0 oy
90 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba kızları bugün sağlık ocağından bebeğimin bir buçuk yaş aşısı için aradılar yaptırıp yaptırmamakta kararsızim bu zaman kadarki aşıların hepsini yaptım ama oda korka korka çünkü biliyorsunuz ki aşılar hakkındaki yorumlar ikiye ayrılmış vaziyette kimileri bu aşıların bebeğe oldukça zararı olduğunu söylerken kimileri de aksine yapılması gerektiğini söylüyor tecrübeli annelerim,bana bu konu hakkında yardımcı olur musunuz 

7 Cevaplar

+2 oy
(8,674 puan) tarafından
bugüne kadar niye yaptırdın diye sorarlar adama. ya hep yaptır ya hiç yaptırma. milletin yorumlarından çok doktorunu dinlemen lazım. instagram fakültesi mezunları yerşne tıp fakültesi mezunlarını dinlemek lazım 
(4 puan) tarafından
Bende araştırarak yaptırıyorum zaten aşıları ama olurya anneyiz sonuçta sadece aşıların hepsini yapıpta kötü sonuç alan anneler varmı yokmu ondan merak edip soruyorum bu kadar fevri olmanizi gerektiren bir konu yok bence
(8,674 puan) tarafından
buralara sormanız kafanızı karıştırmak başka bir işe yaramaz da ondan
(4 puan) tarafından
Tıp fakültesi mezunu doktorların korona aşısı diye tutturup sonra pandemi bittikten sonra aşıların yan etkileri diye sallamalarina ne demeli... Dünya öyle bir hale gelmiş ki artık kimseye güvenmiyorum kaldı ki aşıların hepsi yurtdışından gelmekte.
-Reklam-
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Ben yaptıracam da aşı yok kızım 19 aylık olacak hala aşı yok
0 oy
(5,277 puan) tarafından
Ben yaptım cnm elhamdülillah bı sorun olmadı.. sadece ilk gün biraz huysuzdu kizimada yapmıştım 
0 oy
(1,229 puan) tarafından
Ben hepsini yaptırdım korkma bende korkarak yaptırıyordum çocuk şöyle böyle oluyor diye duyumlar alıyordum paralı aşısına kadar yaptırdım çok şükür hiçbir sıkıntısı olmadı sadece aşıların içinde metaller var onun içinde çocuğuna ara ara ayak banyosu yaptır toprağa bassın metalleri ne geçirie diye araştır bulursun yöntemini
0 oy
(11,654 puan) tarafından
 Çocuğunuz ile ilgili kararları cidden burada duyduğunuz şeylere göre mi alacaksınız? İstediğinizi yapın araştırın ama burada değil. İki taraflı makale okuyun,araştırmaları inceleyin. Buradakilerin komşumun görümcesinin teyzesinin bilmem neyi yaptırdı da şöyle oldusuyla hareket etmeyin. Bazı şeylerin kararı bu şekilde alınmaz alınmamalı
(4 puan) tarafından
Kararı burdan alıp almayacağımi nerden çıkardiniz. Emin olun fazlasıyla araştırıyorrum ve kafamı kurcalayan şey insanların ne dediği değil doktorların ne dediği... Şuan doktorlarda ikiye ayrılmış vaziyette biraz sizde araştırın bence de.
0 oy
(188 puan) tarafından
Benim annem tüm aşilari yaptirdi bana hiç bir zaman ağır bı hastalik geçirmedim benim küçüğüm yakında 2yasina gircek heralde 2yasinda 1tane asi daha var onunda yaptircam şimdide hamileyim yakında doğum olcak inşhallah salı günü inşhallah doktor gün verir bana onada tüm aşilari yaptircam 
0 oy
(58 puan) tarafından
Ben yaptırdım aşısını oğlumun 1.5 yaş . Ne huzursuzluk oldu ne kol şişmesi ne konuşmasında bir gerilik oldu hepsi g*tlerinden uyduruyor beni de etkilemişti 1 ay gecikmeli yaptım neredeyse oğlumun hakkına girecektim 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 43 göst.
21 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Damla berna (2,031 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 220 göst.
0 oy
7 cevap 189 göst.
29 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Masal2603 (795 puan) tarafından soruldu

393,734 soru

11,774,600 cevap

35,790 kullanıcı

...