0 oy
506 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (103 puan) tarafından
Kızlar bebeğin gelişimi 2 hafta önde dedi şeker olabilir dedi perinatoloji ye gönder di haftaya gün verdi 1 hafta sende takip et dedi 

Başına gelen oldu mu gelişimi önde olup bi sorun yaşauan

16 Cevaplar

0 oy
önce (364 puan) tarafından
Kaç haftalıksin şuan cnm
önce (103 puan) tarafından
29+6 ama Ultrason da 32+2
Sorun olmaz cnm telaşlanma
-Reklam-
0 oy
önce (10,206 puan) tarafından
Doğuma yakın haftasını yakalar canım şeker varsa da yediklerine dikkat edersin üzülme bu durum için herşeyin çaresi var
0 oy
Benim bebeğimde 1.hafta öndeydi en son bu sorun olacak birşey değil ki bazıların 4 hafta önde olan var
0 oy
önce (198 puan) tarafından
Seker testi yapılmadı mı 
0 oy
önce (28,143 puan) tarafından

Daha ne diyeceklerini şaşırdılar gelişimi ilerde olan bebeğin şekeri olmasının garantisini vermesi saçma sapan başka dr git gelisimi ileride olan yada geride olan bebekler hasta diye birşey yok.

Bunu şekere yada hastalığa baglayamaz tahlil vs yapilir sonra net konuşulur 
0 oy
önce (189 puan) tarafından
Benim iki gebeligimde de şeker çıktı hatta bu yüzden ilk çocuğum erken oldu çocuğun gelişimi hem çok öndeydi hemde hicbisi yemiyor surekli kusuyor olmama rağmen kilo alımım çok oluyordu doktorumuz şüphelendi test istedi ve şekerim çıktı çok dikkat etmeme rağmen yine de çok kilo alıyordum ikinci gebeligimde insulin kullandım. Bebegin haftasının şeker ile bir ilgisi var mı bilmiyorum ama siz yine de test verin bence 
0 oy
önce (16,376 puan) tarafından
Ayni şeyi bana da dedi doktor. Şeker yüklemesi istedi onun için. Perinatolojiye yönlendirmedi ama. Şeker yuklemesi normal çıktı. Ve bebeğim 2970 Gr olarak dünyaya geldi. Yani öyle hiç de.kilolu değildi. Kafanı takma. Ultrason cihazları çok doğruyu göstermiyor bence. Ama sen önlemini al doktoru dinle. Sorun çıkmaz muhtemelen.
0 oy
önce (127 puan) tarafından
Canım korkma geride olmasında ileride olsun. Bende şuan 37+5 deyim ama ultrason da 2 hafta önde 
0 oy
önce (70 puan) tarafından
Benim oğlum da 10 gün kadar önde gidiyordu şeker yüklemesi de yaptırmıştım normal çıkmıştı.40+2 de 4 kilo doğdu oğlum.
0 oy
önce (1,618 puan) tarafından
Bana iki kez şeker yüklemesi yaptılar bebeğin gelişimi önde olduğu için kızım sağlıklı çıktı sağlıklı doğdu 35 haftada 3375 gram kilolu doğdu dursaydi 4 u geçerdi dedi doktor hala kilolu 
0 oy
önce (357 puan) tarafından
3 hafta öndeydi ama yedıklerıme dıkkat ettim şekerlı tuzlu azalt demıştı dr. Diğer ay sorun kalmamıştı
0 oy
önce (1,559 puan) tarafından
Benim 10 gün öndeydi gebelik sekerim çıktı canım. Ama sekerim yükselmedi şükür gebelikte. 25 gün önce de doğum yaptım 38+4 te
0 oy
önce (1,152 puan) tarafından
Benim iki hafta geriledi yanımda kalan bayanın üç hafta önde gidiyordu anne şeker hastası olmuş çocukken bebeği  39 haftalıkken sezeryanla aldılar sağlıklı doğdu
0 oy
önce (351 puan) tarafından
telaslanma canim tek kontroldur benim oğlumada önde ve cok kilolu olacak dendi. bende gebelik sekeri cikti doguma kadar igne vurundum. Oğlum tam 40. haftasinda 3200 dogdu sagligida yerindeydi şükür 3 kiloylada hastaneden ciktik
0 oy
önce (41 puan) tarafından
Şeker varsa haftasi uyumlu olsa bile ckkabiliyor bence normaldir stres yapmayin.benmki uyumluydu hsftasiyla ama seker cikti mesela.ama cikincada siknti yapma onunda cozumu var duzenli yuruyus vee minimum karbonhidratla sorun yasamiyosun canim
0 oy
önce (148 puan) tarafından
Benim kızım da basindan beri 2 hafta falan öndeydi hep.Ben kilo almadim kilo verdim. aclik tokluk şekeri normaldi seker yüklemesine gerek duymadı doktor ama kızım(2.5 yaş) şekerli seylere çok düşkün açıkçası korkuyorum seker yüklemesi yaptirsaydim keşke diyorum. Simdi 2.bebegim doğmak üzere bu da hep önde gidiyor. 28.haftada açlık tokluk şekeri normaldi tedbiren şeker yüklemesi de yaptırdım o da normal çıktı. Ve ben yine kilo almıyorum zayıflıyorum. Yani bebek önde olunca siz çok kilo alınca illa gebelik şekeri var diye bir şey yok ama tahlillerinizi yaptirmakta fayda var. Şeker varsa da perhizle hallolur korkmayın.
önce (103 puan) tarafından
Benim kanlar temiz çikti şükür pazartesi detaylı da bebeğe bakacaklar inşallah bişey çıkmaz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 297 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,782 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 923 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Eliffff05 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 2,400 göst.
18 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 357 göst.