0 oy
947 göst.
önce Diğer kategorisinde (121 puan) tarafından
Bugün hastanede 10 11 yaşlarinda bir kız çocugu 2 kere kızıma vurdu bende patladım sonunda kızım da 3 yaşında ilkinde kızımın ensenine vurdu canım yapma die uyardim anneside hiç piyasada yoktu sonra hastanenin parkına gittik hep etrafta tek dolanıp duruyordu sonra geldi kızıma bir tokat yapıştırıp kaçtı kızım bankın altına saklanip ağladı gözüm döndü resmen kıza bağırdım napiyon die birden annesi belirdi ne oluyor die bende senin kızın kızıma vurdu doğurup doğurup meydana almışsın dedim kadında çocuktur bişey olmaz dedikçe dahada sinirlendim senin cocugun benim cocugumu korkutamaz böyle hastaysa tedavi etir doktora götür değilse takip et annelik ortalığa salmakla olmaz dedim norlam şekilde değil bağırarak dedim hep eve geldik kızım babasına dedi abla bana vurmuş eşim sordu ne oldu die anlatım ne abartmissin çocuktur sonuçta dedi koca kız nerde nasıl davranacagini bilmiyormu çocuk diyip gecmekmi gerek bence herşeyi çocukluga bağlamamak gerek aile terbiyesi çok önemli hastanenin ortasında kız tek başına bı o yana bi bu yana dolanıp duruyordu kızım korkudan parka bile gitmek istemedi abla vuracak die

34 Cevaplar

+8 oy
önce (1,480 puan) tarafından
önce tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yorumlarda seni haksız bulanlara cidden şaşırdım ya. 11 yaşında kız gelirp benim çocuğumu dövecek kimse kusura bakmasında benim  ağzımdan bunun  5 katı cümle çıkardı. Bir kere zaten o an ki sinirden  bile  ağzından çıkan cümleyi seçemezsin.  Kocaman kız ne demek gelecek kızıma tokat atacak. Ben çocuğumu dışarıda sorumsuz ana babaların yetiştirdiği çocuklar dövsün diye mi doğurdum.  Kızımın 1 kere yaşıtı parkta saçını çekti. Öyle bir bağırdım ki napiosun bırak kızımın saçını diye. Kızın babası koşarak yanıma gelip kızını alıp götürdü.  Kızım asla ama asla bir çocuğa bırak şiddet uygulamayı  şiddet nedir bilmez. Orda kadin gelip bir de ağzını gere gere çocuktur diyeceğine COK OZUR DILERIM deseydi eğer bu kadın belkide daha fazla konuşmaz o an yumuşardi. 
önce (546 puan) tarafından
Yazacaklarımı yazmışsın gerçekten küçük bır yaş degıl ve ısrarla ıkı kez olmus bır kez daha gelse bende ona tokat atardım görürdü nasıl oluyormuş empati yaptırırdım vallahi bu nedır ya bır rahatsızlıgı olsa annesı ılk onu derdı bellı kı rahatsızlığı yok terbiye veremedıgı kazık kadar veledine çocuk bu çocuk dıye masumlastırmaya çalışıyor daha yüzsüzce bence post sahibi sakin bile kalmıs
önce (121 puan) tarafından
Ya benim kızım 3 yaşında nerde nasıl davranacagini biliyor yolda yürürken parmak uçlarında yürüyor anne karıncalar ezilmesin die ben bu şekilde kızımı büyütmeye eğitmeye çalışıyorum siddeten uzak doğrusunu yapmaya çalışarak evet bazi arkadaslar beni haksız bulmuş ama bir çocuk şiddete meyiliyse bunun tedavi etirilmesi gerek altında nedenler aramak gerek ve gerçekten annelik dogurmakla olmuyor o kız hastaneden çıkıp gitse kadının ruhu duymazdi
önce (1,480 puan) tarafından
Evet cocuk şiddete meyillyse tedavi ettirmek gerekiyor. Sonuna kadar katılıyorum. Bunun normal bir davranış olmadığı ortada değil mi? Haberlerde Görmüyor muyuz ortaokul lise öğrencilerinin silahla  öğretmenlerini öldürdüğünü, okullarda kapısında bekleyip okul müdürünü öldürdüğünü. Yani daha neler neler. Sen bir anne olarak az bile demişsin emin ol. Bizler saçının teline zarar gelmesin aman psikolojileri bozulmasın ama yanlarında yüksek sesle konuşmayalım diye el bebek gül bebek büyütelim. Dengesizin birinin yetiştirdiği cocuk gelsin 2kere çocuğuma şiddet uygulasin. Anası da çocuktur cocuk desin. Sen iyi sabretmesin.
Gerçekten başka biri benim yermde olsaydi daha fazla yapardı
-Reklam-
+10 oy
önce (9,234 puan) tarafından
Bence az bile yapmışsın bir kere yaşıt bile değiller durup dururken vurduysa koca kız bende olsam tepki gösteriridim hatta daha fazlasını bile yapardım. Hee engelli falan değilse tabi 
Hayır engeli değildi kızıma vurmadan önce hep takip ediyordum niye tek dolanıyor başına bir iş gelir die
+3 oy
önce (28,144 puan) tarafından

Çocuk tamam hata yapmis olabilir ama masAllah siz de yerin dibine sokup cikarmissiniz o kelimeyi bana kullansaydiniz mesela sizi orada ağır sekilde ben rezil ederdim ki o lafları yedirirdim kimse bir çocuğa bir anneye bu denli hakaret edemez  

Çocuk yapmaması gereken birşey yapmış yani ne bu şiddet bayağı abartmissin yarın senin çocuğun görmediğin halde onu yapsa sen bu hakarete sessiz kalirmisin önce empati...

önce (366 puan) tarafından
Gece kuşu olaya çok tuhaf yerden bakıyorsun. Terbiye vermemişti kalkıp küçük çocuğa 2 kere vurabiliyor. Çok tuhafsın. Post  sahibi az bile yapmış doğurduğunu baksın
Gece kuşu benim çocuğum karincayi bile incitmez ben çocuğumu öyle yetiştiriyorum kadın orda hem suçlu olacak hemde guclumu ben yirtatim onu başkasının terbiye edemediği çocuk yüzünden benim çocuğum korkamaz
Arkadaşlar fikrimi beğenmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız.
Bakış acimiz bir olmayabilir aynı olamaya bilir .
Uyarımı daha güzel yapardım hakaret etmezdim bana yanlış ters kimse kusura bakmasın..
Fazla büyük konuşup fazla şekilde konuyu büyütüyorsunuz ...

Kimse benim çocuğuma vuramaz fln evet kimse kimsenin çocuğuna vuramaz vurmamali da ama yapılan bir hatada anneye bu hakaret edilmemeli edilemez..
önce (3,077 puan) tarafından
önce tarafından düzenlendi
Saygi bekliyosan saygi duyacaksin. Biz baska fikir sununca "yazik zihniyetinize uzuldum" diye asagilamayacaksin mesela gece kusu :) saygi gormek icin saygiyi ilk kendin yapmalisin. Savundugun anneninde yapmasi gereken buydu. Yapmadigi icin cocugu zarar goren annede ona ayni sekilde cevap verir kusura bakma. Ama mudahale etmeyerek ama ozur dilemeden cocuk yahu diyerek zarar goren kisiye saygi duyarak ozur dileyecek ve cocuguna gereken uyariyi yapacakti. Sen olaylara bambaska kucucuk bi pencereden bakiyosun.
Tamam siz büyük bir pencereden bakmaya devam edin.
Saygıya gelince sizin o anneye yapılan hakarete normal baktığınız için bana normal gelmiyor aksi halde fikrinize saygı duyarım . Siz haralde yorumumu okumadiniz Hanfendi yapılan doğru değil zaten diyorum ama post sahibininde yaptığı doğru değil hak edilen bir durum değil.
Ama tabi siz büyük pencereden bakıyorsunuz haklısınız.
Her neyse konuyu uzatmayın fikirmizi söyledik konu kapandı uzayıp tatsızlık çıkmasın .
Gerek yok laf atismasina.
+1 oy
önce (85 puan) tarafından
Haklısınız çocuğunuza vurmamasi lazım asla,ama o da bir anne sözleriniz baya bir ağır olmuş.

İstemediğimiz çoğu şeyi yaşayan insanlarız,empati kurarak hareket etmemiz lazım.Cogu zaman çocuklarımız bizim istemediğimiz davranışları sergileyebiliyor.
Ben nasıl çocuguma sahip çıkıyorsam oda aynı şekilde davransın evet herkesin imkanları aynı deil ama bir anne olarak çocuguna sahip çıkmalı gittiği heryere kendisiyle goturmelibhadtanede
+1 oy
önce (2,403 puan) tarafından
Çocukta asla suç yok bir anne evladına sahip çıkmali, nasıl tek bırakıp gidebiliyorlar anlamıyorum. Sizinde tepkiniz baya sert olmuş anneye karşı keşke sakin bile dile uyarsaydin canim
Yemin ederim kızımı oyle görunce gözüm döndü diğer çocuğa hiç bişey demedim ama annesine saydirdim sorumsuzlugunu bilsin belki onun yüzünden kızımda travma yaratacak
önce (2,403 puan) tarafından
Annesine ne kadar saydirirsan saydir eminim yine aynısını yapar. Haklısın tabi kızın, kendinden büyüklerden korkabilir
Evet gerçekten sorumsuz insan sorumsuzdur
+1 oy
önce (218 puan) tarafından
Gayet haklı bi tepki, bi tur daha gelseydi eğer sağlam bi tokadı da hak ederdi açıkçası. Onlarınki çocuk da bizimki ne? Yaşıt olsalar karşılıklı bi durum olsa gene amenna
Ben annesine deli oldum ne dieye sahip cikmiyon
Bi çocuğun hareketlerini 7 24 takip yada kontrol edemezsin şimdi bu bi gerçek. Ama çocuktur bişey olmaz deyip geçiştirmek biraz saçma. Vurup kaçtığı çocuk yaşıtı olsa bile kabulüm ama el kadar bebeye
Hastane gibi bir yerde orta yere salinmwz ki
Oralarda olabilir evi bilemezsin
Kadın hastanedeydi ama
Hastanenin yakınlarında otursnlar da hastaneye gidiyo bacım :) o anlık tepki göstermen doğru bi davranış ama bunun üstünde çok da durmaya gerek yok artık geçti gitti
Ama kızım dünden beri bana niye vurdu diyip diruyo
Sen de kızına uyup o kadın niye çocuğuna sahip çıkmadı diye düşünüp durursan bu iş içinden çıkılmaz bi hal alır. Çocuğun kafasını dağıt, geçip gittiğini, bunu düşünmesine gerek olmadığını anlat. Bi de naçizane tavsiyem evladınızı el bebe gül bebe yetiştirmeye çalışmayın. Hani severken biraz hırpalamayı ihmal etmeyin. Dövün anlamında söylemiyorum bunu yanlış anlaşılmasın, ama evde hiç canı yanmadan büyüyen çocuk dışarıda da hiç canının yanmayacağı yanılgısına kapılıyo. Sen de biliyorsun ki canının hiç yanmadan büyümesi imkansız.
Bir insan kendini korumayı öğrense kim canını yakabilirki
Düşüp kalmaz bir Allah'tır bacım, emin ol herkesin canını yakabilecek biri mutlaka vardır. Kendin söylüyosun işte elin çocuğu durup dururken vurup kaçıyor, ömür boyu tuğladan bi duvarla gezmeyecek bu çocuk
Evet ömur boyu koruyamam ama en azından kendini koruyacak yaşa gelene kadar korurum
Bacım evladını koruma demiyorum koru zaten korumaman hata olur ama dediğim gibi canının yanabileceğini de öğrenmesi gerekiyo, korumak sadece dokundurmamak anlamına gelmiyo her zaman
Öperken sert öp, yanaklarını mıncırarak sev, poposuna vurarak sev kast ettiğim bu
Kız zaten kızımı hep öyle seviyom:))
+1 oy
önce (4,367 puan) tarafından
10 1q yas için bu hareketler bana normal gelmedi acaba bı rahatsızlıgı mı vardı. Eger rahatsızlıgı varsa kızımı sakınmayı, ordan uzaklasmayı tercıh edwrdıö. Ha yoksa dedıklerın yerınde bence
Hayır  ortalıkta tek geziyordu o yüzden dikatimi cekti takip etim rahatsız yada engeli değildi
+1 oy
Bence haklisin. Cocuktur diyip sustugun her an o cocuk yaomaya devam ediyo. Benimde gecende oglumun basina geldi bende annesine aynisini yaptim. Az bile yapmissin. Essek kadar cocuga terbiye veremediysen takip edeceksin. Cocuktur diye bisey yok.
Temizlikçi sonradan dedi diğer çocuklarda vurup kaciyormus
Annesi de bi tarafini yelliyomus heralde milletin cocuguna cocugu vururken
Kızı hastanede takip ediyordum acaba sağlık sorunumu var die yok saglikliydi ama annesi saatlerce yoktu
Boyleleri salar cocugu sonra biri gelip kizdiginda meydana cikar. Sonrada anayim der. Dogru yapmissin hatta az bilr yapmissin.
Ama gerçekten annelik dogurmakla olmuyor
+1 oy
önce (1,154 puan) tarafından
11 yaş yapma laftan anlaması için gayet büyük bir yaş çocuktur yapar denmez herkesin evladı gibi seninki de kıymetli bende bu durumda sakin kalamazdım 
önce (1,522 puan) tarafından
Bisey soracaktım canim batikentteki altin cocuklar akademisi anaokulu nasil biliyor musun
önce (1,154 puan) tarafından
Yerini biliyorum ama eğitimi hakkında bilgim yok atlıkarınca anaokulu ve anaçağ anaokulu var orada onlar iyi diye biliyorum
önce (1,522 puan) tarafından
Tamam canım sağol
+1 oy
önce (141 puan) tarafından
Yaşıda küçük değilmiş. Aklı yetiyo niye vuruyorsa. Oyun yerinde kızımkn yüzünü iki yaşlarında bi çocuk cırmaladı çocuk zaten hırçın tutumları vardı. Ben hızlıca yetişmeye çalıştım ama yetişemedim. Babasına sert üslupla çocuğu alır mısınız dedim adam aldı gitti gelmesem izliyor a.ptal herif. Eve gelince kızımada kızdım neden kendini korumuyorsun bıda sana vuran olursa sende onu korkut bağır hala vurursa sende vur dedim. Bıda sessiz durma dedim. Bazı ebeveynler gerçekten bi tuhaf
Ya ben kızıma hep ögretmeye çalışıyorum nerde nasıl davranacagini kizimda yanımdaydı kokudan titredi resmen
+1 oy
önce (392 puan) tarafından
Çocuktur diyeceğine çocuğunu uyarsaydı belki bir daha başka bir çocuğa yapamayacaktı ama maalesef aileler çocuklara terbiye vermeyi bilmiyor, bence tepkinden kızın korkmadıysa fazla mı değil mi diye düşünmeye gerek yok
Kızım tepkimden deil o kızdan çok korktu orda bir temizlikçi vardı dedi bu sabahtan beri çocuklara vuruyo
+1 oy
önce (282 puan) tarafından
Vuran çocuk 5 yaşlarında falan olsa karşı tarafının dediği eyvallah çocuktur olur. Ama bu yaşlarda Bi çocuğun hele ki yapma dediğiniz bir çocuğun gelip daha 3 yaşında olan bir çocuğa vurması gerçekten katlanılacak şey değil göz yumulur şey değil. Ben olsam ben de aynı tepkiyi verirdim
Ya en sinir olduğum şey annesi salmış ortalığa
+1 oy
önce (467 puan) tarafından
Ay eşinede sinir oldum. Pardon da kız eş.şek kadar tabikide vuramaz kimse. Sen az bile yapmışsın 
Benim çocugumda travma bırakacak derecede ya
Korkmuştur nasıl
Korkudan bankın altına saklanip ağladı
Kıyamam ben ona
+1 oy
önce (16,376 puan) tarafından
11 yaşında çocuk. Küçük de değil. Evet çocuktur yapar da bu da pek küçük değil. Vurmadiysan sorun yok. Kizmakta haklisin
Hayır vurmadım tabiki cocugada yuklenmedim sadece 2.vurusunda reflex olarak bağırdım napiyon die ama annesine yüklendim sinirden çocuğuna sahip çık die
Çok iyi yapmışsın. Çocuk küçük olsa başka türlü söylerdim. Ama 11 yaşında çocuk da haketmis . Bildiğin bilinçli yapiyor
Gerçekten bilinçli yaptı hastanede tekti die takip ediyordum hasta da degildi
Annesinin tavrı daha yanlis. Küçük çocuk değil . Özür dileyecegine öyle dememeliydi
Hayır üstüne çocuktur bişey olamaz diyor
+1 oy
10 11 yaş küçük bir yaş değil o kadar. Ben 12 13 yaşında çalışmaya başladım asla böyle terbiyesiz degildim
Ya yemin ederim ben o yaşta sanki 20byasindaydim
Şimdikiler çok şımarık
Gerçekten sorun onları buyutende
Vallahi öyle canım
+1 oy
önce (1,262 puan) tarafından
Walla ben seni haklı buldum.  Hadi vuran da 2-3 yaşında olur çocuk dersin geçersin. Eşşek kadar kız 12 yaş az mı? Biz 12 yaşındayken ev çekip cevirirdik. Bir yetmemiş 2. Ye vuruyor bir de. Iyi şamar oğlanı mi senin çocuğun gelen vursun giden vursun. Anası da ana olsun da dursun basında. Karşısına bir gün psikoloji bozuk biri çıkar elinden alamazlar çocuğu. 
Gerçekten öyle ordakin kadınlar dedi sende çocuğa vursaydin dedim yanlışa yanlış ile yaklasamam
+1 oy
önce tarafından

O değilde şu kadına sarf ettiğin hakareti bana biri etmiş olsa ağzını ortadan ikiye ayırırdım herhalde :D

Ama gerçekten çok sinirlendim koca hastane salmış ortalığa hastaysa bile sahip çık
+1 oy
önce (511 puan) tarafından
Canım vuran çocuk özel olsaydı bağıracak miydin.neden cocuk vurmadan önce deseydin canım yaklaşma yada uzaklastirabilirdin.annen nerede diyebilirsin.
Çocuk özel olsaydı kesinlikle hiç tepki gostermezdim bu kadar ama yine annesine kızardım öyle bir çocugu tek bırakmış die ve ben daha öncesinde uyardım cnm annen nerde kızıma vurma daha küçük korkuyor die zaten kızım dibimdeydi vurup kaciyordu
0 oy
önce (1,894 puan) tarafından
Canim sonuçta çok küçük değilmiş hani kizinla yaşıt olsa dha bebek dicem de 10 yaşındaki kiz çocuğu yapma diyince anlamasi lazim
Ya küçük çocuklar oyun esnasında kızıma vurunca yumuşak sesle bak arkadaşınız birbirinize vurmayın diyorum ama bu koca kız
0 oy
önce (327 puan) tarafından
Tepkinde haklısın ama cocugunu tedavi ettir filan o yanlış olmuş allahım korusun biri bana öyle dese sanırım o kadını orda hastanelik ederdim yine karşı taraf sakin kalmıs herseyde haklısın kızmakta etmekte ama cocugunu tedavi ettir demek kimsenin haddine degil canım ya
Hastaysa tedavi etirilmesi gerekmiyornu gercekten kendinden küçük çocuklara vurmak normalmi sizce gerçekten ben altında birseyler ararim
Canım öyle olsa bile senin demen dogru olmaz ama kızmakla haklısın mesela o konuda eşim benden daha katıdır benim cocugumda dayak yese sanırım karşı tarafla karakolluk olurduk :d
Kendinde diyon böyle bir durumda karakolluk olurduk die az bile demişim keşke daha fazla kadına deseydim de bı dahaki gelişinde sakmasaydi kizini
Hayır cocugunu tedavi ettir demezdim haddime degil döverdim ama yinede o lafı demezdim anlıyonmu bazı laflar vardır küfürden dayaktan agır anladınmı
Öyle annelere o laflar az şiddete meyiliyse tedavi sart

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,116 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 466 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 487 göst.
8 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu