan bir kaç güne geçmezse gel yatırcaz dediler geçti çok şükür ama 10 günü buldu neler çektim neler ,uzun oldu kusura bakma demem o ki ameliyatında sıkıntılı geçtiyse çok çok dikkat et bacım 
0 oy
önce (487 puan) tarafından
Ben normal doğum yaptığım halde ve özelde dikislerimi aldırmaya gittim çok takma güle güle büyüt 
0 oy
önce (6,918 puan) tarafından
Kenarlar zaten dikilmiyor mu benim de var mı aldırdım hiç acımıyor ben özelde oldum yani. Seni boydan boya mı dikmisler 
0 oy
önce (858 puan) tarafından
Ben ozelde sezeryan oldum sifir dikiş di 2 gune ayaklandim izi fln da cok az bir sey kaldi.Kasap bazı doktorlar maalesef cok gecmis olsun.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 385 göst.
9 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 021821 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 328 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Doga_DVM (5,130 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 295 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Nalankt (1,166 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.

389,247 soru

11,637,719 cevap

35,429 kullanıcı

...