0 oy
123 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (219 puan) tarafından
Bugün arada başım agriyo dediği için 4 yaşında ki oğlumu nöroloji bölümüne götürdük doktor fiziksel muayene de herşey normal dedi ama yine de emar ve eeg istedi yarına randevu aldık ama ben radyosyon çocuğuma zarar verir korkusuyla çektirmek istemiyorum acaba aranızda bu konuda bilgisi olan varmı 

6 Cevaplar

0 oy
(553 puan) tarafından
Sen ne olur ne olmaz çektir bence 
(553 puan) tarafından
Ayrıyetten doktor istemiş. Siz özel istememişsiniz, vardır onun bir bildiği
(219 puan) tarafından
Evet doktor herşey normal gibi ama bakalım yinede dedi ama ben korkuyorum Zarar verir mi acaba diye çünkü 20 dk emarda kalıcak ve uyku ilacı içecekler
(553 puan) tarafından
Çektir bence. Allah korusun birşey varsa daha yaşı küçük tedavi için ne kadar erken o kadar iyi. Allah korusun bak sadece söylüyorum sana ileride pişman olma diye
(219 puan) tarafından
Doğru söylüyosunuz haklısınız ama işte bi cektircem diyorum bi vazgeçiyorum ne yapacağımı şaşırdım
(553 puan) tarafından
Çektir sen canım
-Reklam-
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Doktor verdiyse bır bildiği vardır 
(219 puan) tarafından
Tabiki vardır bi bildiği ama radyasyon Zarar verir diye korkuyorum
(1,210 puan) tarafından
Ama Allah korusun ilerde pişman olmamak için mecbur cektırmen lazım ben 6 ayda bir iki sefer mecburen çekildim
(219 puan) tarafından
Kendim için olsa hiç düşünmeden cekinirim o daha çok küçük olduğu için korkuyorum işte
(1,210 puan) tarafından
Anlıyorum seni ama kendi kafana göre bunu yapmıyosun Doktor istediği için yapacaksın
0 oy
(137 puan) tarafından
Şimdi cektirmezsen ileriki dönemler de bişey varsa skinti yaşayabilirsin böyle seylerde artı eksi yap hangisi ağır basarsa onu yap 
(219 puan) tarafından
Yapamıyorum işte kıyamıyorum da uyutup koyacaklar oraya ya radyasyon Zarar verirse diye karar veremiyorum bir türlü
(137 puan) tarafından
Zarar vermez korkma kızım 32gunlukken çektirdik önceden 4aya bir çekimi vardı şimdi 6aya bir çekim yaptırıyoruz bişey olmadı şimdiye kadar korkma
(219 puan) tarafından
Gerçekten mi çok teşekkür ederim içimi rahatlattiniz  sizede çok geçmiş olsun
0 oy
(729 puan) tarafından
Sıkıntı olmaz bence ya eeg benim kızıma da cektirdik
(219 puan) tarafından
Eegden değilde emardan korkuyorum sonuçta 20 dk o mskinada kalıcak radyasyon Zarar verir mi acaba
(729 puan) tarafından
Mr da radyasyon yok diye biliyorum tomografi ve röntgende var
(219 puan) tarafından
Evet Google dada öyle yaziyo ama bilemedim
0 oy
(19,272 puan) tarafından
Ama gerekiyosa çektir bence okan okulda düştü kafasını vurdu doktora götürdük hemen tomografi çekmedi çocuğu radyasyona sokmayalım belki iki güne geçer dedi öyle bişey olsa zaten doktor gerekli görmez doktorları dinlemek lazım
(219 puan) tarafından
Çok sağolun Gerçekten çok zor anne olmak uyuyamıyorum düşünmekten
(19,272 puan) tarafından
Sakinleşmeye çalış güçlü kalmaya çalış anne olmak hem çok zor ince ve detaylı hem çok güzel ve pahabiçilemez gerçi ben bugün biraz kızdım çocuklara ama :))))
(219 puan) tarafından
İnsan bazen kıza biliyo çok normal bende kızıyorum bazen ama işin içine hastalık girdimi dünya duruyo yeterki iyi olsunlar herseylerine razıyım diyo insan.iste ben biraz zor bi hayat yaşadığım için panik atak olmuşum galiba sakinleşemiyorum
(19,272 puan) tarafından
Rabbim şifa versin dermansız dert vermesin hele helede dünyanın en masumlarına çocuklara evet öyle kızmadan olmuyo malesef çok çok geçmiş olsun canım
(219 puan) tarafından
Amin amin çok sağolun..
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Mr iyonlaştırıcı radyasyon kullanmaz. Radyo dalgası ve manyetik alan ile çalışır. Hayati bir tavsiye çocuğun üzerinde metal nokta kadar birşey bile bırakmayın. Toka küpe vs. Herşey çıksın
(219 puan) tarafından
Erkek olduğu için hiçbirşey yok üzerinde ama karar verir cektirirsem asla metal olan bişi giydirmem çok teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 141 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,142 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 355 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (477 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 446 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ar_ya (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.
20 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melek06 (848 puan) tarafından soruldu

393,745 soru

11,775,013 cevap

35,793 kullanıcı

...