0 oy
251 göst.
önce Diğer kategorisinde (333 puan) tarafından
Sabahın köründe inşaat sesleri ile uyandık. Öyle ufak tefek çivi çakma sesi değil. Bu ağır makine kullanıyorlar ya onların sesi. Gerçekten sabahın köründe ne yaşamış olabilirler. Zaten hava sıcak camı kapatsan pişeceğiz. Kızım diş çıkarma döneminde sese uyandı zaten kaç defa kalktım gece Allah bilir. İnsanlarda hiç anlayış kalmamış. 

14 Cevaplar

+4 oy
önce (8,106 puan) tarafından
Onlarda erken işe başlamak zorunda napsın çalışmak kolay değil
önce (7,762 puan) tarafından
her şeyin belli bir saati var canım ya 7.30 ya da 8 da başlamaları lazım emin değilim saatten.
önce (333 puan) tarafından
Orası öyle ama bir tık daha geç başlayabilirler. Zaten akşam 8e kadar devam ediyor çalışmaları
İyide inşaat işi zor bu sıcakda erken başlamak istemişlerdir belki daha serin diye düşünürler hiçde erken değil bana göre benim eşimde kalkıp sabah 6 da işe gidiyo  .  6-6 buçuk çok erken değil biz evde yatıp uyuduğumuz için bize erken geliyo.
bu tarz işler için belli bir çalışma saati var. evet sıcak ama yapamazlar yasak. zabıta ceza keser. yoksa bıraksan gece 12de gene çalışırlar. ayrıca işçi karar veremez buna, işveren sömürür. 6.6.30 da evet erken bir saattir. devletin kabul ettiği mesai saati de 8dir. öncesinde yapılamaz.
bu kurallar kişi inisiyatifinde değildir. herkes uymak zorundadır.
Kız ne alaka onlar zaten kafasına göre davranamaz belli ki işleri o saate olabilir biz nerden bilelim şikayet etsin ozaman bakalım zabıta ceza kesiyo mu. 6-6 buçuk bize göre erken çalişanlar için değil  . Millet sabahın 5 inde işe gidiyo ne alaka. Her iş yeri aynı değil 8 kural yok  devlette olabilir ama inşaat işcilerinde olacağını sanmıyorum
belediyeyi ara bak bakalım o inşaata ceza kesiyor mu kesmiyor mu?
2 senedir evimin yanında inşaat var kaç kere zabıtayı aradım kaç kere ceza kesildi ben biliyorum çünkü zabıta her gittiğinde ben de gidiyordum!
cumartesi öğleden sonra çalışamazlar, pazar çalışamazlar hafta içi de sabah 8 akşam 7 arasıdır çalışma saatleri. öyle işleri o saatte diye bir şey yok. azıcık haklarınızı bilin, polisi ve zabitayı arayın sonra izleyin olanları, zor bir şey değil.
kuralsızlıktan öleceksiniz her şey mazur görülmez.
oldu o zaman canları isteyince de gece 3te çalışsınlar. kural denen bir şey var. bu inşaatlar için de geçerli. belli saatler dışında çalışmak yasak buna sabahın 6sı da dahil akşamın 9u da.
millet sabahın 5ünde işe gidiyor da nşye gidiyor 8deki mesaiye yetişmek için gidiyor. vardiya varsa o başka
bu arada ösymnin yaptığı sınav saatlerinde okul yakınında bir inşaat varsa orda da çalışma durur. durmak zorunda yoksa okul müdürü arayıp şikayet eder ve ceza kesilir
Sen niye bu kadar gerildinki Allah' aşkina aşşağıda biride yazmış sikayet etmek istesen edemiyorsun yazmış benim böyle şey başıma gelmedi ama benimde karşımda inşaatvar şuan ara sıra sesleri geliyo ama idare ediyorum şikayet etme hakkı varsa etsin
çünkü yanlış bilip yanlış yönlendiriyorsunuz. 6.5 benim için erken değil diyorsunuz ama o sizin için. herkes için erken. sizi etkilemiyor olabilir ama gece 12 de beton dökmeye kalksınlar küçücük bebeğinizi uykudan uyandırarak o zaman rahatsız oluyor musunuz olmuyor musunuz anlarsınız. yasak yasaktır. belediyeyi arayıp şikayet edeceksiniz hepsi bu. her türlü kuralsızlığı milletin işine geleni yapmasını doğru kabul etmeyin. burda millet dikkat edecem dşye sabah 10da elektrik süpürgesi açsam sorun plur mu diye soruyor komşularını rahatsız etmemek için adamlar orda hiltiyle iş yapıyor sabahın köründe, doğru değil
Ben bizim için erken ama çalişanlar için değil dedim evdeki iş bekler ama belki inşaat işi beklemez diüşündüm ama tabi siz bu işi biliyorsunuz tecrübeli olduğunuz için bana laf düşmez daha
-Reklam-
+4 oy
önce (351 puan) tarafından
Maalesef şikayet etmek istesen edemiyorsun. Gün ağarınca ve batıncaya kadar çalışmakta bir engel yok . Ama insaatçıları da anlamak lazım. Biz evin içinde yandık derken onlar açık alanda , güneşin altında çalışıyor. Sabah serinliğinde bile Allah bilir nasıl terlemişlerdir şimdi. 
Ya bir tık daha geç başlayabilirler. Sabahtan başlayıp akşam 8e kadar.
+4 oy
önce (905 puan) tarafından
Bu yaz cok sicak sabah serinde calismalari mantikli bence anlayisli olmak gerekiyor bu sicaklar ilk kez bu sene boyle ekstrem isciler diye ölsunler mi ben olsam anlayis gosterirdim sonucta insaat surekli olan durum degil 
İyide sadece sabah çalışıp dinlenmiyorlar ki. Sabahtan aksam 8e kadar. Amcanın kendi evi kendi çalışıyor. Genel olarak gürültü bana batıyor ya hele de sabahın çok erken saati olunca
Bence gunduz al cocugu yuruyuse cik aksam da erken uyu yoksa cekilmez
Öyle yapıyorum zaten ama artık gerçekten yorucu bir hal almaya başladı
Ay bu isler sans meselesi bazi yerlerde kentsel donusum falan oluyor
Burası küçük bir ilçe çoğunluk kendi işini kendi hallediyor.
+2 oy
önce (1,804 puan) tarafından
İnsanlar mecbur çalışmak zorundalar saat kaçta çalışmalarını isterdin, sırf sen rahatsız olma diye senin uyanmanımı beklesinler onlar istermi böyle işlerde çalışmak ,sabahın köründe kalmak isterlermi ekmek parası yapacak birşey yok
Çalışmalarında herhangi bir sıkıntı yok ama hani bir tık daha geç baslasinlar. Zaten akşam 8e kadar devam ediyorlar
Türkiye iş saatlerini biliyorsun onların elinde birşey yok emir kulular
Amcanın kendi inşaatı kendi kafasına göre takılıyor
Cevabı da kendin vermişsin amcanın kendi işi o yüzden kafasına göre takılıyor, başkasının işi olsa öyle kafasına göre takılamaz belirli saati olur
Anladım teşekkür ederim
+2 oy
önce (813 puan) tarafından
Canım bu sıcakta adamlar ne yapsın erken den mecbur başlarlar onların işi çok zor Allah yardımcıları olsun bız evde sıcağa dayanamıyoruz onlar güneşin altında
Amin bari ağır inşaat makinelerini o saatte çalıştırma salar
+1 oy
önce (423 puan) tarafından
Bebeği olmayan bebekli vardır diye düşünmüyor kendi hayatına bakıyor mecburuz çekmeye. Mümkün değil insanlar ay bebek vardır dikkat edeyim akla gelmez
Biraz daha geç yapsa bir şey demem ama sabahın çok erken bir saati
0 oy
önce (184 puan) tarafından
Amaan el parasina isine bakiyor canim kimin umrundaki bu evde bebek vardir gece isten gelmis vardir veya hasta vardir diye 6 bucukta cok erken olmus tamam isleri o ses cikar evet ama cok erken ya
İşleri evet ama ağır inşaat makinelerini çalıştırma salar keske
0 oy
önce (4,591 puan) tarafından
Cocugum 3 yasina girecek 3 senedir gece -gunduz insaat sesleri var hem de hemen arka sokakta.
Rabbim yardımcın olsun. Ben dayanamazdım herhalde bu tempoya. Bu bile beni aşırı yordu
Amin canim sagol :) suan buyudu 32 aylik oglenleri uyumuyo aksam 9 gibi yatip sabah 9 gibi kalkiyo.
Ama ilk 2 senemiz zordu baya. Mecbur dayaniliyo,senin bebeginin uykusu duzgundu heralde.
O sebeple insaat sesi bile duymadim uykusuzluktan kafami yastiga koydugum gibi uyurum :D
Ah keşke uykusu düzenli olsa. Benim bebeğim geceleri birden fazla kez kalktığı için uyku nedir bilmiyorum. Bu duruma gıcık olduğum içinde hiç uyuyamıyorum. Tam ne güzel uyuyoruz diyorum inşaat başlıyor. :)
Allah yardimcin olsun. Uykusuzluk nedir bilirim. En kisa surede uykulari duzelsin.
Cok klasik olacak ama 2 yasindan sonra biraz duzeliyo :)
Amin inşaAllah. Umarım düzelir:)
0 oy
önce (5,561 puan) tarafından
Bende sesten uyaniyorim hergun inşaat var bide boş alan var taş kiriyorlar kepçe hergun calisyor cade üzeri müzik acyorlar araba kapısını kaptyorlar bile ses geliyor düşün artık delirdim ya
Çok fena bir durum insanın kafası götürmüyor
0 oy
belli bir saati var mesai saati olması lazım zabitayı ara
Aklıma hiç gelmedi o.
0 oy
önce (6 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi
Canım ne yapsınlar onlarda ekmek parası peşinde patronları ne diyorsa onlarda öyle yapiyolar.onlarda ister 10 Lara kadar yataklarında uyusunlar ama gelgorki ekmek davası bu sıcakta güneşte calisyolar mecburi.bizimde karşımızda işçiler sabahın köründe bağır çağır çalisyo..
Canım amcanın kendi inşaatı kendi çalışıyor. Tamam yapsın ama o saatte de ağır inşaat makinelerini çalıştırmasına gerek yok ki
önce (6 puan) tarafından
E yani amcanın insatiysa geç başlatabilir. Aslında inşaat sahiblerinin elinde herşey saat 10 gibi baslatabilirler.en azindan bebeyi hastası olan rahatsız olmaz ama nerde onlarda kârina bakiyolar..
Maalesef insanlar artık iyice narsist oldu
0 oy
önce (18,594 puan) tarafından
Bizim 2 tarafımızda inşaat var sabahı bırak bazen gece 12 de bile ses geliyo saat 3 te mahallenin horozları ötmeye başlıyo çok gürültülü bi mahalle eski mahallemi mumla arıyorum yaa
Gürültüye hiç gelemiyorum ya hemde uygunsuz saatler olunca deli oluyorum
önce (18,594 puan) tarafından
Bizde uyuyamıyoruz çok rahatsız oluyoruz
0 oy
önce (7,311 puan) tarafından
Zaten hava sıcak diyorsun onlarda biraz serinde başlayıp erken bitirelim demişlerdir. Ekmek parası napsinlar 
Amcanın kendi inşaatı kendi kafasına göre çalışıyor. Ki zaten akşam 8e kadar çalışıyor. Hadi o saatte çalışsa bile o ağır makineleri çalıştırmasına gerek yok ki
0 oy
önce (1,353 puan) tarafından
Bnm eşimde inşaat işçisi hiçte memnun değiller gürültü çıkarıp,erken başlayıp akşama kdr çalışmaya dizide anlıyorum ama mecbur yapacak bişey yok 
Rabbim yardımcıları olsun. Ama bari sabahın o saatinde ağır makineleri çalıştırmasalar

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 136 göst.
25 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemianne3107 (775 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 651 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 448 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Yeşim Ünsal (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mutluu annee (423 puan) tarafından soruldu

389,259 soru

11,638,217 cevap

35,430 kullanıcı