0 oy
74 göst.
Diğer kategorisinde (16,633 puan) tarafından
Daha önce hiç aşure yapmadım ve çok çok severim aşureyi denemek amaçlı az bişey kendime yapacam. Ama buğday için taa ilçeye gitmek istemiyorum. Kalan malzemeler var bende nohut fasulye kayısı kuru üzüm vs. Bizde buğday var ama tarladan hasat edilen buğday o olur mu acaba hiç de anlamam aslında. 

4 Cevaplar

0 oy
(8,674 puan) tarafından
olır niye olmasın ki, daha güzeli o
(16,633 puan) tarafından
Öyle mi diyorsun. Hani dövme buğday falan diyorlar ya acaba ondan mı olması şart diye düşündüm. Neyse zaten deneme amaçlı az bişey yapacam. Teşekkür ederim yorum için
-Reklam-
0 oy
(410 puan) tarafından
Komşundan istesen mi ki buğdaysız olmaz bence aşurelik buğday şart benim fikrimce ben başladım sabahtan yapmaya hatta az kaldı bitecek 
(16,633 puan) tarafından
bura köy yeri herkeste aynı buğday var. Aşurelik buğday desem o ne buğday buğdaydir der
0 oy
(597 puan) tarafından
Market falan yokmu orda ordan alabilirsin yada komşudan bi bardak al birazda prinç koy sana yeter zaten denemelik demişin 
(16,633 puan) tarafından
bura köy yeri herkeste aynı buğday var. Aşurelik buğday desem o ne buğday buğdaydir der
0 oy
(652 puan) tarafından
Canim köy yerinde yarma dedikleri kimininde dögme dedigi bugday varya o varsa olur ama sen direk islem gormemis bugday var diyosanda hedik seklinde guzelce pisirmen lazim
(16,633 puan) tarafından
Zaten yaparsam buğdayı önce düdüklüde pisirecem yoksa saatlerce pişmez
(652 puan) tarafından
Bence bu gece guzelce islat sabah normal  bi tur kaynat hemen siser

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 71 göst.
2 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 88 göst.
19 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde sevlev (1,174 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,383 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 161 göst.
23 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

393,735 soru

11,774,577 cevap

35,790 kullanıcı

...