0 oy
246 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (900 puan) tarafından
Kızlar özelde muayene oluyorum kan değerlerim düşük çıkıyor aslında hem devlet hem özel takipliyim . Bugün özelde ki doktorum demir değerim  düşük olduğu için bana ferinjet ilac takviyesi yazdı ama özelde çok pahalı ilacı sgk karşılamıyor  devlet hastanesinden rapor çıkarmak gerekiyormuş bende oraya gittim ama doktor hanım bana göre gerekli değil git kim istiyorsa o yapsın dedi. İlaç kullanamıyorum dedim aşırı mide bulantısı yapıyor dedim şurup yazalım o zaman dedi ne yapacağımı bilmiyorum değer düşük ilac kullanamıyorum özelde şuan karşılayacak durumum yok 4500 TL istiyorlar benim bu doktoru şikayet etme hakkım oluyor mu şimdi 

7 Cevaplar

+1 oy
(4,860 puan) tarafından
Özeldeki Dr rapor çıkarabilir. Benim de ferinject raporumu özel de kadın doğum Dr um çıkardı. Bakın bu ilaç alerji riski olan bir ilaç. Reçete eden Dr raporu çıkarması gerekir etik olan bu. Dr u istediğin yere şikayet edin hiçbir sonuç alamazsınız. 
(900 puan) tarafından
Ben yeşil kartlı olduğum için özeldeki doktor çıkaramadı raporu sgk olması gerekiyor onun için
2. Doğumunda da kullandm çok şükür alerji yapmadı hatta onda sgk olduğu için rapor çıkarmıştı ozeldeki doktor ama şuan sigortasız yok yeşil kartlyz
-Reklam-
0 oy
(4,246 puan) tarafından
Of of ne kadar pahaliymis o oyle ya muadilini yazamiyormu ya o ne oyle
(900 puan) tarafından
Maalesef 3 4 tane eczane gezdim muadili de yok doktor rapor cikarsaydi 1000 TL ye alacaktk ilaci
0 oy
(9,658 puan) tarafından
bir başka doktora daha danış canım, bunu şikayet etsen bir sonuca varamazsın. özeldeki doktora da bu konuda çok bakma derim ilaç mümessillerinden dolayı özellikle bu tarz ilaç öneriyorlar 
(900 puan) tarafından
Başka doktora gidemiyorum ki devlete bugun randevu alarak gittim bir sonraki muayene için en az  2 hafta sonraya randevu veriyor benim doğumum olacak zaten 2 hafta sonraya
Birde ben 2. Gebeligim de de almştm bu ilacı o zaman çıkarmışlar di rapor
0 oy
tarafından
Devlettekiler özele gittiğimizi duyunca sinirlenip yazmıyor maalesef aynı sorunu bende yaşadım SGK karşılamadı bende devlete gittim ilaçlar SGK karşılamadı diye 20 bin tutuyor dedim ben bu ilaçları yazmıyorum başka bir ilaç yazacam dedi başka ilaçlar yazdı maalesef devlet özele gidince sinir oluyor
(900 puan) tarafından
Vallahi insan gibi baksalar giderim ama tersleyip duruyorlar insan canını güvenemiyor
tarafından
Kesinlikle öyle devlet maalesef doğru düzgün bakmıyor
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Baska bir hastaneye git ve elindeki raporlarla cimere sikayet et.
(900 puan) tarafından
Başka hastane ye randevu 2 hafta sonra var canm zaten 2 hafta sonra dogumum olacak randevusuz da bakmıyorlar
0 oy
(6,311 puan) tarafından

Maalesef rapor için bir çok test yapılması lazım onlar da sende çıkmaz zaten yani sırf pahalı diye başka organlarında sorun yoksa verilmez 

Çünkü bende kullandım ondan 2 tane almak zorundasın 1 er hafta arayla oda 9 bin ediyor 

Bende raporlu olmaz mı dediğimde midene hortum atılması lazım bobreginde sorun olması lazım üste bir sürü şey yazdı 

Onlar da haklı aslında öyle direkt rapor yazılamaz 

Maalesef bu yüzden şikayet hakkın yok

Çünkü alerjisi olan bir ilaç ve sana bişey olursa kendi başı yanar 
Ben 1 defa kullandım sorun olmadı fakat 2. Defa da sorun yarattığı için bir daha yapmadı 
(900 puan) tarafından
Ya ben bu ilacı 2. Çocuğumun doğumuna yakında yaptrdm ama onda çıkardılar rapor gerçi onda özel hastane çıkardı raporu bunda yeşil kartlı olduğumuz için cikartamadilar
(6,311 puan) tarafından
Demekki o zaman başka şeyler vardı
Alerji durumu yüksek bir ilaç ve gebeymissin zaten sanmam tekrar rapor versin
(900 puan) tarafından
Ayni durumdan verildi canm demir eksikliği var ve yukselmiyor değerlerim ilaçlara rağmen
0 oy
(205 puan) tarafından
Özelde de rapor yazabiliyorlar. bir de sanirim bazi doktorlarin anlaşmalı olduğu ilac firması var komisyon falan mı aliyorlar bilmiyorum. biri başka ilac yazarken diğeri aynı hastalığa başka bir ilac yazıyor ve hep de aynı doktor aynı ilaçları yazıyor. Mesela çocuğuma bir doktor sidefer kan damlasi yazarken diğeri besteron marka yazıyor bunun gibi. 
(900 puan) tarafından
Özelde yazıyorlar ama ben yeşil kart li olduğum için özelde yapılamıyor rapor

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 387 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Fatmaaa43 (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 76 göst.
28 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbrc (4 puan) tarafından soruldu