0 oy
330 göst.
önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (12 puan) tarafından

Merhaba evet doğru anladınız başlığını .. 

Gerçek anlamda şüpheleniyorum kendimden psjilojim çok bozuk ailem yok destek çıkan yok arkadasim yok işim yok .. 7 yıllık evliyim eşim çalışıyor sabah akşam .. bende iş arıyorum uğraşıyorum her konuda .. kendime bakıyorum başka kadınlara bakıyorum güzel elbise vs giyniyorlar ben açık biriisyim ama normal giyniyorum herkesin yanında arkadaşı kardeşi vs oluyor ben hep yalnız.. çok şeyler çektim 25 yaşındayım yaşıma bakmayin inanın çok şeyler yaşadım..yorgunluk bitkinlik huzursuzluk geceleri uyuyamıyorum .. napcam bilmiyorum 5 yıldır çocuğumuz olmuyor esimdede herşey normal bendede ama olmuyor Allah vermiyor .. ama başkaların kucağında çocuk var bebek var ve kadinligindan şüpheleniyorum çok üzülüyorum onlar kadınsa ben neyim :((((( 

9 Cevaplar

+1 oy
önce (546 puan) tarafından
Sende kadınsın nıye kendını kıyaslıyor yada bellı bır kalıba sokmaya çalışıyorsun zamanı vardır belkı üstüne dusunce olmaz zaten ki sen gereksiz çok fazla stres içindesin bır tatışe vs çıkın kafanı dagıt en kötü bir market vs kafanı dagıtmak ıcın bırkac ay gır çık bır ose illa bulunur bırseyler hobiler edin mesela zaman geçer anlamazsın
önce (12 puan) tarafından
Ya dediğiniz gibi olsa keşke insanın başından geçmediği için aynı sıkıntıyı anlamaz .. ben çalıştım geziyorum tozuyorum zaten hiç birşey yapmiyorum demedim sadece ister istemez şüpheleniyorum işte
önce (546 puan) tarafından
Başımdan geçmediğini nerden biliyorsun tatlım ben sana tavsıye verdım ve anlattığın kadarını bildiğim ıcın ona göre yorum yaptım ne diyeyim?
Otur süphe etmeye devam et madem
-Reklam-
0 oy
önce (1,534 puan) tarafından
Öncelikle kendine musade et, bir derin nefes as, hayatinda yeni bir sayfa acmaya niyet et. Cok yiprqnmissin, bu da psikolojini etkiliyor, psikolojinde bedenine hukmedip kilitliyor fonksiyonlarini. Aslinda ihtiyacin olan sey biraz rahatlamak, kendini serbest bırak. Imtihanlar bizim icin. Allah sevdigi kulunu sinarmis. O na yaklasman icin sana firsat veriyor. Istemeyi biliyor muyuz acaba, bunu hep kendimize soralim. Belkide istemeyi bilmiyoruz yeterince. Yeterince sukrediyor muyuz, ibadet ediyir muyuz? Emin ol zihnin, ruhun rahatlayinca, bedeninde cozulecektir. Allah en kisa zamanda hayirlisiyla kolaylikla kucaginizi doldursun
Amin canim, Alakasiz belki ama kuran yazili kolyeyele tuvalete girmek uygun değil, belirtmek istedim. Namaz kilmiyorsan, Rabbim nasip etsin, secde edip  el acip istemekte buyuk fayda vardir ❤️
Namazımıda kılıyorum dualarda okuyorum .. ama hepsi bununla alakası yokki aslında.. ona bakarsanız gevurlarda çocuk sahibi oluyor vs .. sürekli diniyle karistirmiyalim bence..
Teşekkür ederim abla♥️
Din benim icin yasami belirleyen en onemli unsur, o yüzden yazdim, yoksa baska maksat yok. Hayvanlardada var tabi dogurganlik yoksa, ama onemli olan sonrasi :) kalben dua ediyorum hayirli bir evladin olmasi icin, her nasip vaktine esirdir, akisina birak canim ❤️
Allah razı olsun abla herşeyin hayırlısı bakalım belkide hayırlısı buydu bilmiyorum rabbimin bir bildigi var demekki veya beni mutlu görmediği için vermiyor hayırlısi♥️♥️♥️
0 oy
önce (218 puan) tarafından
Sen kendine yapabileceğin en büyük kötülüğü yapmışsın bacım. Bende psikolojik olarak kendime çok zarar verdim daha toy olduğum zamanlarda ama bi kez olsun onlar kadınsa ben neyim demedim. Vajinan var mı? Varsa kadınsın demektir bunun ötesi berisi yok. Herkes sosyal olmak zorunda değil, herkes kalabalık bi grupça sevilmek zorunda değil, herkes süslenip püslenmek zorunda değil. Önce kendini sevmeyi öğren. Önce başkalarının sevgisine mecbur olmadığını öğren. Kendini sen bile sevmezken başkalarının sevmesini nasıl bekleyebilirsin ki? Daha sen bile kendini bu kadar ezerken başkalarından nasıl seni el üstünde tutmalarını bekleyebilirsin?
Cunki işte tamda bu yüzden bu duruma düştüm ya sevgisiz büyüdüm ben nekadar güler yüzlü olursam oluyim karşımdaki insan nankör çıkar  bu beni çok yipratti..
önce (218 puan) tarafından
Bacım biz de el bebe gül bebe büyümedik. Abilerden yenen dayağın, evde edilen kavgaların, şahit olunan huzursuzlukların kavgaların haddi hesabı yok. Napalım yani çocukluğumuz *** gibi geçti diye gençliğimzi de mi harcayalım? Birileri bizi sevmedi diye biz de mi sevmeyelim kendimizi? Bazı günler mutsuzuz diye ömrümüzün tamamını çöp mü edelim? Bak bacım burası imtihan dünyası, çoğu zaman bunun farkında olmayıp sevilmeye mutlu olmaya geldiğimiz yanılgısına kapılıyoruz ama o iş öyle değil.
0 oy
önce (85 puan) tarafından
Eşin bu durumdan dolayı rahatsız mı ?

Veya başlıkta yazdığın gibi bir söz kullandı mi ?.
Hiç bir zaman kullanmadı .. ama ben çok boşanmaya kalkistim o beni bırakmıyor seni seviyorum seni birkamam asla diyor
0 oy
önce (73 puan) tarafından
Böyle düşünme herşeyden önce sen kendini sev değer ver çocuğunun olmamasını bı eksiklik olarak görme bazen olmaması daha hayırlıdır emin ol ve kendini başkalarıyla kiyaslaman çok yanlış sen eksik ve hasta değilsin sadece depresyona girmişsin bı psikolog uzman yardımı al bende 27 yaşındayım neler yaşadım neler benim de ailem Yok ama kendimi hiç verimsiz hissetmedim düştüm defalarca ama kalktım çünkü biliyorum ki düşenin dostu olmaz ve düşeni kimse kaldırmaz şimdi silkenen ve kendine bir söz ver hiç Bir şeyin sorumlusu sen değilsin ve yarın herşey daha güzel olucak diye yoluna yokuşlara aldırmadan devam ett
Teşekkür ederim psikologa gitmek isterim lakin beni insanlar bu duruma düşürdükleri için ben neden gidiyim diye düşünüyorum etrafımdaki insan nankör pis kalpli ve onlar yüzünden ben neden tedavi oluyim ..  ve gitsem doktor en sonda ilaç verecek ve bu durumdan korkuyorum yan etkisi yaparsa bende birde pıhtılaşma sıkıntısı var tedavi altindayim damarlarım tıkanık bilmiyorum moralarim bozuk bakalım
Hayat zaten çok zor güzelim dünyanı iyice sen bide zorlaştırma. Psikoloğa gelince hem kadın doğum doktoruna hemde psklguna danış onlar senin için ne gerekiyorsa onu derler saten çevreni de takma sana tavsiyem hayatında boş beleş hiç Bir anlamı olmayan tek insan bırakma uzaklaş mesafe koy ağırlık koy zaten çocuk da Yokken bu durumu duzeltmeye bak şimdilik çocuk olunca herşey daha farklı olabiliyor bazen kötü anlamda
Evet dediğinizi uygulicam eşimle birlikte gitcez psjilokolga
Bu süreçte eşinin desteği de çok önemli canım umarım yanındadir
Yani çok kendi ailesine destek verdiği için beni ailesine karşı korumaz
Ah canım bide bu adama çocuk verme derdindesin benim postlarımi oku bakım biraz ibret al eşinin değil ailesinin tarafı olan adamdan ne Koca olur ne baba
Yok ben çocuk yapma derdinde değilim aslında hiç istemiyorum düşünmüyorum bilene .. cunki bana kötü şeyler yaşattılar.. encokta kibir kiskanclik ve nankörlük var bana karşı bende hep ekmek uzattım .. hakkımı yediler.. çocuk yapmak istemiyorum bunlardan aslında Allah'ın bilidigi var gerçekten buna inanıyorum mutlu olsaydım verirdi belkide
Ama etraf sürekli çocuk olmuyor mu neden olmuyor kısır mışım gibi o gözle bakıyorlar ve hepside aynı kişiler inadına yüzüme baka baka söylüyorlar bu durumdan dolayı :(
0 oy
önce (3,273 puan) tarafından
Her şeyi normalse eğer belki de bu kadar fazla stres yaptığın için gebe kalamıyor olabilirsin eşin de aynı şekilde stres yapıyorsa eğer sperm kalitesini de etkiler fazla kilon varsa vermeye çalış fazla kilo da etkiliyor gebelik olayını geriye kalan şeylere gelince kadınlık dediğin şey giyimle kuşamla da olmaz çocuk doğurmakla da olmaz kısacası her şey senin kafanda bitiyor bana kalırsa bir psikolojik yardım alsan iyi olur işte bulunur çocuk da yapılır ama bütün bunlar senin psikolojin düzgün olduğu zaman olur yani önce kendi psikolojini toparlaman gerekiyor gerisi zamanla çorap söküğü gibi gelir
Haklısınız teşekkür ederim ♥️
0 oy
önce (199 puan) tarafından
Doktora gitmedinizmi bebek icin
Çok gittim eşimde gitti .. ama stresten uzak duracaksiniz herşey normal dediler .. öyle..
önce (199 puan) tarafından
Çok yıl olmuş yaşınız genç. Başka doktorlara giderim ben olsam
0 oy
önce (276 puan) tarafından
Bu stres ve düşünceler de engel olur bak yakin bir arkadaşımın da 7 sene olmadı bir kere düşük yaptı sonra biraz kilo vs verdi o zaman oldu hatta daha çocuk 1 yaşına girmeden ikincisine hamile kaldı olmaz zannettiği için. Yani öyle bir olur ki zamanını bekler. Diğer konuda ise senin gibi hissediyorum. Biraz maddiyat biraz kişiliğim derken hiç şıkır şıkır olamadım. Hep çevremdekilere özeniyorum ama çok da önemli değil herkes aynı olamaz değil mi?
Evet haklısınız sanırım polikistik över sendromu olabilir kilo verdikten sonra bu yüzden hamile kalınır ben 10 kilo verdim 74 kiloydum 64 indim .. devam veriyorum.   Ben bakımsız insan değilim bakimliyim hatta çok titizim .. ama şu konuda imreniyorum yalnız değiller veya etraflari çok oluyor
0 oy
önce (60 puan) tarafından
Postunu okudum ve neden öyle düşünüyorsun anlamadım her insanın hayatinda inişler çıkışlar vardır çocuk nasip isindir kadınlık işi değil hayvanlarda hamile kalıyor nasıl olurda öyle düşünürsünüz aile yok arkadaş yok diyorsunuz ama eşiniz var o sizin aileniz arkadaşınızdir öyle düşünün ve psikolojik destek almalısınız belliki depresyondasiniz kendinizi üzmek yerine hobilerinizi araştırın v hobiler edinin 
İş arıyorum bulabilirsem .. hobi konusuna gelince ben yürüyüş yaparim hergun 2 saat .. müzik felan dinlerim .. herşeyi yaparım evimi temizlerim dip köşe .. insanın kaderini yaşayınca anlarmis ..ama benim psjilojik destek almama gerek yok sadece etraf çok yalan dolan içinde .. onların yüzünden ben neden tedavi goriyimki .. beni onlar bu hale getirdiler . Uyumama konusuna gelince de bizim oturdugumuz yer çok araba sesleri ve inşaat yoludur .. ve düğün konvoyu bilmem ne egsoz sesleri olur ve o yüzden uyuyamam sıkıntım bu eşime diyorum başka eve gidelim 7 yıldır aynı kiradayiz .. evim çok hızlı tozlaniyor pisleniyor dip köşe temizlik yaptığıma rağmen .. insaattaki tozlar evime giriyor
önce (60 puan) tarafından
Yok estağfurullah psikolojik tedavi derken psikolog yani bu dertelerinizi ona soylersenz belki size daha yardımcı olabilir o anlamda dedim iş bulmak da hani bazen belli statüler istiyor eğer bunlara mesupsaniz o zmn da kısmet işi bekleyin sabır edin etraf yalan dolan demişsiniz ama bu zamanda dogrh insanları bulmaz samanlıkta iğne aramak gibidir yani bu yaşamı kabullenmeniz lazım ev tozlaniyro temizlik bitmiyor diyorsunuz da hbnm.evim etrafı hepsi bahçe sağ sol arka ön her yer bahçeli evler askeri alan yani bizim evimizd pek farksız değil ama ben sorun etmiyorum rahatlığı severim bazen yapar bazen umursamaz olurum çünkü dediğim gibi takmıyorum kimseyi hiç bir şeyi
Enguzelini yapıyorsunuz .. ama psjilokolga gitmeyi düşünüyorum bakalım hayirlisi Allah'tan çok sağol ♥️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 82 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu

389,258 soru

11,638,152 cevap

35,430 kullanıcı

...