0 oy
188 göst.
önce Diğer kategorisinde (112 puan) tarafından
Yani kız daha zor erkek daha kolay geçti gibi ya da tam tersi

19 Cevaplar

0 oy
önce (432 puan) tarafından
Kızım yok şuan 3. Oğluma hamileyim hepside birbirinden farklı geçti. 
önce (112 puan) tarafından
Anladım canim
-Reklam-
0 oy
önce (198 puan) tarafından
2 oglum var hicbirindede kusmadım . 
Ne güzel kusma mahvediyor insanı
Arkadaşımdan biliyorum yemek masasından kalktığı zamanlar oldu . Bende deterjan kokusuna karşı hassasiyet vardı sadece
0 oy
önce (202 puan) tarafından
Bence kiz daha zor çünkü kızı olanlar hep bulantı kusma oluyodu doğuma kadar kustum hep bende 
Bebek kac kilo dogdu
3140 gram doğdu
Maşallah iyi doğmuş. Ben 24 kilo aldım hamileyken 4 kilo doğdu bebek . Diğer hamilelikte 25 ten fazla almıştım.  Suan 64 kiloyum
Ya bazıları kiloyu kendine alıyor bazıları sadece bebege yarıyor kendi almıyor
Aynen
0 oy
önce (2,340 puan) tarafından

Iki kizim var, ikiside farklıydı, o yuzden herkes bu erkek diyordu ama degil :D bence her hamilelik farkli olabiliyor cinsiyet extra bişey katmıyor, tek bilimsel olarak bildiğim erkek bebek gelişim olarak anne karninda daha iri olabiliyormuş 

Bemimde ilk kızım da çok zor geçmişti kusma halsizlik bel ağrısı her şey bu öyle değil. Ama cinsiyet aynı benle aynı olanlar var mı diye merak etmiştim
0 oy
önce (3,428 puan) tarafından
İlk yavrum erkek onda 6 ay yattım kusma bayılma ne ararsan vardı. Sonraki aylarda asla gece uyuyamazdım yukarı toplanır mide yanmam çok olurdu. Şimdi kızıma hamileyim 32 haftalığım tabi ilk aylar kusma yine oldu ama bayılma yatacak kadar kötü olmadım dinlenince toparladım. Mide yanmam yine var ama oğlum daha da zordu 
0 oy
önce (56 puan) tarafından
Benim için ikisi de aynıydı. Öyle net söylenebilecek bir farklılık olmadı. 
0 oy
önce (4,403 puan) tarafından
2 kızımda da farklı geçti. Biri çok kolay diğeri ise zor geçti. 
Benimde ilki kız çok ama çok zor geçti şimdiki de kız bu da çok kolay geçiyor şükür ki
0 oy
önce (11,277 puan) tarafından
Kızımda bulantı sıfırdı bunun cinsiyetini bilmiyorum bu da öyle
Kaç haftalıksın canım
önce (11,277 puan) tarafından
10+4 canım
0 oy
önce (8,826 puan) tarafından
Her doğum birbirinden farklıdır zaten kızı, erkegi olduğunu düşünmüyorum. İki kızım var ikinci doğumum ilk dogumuma göre çok kolay gecmisti.
Aynen benimde kızım var şimdi de kıza hamileyim ikisi farklı biri çok zor geçti biri daha iyi
0 oy
önce (362 puan) tarafından
Oğlum var kızıma hamileyim zor geçiyor oğlumda hiç  zorlanmamıstım
0 oy
önce (129 puan) tarafından
Kızımda daha kolaydı şimdi ölüyorum 
0 oy
önce (1,616 puan) tarafından
2 kiz 1 oglum.var.kizlarimda hep mide bulantisi kusmayla gecti.oglumdada sadece ustumde agirlik vardi baskada bi sorun yasamamistm.oglumnki daha rahtti yani.
0 oy
önce (4,878 puan) tarafından
Valla 5. Gebeliğim şuan hepsi birbirinden tamamen farklı geçiyor şuan 3 kızım 1 oğlum var bunada erkek dediler bakalım.
önce (19 puan) tarafından
Valla canım benim de 5ci  3kizim var kan kustum resmen kızlarda. 4cu oğlan di onda rahattım hep bı uyku hali vardi.bu 5ci gebelik rahat geçiyor buda sürekli uyku hali bilmiyorum cinsiyetini 11haftalik
Ahahah aynı imisiz bakalım benimde 4 doktor erkek dedi biri kıza benziyor dedi o yüzden bekliyorum.
Ben 20+2 yım suan ama.
Çoktan öğrenmiş olmalısın canım haftan baya iyi
İşte dedim ya 4 doktor erkek dedi sonra özele gittim oda kıza benziyor dedi sonra gel bidaha bakayim dedi gittim bu seferde kıza benziyor ama çıkıntı var daha sonra sorarsın dedi bende o yüzden bekliyorum.
Deseydin 4doktorum erkek dedi bı tek siz kız diyorsunuz neden sorsaydin keşke canim
Valla bende merak ediyorum gerçekten.benim bu son artık tüplerimi bağlacam artık hayırlısi sağlıkli olsunlar inşallah
Dedim canım demez miyim USG de yanılma oluyor diyor bir çıkıntı görmüş yinede birde 1000 TL aldi.Daha sonra şehir hastanesinde erkek dedi hatta dedim özelde kız dedi diye oda hayır ben görmüştüm erkek olduğunu ama biliyorsundur diye söylemedim dedi bende netmi hocam dedim net dedi bakalım hayırlısı olsun inşallah Rabbim sağlıklari ile gelmeyi nasip etsin.
Erkek ozaman canım özel deki anlamamış diye kendini riske atmak istememiş bence
Hayırlısı olsun inşallah canım 3 kızım 1 oğlum var Hamdu senalar olsun ne verirse başımız üstüne. Yeterki sağlıklı olsun.
0 oy
önce (282 puan) tarafından

Farklı konularda zorlukları faklı. Yani şöyle kızımda ilk başlarda olan mide bulantılarım oğlana göre daha fazlaydı. Ama oğlanda da şu an 30 haftalık. Son zamanlarda mide bulantım arttı yemek yemek bile istemiyorum. Kızda kendimi daha hafif ve dinç hissediyordum bunda Bi toprak atanım yok. O derece halsiz ve ağır hissediyorum. Kızımda son ayda olanlar bunda 6.ay bittiğinde başladı. Çatlamaya başladım. Bebek doğum pozisyonunda zaten buna bağlı çok aşağıda hissediyorum. Uyku konusu ikisi aynı. Uyumak yalan oldu ama aşırı uykum geliyor. Hareket konusunda oğlum sağ olsun derimi yırtacak kadar var. Kızım bu kadar değildi doğunca beter oldu :D daha bir şey gelmiyor aklıma. Genel olarak erkek daha zor geçiyor. İnşallah doğum kolay olur 

0 oy
önce (364 puan) tarafından
. kızı erkeği bilmem ama bu kusma beni öldürüyor doğuma kadar devam ediyor 
0 oy
önce (13,808 puan) tarafından
ikisinde de zorlandim ama oglumda daha cok cektim hala birakmiyor beni :D sipa dogmuyor resmen 
0 oy
önce (588 puan) tarafından
Yani her çocuk  farklı annenin bünyesi farklı diyorlar ama. Bence erkek bebeğin gebeligi daha kolay miğde bulantısı falan daha az oluyor
0 oy
Valla canım benim de 5ci 3kizim var kan kustum resmen kızlarda. 4cu oğlan di onda rahattım hep bı uyku hali vardi.bu 5ci gebelik rahat geçiyor buda sürekli uyku hali bilmiyorum cinsiyetini 11haftaligm
0 oy
önce (648 puan) tarafından
Bana göre erkek gebelik daha kolay gibi geldi kızımda yaşamadıgım sıkıntı kalmadı ve 33 haftalık dogdu şuan hamileyim erkek bebiş bekliyorum rabbime şükürler olsun diyorum şimdilik sıkıntı yok ödem yok ayak şişme yok kilo alma yok 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 91 göst.
3 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mekiye (1,234 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 42 göst.
14 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (425 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
29 Mart 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 197 göst.

389,248 soru

11,637,751 cevap

35,429 kullanıcı

...