0 oy
306 göst.
önce Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Birde düşündüğünüzde folik asit kullandınız mı ?

22 Cevaplar

0 oy
önce (2,641 puan) tarafından
1 yıl sonra hamile kaldım yarın tam 8 hafralik oluyoruz folik asit önceden kullanmadım canım 
Vallahi nagişim kendimden biliyorum canim stres çok yaptım ve.o hamile kaldığım ay hiç beklemiyordum hatta gittim ped aldim hasta olacam diye bir baktım günüm geçti sürpriz oldu gittim pedin üstüne gebelik testi aldim ☺☺
önce (4,763 puan) tarafından
bir gece ansizin gelebilirm dedi ve tek gece tek iliski o da korunarak. yani istemsizce bir gecede hamile kaldim. ay may fasa fiso :)
önce (11,276 puan) tarafından
Hülyoşum benim de evde yüzlü paket var :D kız seninki de topun ucuymuş tövbe hemen tutmuş maşallah maşallah
Bence adet bitince daha hazır oluyor ya Rahim bu yumurtlama olayına kalmıyor ahhaha☺️☺️ olması gereken zamanda geldim demiş
Yok yok ben o yumurtlamaya inanmıyor artık balım ☺☺
-Reklam-
0 oy
önce (1,211 puan) tarafından
3 ay ne kı canım 2 sene oldu ama yok olmuyor en azından bır çocuğum var dıyıp teselli buluyorum vermiyorsa Rabb'im vardır elbet vır bıldıgı vardır elbet vakt-i zamanı 
önce (8 puan) tarafından
Yaa doktora gittiniz mi ilki nezaman olmuştu peki
önce (1,211 puan) tarafından
Ilkı hemen olmuştu korunmayı bıraktıgım ay hamıle kalmıştım sımdı olmuyor doktor pko var dedı bende saldım artık
0 oy
3 ay sonra kaldım ,1 ay kullandım ama kullandığım ay kalmadım sonraki ay kaldım. Bir arkadaşım ilk evlendiğinde hemen kaldı şimdi 4 yaşında çocuğu bir seneyi geçti olmadı nasip bu işler daha çok
önce (8 puan) tarafından
Benim bir arkadasimda öyle maalsf biride karnında öldü smdi olmuyor r bende ondan biraz etkilendim sanırım
Yok sen takma kafana böyle kötüyü çağırma Allah zamanını bizden iyi bilir balım
0 oy
önce (2,273 puan) tarafından
1 yıldır deniyoruz ama ikinci nasip olmadı 
0 oy
önce (648 puan) tarafından
Tam 7 ayda kaldım folik asit hicbirsey kullanmadım doktorada gitmedim nezaman olursa rabbim verirse olur dedim 
0 oy
önce (809 puan) tarafından
Kızım yaşına girince istiyodum ilk korumasızda hamıle kaldım aralarında 1 yaş 9 ay var ayrıca folık asit hamile olduktan sonra kullandım
önce (2,905 puan) tarafından
Konuyla alakasız ama zorlanıyormuwunuz
İlk başlarda tabıkı zorluk oldu uykusuz geceler sonra kızımın tuvalete alıştırma süreci derken geçti bitti şimdi bırı 5 yasına gırecek bırı 7 ☺
Benimkiler de arasında 2.5 yaş olck ve çok korkuyorum açıkçası
Hıc korkma canım Rabbim kolaylığını veriyor bır sıraya koydun mu işlerini herşey kolay olur senın için
İnşallahhhh
0 oy
önce (194 puan) tarafından

7 yıl sonra kaldım :) büyük oğlum 8 yaşında küçüğü 4 aylik

Folik asiti hamile olunca aldim

önce (1,359 puan) tarafından
Aralarında bu kadar yaş olmasının avantajı var mı benim kızım 11 aylık bizde 5 6 yaşına gelince düşünüyoruz
Dezavantajda  var tabi  . Ben istedim yas olsun diye çünkü en azından büyüğü kendine sahip çıkar tuvalete gider yemeğini kendi yer . Doğuma giderken gözüm arkada kalmaz vs . 2 küçük cocuklq uğraşmak zor olur diye düşündüm. Çok aşırı yas farki olursa arkadaş gibi oynayamazlar kötü yönü o
önce (1,359 puan) tarafından
Anladım Rabbim sizlere bağışlasın
Amin cümlemizinkini bağışlasın
0 oy
önce (1,144 puan) tarafından
14ay sonra hamıle kaldım 11.aydan sonra folıkaaıt  kullandım
0 oy
önce (2,350 puan) tarafından
Spiral vardı çıkarttım 2 ay sonra hamile kaldım 
0 oy
önce (1,349 puan) tarafından
Evlenince 1 ay snr hamiel kaldım oğlum doğdu 1 yaş 3 aylık olunca tekrar hamile kaldım kızım doğdu o da 8 aylıkken hamile kaldım kızım 2 ay snr 2 yaşına girecek küçük oğlumda o zmn 5 aylık olacak doğdu cnk hocbirinde de folik asit önceden kullanmadim
0 oy
önce (1,238 puan) tarafından
Canım ilkinde 2 ayda ondada enfeksiyon varmıştı ilaç içtim 20 gün içinde hamile oldumu öğrendim 

2. De tek seferde kaldim
0 oy
önce (312 puan) tarafından
İlk bebeğim 7 yıl sonra tüp bebekle oldu 1 yıl sonra doğal yollarla hamile olduğumu öğrendim şimdi iki aylık hamileyim 
0 oy
önce (203 puan) tarafından
Hatırlamıyorum canım ama 1 ile 2. Çocuk arasında 32 ay var. Nerdeyse 3 yaş. Ne zaman kaldım ne kadar süre geçti bilmyorum canım. Emzirirken kaldım yani. Öğrendiğim dk sütten kestim hemen 
0 oy
önce (682 puan) tarafından
İlkinde hemen hamile kaldım ikincidede öyle olur sandım üç ay sonra kaldim.folik asit kullanmadım 
0 oy
önce (3,187 puan) tarafından
4ncu ayda kalmıstım
0 oy
önce (545 puan) tarafından
Düşünmeye başlayınca folık asiti kullanmaya da başladım ıkı gebelikte de ilk ay hamıle kaldım elhamdülillah
önce (8 puan) tarafından
Hangi folik asit ?
önce (545 puan) tarafından
Ben doktorumun onerısı ile dırek imom başlamıştım ıcınde folıkte bulunuyor multıvıtamın olarak gebelık boyunca ve bebegım 4 aya gelene dek kullandım
0 oy
önce (13,186 puan) tarafından
Regenesis max kullanıyordum 

Kızım on aylikken hamile kaldım 
0 oy
önce (1,556 puan) tarafından
Folik asit kullanmadım ilk çocuğum 3 yıl olmadı dedim ki ikincide en az bir yıl falan sürer 9 ayda doğum tam istediğim zamana denk gelir nasılsa zor hamile kalıyorum dedim korunmayı bıraktım ve sonuç ilk te tuttu oğlum doğduğunda kızım 32 aylıktı 
0 oy
önce (150 puan) tarafından
Tam 2 sene 6 ay sonra 
0 oy
önce (18 puan) tarafından
14 ay sonra hamile kaldığımı ogrendim folik asit onceden bende kullanmadim doktora gidip netlestirdikden sonra folik asit basladim

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 81 göst.
5 Temmuz 2024 Aile kategorisinde sweetlady (682 puan) tarafından soruldu
+1 oy
35 cevap 543 göst.
5 Temmuz 2024 Aile kategorisinde sweetlady (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 2,446 göst.
25 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 268 göst.