0 oy
594 göst.
önce Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
Yani 5 yıldır evliyim. 5 yıldırda paramız yok. Bu ay tatile gittik(tatil ablamin evine yani) ama hicbirsey anlamadim. Tatil guya biraz cocuga bana alisveriş yaptım mecbur ilk defa gidiyorum. Hergun bu ay aştık bu ay fazla artik fazla harcamak yok. Her ay 400 tl verir bana harçlığım. Onu bile vermedi bu ay neymis karttan harcadim ondan. Dolap yaptiracak klima almış ondan daha az harcamaliymisim. Bu ay bitene kadar hergün söylenecek. Bi fazla harcamamiz yok desem sürekli dısaridayiz valla yok. Bak ablan evi gecindiriyor fazla bile kalıyor helal olsun diyor. Ben o 400 tlnin neyini kaldırayim. Kartta veriyorum diyir. Harcayinca arayip yine ne aldin diyor

28 Cevaplar

0 oy
önce (18,594 puan) tarafından
400 liraya ne geliyoda bide aylık veriyo ben 6 bin lira harcadım kıyafete yetmedi ayıptır söylemesi
önce (9 puan) tarafından
Ya kredi kartınıda veriyor ya ordan harca diyor. Harcayinca arayip ne aldin yine diyor veya ay sonu 1 hafta söylenir
önce (18,594 puan) tarafından
Herşey çok pahalı neye söyleniyor
-Reklam-
0 oy
önce (81 puan) tarafından
Bende 3 yıl 4 e giriyor eşimde aynı senin ki gibi ama ben konuşmasına fırsat vermiyorum kafama göre takılıyorum:)  emin ol çoğu böyledir umursamamaya bak :D
önce (9 puan) tarafından
Az önce daha bu ay aştık lazimlı olan seyi al diyor artik. Eee alıyorum. Niye aldin diyor.  Doğum günü yaklaşıyor param yok ne alacagim
önce (81 puan) tarafından
Param yok bir şey alamadım hemde tutumlu olmamız lazım kocacım bu daha hoşuna gider diye düşündüm de :) bazen ödün vermemek gerekir
önce (857 puan) tarafından
Bide hediye mi alacan
0 oy
önce (1,804 puan) tarafından
Kız 400 nedir para bile değil kocan cimri galiba 
önce (9 puan) tarafından
Cimri degil ben cok harciyormusum ama eve mesela salatalık domates alirsam bile veya eksik yiyecek bana diyor yine cok harcamissin sanki kendime aliyorum kiyafet
önce (1,804 puan) tarafından
Cimri işte canım, onu almazsan bunu almazsan ne alacan aldığın şeylerin hesabını yapıyorsa cimridir
0 oy
önce (2,108 puan) tarafından
Maaşı ne kadar 
önce (9 puan) tarafından
25 bence bende tam bilmiyorum ama bi türlu borç bitmiyor kaynanamin evine gectik diye 6000 tl kira ödüyoruz
0 oy
önce (1,207 puan) tarafından
Esin ne kadar maaş alıyor ? 
önce (9 puan) tarafından
25 bin diyor ama bilemiyorum
400 lira para bile değil ama adamın aldığı belli klima almış , dolap vs biraz idare etmen gerek sonuçta onunda elinden gelen bu , dogum günü diyorsun biraz az masrafla halledebilirsin. Evlilik yoklukta da toklukdada bir olmaktır.
önce (9 puan) tarafından
Ne alabilirim ki 200 300 tlye birsey giymiyor ki 2 kere tişört aldim ama beğenmedi degistirdi iade etti
Kimin doğum günü?
önce (9 puan) tarafından
Eşimin
0 oy
önce (446 puan) tarafından
400 TL nin artik adı bile yok canım bı süt peynir yumurta tavuk bitti inan başka bişey alamazsın ben artık markete bile gitmeye korkuyorum hele çocukla gitmek hiç istemiyorum 
önce (618 puan) tarafından
Tavuk bile alamazsın bence
0 oy
önce (3,996 puan) tarafından
Şu an ücretsiz izindeyim çalışmıyorum boşanma aşamasında olduğum için baba evindeyim. Ben bile bu haldeyken babam haftalık 2 bin verir sadece harçlık olarak oğlumun bütün masraflarını fazlasıyla babamlar karşılıyor ve kredi kartı da bende dışarı çıkınca sana verdiğim harçlıktan harcama kendine sakla kredi kartımı kullan der bu halde para bile biriktiriyorum valla çalışsam maaşım 43 bin bu kadar biriktiremezdim :) 400 bin ne ki neye yeter eşiniz çok cimrilik yapıyor
0 oy
önce (3,975 puan) tarafından
Ev hali bazı dönemler olur tasarruf yapmak gerekir ama sizin eşiniz cimri 400 TL bir kadına verilmez  kendine göre özel ihtiyacı olur ped deodorant gibi kendine mi harcayacak eve ekmek mi alacak düşüncesizlik 
önce (9 puan) tarafından
Hayir o masraflari karttan al diyor zaten. Ama alincada söyleniyor
0 oy
önce (8,409 puan) tarafından
Daha kötüleri var bacim
0 oy
önce (2,352 puan) tarafından
400 e ne kaldı şu zamanda ya
0 oy
önce (198 puan) tarafından
400 lira ne alınır ki . Çok az bi miktar 
0 oy
önce (194 puan) tarafından

Sana aylık 400 TL vermesi çok az yaaa yoksa bı tek bana mı öyle geldi :wassat:

0 oy
önce (2,273 puan) tarafından
Valla canım her sene aynı bizimde oldu 5 sene borcta borç ne azalıyor ne bitiyor bizimkide 6000 veriyor ama evin bütün alışverişinde bana kitliyor bana harçlık bile kalmıyor 
0 oy
önce (1,722 puan) tarafından
Valla çok çok mecbur kalmadıkça evin alışverişini ben yapmıyorum artık kendimi yorucam birde para pul hesabı yapıcak yok valla listee halinde yazıyorum gidip alıp geliyor en fazla hafta içinde canım abur cubur ister ozamn isterim bana havale yapar harcarım herşey okadar pahalı ki neye para yetiyor ki ki bizde para harcama konusu açılmaz bugüne kadar kendi paramla ihtiyaçlarımı almışımdır ve evlenmeyi biliyorsa bana da bakacak ama şunuda söyleyeyim 11 yıllık evliyim allaha inancın olsun bizimde borcumuz bitmez 
0 oy
önce (5,723 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor çokmu az geliriniz var
0 oy
önce (5,429 puan) tarafından
Tek yaptığımız akıllılık 5 yıl önce ev almak oldu. Onda da tek hatamız kaynana dan altın borç aldık eşim onu hallederiz diyo. Aylık ev kredisi 1300 tl bir yıl sonra bitiyo. Ev kira olsaydı yanmıştık. İnsanların belini kiralar büküyo. Allah herkesin yardımcısı olsun. Bişey aldığımda taksitle alıyorum başka türlü sıkışırız yinede çok şükür
0 oy
önce (236 puan) tarafından
Canım devir zor yetişemiyotlar ki onları da anlamak lazım bizimde borç kira derken bişey kalmıyor aha kira oldu 15 köye gidicez galiba olmuyor yetiramiyor adam ee coukta var zor yani onlar için belki ondan hesap yapıyordur varda mi harcamiyor yoksa cidden yok yetemiyor mu 
0 oy
önce (10,685 puan) tarafından
400 neye veriyo hersey dahilmi. Şakami yapiyo :)
0 oy
önce (1,064 puan) tarafından
400 tl mi şakamı bu 400 tl para mı eşin galiba baya bi cimri senin çoluk çocuğunun karısının istediğini almayıp istediği yere götürmeyecekse neden evlenmiş çok saçma tamam hepimiz asgari ücretle çalışıyoruz kiracı olanlarımızda var ama insan yazın 1 hafta olsa tatile gidip yiyip içmek eğlenmek gezmek ister 400 TL'yi gözünde çok büyütmüş 
0 oy
önce (3,273 puan) tarafından
Benim anlamadığım şeyi sürekli parasızlıktan yakınacaksınız madem niye kendi mesleğinize sahip olup çalışmıyorsunuz kendi paranızı kazanmıyorsunuz her şeyi okumak değil okumadan da yapabileceğiniz bir yığın iş var buradakilerin ya sürekli kocası çalışmasına izin vermiyor ya bebekleri küçük hep bir bahane var yani
önce (533 puan) tarafından
Ögretmenim ben şuan okul idarecisiyim .seninki de zor muş yaa ben kan görünce bayılan biriyim :(
önce (480 puan) tarafından
Sınanmadığnız yaşamadığnız şeyler adına havadan atıp atıp konuşmayın.herkesin bir hayatı var herkes senin gibi olsaydı bu hayatta olurmuydu.neler neler var.benim hayatımı niye okumadığımı ve niye istemediğim biriyle evlendirildığmı biliyomusun???yok tabi.o yüzden böyle yok şunu yapsaydınız yok bunu yapmasaydınız diye konuşmayınız lütfen
önce (533 puan) tarafından
Umudayolculuk emin ol kimsenin hayatı güllük gulistanlik değil .Bir kadının ayakta durabilmesi kendine yetebilmesi için okuması şart değil biz bundan bahsediyoruz .istemediğin biriyle evlendirilmek de bir tercih mesela ben olsam istemediğim adamla yatağa gireceğime evden kacardim yada kendimi atardım bir yerden çok büyük konusuyorum bu konuda .midem almaz çünkü o hayati tercih etmem .zaten beni istemediğim birine veren bir aileyi aile diye tanımam kaçar giderdim ne pahasına olursa olsun . istemediğim adamla evlen iki üç çocuk yap ondan sonra dünyada canlı cenaze gibi yaşa ne anlami var ki bunun .kendi kendini paralayip çalışan o kadar çok kadın var ki .temizlige gidenler fabrikalarda çalışanlar pazarcılık yapanlar lokantada çalışanlar temizlik personeli olarak çalışanlar .kimileri evde oturmayı seçtiği için böyle para yok diye aglaniyorlar.benim sitem ettigim konu bu .kocam izin vermiyor oluyor sonra e ozaman evde birşeyler yap örgü ör yaprak sarma yap sat azıcık çaba gosterde cebin harçlık görsün degilmi .sizde benim hayatımı bilemezsiniz rahat rahat geldik bu şartlara sanırsınız ama malesef bedeli oldu herşeyin.benim.ilkokul ortaokul arkadaslarimda şuan aşağı yukarı bu durumda koca eline bakıyorlar onlar süslenip puslenip geziyorlardi lisede boy boy sevgilileri oluyordu  hiçbir gezmeden geri kalmiyorlardi .bense annem yatalak derecesinde hasta iken hem anneme bakıp altını dahi aliyordum  hem evin işini gücünü yapıp köyden günde 4 5 saat yol gidip gelerek lise okuyup  üniversite sınavına girdim .bende bilirdim gezip tozmayi
önce (2,108 puan) tarafından
mahluk die bahsetmen hiç olmamış. Onlarda önüne bir seçenek sunulsa emin ol böyle bir hayat seçmezdi.
önce (480 puan) tarafından
Ben kale almadım bile canım boşver...insan neydim neolacağım demeli gerisi hikaye...kınadığını yaşamadanda ölmezmiş kimse...düşmez kalkmaz bir Allah

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 509 göst.
0 oy
4 cevap 170 göst.
0 oy
6 cevap 191 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 6565 (86 puan) tarafından soruldu

389,248 soru