0 oy
422 göst.
Aile kategorisinde (59 puan) tarafından
Eşimle bu sebepten ötürü aramız soğudu ben onun tek başına gezmesine izin vermezdim benimle gez derdin kıskanırdım o da ben kendim de kendime zaman ayırmak istiyorum tek başıma gezmek istiyorum diyordu eğer bana bunu izin verirsen aramızı düzeltmeye çabalayacağım diyor ben onu kısıtlayıp böyle yaparak bana olan sevgisini aldım atamızın süslemesi için onun kişisel alnına saygı duyacağım o benimjine karışmaz misal sizinde eşinizle kişisel olarak ayrı geldiğiniz ettiğiniz oluyor mu

21 Cevaplar

+1 oy
(3,812 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tabii ki oluyor cuma akşamları arkadaşında toplanırlar her hafta, ekstra bir sebebimiz yoksa oraya mutlaka gider, haftaiçi mutlaka bir gün ben çıkarım tek başıma ya da arkadaşlarımla. Eşin haklı, insanın özel alanlarının da olması gerekiyor. He bu demek değil ki ailece hiçbir şey yapılmayacak. Elbette dengeli olmalı, birbirinize de zaman ayırmalı ailece vakit geçirmelisiniz. 
-Reklam-
0 oy
(379 puan) tarafından

Eşim bensiz bir yere gitmez bende onsuz bir yere gitmem haa gitmek istesek birbirimizden izin alırız anca öyle, daha dün bile iş arkadaşları ile piknik yapılacak mış herkes davetli dedi sende git dedim hayır sensiz gitmek istemiyorum dedi çok zorladım git diye ama yok adam bensiz gitmek istemedi :D

0 oy
(6,419 puan) tarafından
Bence de olmalı eşim çok sık arkadaş ortamında bulunmaz ama gittiği zaman da geç saat olmadığı sürece birşey demem benimde var gidip geldiğimiz arkadaşım oda aynı tabi ki bı kendi halimize kalmaliyiz 
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Gayette tek gidiyor laf etsemde  arkadaş çevresi var  gece geç saatlerde de gelir  ayrı ayrı da  dışarı çıkarız beraber gidilcek yerde beraber gideriz   sürekli mic mic ayni ortamda da olunmaz  beraber olunca ortam var olunmucak ortam   
0 oy
(8,674 puan) tarafından
yani herkes kendi yoluna misali değil ama arkadaşıyla görüşmek isterse evet görüşür. her gün isterse olmaz. ben de aynı şekilde eşim de bana karışmaz ama her gün çıkacam desem nereye der ve bence doğru da olmaz. birbirimizden ayrı tatil yapmadık ama bir gün gelip ben çok bunaldım 2 gün arkadaşımla gidecem dese sorun olmaz benzer bir durum da o da bana karışmaz 
0 oy
(402 puan) tarafından
Birbirimize zaman tanıyoruz tabiki evet. G*otte don gibi gezmekten nefret ederim. Eşim bana zaman tanır ben ona. Çocuklara bakar ben gezerim ben beklerim o gezer. Ama her adımdan haber veririz. Şuan burdayım şuraya geçicem gibi. Benim şahsi alanıma saygı duymalı. Yapışık yapışık olmak beni boğar sogurum direk 
0 oy
(656 puan) tarafından
Eşim genelde bensiz bir yere gitmez ama bazen arkadaşları ile gitmesine izin veriyorum bazen mangal bazen içme konusunda gidiyor karışmıyorum bu yüzden de eşim benden gizlemez hiç bir şey 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Hiç gelemem böyle seylere evliyiz diye bir birimize esir değiliz ya. Abartı olmadığı sürece eşimin arkadaşları ile çıkmasına gezmesine bir şey demem o da aynı şekilde bana demez. Birbirinizden izin almayız ama mutlaka ve mutlaka haber ederiz. Mesela derim ki akşam anneler buluşmasına gideceğim şu cafeye diye o da tamam der. Haftada 2 akşam yüzmeye giderim kıza bakar ben de kendime ait olan birkaç saatle şarjımı fullerim aynı şekilde eşime de böyle şeylerde müsade ederim. Hatta bazen esimin iş arkadaşları etkinlikler yapar işte balık tutma, maç vs vs eşim gitmek istemez ben zorlarim git kafan dagilsin değişiklik olur falan diye. Bu kıskanç olmamak ya da sevmemek değil biraz saygi ve güvenle alakalı bir şey bence. 
0 oy
(4,172 puan) tarafından
Evlisiniz diye siyam ikizleri gibi sürekli birliktelik gezmek zorunda değilsiniz ikinizde ayrı ayrı bireylersiniz kendinize ait alanlarınız olmak zorunda siz arkadaşlarınızla vakit geçireceksiniz eşiniz arkadaşları ile ama bu sürekli olarak değil ortasını bulmanız gerekiyor 
0 oy
(456 puan) tarafından
Evet oluyor. Arkadaşlarımla çıkıcam dediğimde git diyor sadece nerde ve kiminle olduğumu bilmesi yeterli oluyor. Ya da ne bileyim ehliyetimi bu sene başında aldım arabayla turlicam diyorum git diyor. Aynı şekilde ben de öyle. Zaten çok dışarı çıkan birisi değil çıkacağı zaman aynı şekilde nerde kimle olduğunu bilmem yeterli oluyır. Zaten sıkılıp hemen geliyor. Ben sadece deniz VS olayına biraz sıkıntı çıkaracak gibi oluyorum ama o da yoruluyor sıkılıyor diyorum git diyorum. Böylece aramızda da sorun olmuyor. Size de tavsiye ederim. Eğer güveniyorsanız istediği yere gitsin abartmamak ve sizi ihmal etmemek şartıyla tabi
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Ben çok derim git diye ama eşim gitmez bence eşin doğru söylüyor herkesin hafta da 1 de olsa kişisel alan bırakılmalı ama benim eşim bizsiz gitmiyor
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Tabi ki birbirimize yapışık doğmadık sonuçta, onun farklı benim farklı ilgi alanlarimiz var birlikte ortak yaptığımız şeyler de var ama evliyiz diye herseyi beraber yapacağız diye birsey yok birbirinin alanına saygı duymak kendi alaninin sınırlarını belirlemek önemli diye düşünüyorum 
0 oy
(701 puan) tarafından
Bence olmalı biz bunu yeni yeni yapıyoruz mesela eşim haftada bir maça gider bende cumartesi veya pazar 2 gün izni oğlumu eşime birakip annemle veya arkadaşlarımla geziyorum oturuyorum alışverişe gidiyorum.. 
0 oy
tarafından
Tabiki herkesin kafasını dinlemek için tel başına çıktığı zamanlar oluyor bazen eşim çıkar nadirde olsa arkadaşları ile oturur geç olmadan evine gelir. Belli zamanlarda ben çıkarım çocuklara eşim bakar iki dolaşır, ya da bir komşuya kahve içmeye gider kafamı dinler gelirim. 
0 oy
(2,243 puan) tarafından
Eşimin arkadaş çevresi yoktur 3 4 tane kuzeni vardır onlarla arada buluşurlar bende giderim arkadaş kuzen istediğim zaman. Bazı erkekler abartıyor mesela her gün geceye kadar arkadaşlarıyla oturuyor bu fazla tabiki ama arada kafa dağıtmak için gitmekte hiçbir sıkıntı yok 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Bence kesinlikle olmalı, eşim çok sık olmasada çıkıyor yani arkadaşlar ile buluşur gezerler falan,bende öyle çıkmak istesem haber verir çıkarım.  yani arkadaşlar ile buluşacaksa seni yanına götürmek sencede saçma olmaz mı? 

evliyiz diye her yere birlikte mı gideceğiz:)) 

haa o çıkıp senin cikmana izin vermiyorsa orası sıkıntı,yada hiç beraber gezmiyorsaniz falan 
0 oy
(14,694 puan) tarafından
Oluyor olmalı benim eşim çok sevmez tek gezmeyi ama ben tek gezmeyi de arkadaşlarımla bir şeyler yapmayı da seviyorum bizim zamanımızdan çalmadığı müddetçe tek başına kalması veya arkadaşları ile görüşmesi neden yasak olsun ki 
0 oy
(649 puan) tarafından
Bacim oldu olacak bacagina zencirli bi kelepce vur dibinden ayrilmasin tabikide ayri gezecek bak sen ne diyorsun ben geziyorum niye sana herro da adama merromu:))
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Evet. Ben kızla takılırım oda kendi gider. Zaten kaçta geldin ettin gittin olayı ikimizde de yoktur. Ben gelemem sıkıştırılmaya. Onuda asla sıkmam. 
0 oy
tarafından
Tabıkı oluyor oda arkadaslarıyla çıkar bende çıkarım benımde gıttıgım yer olur tek onunda olur düğün tatıl vs dahil buna yani eşli görüştügümüz arkadaşlarımız da var, aıle dostları da, başbaşa kaçamaklar da.. 

Kıskanmak kısıtlamak bana göre çok saçma yapmam yapılmasını da istemem kocaman ınsanlarız nerde nasıl davranacagımızı biliyoruz sonuçta güven varsa sıkıntı yoktur.. 

İlgili sorular

+1 oy
32 cevap 536 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,105 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 374 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
28 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aydan YILDIZ (638 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 341 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde 12acaba (396 puan) tarafından soruldu

393,731 soru

11,774,231 cevap

35,789 kullanıcı

...