0 oy
85 göst.
önce Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Merhabalar ben 9+2 haftalık hamileyim şimdiye kadar 4 defa ultrasona girdim. İlk girdiğimde henüz kalp atışı oluşmamıştı 3 defa kalp atışını dinledim. Aslında kalp atışını dinlemek istiyorum demiyorum uzandığımda doktorum açıyor direk. En son pazartesi günü gittim her şey yolundaydı ama iki gün önce 3 saatlik araba yolculugu yaptım ve sarsılıyordum. Pazartesi tekrar gideyim mi, ya da ne aralıklarla gitmeliyim sizce. Ultrasona girmek zararlı diye duymuştum ama internetten baktığımda zararlı değil yazıyor 

9 Cevaplar

0 oy
önce (546 puan) tarafından
Neden bu kadar sık gıdıyorsun kı? Doktor zaten söyler şu zaman gel dıye riskli gebelık olmasına rağmen 3 haftada bır gıttım ben son aya kadar
önce (30 puan) tarafından
Daha önce 2 kaybım oldu. Biri çok erken düştü diğeri 10 haftalıtı kalp atışını duyduktan sonra bir daha gitmemiştim gittiğimde kalbi durmuştu kürtaj oldum. Bir adet geçtikten sonra beklemediğim anda hamile olduğumu öğrendim ve tedirgin olduğum için hemen gitmeye başladım. Şimdi de ya yine kalbi durduysa korkusuyla her hafta gitmek istiyorum. Biliyorum yanlış ama tedirginim hep
önce (546 puan) tarafından
Allah ne derse o olur canım içini ferah tut herşey yolunda ise doktorun rısk görmüyorsa kendıne ezıyet etme stresten hiç iyi birşey degıl gebelikte biliyorsun ki
önce (11,277 puan) tarafından
Canım olacak olanın önüne hiçbirimiz geçemeyiz arkadaşın da dediği gibi stres daha beter etki eder bence yapma böyle. Bir aksilik yoksa ayda bir ideal olan
-Reklam-
0 oy
önce (198 puan) tarafından
Doktor şu zaman gel der zaten düzenli doktor ayarla kendine.  
Ben hamile olduğumdan beri 3 şehir değiştirdim. Ve her yolculuk yaptıktan sonra sorun var mı diye hastaneye gittim. 2 gün önce yine 3 saatlik bir yolculuktu ve sarsıldım çok. O yüzden yine tedirginim
önce (198 puan) tarafından
Gidin o zman aklınız kalmasın
0 oy
önce (3,896 puan) tarafından
Ben 81.23 le ogrendim o sira hafta 1 girdim bebegi gorup kalp atisini duyana kadar cunku gec dollenmeydi ondan sonra ayda 1 34.haftadan sonra 2 hafta 1 . 36 dan sonrada hafta 1 gordu zaten 38+6 sezeryan oldum
0 oy
önce (3,736 puan) tarafından
Riskli ve kanamalı bir gebeligim olduğu için iki haftada bir girdim son ay haftada bir girdim ama ultrason neden tehlikeliymis orayı anlamadım 
Benim kanama olmuyor hiç her gittiğimde de doktor her şey yolunda diyor mesela pazartesi gittim mı 2 gün sonra yine ya bir şey olduysa korkusu başlıyor. Sanırım daha önce 2 kaybım olduğundan. Ve yolculuklar yaptım 3 saatlik o yüzden korkuyorum
Stres yapma kuzum sen stres yaptıkça olumsuzluk tetikler biraz rahat ol evet bize dışardan konuşması kolay sende çok haklısın ama kafanı başka birşeylere meşgul et
Bazen bu sitede görüyorum ultrasona sık girince bebeğe ısı gidiyormuş
Valla sıkıntı olsa benim büyük oğlumda olurdu canım 22 yaşında şuan erken doğdu 6 aylık di hastaneye yattım hergun ultrasonda bakılıyordu 8 aylık doğdu
0 oy
önce (935 puan) tarafından
İlk zamanlar biraz sık olabiliyor ozellille kese görmek bebek görmek kalp atışı vs derken normla yani doktor çağırdıkca gidiyorsanız sorun yok.  Belli bir haftadan sonra zaten ayda 1 keze düşüyor sadece son haftajara doğru ayda 2 kez haftada 1 kez muayene diye yeniden sıklaşir onda da zaten hep ultrason değil nst ile bakılır 
3 şehir değiştim hamile kaldığımdan beri yani belirli bir doktorum yok. Kendim acaba bir şey olmuş mu korkusuyla her hafta gitmek istiyorum.
0 oy
önce (179 puan) tarafından
Ilk zamanlar ayda 1 çağırır doktor. Doğuma yakın sık çağırır. Bu kadar sık gitmenize gerek yok ki. 2.gebeliĝim bu riskli bölüme yönlendirilmeme rağmen ayda 1 çağırdı doktor
0 oy
önce (477 puan) tarafından
İlk 3 ay 2 haftada bir çünkü düşük tehlikem vardı 8 aya kadar ayda 1 8 den sonra yine 2 haftada bir 
0 oy
önce (282 puan) tarafından
Çok sık girmişsin ya. Mesela ben

7

11

17

23

27

Haftalarda girdim. Şu an 30.haftadayız. 32 gibi yine gidicem. Sık girmek evet zarar diyorlar 
Gidiyorum iyi diyor için rahat ediyor. Ertesi gün tekrar vesvese edip duruyorum günlerimi zehir ediyorum ve bir hafta dayanıyorum en fazla, sonra yine hastaneye gidiyorum
0 oy
önce (11,277 puan) tarafından
Ayda bir. Dr um daha öncesinde zaten almaz bir aksilik yoksa. Memleketteki hastaneye gittim sadece ekstra. 10 haftalık 2 kez gitmiş oldum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
29 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Nuraydnn (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 76 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 119 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.