0 oy
119 göst.
önce Diğer kategorisinde (5,072 puan) tarafından
Doğma büyüme İstanbulluyum eşimde dogma büyüme Ordulu. İstanbul esenyurtta yaşıyorum evlendigimden beri 6 sene bitti. Hem buranın hayat şartları kalabalığı sıcağı vs derken oglum seneye ilkokula başlayacak bende orduya yerlesmek istiyorum buradaki ev bizim kiraya verip orduda kirada oturucaz ama pisman olur muyum yoksa dogru bir karar mi bilmiyorum aranizda buyuk şehirden küçük şehirlere yerlesen var mi artilari eksileri nelerdir?

8 Cevaplar

0 oy
önce (218 puan) tarafından
Şehrin büyüklüğü küçüklüğü pek bişeyi değiştirmiyo bence. Önemli olan yaşadığın mahalle ve o mahalledeki insanların yapısı. 
önce (5,072 puan) tarafından
Değiştirmez mi? Istanbulun trafigi hayat şartları kalabalığı pahalliligi sıcağı farklı ırkların çoğalması vs vs.
önce (218 puan) tarafından
İstanbul'u ben yaşanacak bi yer olarak görmüyorum açıkçası, çok iğrenç bi yer benim gözümde her açıdan. 7 24 trafikte olmayacağınız için ev ve mahalle ortamı daha baskın oluyo. Tabi bi yere gitmek daha hızlı ve kolay orası ayrı
-Reklam-
0 oy
önce (480 puan) tarafından
Bence küçük şehirde yaşamak her anlamda güzel. İstanbul muhteşem bir şehir ama gezmek için. Zaten gezmeye de sık sık gidersiniz. Zamandan da paradan da tasarruf edersiniz Ordu'da. Üstelik stresi de az oluyor. Hem deniz var hem İstanbul kadar da sıcak değil. Ben olsam hiç düşünmezdim :) 
En çokta hayat kalitemizin artması ve çocukların eğitim imkanlarının zenginleşmesi icin gitmek istiyorum ama korkuyorum tuhaf bir sekilde :)
0 oy
önce (762 puan) tarafından
Bir Trabzonlu olarak ordu güzel bir şehir 
Evet bende ordu yu cok beğeniyorum merkezi ve istanbula kiyasla cok tenha bir şehir
önce (762 puan) tarafından
Valla istanbulu hiç ssvmiyorum 1 ay zor kaldım orda inanılmaz yorucu bir şehir
Evet benim günümün çoğu evde geçiyor lakin eşim için durum zor
0 oy
önce (460 puan) tarafından
Ben giderdim kız ordu çok güzel rahmetli eniştem orduluydu kac kere gitmiştik beraber mekanı cennet olsun mide kanseriydi 
Allah rahmet eylesin. Evet bende bu yıl daha iyi gorme imkani buldum esimde koye yerlesmek istiyordu ama ben ordu olursa diye şart koştum işini ayarlarsa seneye  taşıyacağız insaAllah
önce (460 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım hayat şartları çok zor artık. Bende istanbulda büyüdüm çok seviyorum İstanbulu ama artık yaşanmıyor yabancı çok hayat pahalı.
0 oy
önce (6,110 puan) tarafından
Ben kesinlikle giderim Ankara da oturuyorum eşim memlekete gitse giderim yani orası da küçük şehirden çok iyi bence
Evet hastanesi imkanlari falan cok güzel aslinda en azindan nüfus az okulda egitimi daha iyi
önce (6,110 puan) tarafından
Aynen öyle canım hakkında hayırlısı neresiyse Rabbim oraya nasip etsin
0 oy
önce (7,749 puan) tarafından
ablam Ankaradan sivasa yerleşti. onun da başta şüpheleri vardı. ama büyük şehirin kargaşısındansa küçük şehirde daha mutluyum dedi. her şeye erişebiliyor, rahat rahat hastanelere gidebiliyor. okul açısından daha rahat. 
Evet bende bu kolayliklar icin gidiyorum. Zaten istanbuldaki evi satmayacagiz teşekkür ederim yorumun icin
0 oy
önce (194 puan) tarafından
Ordu karadenizin en lüks şehridir. Samsumluyum ordu komşumuz. Modern 
Evet imkanlarida cok iyi okulllari hastaneleri sahil kesimi cok guzel
0 oy
önce (2,403 puan) tarafından
Esenyurt'ta oturan biri olarak yorum yapıcam, kesinlikle giderdim burası kalabalık bir ilce okulları desen asiri kalabalık çocuğum için giderdim 
Evet ozelikle esenyurtu belirttim cunku orayi bilen biri yorum yapsa benim icin daha iyi olur insaAllah esim isini ayarlarsa seneye taşıyacağız
önce (2,403 puan) tarafından
İnşallah ayarlar bende çok gitmek isterim esenyurtdan oğlumu istediğimi gibi dışarı çıkaramiyorum oyun alanı yok sürekli gitmek en doğrusunu yaparsınz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 67 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Genc_anne (2,917 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 474 göst.
6 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 239 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ela94 (986 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 363 göst.